Архів бібліотеки 2017-2019

28 грудня


Шановні колеги , читачі  та  шанувальники бібліотек!
Прийміть щирі і сердечні вітання з Новим 2019  роком та Різдвом Христовим! 

Нехай свята ступлять на ваш поріг добром, удачею, любов’ю і щастям, заповнять вашу оселю щедрим достатком, веселими усмішками, радісними подіями. 
Хай 2019-й рік оновить ваше життя оптимізмом і комфортом; збудить творчим імпульсом енергію духу і розуму; запалить серце Вірою, Надією, Любов’ю. 
Бажаємо, щоб кожен день нового року був світлим і плідним, і хай сприяють цьому міцне здоров’я, родинне тепло і вірні друзі.

26 грудня



Великі справи розпочинаються з маленьких діл милосердя та доброти.

З грудня при бібліотеці запрацював  центр для дітей та молоді  з інвалідністю.
На першому занятті  завдяки підтримці  Карітасу, особливо в особі п. Оленки, учасники групи активізувалися, щоб створити малюнок долоньок з побажаннями та святкові листівки, які подарували одне одному та отримали гігієнічні набори.
Діти вирізали свою долоньку, на кожному пальчику писали свою улюблену страву, колір, чим люблять займатися.
 
 
 
 
 
 

На черговому занятті   Лисецька  структура самодопомоги провела тренінг соціальної адаптації "Приготування бутербродів."
Учасники взялися до послідовної роботи - кожен над своїм бутербродом.
Завершивши приготування, почали частування зі смачним фруктовим соком. Усім сподобалося і кожен ділився своїми гастрономічними уподобаннями.
 
 
 
Завдяки пароху  о.Федору  та доброчинцям діти  отримали подарунки від св. Миколая. 


20 грудня


Грудень –щедрий на свята місяць. З особливою любов’ю та нетерпінням зустрічають діти та дорослі перше новорічне диво - День Святого Миколая Чудотворця. Історія цього свята має дуже давню, цікаву історію…Усе життя єпископа Миколая – нескінченна низка благодіянь і чудес, поданих стражденному людству: він допомагав усім християнам та в першу чергу тим, кого спіткало горе, на землі й на морі, виносячи з глибин морських на сушу тих, хто потопав, визволяючи з неволі полонених та доставляючи їх додому, рятуючи від меча і смерті людей. Він багатьох людей зцілив: сліпим повернув зір, кульгавим –нормальну ходу, німим – мову. Багатьох в убозтві й злиднях збагатив, голодним їжу подавав, кожному при будь-якій нужді був помічником і заступником, швидко з’являвся там, де був потрібний. І зараз він швидко приходить до тих, хто його кличе, допомагає і заступає від біди. Чудес його не злічити , як і неможливо їх докладно описати. Усе життя мірлікійського чудотворця було позначено любов’ю до ближнього. Так він ходить і донині, дарує добрим людям подарунки, злим – різочки, як нагадування про помилки.
Таку святкову історію почули   діти в читальному залі Лисецької бібліотеки   під час проведення етнографічної години
 “Історія  свята Дня Святого Миколая Чудотворця”.

 Про традиції відзначення цього дня в Україні та в інших країнах розповіла книжкова виставка

В український рідний край поспішає Миколай.” 
 
 


13 грудня



12 грудня у приміщенні Лисецької бібліотеки  відбулося засідання ХХІ сесії селищної ради 7 демократичного скликання. Захід проходив під головуванням селищного голови Віктора Дубницького, за участі депутатів селищної ради, керівників бюджетних установ. У роботі сесії взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Степан Мандибур, заступник головного лікаря КНП «Лисецька ЦРЛ» Микола Осипів.
На сесії обговорили перспективи розвитку населеного пункту на 2019-2021 роки. Серед яких – продовження робіт з реконструкції з добудовою дитячого садка «Сонечко» на 80 місць, кошторисна вартість проекту – 26,3 мільйонів гривень, будівництво спортивної площадки зі штучним покриттям та ремонт доріг.

Заступник голови РДА Степан Мандибур проінформував присутніх про засідання районної Ради регіонального розвитку, яке відбулося 11 грудня 2018 року, детально зупинившись на галузі освіти. Так, у районі за три останні роки на її розвиток з бюджетів усіх рівнів виділено 92 мільйони гривень. Заступник голови РДА озвучив також пріоритети розвитку Тисмениччини та завдання на найближчу перспективу, серед яких і завершення будівництва дошкільного закладу у селищі Лисець. 




12 грудня


 Тиждень права
10 грудня 1948 року у Парижі на 183 пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН була прийнята Загальна декларація прав людини «як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав - членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією».
Двома роками пізніше, 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було засновано Міжнародний день прав людини та оголошено його святкування 10 грудня. В цей день проводиться пленарне засідання ООН на якому відзначають тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод.
Уже ні для кого не секрет, що становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе завдяки високому рівню правової освіти населення. 

З 10 по 14  грудня в рамках Всеукраїнського тижня права, в  нашій бібліотеці   оформлено книжкову виставку "Свої права ти добре знай, їх шануй та поважай" та проведено диспут “ Правові та моральні норми у моєму житті.”
,
Вікторина “Права та обов’язки у казках та оповіданнях”



 

 


3 грудня


Година милосердя в бібліотеці
(до Міжнародного дня людей з інвалідністю)
«Вчимося разом творити добро!», — під таким девізом  в бібліотеці пройшла година милосердя «Вміння творити добро», на яку завітали селищний голова Дубницький В. М.,   священнослужителі церкви  Воздвиження Чесного Хреста  Господнього о. Федір Бойко та о. Василь Скурчанський та представниця Карітасу  п. Марія.
Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.
Протягом заходу працівники бібліотеки розповідали дітям про те, що доброта і милосердя — два крила на яких тримається людство, це милість людського серця, розуміння, м’якість, співчуття, ніжність. Це не слабкість, а сила, тому що доброта та милосердя властиві людям, які здатні прийти на допомогу. Головним акцентом заходу було те, що ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги.
Для присутніх був підготовлений перегляд літератури «Повага до людей є повагою до самого себе»  та книжкова виставка
“Навчи своє серце добру.”

Завжди пам’ятайте, що і зараз, і у майбутньому щоб бути людьми з красивою доброю душею, в якій немає місця підлості і заздрощам, лицемірству і злості, живіть так, щоб людям було добре поряд з вами. Даруйте добро і воно повернеться до вас сторицею!
«Добро починається з тебе»!
Наші діти   були запрошені на  святковий  концерт  "Живу без обмежень"  і ще  досі  переживають позитивні емоції від свята та спілкування з друзями.
 
 





26 листопада

Стежинами скорботи: Голодомор 1932 – 1933 років

Щороку кожна четверта субота листопада, згідно з Указом Президента від 1998 року, присвячена пам’яті про страшні події 1932 – 1933 років, коли через вбивчу політику хлібозаготівель та колективізації мільйони людей вмирали від голоду.
Це не просто історія, це незагоєна рана нашого народу вже протягом багатьох десятиліть. Тому про це варто не тільки пам’ятати, але й говорити, адже забуття минулого заважає нам бути гідними нащадками своїх пращурів.
До 24 листопада у бібліотеці організовано ілюстровану книжкову виставку-факт «Стежинами скорботи: Голодомор 1932 – 1933 років», де підібрана література,яка наочно висвітлює початок, кульмінацію та оцінку голодних років на території України. Тут зібрано страшні спогади очевидців і твори українських письменників та поетів, в яких описано лихоліття тих днів у селах
 та проведено годину пам’яті

“Великий голод – вічний гріх”.

21 листопада


21 ЛИСТОПАДА В НАШІЙ КРАЇНІ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ. В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ БУЛО БАГАТО ТРАГІЧНИХ ПЕРІОДІВ ТА ПОДІЙ. В НАШ ЧАС В ІСТОРІЮ УВІЙШЛА ЩЕ ОДНА ПОДІЯ – МАЙДАН, ЯКИЙ ЗМІНИВ НАШУ ДЕРЖАВУ ТА НАШ НАРОД І НАШЕ ЖИТТЯ.

