Новини


14 березня


У бібліотеці відзначали День добровольця

14 березня в Україні  відзначається  День українського добровольця.
Упродовж дня в читальному залі бібліотеки користувачі мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою “Сила  нескоренних!”, на якій  зібрані  матеріали про події Революції Гідності, активних учасників добровольчих формувань Самооборони Майдану, що  пізніше стали активними учасниками добровольчих батальйонів, які й нині воюють на Сході України та учасників цих подій  - жителів селища.


10 березня

Вибори 2019

31 березня в Україні відбудуться чергові вибори Президента України. У бібліотеці для читачів  оформлено інформаційний куточок ”Що потрібно знати українцям?”  з якого можна дізнатися про перелік кандидатів на пост Президента України, Державний реєстр виборців, як внутрішньо переміщеним особам реалізувати право голосу на виборах Президента. Телефони для довідок та адреси електронної пошти допоможуть виборцям  вчасно віддати свій голос за майбутнього Президента України.
 
 
 
 

6 березня
  Прийшла весна! А разом з нею – Міжнародний жіночий день 8Березня. Цей день присвячений найчарівнішої, наймилішої, найзагадковішої, одним словом – жінці!
      Жінка і весна… Ці милозвучні слова такі різні, але водночас й схожі. Адже, жінка така ж чарівна, привітна, чутлива та тендітна, хоча інколи, буває мінливою та примхливою, як рання весна.
А скільки всього ще поєднується в жінці! Жінка – це муза, яка протягом віків надихає чоловіків на звитяжні вчинки, це дбайлива мати, любляча бабуся, прекрасна господиня, ніжна та сильна особистість.
 Поетами всіх часів і народів  написано десятки тисяч ліричних рядків, присвячених жінці. Слова Оноре де Бальзака тільки підтвердження цьому: «Жінка – це ліра, що дарує свої таємниці тому, хто може грати».
 Та не вистачить усіх слів, щоб розкрити всю повноту та значення ролі жінки у світі, яку створила матінка-природа.
До Міжнародного дня жінок  в бібліотеці оформлена  книжкова  виставка – присвята  "Я просто жінка…Та в усі віки в моє імя творили та вмирали" на якій розкрито перед читачами плеяду видатних, неповторних і безперечно талановитих особистостей - жінок. 

А також  в  бібліотеці  пройшло чергове заняття дітей осередку структури самодопомоги - дозвілля  на тему:
"Своїми руками – подарунок для мами".
 
 
 

 

   Учасники групи  представили  цукерково-паперові  квіти,  які виготовили власноруч різними техніками та із різних матеріалів. 

   Найголовнішим та найприємнішим було те, що ці роботи були виготовлені з любов'ю до найдорожчої для них людини – мами. 
   Тож, ми не маємо сумнівів, що ці подарунки неабияк порадують, здивують та додадуть  чудового настрою  їхнім мамам.

28 лютого2019 – РІК КИТАЮ В УКРАЇНІ.
     Кожна країна розвивається своїм шляхом, віками формуються її культура, мова,традиції. Ми повинні пишатися своїми моральними цінностями і надбаннями, але щоб упевненими кроками іти вперед, ми також повинні цікавитись культурою і звичаями інших країн. Об’їхати весь світ – мрія, для багатьох майже нездійсненна. Але можна подорожувати і «заочно» - по книгах та Інтернету.

   З нагоди Року Китаю в Україні в бібліотеці демонструється книжкова виставка-знайомство ”Китай разом з нами пізнавай”,
яка розповідає про сторію,культуру,політику і економіку країни.  Користувачі ознайомились із найбільшою за населенням країною світу, країною, що  являє собою найстарішу в світі існуючу дотепер цивілізацію та  дізнатися чимало  цікавих  фактів про історію країни, її природні  ресурси , культуру,звичаї та традиції.
 
 


20 лютого


До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні
За  кожною історією лютневих подій в Україні – справжні герої, українські патріоти. Саме вони своїм життям та геройською смертю засвідчили свою любов до Батьківщини.
20 лютого Україна вшановує День пам’яті героїв Небесної Сотні. Цей трагічний день ввійшов в історію нашого народу, як символ нескореності кращих синів України.
З нагоди цієї події в бібліотеці для  читачів пройшла патріотична година «Лицарі Небесної Сотні».
 
 

 Бібліотекар розповіла присутнім про ті страшні події того часу, які відбувалися на Майдані. Що, власне, заради оновлення країни та за нас усіх і віддали своє життя герої, котрих вшановує Україна.
Також було переглянуто відеоролик «Небесна Сотня, то в серцях вогонь». Після перегляду майже кожний поділився своїми особистими враженнями.
Герої Небесної Сотні мають стати прикладом для кожного свідомого українця і ми маємо робити все від нас залежне, щоб ті смерті не були марними.

Наприкінці заходу читачі ознайомилися з ілюстративно-книжковою виставкою «Небесна Сотня білих журавлів», прослухали огляд літератури “Майдан у книгах”.


18 лютого


17 лютого  в бібліотеці  організована  та проведено  зустріч з воїнами-афганцями «Афганістан – вічний біль і вічний смуток», приурочену до 30  річниці виведення військ з Афганістану та Дня учасників бойових дій на території інших держав.