В такі трагічні періоди завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні, з справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. Так з’явилася Небесна сотня – це патріоти, які віддали життя за свої переконання. І тепер для народу України є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв. В ці дні вся Україна вшановує Героїв Небесної сотні. 
Події останніх років ставлять перед бібліотеками завдання: патріотичне виховання підростаючого покоління. Готуючись до відзначення Дня Гідності та Свободи, в читальній залі бібліотеки оформлена книжкова виставка-пам'ять під назвою «Події, що змінили долю України».
Працівники бібліотеки привертають увагу відвідувачів до цієї виставки та провели інтернет-урок "
Вони загинули за Україну". Під час уроку йшла  мова про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи.
 Герої не вмирають! 


20 листопада



«Діти – се наш дорогий скарб,
се наша надія, се – молода Україна»
Олена Пчілка
20 листопада — Всесвітній день дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.
Майже афоризмом стали слова «Без свят не буває дитинства!». Свята духовно збагачують дитину, розширюють її знання про навколишній світ, допомагають відновлювати старі й добрі традиції, об’єднують і спонукають до творчості.
Тому 20 листопада у бібліотеці пройшла поетична рапсодія «Ми маленькі діти на землі великій.»
 
 
 
 
 

До Всесвітнього дня дитини на абонементі для шановних читачів бібліотеки експонується книжкова виставка
 «Ми – надія твоя, Україно.»

На виставці представлені художні твори для дітей, книжкові видання про догляд за дитиною та її здоров’ям, матеріали для допитливих і кмітливих дітлахів. На виставці представлені документи про права дитини.
 Діти – це квіти нашого життя! І це не просто гарна фраза. Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.

10 листопада



Щороку, 9 листопада, в нашій країні відзначається 
День української писемності та мови. 
Це свято було започатковане у 1997 році на честь вшанування пам'яті   Нестора Літописця, з ім'ям якого пов'язують зародження української писемності, книжного слова, літературної традиції.
"Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття." ( Панас Мирний)
До Дня української писемності та мови у  бібліотеці організовано
книжкову виставку  "Українська мова – барвінкова.".

Книжкова виставка допоможе  нашим користувачам   ознайомитися  з  історією походження української  мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками.

До цієї події  у  читальному залі  бібліотеки  було проведено годину української мови   “Кохані  звуки, рідне слово – моя сердечна українська  мова.’’ 
 


1 листопада



Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно-Українською Республікою.
Коли перший сірий ранок листопаду
Понад межі простягнув своє крило,
Львів побачив українську, рідну владу,
Рідним прапором обвив своє чоло.
До 100-річчя створення ЗУНР в бібліотеці оформлено книжково-тематичну виставку
 «ЗУНР – вагома сторінка української державності» 
та проведено історичну годину «І став той день осінній весною українського народу».
 
Постійна користувачка бібліотеки  Волосянко  Галина  Василівна  вчитель історії  Лисецького НВК  стала учасником 1-ої  районної наукової конференції  “Західно-Українська  Народна  Республіка:  держава-суспільство-боротьба”   (присвяченої  100-річчю відновлення державності  на західноукраїнських землях.) 



25 жовтня

Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотеки.
Приємного та цікавого читання!
Завжди раді бачити Вас у бібліотеці!

15 жовтня


14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва.
День українського козацтва — це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в 15-17 століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.
З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою Покрова.
 До свята проведена година  духовності Покрова – берегиня роду.

До Дня Українського козацтва і до свята Покрови у бібліотеці організовано книжково-ілюстративну  виставку  “Усі ми під твоїм покровом, козацька слава і основа” та проведено бібліографічний огляд літератури “і оживає дух козацький.”

День Захисника України - свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з святом Дня Українського козацтва. З 2015 року День Захисника України є державним святом.
Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність - це важніше за все. Сьогодні український воїн-захисник є найбільшою гордістю в українському суспільстві. В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на сході України в важких умовах боронять мирне життя українців. Також згадуються українські воїни-миротворці, які у складі багатьох місій ООН стоять на сторожі миру і порядку в зарубіжних країнах та своєю доблесною службою за кордоном створюють мужній образ українського солдата і сміливо виконують бойові завдання в гарячих точках по всьому світу.

У бібліотеці презентовано виставку-репортаж  "Величне ім'я – України захисник".
На виставці представлені інформаційні матеріали які розповідають про основні етапи розвитку військового мистецтва з давніх часів і до наших днів, про Збройні Сили незалежної України, події в зоні АТО.

9 жовтня


Бібліотека - книги храм.
І знань безмежне море і надія.
Палкий вогонь незгасних поривань,
Що наше серце й душу гріє.
В  осінню пору   до бібліотеки  для дітей завітали наші наймолодші дітки  на пізнавально-оглядову екскурсію ”КНИЖКОВИЙ ДІМ – ВІДКРИТИЙ ВСІМ.”
Завідуюча  бібліотеки   ознайомила  присутніх з бібліотекою – храмом книги,  який зберігає всі найвидатніші відкриття тисячоліть.
Діти із захопленням розглядали цікаві книжечки та здійснили захоплюючу мандрівку у царство  книг.
З  цікавістю розглянули нові надходження дитячих журналів - «Барвінок», «МАЛЯТКО»,  “ПІЗНАЙКО”, серії довідкових видань: «Світ навколо нас», «Дитяча енциклопедія», «Я пізнаю світ».

Цікавим доповненням до екскурсії стала  вікторина  «З якої казки» та «Загадки казкових героїв».
 


26 вересня



Всеукраїнський день бібліотек.


Щорічно, 30 вересня, відзначається Всеукраїнський день бібліотек (згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 року №471/98). До бібліотеки, як і колись, ідуть читачі, звертаються по допомогу і пораду, бажають відпочити із книгою в руках "у тихому місці для читання". Адже саме в бібліотеці кожен може віднайти душевний спокій, моральне оновлення і можливість оволодіти тим коштовним ключем, що відкриває таємничі двері величезної скарбниці знань. До свята у бібліотеці оформлена  книжково - ілюстративна виставка "Книжковий дім - відкритий усім".
На полицях виставки нові видання для дітей та дорослих, фото, які розповідають про кращих читачів, учасників масових заходів. Бібліотека завжди з радістю зустрічає шанувальників книги, цікавих та допитливих дітей, мудрих і поважних читачів старшого покоління.

25 вересня

Великий Добротворець
28 вересня
 видатному українському педагогу,
 дитячому письменнику 
Василю Олександровичу
 Сухомлинському
 виповнюється 100 років від дня народження.
Мудра людина із щирим серцем. Так називають Василя Олександровича Сухомлинського, заслуженого учителя України, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка.
"Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний".
                                                                 В. Сухомлинський

Саме творчість мислителя, вченого, педагога-практика Василя Олександровича Сухомлинського, знаного і шанованого в усьому світі - поза вимірами часу. Його творчість це і є той "вічний слід", яким ідуть і йтимуть вчителі та діти. Прожив В. О. Сухомлинський зовсім мало -  51 рік. За своє коротке життя Василь Олександрович зробив дуже багато для дітей і взагалі для педагогічної науки. Неоціненну літературну спадщину залишив нам видатний вчитель і письменник. Василь Олександрович Сухомлинський - автор 41 монографії і брошури, більше 600 статей, 1200 оповідань і казок. Твори Сухомлинського видані 53 мовами світу. Найбільш відома його книжка "Серце віддаю дітям" видана 30 мовами світу.
Твори Сухомлинського - то щирі і мудрі уроки великого душею і талантом вчителя. Вони розкривають перед нами красу навколишнього світу й рідного слова. Навчають людяності й мудрості.
35 років свого життя Василь Олександрович віддав школі. Вдумливо й наполегливо намагався Вчитель не тільки дати належні знання своїм учням, але й зростити їх хорошими людьми, добрими й чесними, відважними й стійкими, трудолюбивими й життєрадісними. Василь Олександрович сам дуже любив дітей і діти любили його.
На честь 100 -річчя Василя Олександровича Сухомлинського, з метою ознайомлення читачів  з життєвим та творчим шляхом видатного вчителя та письменника у  бібліотеці була проведена літературна година Школа казок Василя Сухомлинського та  оформлено  книжкову виставку – портрет:

"Я народився і жив для добра і любові."
 


21 вересня


22  вересня  у всіх регіонах України День   партизанської слави - як данина всенародної поваги та вшанування пам'яті усіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя.
Бібліотека долучилася до вшанування пам’яті партизанів та підпільників. В бібліотеці  організовано книжкову  виставку-пам’ять «Стежками партизанської слави»   та  проведено   перегляд літератури «Війні немає забуття – згадаймо подвиг партизанів».   В ході проведення заходу присутні   поринули у ці тяжкі воєнні часи.  Діти  дізналися  багато цікавого про значення партизанського руху у визвольній боротьбі нашого народу. 
  
20 вересня

Зустрінь осінь в бібліотеці.
Книжкова виставка – це завжди творчість. Спосіб з’єднати бібліотекаря і читача, розкрити фонд бібліотеки, організувати рекламу, популяризувати книги та інші матеріали, активізувати використання бібліотечного фонду, покращити загальну атмосферу в бібліотеці.
На сьогоднішній день такою стала виставки – інсталяції
«Красуня осінь в гості завітала»,

«Книжкова осінь під парасолькою.»

На виставці розмістились книги з осінньою поезією класистів М. Рильського, В. Сосюри, Л. Костенко, О. Олеся, Л. Українки поетів М. Луківа , альбоми з репродукціями осінніх пейзажів художника Василя Пилип’юка.
Запрошуємо всіх читачів до бібліотеки і впевнені , що зачитавшись улюбленою книжкою, на зміну осінній депресії прийде справжній осінній настрій і що кожен вибере книгу для себе, щоб повніше відчути: осінь у розпалі.


15 вересня

В дитячій бібліотеці  продовжує працювати  ігрова дитяча зона  «Бібліоняня».
Її створено для розвантаження на деякий час батьків, щоб вони могли вирішити свої нагальні справи або просто почитати в стінах бібліотеки, коли їх діти розважаються та розвивають свої здібності за іграми та книгами. 
    Ігрова зона -  територія казки, дива, несподіваних цікавих зустрічей і де можна не тільки читати книги, але і корисно провести свій вільний час. Це  дитяча ігрова зона, де діти можуть творчо та інтелектуально розвиватись, дружити, спілкуватись, а батьки займатись своїми справами. 
 
 


7 вересня


"КВІТИ -УСМІШКА ПРИРОДИ"
Ще з давніх часів квіти в житті людей грали величезну роль. Вони завжди асоціювалися з любов'ю, радістю, гарним настроєм і бадьорістю.
 Наші предки дарували квіти не тільки у свята, а також і в будні дні, бо вірили, що магія квітів здатна навіть хвору людину підняти на ноги.
 Протягом віків квіти надихали поетів і письменників. Так само без надихаючої краси представників царства Рифи не було б створено великих пам’яток архітектури і скульптури, не вдалося б здійснити й багатьох наукових відкриттів… 
У  бібліотеці  розгорнуто  книжкову виставку – експозицію
 «Квіти – усмішка природи», яка розкриває красу природи, радість життя.  Книги, представлені на даній виставці  ознайомлюють з легендами і переказами про квіти, про їх властивості зберігати і вирощувати .  Квіти пробуджують у нас людяність, щирість, сердечність і доброту. Недаремно народ звеличив їх у піснях, легендах, у творах образотворчого мистецтва.
Справді, несподівані, невичерпні, безмежні дива твої, природо! Тож бережіть її, любуйтеся її цвітом і плодами!.


6 вересня




День нової книги в бібліотеці
Кожна нова книга в бібліотеці — це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. 
Саме з цією метою в  бібліотеці пройшов 
День нової книги «Галерея книжкових новинок: вибирайте і читайте».
 Відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з сучасними українськими книгами, з книгами зарубіжних авторів в перекладах на українську мову, з новинками краєзнавчої літератури,  яскравими та барвистими дитячими книгами та ін.
 Кожен відвідувач бібліотеки зміг знайти для себе щось цікаве, потрібне і важливе серед розмаїття нової літератури, яка надійшла до нашої книгозбірні. 
 
 
 
 
 






3 вересня


Лідер читання-2018
У  бібліотеці для дітей  проводився  Всеукраїнський конкурс  "Лідер читання". У конкурсі взяли участь читачі 7-9 класів  .
Конкурс зібрав в стінах дитячої книгозбірні тих дітей, для яких книга є не тільки джерелом знань, а й другом і помічником, який порадить, збадьорить, навчить.
Головна мета Конкурсу полягає у стимулюванні до розробки та впровадження у бібліотеках для дітей власних програм популяризації дитячого читання та залученні до участі в них читачів, а також у розвитку зацікавленості дітей до книги.
На розгляд журі конкурсанти
представили не тільки свої знання у літературі, але й презентували власні мультимедійні проекти.
Переможцями конкурсу "Лідер читання" стали читачі  бібліотеки :
Грицак Ірина  та  Юречко  Анна , які були нагороджені  грамотою та книгами .
Читати знову модно!  
Читати – це круто! - ось такий девіз юних читачів.
 


25 серпня 


До Дня Незалежності України
 23 серпня українці відзначають величне свято — День прапора України. Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку — це колір хлібного лану.
  В  бібліотеці  проведено цикл масових заходів до 27- ї річниці Незалежності України.
Увазі користувачів оформлено парад книг :
”Ти одна і неподільна, Україно моя вільна”,
 проведено вікторину “Чи знаєте ви Україну”,

літературно-художній вернісаж :
“Україно моя калинова, незалежності правда свята”.
 
 



30 липня


28 липня християнський світ святкує День хрещення Київської Русі. В бібліотеці організовано   тематичну викладку літератури на тему «Хрещення Русі – початок духовного шляху народу» 
, яка  покликана переконати в бездоганній глибині, свіжості, актуальності християнства, в його відповідності животрепетним проблемам сьогодення.

Про Біблію – книгу, яка є святою для всіх християн, кожна сторінка якої розкриває величну і водночас трагічну історію людства, його важливий духовний шлях у пошуках Бога говорили під час години  духовності "Священна книга християн» в бібліотеці"


24 липня


В бібліотеці для широкого кола користувачів презентовано  виставку – портрет  ”Володимир Грабовецький -   літописець  Прикарпаття”, присвячену  90- річчю  від дня народження письменника,  доктора  історичних  наук ,  заслуженого діяча  науки і техніки  України. 
На виставці представлені життєві дороги академіка, а також його праці історичної тематики.

23 липня 


Сьогодні до бібліотеки завітав  прикарпатський автор-фантаст  Олег Росткович, житель нашого селища. Цьогоріч у волинському видавництві було опубліковано збірку пана Олега «Веселі й не зовсім фантастичні оповідання», яку автор подарував читачам. 
Росткович Олег. Веселі й не зовсім фантастичні оповідання : [фантастична проза] / О. Б. Росткович ; худ. В. Г. Пригодюк. – Луцьк :  ПВД «Твер­ди­ня», 2017. – 236 с. ; + іл. 8 с. – (Серія «Хронотоп»).
Світ невпинно змінюється, фантастичні технології стають буденністю. Але чи змінюються люди? І якщо змінюються, то чи на краще? Все ж автор переконаний: яким би майбутнім не було, люди в ньому будуть! А якщо будуть люди – то з ними неодмінно траплятимуться веселі і не зовсім фантастичні пригоди!
Книжка є збіркою досить різношерстих оповідань — там і гумористична фантастика, і спроби писати більш менш серйозну наукову фантастику, є мініатюри? в яких зовсім відсутня фантастична складова. Тому, я сподіваюся, кожен читач, незалежно від статі та віку, знайде в ній щось цікаве.