На зустріч завітали колишні воїни-афганці, жителі нашого селища, які поділилися  своїми гіркими та сумними спогадами про роки військової служби в Афганістані. Демонструвалися слайди та уривки з документальних фільмів про події афганської війни.
На зустрічі також виступив селищний голова .
Бібліотекарі ознайомили присутніх з літературою представленою на книжковій виставці «Афганістан-то біль і смуток,чиєсь обірване життя» та тематичним досьє “Чужиною забрані долі.”

Неможливо викреслити з пам’яті ні тих, хто загинув, ні тих, хто пройшов через пекло афганської війни і для кого вона триває досі. У спогадах, у снах, у думках.
Вони заслуговують на нашу повагу.
Памятаймо про це. 


 14 лютого

Міжнародний день дарування книг

14 лютого – свято закоханих, День святого Валентина. А з 2012 року – ще й Міжнародний день дарування книг.
 Ідею створення свята – Міжнародного дня дарування книг – підказав маленький син засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books у США Еммі Бродмур, запитавши її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги? А дійсно, чому б разом з валентинкою не подарувати книгу? Адже це дивовижний спосіб поділитися любов’ю та прийняти участь в добрій справі!
Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
В цей день до бібліотеки  завітав наш житель  Канюс  Володимир  Васильович , який працює в царині художньої творчості: його знають як вмілого майстра позолоти, художника, прозаїка і подарував для користувачів свій власний роман “Сентиментальний  блюз.”
Свої книги із власної бібліотеки подарували  Мадей  Надія, Мазур Петро, Балан  Світлана,  Мачкодера  Юрій,  Мазур Христина та інші.
Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов. Вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду.
Не залишайтесь байдужими – бібліотеці потрібні нові книги!
Добрі справи робити приємно!
Щиро вдячні за подарунки!
 
 
 
 
 


Сьогодні ми не могли обминути популярний valentines day і присвятили цій темі чергову  зустріч. Метелики з сердечок - чарівні валентинки, зробили учасники групи  Лисецької структури самодопомоги. Усі розвивали свої творчі навички у дружній атмосфері !
 
 
 11 лютого11 лютого  року минуло 105 років від дня народження відомої  української дитячої письменниці Лариси Михайлівни Письменної.
 У читальному залі бібліотеки для дітей відбулося літературне досьє «Добра казкарка та оповідачка».
 Бібліотекар коротко ознайомила дітей із біографією письменниці, а потім зробила огляд її творів.

Після заходу бажаючі взяли книги письменниці, аби прочитати та глибше поринути у чарівний світ казок  Л. Письменної.
Ларису Михайлівну Письменну  читач знає як авторку талановитих оповідань, повістей і казок для дітей різного віку.

Письменниця була не лише чудовою оповідачкою, але й доброю людиною. І своєю добротою та фантазією щедро ділилася з маленькими друзями-читачами на сторінках своїх книжок.

8 лютого

Готуючись до свята Стрітення Господнього учасники Центру дітей та молоді з інвалідністю  оформляли  свічки для освячення в храмі. Кожен проявив свій талант і фантазію.
 
 
 
 
Від бібліотекарів діти дізналися про історію свята Стрітення та традиції його святкування.Заохочуючи дітей до вивчення своїх традицій, звичаїв та обрядів, бібліотекарі сприяють їх духовному розвитку.


6 лютогоУ всесвітній День безпечного Інтернету в  бібліотеці   пройшли заходи :
хвилинка безпеки   " У віртуальний світ без  загроз";
 
 
 
 

диспут Вплив  Інтернету на здоровя людини

 Користувачі  ознайомилися з ризиками під час роботи у всесвітній мережі та методами боротьби з ними, а також проходило комп’ютерне   обстеження  організму  жителів селища.


29 січня


Пам’яті героїв Крут

Уроком справжнього, а не декларованого патріотизму, уроком мужності та відваги є бій на залізничній станції Крути, що знаходиться в Чернігівській області.
Саме тут 29 січня 1918 року відбувся бій сотні юнацької школи імені Богдана Хмельницького, сотні куреня січових стрільців учнівської молоді Києва з більшовицьким загоном армії Муравйова, що сунув на Київ. Опір під Крутами на декілька днів затримав здобуття більшовиками столиці. Але не меншим було моральне значення бою, що став символом жертовності й відданості української молоді справі захисту рідної землі.
29 січня в бібліотеці відбулася година пам’яті «Стогнали Крути і молився вітер,цілуючи скривавлені сліди». 98 років тому юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.

До заходу було влаштовано книжкову виставку-спогад «Крути:і сум, і біль, і вічна слава», огляд якої зробила Мадей Я.Ю.27 січняДуші висока розкіш
І усоте, знову

Запитую у себе:

Хто я єсть?

В сльозі й любові

Викупаю слово

і переціджу

Через совість й честь…
«Люди! Люди! Я для вас своє серце виспівав» та «Без любові до краю Любові нема до людей».
Живу і дію,
26 січня виповнюється 75 років Степану Пушику – поету, прозаїку, фольклористу, публіцисту, літературознавцю. Степан Пушик – член Спілки письменників України, Лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка (1990), премії ім. П.Чубинського (1999), премії ім. В.Стефаника (1998) та ін.
Автор багатьох поетичних збірок та прозових творів. Автор досліджень з давньої української літератури, історії, краєзнавства, міфології, етнології та фольклористики.