13 липня


16 липня 1990 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, зробивши перший крок до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.
Декларація визначила основні політичні, економічні, соціальні цілі та довгострокові перспективи розвитку Української держави, відкривши новий етап в історії нашого народу, заклавши підґрунтя для прийняття 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.
До річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України в бібліотеці  розгорнуто книжкову виставку  - подію  «Тернистий шлях державотворення..»
 Виставка репрезентує законодавчі документи, монографії та історичні нариси вітчизняних і зарубіжних авторів, збірники наукових праць, матеріали конференцій та хрестоматії, які висвітлюють цю доленосну подію в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи становлення її незалежності.



10 липня

У бібліотеці організовано перегляд  літератури

 Добро і зло, справедливість і людяність у творах       Джеймса  Олдріджа  ( до 100 річчя від дня народження письменника.)


4 липня

День періодики “Сторінками преси”
До  бібліотеки  надходять чимало періодичних видань для різного віку.
4 липня в  бібліотеці був проведений день періодики, де читачі різного віку із захопленням подорожували сторінками різних журналів.
Адже саме така інформація допомагає їм у навчанні, поповнює знання і вчить логічно мислити.
 
 
 


29 червня

Конституція - паспорт України!
28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю. 
"Конституція в нашому житті" 
- під такою назвою в  бібліотеці   оформлена ілюстративно-книжкова виставка до Дня Конституції України та проведено експрес-подорож Сторінками Конституції України.

Для молодших школярів проведено правову пятихвилинку “Вчимося бути громадянами.

11 червня


По книжкових стежках літа 


Літо у бібліотеці?
Це крутіше дискотеки!
Це свято, це сміх,
Це книжковий світ!
Літо – найулюбленіша пора усіх дітей. Чимало  мріють про відпочинок коло моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до давно омріяних міст і місць. Навіть найцікавіший відпочинок не можна уявити без книжки. Фраза банальна, але ж справедлива – у книг канікул не буває!
Під час літніх канікул до  бібліотеки користувачі приходять з друзями: ознайомитись з новинками літератури та рекомендаційними списками по шкільній програмі, обговорити прочитані книги, переглянути мультики, пограти в ігри, прийняти участь у творчих акціях.
В нашій  бібліотеці відкрився сезон літніх читань "Книжечка шукає друзів".

 Бібліотекар ознайомила користувачів із Програмою літніх читань в якій включено низку різноманітних заходів: конкурси, майстер-класи, вікторини, ігри, розваги як в стінах бібліотеки, так і на свіжому повітрі - дитячому майданчику .
Для дітей представлена виставка-інсталяція «Веселка книжкового літа.». 


Організовано акцію : Бібліотека під відкритим небом.
 
 
 
 
 
 



5 червня



 5 червня в бібліотеці пройшла  екологічна година " Екологічні проблеми івано-Франківщини", приурочена до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. ЇЇ мета – привернути увагу до екологічних проблем. Ні для кого не є таємницею, що з розвитком промисловості стан навколишнього середовища погіршується. Взаємовідносини людина та природи споконвіку були не простими. Але особливого загострення вони набули наприкінці 20 століття, коли господарська діяльність людства за своєю масштабністю зрівнялась з природними геологічними процесами та фактично поставила людство на межу екологічної катастрофи. Учасники екологічної години поділилися своїми думками з приводу покращення, відновлення та збереження стану довкілля.
   До заходу організовано книжкову виставку-застереження:  “З природою віч-на-віч”.
   


1 червня


Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов’язків.
В цей день кожен повинен задуматися і подивитися на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися.
Напередодні Міжнародного дня захисту дітей в нашій бібліотеці відбувся  ряд творчих заходів:
 Правова копілка “Маєш право, малючок” ;
 
 

перегляд тематичної виставки  “Україна починається з тебе”;

малюнки дітей на асфальті…


У Лисеькому НВК відбувся конкурс “Міні – містер.’’

Свято Дітям – радість, дітям – сонце, дітям – мир і доброта.
 


Діти, які були присутніми на даних заходах отримали багаж знань та позитивних емоцій. Та на цьому Свято дитинства не завершується, адже попереду найулюбленіша пора усіх школярів – літні канікули. Проте, книга влітку не відпочиває, так само, як і бібліотека. Отож, чекаємо на вас .
Проводьте з користю свій вільний час.

 Слідкуйте за анонсами та беріть участь у різноманітних творчих акціях.

17 травня


Травень видався багатим на національні свята: День матері,  Міжнародний день родини, Всеукраїнський день сім’ї, День слов’янської писемності та культури, День вишиванки.
Свято —  День вишиванки хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту.
Ініціатором створення свята, присвяченого українському традиційному вбранню, стала письменниця, поет, журналістка та громадський  діяч – Леся Воронько, яка запропонувала відзначати День української вишиваної сорочки. Отже, тепер кожен третій четвер травня,  ми вдягаємо  це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук (майстринь –вишивальниць), демонструючи цим своє українство, приналежність до своєї нації.
Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації.  Є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

У бібліотеці оформлено  книжкову  виставку- експонат ”Жіноча доля вишита нитками

                                                                        
та проведено бібліографічний  огляд ”Я люблю вишиванку.” 
У школі пройшов флешмоб "Найдовший вишиваний ланцюг"






14 травня


Мама! Найдорожче слово в світі!
Де б не був ти, щоб ти не робив,
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем, відданим тобі.
А. Костецький
       Відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99 щорічно у другу неділю травня відзначається День Матері.
       Безумовно – це одне із самих зворушливих свят, тому що кожен із нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
       «Усе починається з мами» - під такою назвою відбулася літературна імпреза до Дня Матері. 
       Ведуча заходу  розповіла усім про історію свята, традиції та звичаї святкування Дня Матері. Також презентувала книжкову виставку “Мати – берегиня роду людського”  та фото колаж  “Читаємо про маму».

Для молодих матерів оформлено виставку –пораду “ Що читати молодій мамі.”
 
  
 


7 травня


У бібліотеці  відкрита книжкова виставка-знайомство
„Ім’я, яке я відкрив для себе” , яка знайомить з цікавим талановитим письменником сучасності Тарасом Прохаським.
     Тарас Прохасько – сучасний український письменник, журналіст, один із представників „Станіславського феномену”. Лауреат премії видавництва „Смолоскип”. За книгу „З цього можна було б зробити кілька оповідань” отримав перше місце у номінації „Белетристика”, а „Порт Франківськ” – третє місце у номінації „Документалістика”.

   Запрошуємо завітати до бібліотеки  для ближчого знайомства із творчим набутком Тараса Прохасько.


2 травня
Виставки травня :
1.Ішла по країні весна, Війна закінчилась страшна.
(до Дня пам’яті жертв  Другої світової війни)
2.  “Мати  - берегиня роду людського.” ( до дня Матері )
3“ Майстер психологічної новели.” (до дня народження  Василя Стефаника)
4Українська держава Павла Скоропадського.” ( 145 років від дня народження)
  5Відкрий для себе Європу.” ( до дня Європи в Україні )





23 квітня 
"Нехай земля квітує всюди – природу збережімо люди"
    19 квітня в читальному залі бібліотеки експонується виставка –застереження «Ми діти планети -  ЗЕМЛЯ»

   За рішенням ООН щорічно 22 квітня народи всього світу відзначають Всесвітній день Землі. Цей день направлений проти жорстокого, варварського і нерозумного використання природних ресурсів Землі.
Земля - наш дім, наша мати і ми нерозривно з нею пов'язані: як ми до неї ставимось - так і вона до нас.
   День Землі нагадує усім, що дії кожної людини можуть багато змінити, що коли мешканці одного міста подбають, аби природа навкруги була здорова, повітря і вода чисті, живі істоти процвітали, то кількість світових проблем зменшиться.
   На виставці експонуються книги та статті з журналів які знайомлять читачів з новими відкриттями і досягненнями наук про Землю. Тут можна побачити книги з геології, екології, географії, охорони земель та природи рідного краю, тощо.

 Не будьте байдужими до природи! Пам’ятайте: нас багато, а Земля одна.
До цього дня свій вірш присвятила жителька нашого селища Гринечко Наталія.

 Ти тільки глянь, яка краса,
Яка багата і жива!
І я горжуся, що вона
Для мене рідная ЗЕМЛЯ.
Ти подивись, які ліси,
Які Карпати надзвичайної краси!
Послухай, як дзвенить  дзвінок-
Це жайворонка голосок.
Ти глянь на те озерце між лісами…
Таку красу не передаш словами.
І ти ще хочеш іншої країни?!
Мені здається, кращої нема, як Україна.
Наталія Гринечко.
  
18 квітня


Із вересня 2017 року до літа 2018 року в Україні та Німеччині проходять  заходи з нагоди Українсько-німецького року мов. Протягом всього року саме мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.
Бібліотека долучилася до проведення Року німецької мови в Україні. Оформлено інформаційну зону «Світ німецької мови», проведено книжковий подіум «До німецьких письменників на гостини».

Сьогодні німецька мова — одна з найбільш поширених в Європі — нею розмовляють понад 90 мільйонів людей. Тож варто детальніше розглянути та пізнати цю мову.
Для учнів   класу   проведено пізнавальну годину   “Мандруємо у світ казок.”
На бібліотечному заході були представлені книги німецьких авторів.         
Також було  підготовлено   відеомандрівку   "Подорож з України до Німеччини. 
 Діти  мали змогу переглянути відеофільм про Німеччину,  послухали вірші німецькою і українською мовами Г. Гейне, почули цікаві факти про Німеччину і на завершення познайомилися з десятьма причинами вивчати іноземну мову, а саме німецьку.
У бібліотеці розроблена постійно діюча  ілюстрована виставка-колаж "Guten tag, Німеччино!"
Експозиція даної виставки складається з сучасної  німецької літератури, яка розрахована на учнів молодшого та середнього шкільного віку.

До нас у гості завітала жителька  німецького міста Лейпціг, яка розповіла ровесникам про навчання у школах Німеччини, дозвілля та про традиції святкування Великодня в країні.

На згадку  про зустріч у бібліотеці Юля подарувала  сувенір.


4 квітня 

Великодня книжкова виставка
Запрошуємо усіх користувачів бібліотеки  відвідати книжково-ілюстративну виставку-інсталяцію «Світле свято Великодня», яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних свят – Христового Воскресіння.


Споконвіку Великдень вважається чи не найбільшим святом. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю. Якраз на цей час припадає поворот сонця на літо, а це означало пробудження всього живого, воскресіння природи, перемогу життя над смертю, правди над облудою.
Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні розповідають видання, які представлені на презентованій книжково-ілюстративній виставці-інсталяції «Світле свято Великодня.» Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят.  
З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі.
Чекаємо на зустріч з вами.
Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

31 березня 


Всеукраїнський тиждень дитячого читання
             Люблю я танцювати і співати, 
             Та хочу я й багато знати.
             Тому книжки читаю,
             Усе корисне з них черпаю.
З 26 по 30 березня в дитячій бібліотеці  проходив тиждень дитячого читання під назвою:
«Дитина читає – Україна процвітає.»
 В рамках тижня були проведені цікаві та змістовні заходи на яких діти показали свої знання, вміння, творчі здібності.
Відкриття тижня розпочався з презентації виставки-реклами книг українських видавців :
«Читай сучасну українську книгу, щоб бути в тренді.»

Не менш цікавим для дітей було проведено літературне турне «Острів дитячих казкових скарбів».
 

Також бібліотекар завітала в дитячий садок «Сонечко» , де відбулося казкове дійство «Вовк  та семеро козенят».

Для діток організовано  бібліотечний десант:
“Крокує книжка до малят.”
 

Найменші наші користувачі потрапили у чарівний світ казки, зустрілися з улюбленими та відомими казковими героями.
"У кожного своя доля і свій шлях широкий..." Ці слова великого Тараса Шевченка стосуються людини. Та й книги, як і люди, мають свою долю, свою історію, вони народжуються, але не вмирають.
Користувачів старшого шкільного віку  було ознайомлено з книгами- ювілярами 2018 року.
Усе минуле, тільки книги вічні.

Цей тиждень був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!

21 березня


Поезія – це голос людської душі. Вона здатна знаходити відгук у душах інших людей, хвилювати їх, надихати. До Всесвітнього дня поезії розгорнуто книжкову виставку
 “ Поезія – це серця мова”, яка розкриває творіння людської творчості,  що сходить зорею і яскравіє на поетичному небосхилі. Представлена на виставці література знайомить відвідувачів книгозбірні з ліричними сонетами В.Шекспіра та Ф.Петрарки, віршами О.Пушкіна і Г.Гейне, які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою Л. Костенко, Л. Пушко, І. Драч,В. Симоненко,  Я. Ткачівський, бунтівним закликом Т.Шевченка і молотом великого Каменяра І.Франка, твердим, але разом з тим ніжним словом Л.Українки.
Дитяча поезія – це особлива поезія, бо автор, що пише для дітей, має бути знавцем дитячих душ, мати ключик до їхніх сердець. Веселі і ритмічні вірші подарували малечі Т.Коломієць, Н.Забіла, П.Воронько, О. Олесь, Д. Павличко, Д. Білоус, М. Підгірянка що представлені на виставці
 “Перлинки української поезії.”
Познайомившись з виставкою літератури, ніби поринаєш в чарівний світ поетичних звуків, починаєш цінувати красу природи, прагнеш відірватися від сірої буденності, відпочити душею.
Поезія — це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти. І чим частіш — тим краще. Тоді людина буде духовно вищою і красивішою.

      Що таке поезія? Це - свято:
                    Грає в тобі музикою слів,
                    Молодечо, радісно, крилато
                    Викресає іскру з почуттів…
 
 
 
 


15 березня

«Дорогий друже!
Запрошуємо тебе взяти участь у святі книги та читання!
В бібліотеці на тебе чекають дивовижні мандрівки, знайомства з неосяжним всесвітом цікавих книг!
Завітай до нашої бібліотеки – і ти опинишся в Країні мудрих книг. Де за допомогою добрих чарівників – письменників, бібліотекарів познайомишся з героями книжок!
 Не забудь при цьому взяти в мандри любов до книги, кмітливість, гумор і добру посмішку.

 Чекаємо на тебе, шановний читайлику!»
12 березня

80-річчя від дня народження Нестора Чира
12 березня 2018 року в читальній залі бібліотеки до 80-річчя від дня народження Нестора  Чира  проведено  вечір- портрет “Коли душа народжує сонети ”.
 Бібліотекар розповіла про ювіляра, як жертву політичної операції “Вісла”, члена НСПУ, керівника літстудії “Бистрінь”. Вірші “Я велика сльоза”, “Надія”, “Асоціації” доводять: Нестор Чир  – поет з  когорти борців, Людина з великої літери. “Роздуми”, “Світ, мов пожежа”, “Перервана розмова”, “Таке життя”, “ Хто нищителем вродився” розкривають кодекс честі поета.
Була оформлена книжкова виставка “Творець акордів срібної печалі”.


9 березня

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. Нині наше серце, чутлива душа, розбуджена думка зосереджені в вимірах військового стану російської агресії на українській землі. І знову звертаємось до творчості Т.Шевченка і причащаємось його могутнім духом, його пророчою поезією, і натхненою піснею.
Ми розбудовуємо в собі непоборну правду і велику мудрість Кобзаря його провісницькими словами:
І на оновленій землі
Врага не буде супостата…
А буде син, і буде мати
І будуть люди на землі.
З нагоди дня народження відомого українського генія Т.Г. Шевченка, бібліотекар презентувала виставку-інсталяцію «Великий син великого народу».