Ближче познайомитися з життєвим та творчим шляхом івано-франківського літератора допоможе користувачам інформаційно-книжкова виставка «Степан Пушик – поет, письменник, фольклорист», організована на абонементі художньої літератури. Поетичні та прозові твори розміщені в розділах виставки:


23 січня День 22 січня 1919 року ввійшов в історію нашої держави як велике свято – День Соборності України. Саме цього дня на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки в єдину Українську державу.
Цій даті приурочено екскурс в історію «Вона наш витвір,наша мрія,Соборна,вільна Україна». 


Учасники заходу ознайомились з книжковою виставкою «Соборна мати Україна – одна на всіх,як оберіг», яка містить матеріали про тернистий шлях України до соборності, прослухали огляд літератури «Моя  соборна  Україна». 

15 січня 


    Одним із здобутків української та світової культури XX століття є творчість Марії Приймаченко – української художниці, майстра народно-прикладного мистецтва.
    Її творчість - прекрасне, дивовижне, утаємничене, і до кінця незбагненне явище, що впродовж майже століття привертає до себе увагу шанувальників мистецтва, дослідників, художників, культурологів, мистецтвознавців. Жінка з нелегкою долею, малописьменна, була визнана зіркою першої величини у «Всесвітній енциклопедії наївного мистецтва», виданій у Белграді (1983).
    З нагоди 110 річниці від дня народження Марії Приймаченко, в читальному залі бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку – знайомство  «Людям на радість».

    Література, представлена на ній, знайомить із життям і творчістю народної художниці, розкриває таємничість її мистецтва.
 
 


14 січня 


Свята новорічно-різдвяного циклу тривають. Сьогодні бібліотека приймала у себе в гостях колядників. Із  колядками та щедрівками, святковим настроєм та щирими побажаннями до книгозбірні завітали  учні Лисецького НВК  та колектив музичної школи.
Гості побажали присутнім миру, радості, процвітання та добра. Своїм виступом вони створили справжню святкову феєрію та передали гарний настрій усім користувачам книгозбірні.
 
 
 


10 січня В бібліотеці  відбулося знайомство з новими друзями-книгами. Дні нової книги з радісним хвилюванням зустрічають читачі.
Бібліотекарі підготували  книжкову  виставку – експозицію
 « Нові книги нового століття».  Адже для всіх користувачів  придбано літературу на всі смаки: програмову, науково-пізнавальну, пригодницьку, фантастичну, сучасну українську та зарубіжну прозу, а для найменших – казки.
Цього дня юні читачі з цікавістю прослухали інформаційний огляд літератури, а також із задоволенням переглянули нові книги.

День нової книги – це чудова нагода привернути увагу до книги, як до скарбниці знань усього людства. А різножанровість літератури нашої бібліотеки дає можливість читачам знайти для себе цікаве і корисне у книгах за смаком і потребою. Сподіваємось, що література, яка надійшла до бібліотеки, стане у нагоді для всіх відвідувачів книгозбірні.
 
 


3 січня “Вільний син вільного народу” 

Відважний звитяжцю, незламний Герою,
Тебе прославляємо в наших піснях.
За вільну державу ставав ти до бою,
І дух Твій, і велич у наших серцях.
Тебе не зламали тюремнії грати,
Коли Україна палала в вогні.
І гасло Бандери гриміло, мов клятва:
– Здобудеш державу, чи згинеш в борні!
(Степан Ядлось)
3 січня в бібліотеці відбулася година історії  “Степан Бандера – символ нової епохи ”, присвячена 110-ій річниці від дня народження Степана Бандери - українського політичного діяча, одного з ідеологів і теоретиків українського та презентація книжкової виставки-портрета “Бандера – наш герой”. 


2 січняДля мільйонів людей Різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, час відновлення тісних зв’язків. Чимало інших людей вважає ці свята часом, коли можна роздумувати про народження Ісуса Христа і про те, яку роль він відіграв у спасінні людства. Прийдешня низка новорічно-різдвяних свят – це відмінний привід для того, щоб урізноманітнити дозвілля. Є безліч способів розважити себе.
Завітайте до бібліотеки , бо це чудова можливість познайомитися з традиціями зимових свят: Нового року, Різдва Христового, Свята Меланки, Стрітення  та ін.  У нас  ви зможете поповнити скарбничку традицій святкування цікавими ідеями і знайти щось нове.
Книжкова  виставка «Добрі свята приходять в дім» проілюструє, як святкували новорічно-різдвяні свята українці. Тут ви знайдете цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята,  „Звичаї нашого народу” Олекси Воропая, «Українські новорічні обряди: «Коза» і «Маланка» О. Курочкіна,  „Місяцелік” В.Скуратівського,  Брати Капранови  “Веселих свят ” та ін. 

 Бібліотекар провела експрес-інформацію “З народних джерел: свята та традиції українців” ,  діти дізналися  про історію новорічної ялинки і традиції святкування:  народні обряди, тексти колядок та щедрівок, автентичний український одяг. 

В переддень новорічно-різдвяних свят   Лисецька  структура  самодопомоги  провела захід дозвілля присвячений темі  традицій святкування Нового року. Присутні дізналися про святкування  Нового року у різних народів та про сімейні традиції кожного.
Виготовили пам'ятну листівку прийдешнього 2019 року, посмакували тортом та в чудовому настрої склали одне одному привітання у новорічно  прикрашеному читальному залі бібліотеки.
 