Користувачі бібліотеки брали участь у літературно-музичному вечорі І знову читаємо Кобзаря” та турнірі знавців творчості   Шевченка “Читаємо Тараса, учімося у нього.”
 
 

 З нагоди дня народження українського Кобзаря учнями школи  проведено   флешмоб  Процитуй рядки Великого поета.

Мета  флешмобу – вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, показавши пам’ятники, встановлені у всьому світі та Україні, що свідчить про його визнання та любов українців.

"Цим флешмобом ми хочемо показати українцям та світові, що Україна дуже багата країна: творчістю, традиціями, культурою та діячами. Показати, що Україною варто пишатися, а такі генії, як Тарас Шевченко, мають бути прикладами для кожного"

7 березня


Шановні колеги!
 Вітаємо вас з міжнародним жіночим днем 8 березня!
Бажаємо весни в душі, тепла та затишку в оселі, гармонії, щастя та любові!

* * *


5 березня


Материнська пісня Наталі Забіли
5 березня українській дитячій письменниці Наталі Забіли виповнилося 115 років.
У сім'ї, де зростала маленька Наталка, панувала любов до літератури та мистецтва. Ще змалку разом зі своїми  братиками й сестричками вчилася малювати, а також писати вірші.  Написання книг для дітей стає її покликанням і приносить Наталі Львівні заслужений успіх і любов мільйонів юних читачів. Близько 200 книжок для дітей видала Наталя Забіла за час своєї літературної діяльності.
 Наталя Забіла була автором підручників "Читанка" для другого і третього класів, які перевидавалися кілька разів. У своїх творах письменниця створює для дітей чарівний світ, потрапляючи в який юний читач починає думати, визначати власне ставлення до явищ і подій, обирати своє місце в житті, проявляти свої симпатії і антипатії.
До 115-ї річниці від дня народження Наталі Забіли у бібліотеці організована книжкова виставка "У вірші, у казці не просто слова".
Книги Наталі Забіли можна назвати захоплюючими "підручниками життя", котрі так цікаво, дохідливо розповідають про довколишній світ, рідну природу, про людське життя, вчать юного читача рости справжньою людиною.

У бібліотеці пройшла літературна гра Наталя Забіла: серце відкрите дітям 

21 лютого


21 лютого - День  Рідної мови. 
                      Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова.
            Усі ми повинні пам’ятати і дбати про те багатство, яке є у кожного із нас, його ми не завжди цінуємо, але без нього не можемо жити. А багатство  це – наша рідна мова, вона – невід’ємна частина нашої Батьківщини.
            Для нас, українців, найближча до серця мова нашого народу – українська. Вона – цілюще джерело, яке напоює спраглих і живить коріння нашого народу. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.
                       З нагоди Міжнародного дня рідної мови в читальній залі бібліотеки оформлено книжкову виставку – інсталяцію  «Наша мова калинова» та проведено діалог-конкурс “Мов джерельна вода,рідна мова моя”.
      Для юних користувачів проведено довідковий вернісаж  “Словник – маяк у бурхливому книжковому морі.”
 
 

20 лютого


Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем.
До Дня Героїв Небесної Сотні в бібліотеці організовано виставку – пам'ять Герої не вмирають. Вони йдуть з Майдану в небо.
На вшанування пам’яті Героїв України працівники бібліотеки провели годину історичної правди «Небесній Сотні – шана й молитва за чисті душі,що в небо злетіли».
Безсмертні душі  вбитих і закатованих відійшли в небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, виховуючи почуття патріотизму, любові до Вітчизни і відповідальності за неї.
Година закінчилась хвилиною мовчання і словами ведучої:
«Герої не вмирають. Хай пам’ять усіх невинно вбитих згуртує нас, живих, дасть нам силу і волю, мужність і наснагу для зміцнення держави на рідній землі.»
 У дитячому садочку “Сонечко бібліотекарем проведено виховну годину Небесній Сотні шана і молитва, присвячену  вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Діти вірять, що Небесна сотня стоїть перед Божим Престолом і буде повіки опікуватися долею України. Кожному потрібно пам’ятати про них: хто вони були і за що боролись, у що вірили, задля чого померли.
 
 



15 лютого


15 лютого 2018 року напередодні відзначення річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та вшанування всіх учасників бойових дій на території інших держав в приміщенні читального залу бібліотеки бібліотекарями було підготовлено та проведено годину пам’яті «Життя обірване Афганом», та презентована книжкова виставка «Афганістан – мій вічний біль, моя пекуча память». 
Ведучі заходу нагадали про трагічні сторінки історії Афганської війни   Присутні вшанували світлу пам'ять тих, хто віддав своє життя увійшовши в безсмертя, хвилиною мовчання.

 

 

 


14 лютого


Все починається з кохання 
      У наші серця знову завітало свято.
Мабуть, найдивовижніше і найпрекрасніше – свято кохання, тобто відомий усім День Святого Валентина.
Напевно, ви добре знаєте, що існує багато легенд щодо походження цього свята.
    Згідно з однією, святий Валентин був священником, який таємно вінчав закоханих і за це був страчений римською владою 14 лютого 270 року. Кажуть, що перед смертю він встиг передати листа дочці тюремника із написом „Від Валентина”.
       У наш час День Святого Валентина – це день закоханих. Також на це свято прийнято висловлювати свої почуття любові і прихильності друзям, родичам, коханим.
Символом цього дня стали яскраво-червоні сердечка, купідони, пара голубів, та букети троянд. Їхні зображення стали обов’язковими елементами святкових листівок – “валентинок”.
     От і ми підготували до уваги наших читачів книжкову інсталяцію
Кохання – душі найвищий злет та віртуальний огляд літератури
 Вічна тема в літературі та мистецтві.

Даруймо книги і любов!
Ось і прийшов один з найулюбленіших днів для всіх закоханих – 14 лютого. Але мало хто знає, що цього дня у багатьох країнах світу відзначають ще й Міжнародний день дарування книжок (International Book Giving Day). Це одне з наймолодших свят. Започаткувала його американка Еммі Бродмур у 2012 році. Згодом це починання підтримали в усьому світі. Просуванню свята сприяла підтримка відомих акторів, блогерів, журналістів та письменників.
Міжнародний день дарування книжок – це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу до читання та книги. Цього дня заведено дарувати книжки один одному, членам родини, бібліотекам та залишати твори друку в людних місцях. З кожним роком все більше книг, як уже читаних, так і зовсім нових, вирушає в дорогу в усіх куточках світу.
Подяку тим, хто дарує свої улюблені книги бібліотекам хочемо висловити і ми, працівники бібліотеки. Завдяки Вам, шановні читачі, наш фонд став багатшим на десятки нових цікавих книг, а багато інших читачів із задоволенням їх читають.
 


 

1 лютого


Лисецька об’єднана територіальна громада – спроможна
На цьому акцентували свою увагу фахівці відокремленого підрозділу Івано-Франківської установи центру розвитку місцевого самоврядування під час зустрічі за «круглим столом», що відбулася 29 січня у селищі Лисець.

Захід проходив у приміщенні Лисецької бібліотеки  під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Богдана Кобилянського за участі голови Тисменицької районної державної адміністрації Івана Семанюка, керівника апарату районної державної адміністрації Ярослава Татарина, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ганни Василів, директора відокремленого підрозділу Івано-Франківської установи центру розвитку місцевого самоврядування Руслана Панасюка, радника з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Максима Чопея, селищного голови с-ща Лисець Віктора Дубницького, сільських голів сіл Драгомичани Степана Дем’яніва, Посіч Галини Витвицької, Радча Василя Вацеби, Старий Лисець Анатолія Лущака, Стебник Ірини Портецької.


Фахівці розповіли та продемонстрували на слайдах фінансову спроможність потенційної Лисецької ОТГ. Враховуючи власні доходи на одного мешканця, ця громада має усі можливості для утримання діючих закладів та установ і розвитку власної інфраструктури. Крім того, ПДФО, який міг би поступати до бюджету Лисецької ОТГ, поступає у районний бюджет і розприділяється між іншими населеними пунктами району. Тобто Лисецька громада на сьогодні дотує фінансово неспроможні села району, хоча могла б їх спрямовувати на власний розвиток.

В ході жвавої дискусії учасники заходу вирішили продовжити діалог та провести подібні зустрічі у селах Радча та Драгомирчани, які згідно з перспективним планом формування ОТГ належать до Лисецької, але на даний момент потребують додаткової інформації щодо переваг об’єднання саме у цю ОТГ.


29 січня



Пам’яті загиблих під Крутами …
 
     Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. 
     Цей страшний бій, що відбувся 29  січня 1918 року на залізничній станції Крути біля селища Пам’ятне, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва,  залишив в пам’яті нащадків сум, гордість, пекучий біль … 
      В читальному залі  бібліотеки    представлено для відвідувачів цікаві матеріали, документи та фотографії на  виставці «Крути: і сум, і біль, і вічна слава.»
Біля виставки проведено годину  - реквієм «Ніколи не забути цих юних душ нескорений політ.»
 Захід зацікавив відвідувачів, вони довідались, що цей бій тривав майже п’ять  годин поспіль між чотирьох тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів  та бійців вільного козацтва, який загалом нараховував лише чотири сотні вояків.
     Так склалося, що десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.  У 2006 році на місці бою встановлено пам'ятник, до нього йдуть і йдуть люди вклонитися героям, покласти квіти, вшанувати пам’ять хвилиною мовчання…
     Трагічна загибель студентського куреня під Крутами,легендарні подвиги юних вояків передавалися з покоління в покоління, вголос і пошепки. Так було збережено історичну пам’ять, яка проростала крізь репресії та знущання, зуміла вижити у страшні роки тоталітаризму.

26 січня


Рішенням Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій  2018 рік  оголошено  роком  Божого  Слова в Україні.
Напередодні знаменної дати оформлено куточок  духовності Боже Слово – це їжа для душі, який розповідає про основні етапи розвитку церкви, її благі  справи.  Представлена література знайомить з історією хрещення Київської Русі, розвитком храмів нашого району, церковною атрибутикою, духовною культурою.
 

Активну участь у підготовці і проведенні заходу брали місцеві вишивальниці,  роботи яких  представлені на виставці.
До цієї події у бібліотеці   проведено:
годину духовності   “Нахили  своє  серце  до  Бога”;


мульти-медійний урок Біблійні сюжети у художніх творах.


24 січня


День нової книги в бібліотеці
Кожна нова книга в бібліотеці — це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. 24 січня  2018 р в  бібліотеці пройшов День нової книги,  метою якого – ознайомити користувачів з новинками літератури, що бібліотека придбала наприкінці 2017 року. Протягом всього дня відвідувачі бібліотеки знайомились з  книжковими  виставками  «Від сторінки до сторінки – презентуємо новинки», де представлені нові книги зарубіжних авторів, світові бестселери,  фантастика, історичні романи .
 Уважно   відвідувачі прослухали  бібліо-екскурс «Книга корисна, коли її читаєш», який провела  бібліотекар Вацеба Надія.
Поки дорослі оглядають виставку ми пропонуємо малечі ознайомитися з чудовою добіркою  нових дитячих книжок нашої бібліотеки.

Літературний калейдоскоп  для наймолодших читачів «Нова книга – новий друг»  провела   Дем
янек Галина, під час якого діти  мали змогу поринути у світ казки, пригод, фантастики.





22 січня


День Соборності України



   22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об'єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: "Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка". Цій події присвячена книжкова виставка «Соборна мати - Україна, одна для всіх, як оберіг»  та проведено історичний альманах Україна з’єднана навіки, не розділять її вороги. За допомогою літератури працівники бібліотеки хочуть поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України. 


13 січня 


Коляда в бібліотеці

Різдво – це свято радості і єднання людських душ.
Від хати до хати ідуть колядники, щоб привітати рідних і знайомих, побажати всіляких гараздів. Адже звичай гласить: чим більше колядників і щедрувальників завітають до помешкання, тим щасливішим буде рік прийдешній для його господарів.
 За традицією до читального залу бібліотеки  з гучною колядою та щирим віншуванням завітали учні школи.
Для користувачів бібліотеки щиро лунали слова колядки "Добрий вечір тобі, пане господарю"Бог предвічний воплотився""У Вифлеємі нині новина", "На небі зірка ясна засяла".

12 січня


Переможці 
Всеукраїнського літературного конкурсу
«Творчі канікули»
Лисецька бібліотека
Номінація «МОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ»:
Микитюк Світлана - перше місце.
 За рішенням Головного журі  Національної бібліотеки України для дітей твір Світлани Микитюк ввійшов до збірки «Творчі канікули».

11 січня


«Чарівний світ казок  Шарля  Перро»
 Казка — це особливий дитячий світ, де діти почувають себе госпо­дарями, вони там знають усі шляхи, все доступне для їхнього розуміння, рідні і близькі всі герої. У цій незвичайній країні діти вчаться і виховують у собі доброту, співчуття, вміння співпереживати, допомагати, радіти і журитись за інших, вони стають добрішими, бо бачать, що зло засуджується, а перемагає добро. То навіщо ж їм робити зло? Нащо мати погані звички, коли їх всі висміюють і засуджують? Чого ж бути неуком, якщо всезнайком бути набагато цікавіше і престижніше! А ще у казці можна помріяти про все на світі..
    11 січня в  бібліотеці  для дітей відбулася казкова година «Чарівний світ казок Шарля Перро, приурочена 390  років з дня народження казкаря.
 Під час зустрічі діти дізналися про одного з найвідоміших казкарів світу — Шарля Перро, пригадали казки, які їм читали батьки в ранньому дитинстві, — «Червону Шапочку»«Хлопчика-Мізинчика»«Попелюшку»«Кота у чоботях» та інші, познайомилися з виставкою книг казкаря. З великим задоволенням діти переглянули цікаву презентацію «Подорож казками Шарля Перро», пригадали фільми і мультфільми, створені за його казками, а також дізналися, що за сюжетами казок Перро створено опери «Попелюшка»«Замок герцога Синя Борода», балети «Спляча красуня»«Попелюшка».
     Найбільша заслуга Ш. Перро полягає у тому, що він увів казку в літературу, і це чудово, бо казки дуже гарні, і тепер вони ніколи не забудуться.

8 січня


    З нагоди 80-річчя від дня народження  Василя Стуса в бібліотеці відбувся захід – літературна година «Ярій душе! Ярій,а не ридай! На захід були запрошені учні 10-х та 11 –х класів школи.
   Запрошені прослухали поезії, познайомились із біографією поета, переглянули відеофільми зі спогадами рідних і близьких поета та мали можливість ознайомитись із книжковою виставкою – персоналією «Незгасна зоря Василя Стуса», огляд якої зробила бібліотекар.
    Захід був проведений з метою виховання в учнях інтересу до хвилюючих сторінок української літератури, почуття гуманності, гордості за свій нескорений народ, почуття національної свідомості, любові до рідного краю. 

2 січня


Літературний колаж до Різдва Христового
 "Світло Христової зорі"

Українське Різдво! Мабуть, немає в світі іншого народу, в якого свято Христового Різдва мало б такий життєрадісний характер, як у нас, українців. Багатий етнографічний матеріал, що передає дух і колорит святого дня, містить літературний колаж «Світло Христової зорі». Експозиція допомагає пригадати чудові різдвяні звичаї і традиції, історію свята, від якого залежить наша духовність і цивілізованість, наше майбутнє, і наповнити наші душі великою втіхою від Святого Різдва, вірою і надією на краще.