 
 
 
28 грудня


Шановні колеги , читачі  та  шанувальники бібліотек!
Прийміть щирі і сердечні вітання з Новим 2019  роком та Різдвом Христовим! 

Нехай свята ступлять на ваш поріг добром, удачею, любов’ю і щастям, заповнять вашу оселю щедрим достатком, веселими усмішками, радісними подіями. 
Хай 2019-й рік оновить ваше життя оптимізмом і комфортом; збудить творчим імпульсом енергію духу і розуму; запалить серце Вірою, Надією, Любов’ю. 
Бажаємо, щоб кожен день нового року був світлим і плідним, і хай сприяють цьому міцне здоров’я, родинне тепло і вірні друзі.

26 грудняВеликі справи розпочинаються з маленьких діл милосердя та доброти.

З грудня при бібліотеці запрацював  центр для дітей та молоді  з інвалідністю.
На першому занятті  завдяки підтримці  Карітасу, особливо в особі п. Оленки, учасники групи активізувалися, щоб створити малюнок долоньок з побажаннями та святкові листівки, які подарували одне одному та отримали гігієнічні набори.
Діти вирізали свою долоньку, на кожному пальчику писали свою улюблену страву, колір, чим люблять займатися.
 
 
 
 
 
 

На черговому занятті   Лисецька  структура самодопомоги провела тренінг соціальної адаптації "Приготування бутербродів."
Учасники взялися до послідовної роботи - кожен над своїм бутербродом.
Завершивши приготування, почали частування зі смачним фруктовим соком. Усім сподобалося і кожен ділився своїми гастрономічними уподобаннями.
 
 
 
Завдяки пароху  о.Федору  та доброчинцям діти  отримали подарунки від св. Миколая. 


20 грудня


Грудень –щедрий на свята місяць. З особливою любов’ю та нетерпінням зустрічають діти та дорослі перше новорічне диво - День Святого Миколая Чудотворця. Історія цього свята має дуже давню, цікаву історію…Усе життя єпископа Миколая – нескінченна низка благодіянь і чудес, поданих стражденному людству: він допомагав усім християнам та в першу чергу тим, кого спіткало горе, на землі й на морі, виносячи з глибин морських на сушу тих, хто потопав, визволяючи з неволі полонених та доставляючи їх додому, рятуючи від меча і смерті людей. Він багатьох людей зцілив: сліпим повернув зір, кульгавим –нормальну ходу, німим – мову. Багатьох в убозтві й злиднях збагатив, голодним їжу подавав, кожному при будь-якій нужді був помічником і заступником, швидко з’являвся там, де був потрібний. І зараз він швидко приходить до тих, хто його кличе, допомагає і заступає від біди. Чудес його не злічити , як і неможливо їх докладно описати. Усе життя мірлікійського чудотворця було позначено любов’ю до ближнього. Так він ходить і донині, дарує добрим людям подарунки, злим – різочки, як нагадування про помилки.
Таку святкову історію почули   діти в читальному залі Лисецької бібліотеки   під час проведення етнографічної години
 “Історія  свята Дня Святого Миколая Чудотворця”.

 Про традиції відзначення цього дня в Україні та в інших країнах розповіла книжкова виставка

В український рідний край поспішає Миколай.” 
 
 


13 грудня12 грудня у приміщенні Лисецької бібліотеки  відбулося засідання ХХІ сесії селищної ради 7 демократичного скликання. Захід проходив під головуванням селищного голови Віктора Дубницького, за участі депутатів селищної ради, керівників бюджетних установ. У роботі сесії взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Степан Мандибур, заступник головного лікаря КНП «Лисецька ЦРЛ» Микола Осипів.
На сесії обговорили перспективи розвитку населеного пункту на 2019-2021 роки. Серед яких – продовження робіт з реконструкції з добудовою дитячого садка «Сонечко» на 80 місць, кошторисна вартість проекту – 26,3 мільйонів гривень, будівництво спортивної площадки зі штучним покриттям та ремонт доріг.

Заступник голови РДА Степан Мандибур проінформував присутніх про засідання районної Ради регіонального розвитку, яке відбулося 11 грудня 2018 року, детально зупинившись на галузі освіти. Так, у районі за три останні роки на її розвиток з бюджетів усіх рівнів виділено 92 мільйони гривень. Заступник голови РДА озвучив також пріоритети розвитку Тисмениччини та завдання на найближчу перспективу, серед яких і завершення будівництва дошкільного закладу у селищі Лисець. 
12 грудня


 Тиждень права
10 грудня 1948 року у Парижі на 183 пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН була прийнята Загальна декларація прав людини «як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав - членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією».
Двома роками пізніше, 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було засновано Міжнародний день прав людини та оголошено його святкування 10 грудня. В цей день проводиться пленарне засідання ООН на якому відзначають тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод.
Уже ні для кого не секрет, що становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе завдяки високому рівню правової освіти населення. 

З 10 по 14  грудня в рамках Всеукраїнського тижня права, в  нашій бібліотеці   оформлено книжкову виставку "Свої права ти добре знай, їх шануй та поважай" та проведено диспут “ Правові та моральні норми у моєму житті.”
,
Вікторина “Права та обов’язки у казках та оповіданнях” 

 


3 грудня


Година милосердя в бібліотеці
(до Міжнародного дня людей з інвалідністю)
«Вчимося разом творити добро!», — під таким девізом  в бібліотеці пройшла година милосердя «Вміння творити добро», на яку завітали селищний голова Дубницький В. М.,   священнослужителі церкви  Воздвиження Чесного Хреста  Господнього о. Федір Бойко та о. Василь Скурчанський та представниця Карітасу  п. Марія.
Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.
Протягом заходу працівники бібліотеки розповідали дітям про те, що доброта і милосердя — два крила на яких тримається людство, це милість людського серця, розуміння, м’якість, співчуття, ніжність. Це не слабкість, а сила, тому що доброта та милосердя властиві людям, які здатні прийти на допомогу. Головним акцентом заходу було те, що ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги.
Для присутніх був підготовлений перегляд літератури «Повага до людей є повагою до самого себе»  та книжкова виставка
“Навчи своє серце добру.”

Завжди пам’ятайте, що і зараз, і у майбутньому щоб бути людьми з красивою доброю душею, в якій немає місця підлості і заздрощам, лицемірству і злості, живіть так, щоб людям було добре поряд з вами. Даруйте добро і воно повернеться до вас сторицею!
«Добро починається з тебе»!
Наші діти   були запрошені на  святковий  концерт  "Живу без обмежень"  і ще  досі  переживають позитивні емоції від свята та спілкування з друзями.
 
 

26 листопада

Стежинами скорботи: Голодомор 1932 – 1933 років

Щороку кожна четверта субота листопада, згідно з Указом Президента від 1998 року, присвячена пам’яті про страшні події 1932 – 1933 років, коли через вбивчу політику хлібозаготівель та колективізації мільйони людей вмирали від голоду.
Це не просто історія, це незагоєна рана нашого народу вже протягом багатьох десятиліть. Тому про це варто не тільки пам’ятати, але й говорити, адже забуття минулого заважає нам бути гідними нащадками своїх пращурів.
До 24 листопада у бібліотеці організовано ілюстровану книжкову виставку-факт «Стежинами скорботи: Голодомор 1932 – 1933 років», де підібрана література,яка наочно висвітлює початок, кульмінацію та оцінку голодних років на території України. Тут зібрано страшні спогади очевидців і твори українських письменників та поетів, в яких описано лихоліття тих днів у селах
та проведено годину пам’яті

“Великий голод – вічний гріх”.

21 листопада


21 ЛИСТОПАДА В НАШІЙ КРАЇНІ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ. В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ БУЛО БАГАТО ТРАГІЧНИХ ПЕРІОДІВ ТА ПОДІЙ. В НАШ ЧАС В ІСТОРІЮ УВІЙШЛА ЩЕ ОДНА ПОДІЯ – МАЙДАН, ЯКИЙ ЗМІНИВ НАШУ ДЕРЖАВУ ТА НАШ НАРОД І НАШЕ ЖИТТЯ.

В такі трагічні періоди завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні, з справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. Так з’явилася Небесна сотня – це патріоти, які віддали життя за свої переконання. І тепер для народу України є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв. В ці дні вся Україна вшановує Героїв Небесної сотні. 
Події останніх років ставлять перед бібліотеками завдання: патріотичне виховання підростаючого покоління. Готуючись до відзначення Дня Гідності та Свободи, в читальній залі бібліотеки оформлена книжкова виставка-пам'ять під назвою «Події, що змінили долю України».
Працівники бібліотеки привертають увагу відвідувачів до цієї виставки та провели інтернет-урок "
Вони загинули за Україну". Під час уроку йшла  мова про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи.
 Герої не вмирають! 


20 листопада«Діти – се наш дорогий скарб,
се наша надія, се – молода Україна»
Олена Пчілка
20 листопада — Всесвітній день дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.
Майже афоризмом стали слова «Без свят не буває дитинства!». Свята духовно збагачують дитину, розширюють її знання про навколишній світ, допомагають відновлювати старі й добрі традиції, об’єднують і спонукають до творчості.
Тому 20 листопада у бібліотеці пройшла поетична рапсодія «Ми маленькі діти на землі великій.»
 
 
 
 
 

До Всесвітнього дня дитини на абонементі для шановних читачів бібліотеки експонується книжкова виставка
 «Ми – надія твоя, Україно.»

На виставці представлені художні твори для дітей, книжкові видання про догляд за дитиною та її здоров’ям, матеріали для допитливих і кмітливих дітлахів. На виставці представлені документи про права дитини.
 Діти – це квіти нашого життя! І це не просто гарна фраза. Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.

10 листопадаЩороку, 9 листопада, в нашій країні відзначається 
День української писемності та мови. 
Це свято було започатковане у 1997 році на честь вшанування пам'яті   Нестора Літописця, з ім'ям якого пов'язують зародження української писемності, книжного слова, літературної традиції.
"Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття." ( Панас Мирний)
До Дня української писемності та мови у  бібліотеці організовано
книжкову виставку  "Українська мова – барвінкова.".

Книжкова виставка допоможе  нашим користувачам   ознайомитися  з  історією походження української  мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками.

До цієї події  у  читальному залі  бібліотеки  було проведено годину української мови   “Кохані  звуки, рідне слово – моя сердечна українська  мова.’’ 
 


1 листопадаПерший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно-Українською Республікою.
Коли перший сірий ранок листопаду
Понад межі простягнув своє крило,
Львів побачив українську, рідну владу,
Рідним прапором обвив своє чоло.
До 100-річчя створення ЗУНР в бібліотеці оформлено книжково-тематичну виставку
 «ЗУНР – вагома сторінка української державності» 
та проведено історичну годину «І став той день осінній весною українського народу».
 
Постійна користувачка бібліотеки  Волосянко  Галина  Василівна  вчитель історії  Лисецького НВК  стала учасником 1-ої  районної наукової конференції  “Західно-Українська  Народна  Республіка:  держава-суспільство-боротьба”   (присвяченої  100-річчю відновлення державності  на західноукраїнських землях.) 25 жовтня

Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотеки.
Приємного та цікавого читання!
Завжди раді бачити Вас у бібліотеці!

15 жовтня


14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва.
День українського козацтва — це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в 15-17 століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.
З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою Покрова.
 До свята проведена година  духовності Покрова – берегиня роду.

До Дня Українського козацтва і до свята Покрови у бібліотеці організовано книжково-ілюстративну  виставку  “Усі ми під твоїм покровом, козацька слава і основа” та проведено бібліографічний огляд літератури “і оживає дух козацький.”

День Захисника України - свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з святом Дня Українського козацтва. З 2015 року День Захисника України є державним святом.
Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність - це важніше за все. Сьогодні український воїн-захисник є найбільшою гордістю в українському суспільстві. В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на сході України в важких умовах боронять мирне життя українців. Також згадуються українські воїни-миротворці, які у складі багатьох місій ООН стоять на сторожі миру і порядку в зарубіжних країнах та своєю доблесною службою за кордоном створюють мужній образ українського солдата і сміливо виконують бойові завдання в гарячих точках по всьому світу.

У бібліотеці презентовано виставку-репортаж  "Величне ім'я – України захисник".
На виставці представлені інформаційні матеріали які розповідають про основні етапи розвитку військового мистецтва з давніх часів і до наших днів, про Збройні Сили незалежної України, події в зоні АТО.

9 жовтня


Бібліотека - книги храм.
І знань безмежне море і надія.
Палкий вогонь незгасних поривань,
Що наше серце й душу гріє.
В  осінню пору   до бібліотеки  для дітей завітали наші наймолодші дітки  на пізнавально-оглядову екскурсію ”КНИЖКОВИЙ ДІМ – ВІДКРИТИЙ ВСІМ.”
Завідуюча  бібліотеки   ознайомила  присутніх з бібліотекою – храмом книги,  який зберігає всі найвидатніші відкриття тисячоліть.
Діти із захопленням розглядали цікаві книжечки та здійснили захоплюючу мандрівку у царство  книг.
З  цікавістю розглянули нові надходження дитячих журналів - «Барвінок», «МАЛЯТКО»,  “ПІЗНАЙКО”, серії довідкових видань: «Світ навколо нас», «Дитяча енциклопедія», «Я пізнаю світ».

Цікавим доповненням до екскурсії стала  вікторина  «З якої казки» та «Загадки казкових героїв».
 


26 вересняВсеукраїнський день бібліотек.


Щорічно, 30 вересня, відзначається Всеукраїнський день бібліотек (згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 року №471/98). До бібліотеки, як і колись, ідуть читачі, звертаються по допомогу і пораду, бажають відпочити із книгою в руках "у тихому місці для читання". Адже саме в бібліотеці кожен може віднайти душевний спокій, моральне оновлення і можливість оволодіти тим коштовним ключем, що відкриває таємничі двері величезної скарбниці знань. До свята у бібліотеці оформлена  книжково - ілюстративна виставка "Книжковий дім - відкритий усім".
На полицях виставки нові видання для дітей та дорослих, фото, які розповідають про кращих читачів, учасників масових заходів. Бібліотека завжди з радістю зустрічає шанувальників книги, цікавих та допитливих дітей, мудрих і поважних читачів старшого покоління.

25 вересня

Великий Добротворець
28 вересня
 видатному українському педагогу,
 дитячому письменнику 
Василю Олександровичу
 Сухомлинському
 виповнюється 100 років від дня народження.
Мудра людина із щирим серцем. Так називають Василя Олександровича Сухомлинського, заслуженого учителя України, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка.
"Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний".
                                                                 В. Сухомлинський

Саме творчість мислителя, вченого, педагога-практика Василя Олександровича Сухомлинського, знаного і шанованого в усьому світі - поза вимірами часу. Його творчість це і є той "вічний слід", яким ідуть і йтимуть вчителі та діти. Прожив В. О. Сухомлинський зовсім мало -  51 рік. За своє коротке життя Василь Олександрович зробив дуже багато для дітей і взагалі для педагогічної науки. Неоціненну літературну спадщину залишив нам видатний вчитель і письменник. Василь Олександрович Сухомлинський - автор 41 монографії і брошури, більше 600 статей, 1200 оповідань і казок. Твори Сухомлинського видані 53 мовами світу. Найбільш відома його книжка "Серце віддаю дітям" видана 30 мовами світу.
Твори Сухомлинського - то щирі і мудрі уроки великого душею і талантом вчителя. Вони розкривають перед нами красу навколишнього світу й рідного слова. Навчають людяності й мудрості.
35 років свого життя Василь Олександрович віддав школі. Вдумливо й наполегливо намагався Вчитель не тільки дати належні знання своїм учням, але й зростити їх хорошими людьми, добрими й чесними, відважними й стійкими, трудолюбивими й життєрадісними. Василь Олександрович сам дуже любив дітей і діти любили його.
На честь 100 -річчя Василя Олександровича Сухомлинського, з метою ознайомлення читачів  з життєвим та творчим шляхом видатного вчителя та письменника у  бібліотеці була проведена літературна година Школа казок Василя Сухомлинського та  оформлено  книжкову виставку – портрет:

"Я народився і жив для добра і любові."
 


21 вересня


22  вересня  у всіх регіонах України День   партизанської слави - як данина всенародної поваги та вшанування пам'яті усіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя.
Бібліотека долучилася до вшанування пам’яті партизанів та підпільників. В бібліотеці  організовано книжкову  виставку-пам’ять «Стежками партизанської слави»   та  проведено   перегляд літератури «Війні немає забуття – згадаймо подвиг партизанів».   В ході проведення заходу присутні   поринули у ці тяжкі воєнні часи.  Діти  дізналися  багато цікавого про значення партизанського руху у визвольній боротьбі нашого народу. 
  
20 вересня

Зустрінь осінь в бібліотеці.
Книжкова виставка – це завжди творчість. Спосіб з’єднати бібліотекаря і читача, розкрити фонд бібліотеки, організувати рекламу, популяризувати книги та інші матеріали, активізувати використання бібліотечного фонду, покращити загальну атмосферу в бібліотеці.
На сьогоднішній день такою стала виставки – інсталяції
«Красуня осінь в гості завітала»,

«Книжкова осінь під парасолькою.»

На виставці розмістились книги з осінньою поезією класистів М. Рильського, В. Сосюри, Л. Костенко, О. Олеся, Л. Українки поетів М. Луківа , альбоми з репродукціями осінніх пейзажів художника Василя Пилип’юка.
Запрошуємо всіх читачів до бібліотеки і впевнені , що зачитавшись улюбленою книжкою, на зміну осінній депресії прийде справжній осінній настрій і що кожен вибере книгу для себе, щоб повніше відчути: осінь у розпалі.


15 вересня

В дитячій бібліотеці  продовжує працювати  ігрова дитяча зона  «Бібліоняня».
Її створено для розвантаження на деякий час батьків, щоб вони могли вирішити свої нагальні справи або просто почитати в стінах бібліотеки, коли їх діти розважаються та розвивають свої здібності за іграми та книгами. 
    Ігрова зона -  територія казки, дива, несподіваних цікавих зустрічей і де можна не тільки читати книги, але і корисно провести свій вільний час. Це  дитяча ігрова зона, де діти можуть творчо та інтелектуально розвиватись, дружити, спілкуватись, а батьки займатись своїми справами. 
 
 


7 вересня


"КВІТИ -УСМІШКА ПРИРОДИ"
Ще з давніх часів квіти в житті людей грали величезну роль. Вони завжди асоціювалися з любов'ю, радістю, гарним настроєм і бадьорістю.
 Наші предки дарували квіти не тільки у свята, а також і в будні дні, бо вірили, що магія квітів здатна навіть хвору людину підняти на ноги.
 Протягом віків квіти надихали поетів і письменників. Так само без надихаючої краси представників царства Рифи не було б створено великих пам’яток архітектури і скульптури, не вдалося б здійснити й багатьох наукових відкриттів… 
У  бібліотеці  розгорнуто  книжкову виставку – експозицію
 «Квіти – усмішка природи», яка розкриває красу природи, радість життя.  Книги, представлені на даній виставці  ознайомлюють з легендами і переказами про квіти, про їх властивості зберігати і вирощувати .  Квіти пробуджують у нас людяність, щирість, сердечність і доброту. Недаремно народ звеличив їх у піснях, легендах, у творах образотворчого мистецтва.
Справді, несподівані, невичерпні, безмежні дива твої, природо! Тож бережіть її, любуйтеся її цвітом і плодами!.


6 вересня
День нової книги в бібліотеці
Кожна нова книга в бібліотеці — це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. 
Саме з цією метою в  бібліотеці пройшов 
День нової книги «Галерея книжкових новинок: вибирайте і читайте».
 Відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з сучасними українськими книгами, з книгами зарубіжних авторів в перекладах на українську мову, з новинками краєзнавчої літератури,  яскравими та барвистими дитячими книгами та ін.
 Кожен відвідувач бібліотеки зміг знайти для себе щось цікаве, потрібне і важливе серед розмаїття нової літератури, яка надійшла до нашої книгозбірні. 
 
 
 
 
 


3 вересня


Лідер читання-2018
У  бібліотеці для дітей  проводився  Всеукраїнський конкурс  "Лідер читання". У конкурсі взяли участь читачі 7-9 класів  .
Конкурс зібрав в стінах дитячої книгозбірні тих дітей, для яких книга є не тільки джерелом знань, а й другом і помічником, який порадить, збадьорить, навчить.
Головна мета Конкурсу полягає у стимулюванні до розробки та впровадження у бібліотеках для дітей власних програм популяризації дитячого читання та залученні до участі в них читачів, а також у розвитку зацікавленості дітей до книги.
На розгляд журі конкурсанти
представили не тільки свої знання у літературі, але й презентували власні мультимедійні проекти.
Переможцями конкурсу "Лідер читання" стали читачі  бібліотеки :
Грицак Ірина  та  Юречко  Анна , які були нагороджені  грамотою та книгами .
Читати знову модно!  
Читати – це круто! - ось такий девіз юних читачів.
 


25 серпня 


До Дня Незалежності України
 23 серпня українці відзначають величне свято — День прапора України. Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку — це колір хлібного лану.
  В  бібліотеці  проведено цикл масових заходів до 27- ї річниці Незалежності України.
Увазі користувачів оформлено парад книг :
”Ти одна і неподільна, Україно моя вільна”,
 проведено вікторину “Чи знаєте ви Україну”,

літературно-художній вернісаж :
“Україно моя калинова, незалежності правда свята”.
 
 30 липня


28 липня християнський світ святкує День хрещення Київської Русі. В бібліотеці організовано   тематичну викладку літератури на тему «Хрещення Русі – початок духовного шляху народу» 
, яка  покликана переконати в бездоганній глибині, свіжості, актуальності християнства, в його відповідності животрепетним проблемам сьогодення.

Про Біблію – книгу, яка є святою для всіх християн, кожна сторінка якої розкриває величну і водночас трагічну історію людства, його важливий духовний шлях у пошуках Бога говорили під час години  духовності "Священна книга християн» в бібліотеці"


24 липня


В бібліотеці для широкого кола користувачів презентовано  виставку – портрет  ”Володимир Грабовецький -   літописець  Прикарпаття”, присвячену  90- річчю  від дня народження письменника,  доктора  історичних  наук ,  заслуженого діяча  науки і техніки  України. 
На виставці представлені життєві дороги академіка, а також його праці історичної тематики.

23 липня 


Сьогодні до бібліотеки завітав  прикарпатський автор-фантаст  Олег Росткович, житель нашого селища. Цьогоріч у волинському видавництві було опубліковано збірку пана Олега «Веселі й не зовсім фантастичні оповідання», яку автор подарував читачам. 
Росткович Олег. Веселі й не зовсім фантастичні оповідання : [фантастична проза] / О. Б. Росткович ; худ. В. Г. Пригодюк. – Луцьк :  ПВД «Твер­ди­ня», 2017. – 236 с. ; + іл. 8 с. – (Серія «Хронотоп»).
Світ невпинно змінюється, фантастичні технології стають буденністю. Але чи змінюються люди? І якщо змінюються, то чи на краще? Все ж автор переконаний: яким би майбутнім не було, люди в ньому будуть! А якщо будуть люди – то з ними неодмінно траплятимуться веселі і не зовсім фантастичні пригоди!
Книжка є збіркою досить різношерстих оповідань — там і гумористична фантастика, і спроби писати більш менш серйозну наукову фантастику, є мініатюри? в яких зовсім відсутня фантастична складова. Тому, я сподіваюся, кожен читач, незалежно від статі та віку, знайде в ній щось цікаве.


13 липня


16 липня 1990 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, зробивши перший крок до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.
Декларація визначила основні політичні, економічні, соціальні цілі та довгострокові перспективи розвитку Української держави, відкривши новий етап в історії нашого народу, заклавши підґрунтя для прийняття 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.
До річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України в бібліотеці  розгорнуто книжкову виставку  - подію  «Тернистий шлях державотворення..»
 Виставка репрезентує законодавчі документи, монографії та історичні нариси вітчизняних і зарубіжних авторів, збірники наукових праць, матеріали конференцій та хрестоматії, які висвітлюють цю доленосну подію в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи становлення її незалежності.10 липня

У бібліотеці організовано перегляд  літератури

Добро і зло, справедливість і людяність у творах       Джеймса  Олдріджа ( до 100 річчя від дня народження письменника.)


4 липня

День періодики “Сторінками преси”
До  бібліотеки  надходять чимало періодичних видань для різного віку.
4 липня в  бібліотеці був проведений день періодики, де читачі різного віку із захопленням подорожували сторінками різних журналів.
Адже саме така інформація допомагає їм у навчанні, поповнює знання і вчить логічно мислити.
 
 
 


29 червня

Конституція - паспорт України!
28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю. 
"Конституція в нашому житті" 
- під такою назвою в  бібліотеці   оформлена ілюстративно-книжкова виставка до Дня Конституції України та проведено експрес-подорож Сторінками Конституції України.

Для молодших школярів проведено правову пятихвилинкуВчимося бути громадянами.

11 червня


По книжкових стежках літа 


Літо у бібліотеці?
Це крутіше дискотеки!
Це свято, це сміх,
Це книжковий світ!
Літо – найулюбленіша пора усіх дітей. Чимало  мріють про відпочинок коло моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до давно омріяних міст і місць. Навіть найцікавіший відпочинок не можна уявити без книжки. Фраза банальна, але ж справедлива – у книг канікул не буває!
Під час літніх канікул до  бібліотеки користувачі приходять з друзями: ознайомитись з новинками літератури та рекомендаційними списками по шкільній програмі, обговорити прочитані книги, переглянути мультики, пограти в ігри, прийняти участь у творчих акціях.
В нашій  бібліотеці відкрився сезон літніх читань "Книжечка шукає друзів".

 Бібліотекар ознайомила користувачів із Програмою літніх читань в якій включено низку різноманітних заходів: конкурси, майстер-класи, вікторини, ігри, розваги як в стінах бібліотеки, так і на свіжому повітрі - дитячому майданчику .
Для дітей представлена виставка-інсталяція «Веселка