1 січня

ВИСТАВКИ СІЧНЯ:
 
 
 
 

20 грудня


Шановні колеги!
Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток.
 Бажаємо, щоб у новому році Ви здобули все те, про що так давно мріяли. Віримо, що Ви постійно відчуватимете підтримку з боку колег, тепло рідних та друзів.
Зичимо Вам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя ! Бажаємо гарного настрою та кохання, нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача!
З наступаючим Новим Роком!


19 грудня


Миколай  мандрує світом.
Немає на нашій землі жодної християнської хати, де не було б образа святого Миколая. Немає душі, котра б не горнулася до цього святителя, не зверталася до нього зі своїми потребами, бо кожен знає, що він колись, за свого життя, був добродієм і помічником для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку допомоги в нашій біді. А діти люблять його майже як казкового персонажа, котрий, однак, цілком реально приносить їм однієї чарівної зимової ночі подарунки.
У грудні, в гарну тиху ніч
Зорі, як мільйони свіч,
Що світять вниз на рідний край,
Де ходить святий Миколай.
Тому святий Миколай – один з найулюбленіших божих угодників нашого народу.
З цієї нагоди  в бібліотеці була оформлена книжкова виставка
 «Яка радість, який рай – йде святий Миколай».

 Відбулося літературне свято - конкурс «Розкажу Миколаю про що я читаю».

8 грудня


Всеукраїнський тиждень права в бібліотеці.
З 7 по 12 грудня в  бібліотеці  проведено цикл заходів правової тематики в рамках Всеукраїнського Тижня права. Проведення Тижня започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року.
Тематика проведених в рамках Тижня заходів сприяє підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.
8  грудня проведено урок права  «Мої права-твої права» для учнів школи.  Бібліотекарі розповіли про права дитини в нашій країні та країнах світу.
 Підлітки познайомилися з основними пунктами Конвенції ООН «Про права дитини», дізнались про стан дотримання прав дітей у світі та в Україні. Під час заходу обговорено питання толерантності у підлітковому середовищі, проблему правопорушень серед неповнолітніх та відповідальність за їх скоєння.
Протягом Тижня в бібліотеці діяла книжкова виставка «Його величність-Закон», постійно проводились тематичні огляди «Чи бувають права без обовязків».

Тиждень права пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.

25 листопада


2
5 листопада Україна відзначила  роковини голодомору 1932-1933 років. Мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодомором.
Задля збереження та вшанування пам’яті невинно убієнних українських селян у бібліотеці було проведено вечір-реквієм «Великі твої жертви,Україно».
З молодшими школярами пройшла бесіда-спогад Памятаємо минуле заради майбутнього.”
Бібліотекарі згадали той біль та муки – наслідки страшного голодомору. Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про живих і ненароджених.
Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам сили й волі, мудрості та наснаги для зміцнення власної держави на власній землі!
Також на заході була презентована виставка-пам’ять «Скорботна свічка пам’яті святої».


21 листопада

Ми, українці, свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, шо спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.
Вже минуло чотири роки із часу страшних, та водночас, само-стверджуючих Майданівських подій. Тоді українці гучно заявили про своє прагнення жити в демократичній, європейській країні. Важливий державотворчий процес отримав назву – Революція Гідності.
Відтоді 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.
Тож цими передзимовими днями  в  бібліотеці відбувся огляд книжкової виставки “На Майдані життя бється серце НАДІЇ”, присвячений  Дню Гідності та Свободи.
У бібліотеці проведено годину спілкування День, що змінив Україну.
Присутні ще раз усвідомили, що ми, українці, в єдності здатні відстояти свій вибір і, вийшовши на Майдан, довели, що спроможні стати на захист своєї демократії, адже Україна – це держава вільних людей.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя.
 



1 листопада


«…Бо лиш одна Вкраїна – мати,
Де хвилі неба голубі!
За неї жити і страждати,
За неї вмерти в боротьбі.»

Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно – Українською Республікою (ЗУНР).
Саме тому , 1 листопада 2017 року в бібліотеці  проведено  бібліографічний огляд літератури “День, який змінив  хід  історії.”
  Організовано книжкову виставку  «ЗУНР – провісниця України.»

« Боролись ми довго за волю, за право,
Щоб нині твій час, Україно настав.
Живи та міцній, наша юна Державо,
У дружньому колі свобідних держав .»



1 листопада 

Виставки листопада:
 
 

17 жовтня


ОУН-УПА:Легенда супротиву
Цього року український народ, як і вся національна  спільнота поза її межами, відзначає 75-ту річницю створення Української Повстанської Армії . Героїчна історія УПА є величним прикладом жертовного служіння українському народу,  яка зробила визначний внесок у здобуття незалежності та проголошення Української держави, мала вагомий вплив на формування національної свідомості та процеси державотворення.    Цвіт української нації, її вірні сини і доньки у найдраматичніший момент нашої історії постали на смертельний поєдинок з лютим і нещадним ворогом.
З нагоди цієї дати у приміщенні читального залу організовано тематичну патріотично-виховну виставку  "За рідний край, за край святий віддали вік ви молодий."
Відвідувачі мають можливість познайомитися із книгами про історію УПА, з національними героями: генералом Романом Шухевичем – Першою особою, яка стояла на чолі визвольної боротьби українського народу у найважчі повоєнні роки; Степаном Бандерою – Провідником ОУН, символом героїчної боротьби за Україну   та іншими борцями за українську незалежність на теренах нашого району.
Нещодавно фонд  нашої  бібліотеки збагатився історично- цінними книгами – Літопис УПА – це серійне книжкове видання. Тут зібрані документи з історії боротьби сталінського режиму проти українського національно-визвольного руху того періоду.  
Для користувачів бібліотеки були проведені такі заходи: історична година “Коли ви вмирали, вам сурми не грали…”  та  година мужності “ УПА – тернистим шляхом  до омріяної України.

 
 
14 жовтня



Свято Покрови
Світ у сяйві, не впізнати
Саду і городу:
То Покрова - світле свято
Нашого народу.
Щороку 14 жовтня до нас наближається урочисте свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Покров - це хустка-омофор Матері Божої, що є символом материнського піклування про нас, її дітей. Багаторазово наші предки довіряли себе опіці Богоматері.
Свято Покрови вперше виникло в Греції. Коли на Константинополь напали вороги й узяли місто в облогу, мешканці зібралися в церкві, щоб вимолити Боже благословення. Опівночі над ними зненацька з'явилася Мати Божа і підняла над головами людей омофор - вишите церковне покривало. Це був знак, який символізував перемогу. Звідси й пішла назва - Покрова. Саме ця біла Покрова і стала своєрідним оберегом України.
В Україні Покрова - це велике народне свято, але з особливою повагою до нього ставилися запорозькі козаки. Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови. Козацтво України вважало Пресвяту Богородицю своєю особливою покровителькою. У Запорозькій Січі була збудована церква Святої Покрови. Перед походами козаки молилися святій покровительці й захисниці, щоб вона допомагала їм у боях з ворогами. Куди б доля не заносила козаків, завжди з ними була ікона Пресвятої Покрови.
Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. День українського козацтва дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло значну роль у становленні нашої держави. Запорозька Січ проіснувала більш як двісті років. Слава про українських козаків гуляла всією Європою. Сам образ козака став символом найкращих лицарських чеснот. Народні пісні, думи й інші фольклорні твори оспівали багатьох славетних  козацьких ватажків. Найвідомішим представником серед козацьких ватажків був Богдан Хмельницький. Саме він очолив у 1648 році визвольну війну українського народу, метою якої було здобуття незалежності. 
Якщо ви цікавитесь історією рідного краю 
і хочете дізнатися про українське козацтво детальніше,
 до ваших послуг ресурси Інтернету:

До Дня Святої Покрови та Дня українського козацтва 
у  бібліотеці організована 
історико-краєзнавча виставка
"Україна козацька: пам'ять віків історії".

Козацькими шляхами.
 Бібліографічний огляд літератури
 
 
 

2 жовтня

Виставки жовтня:
 
 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар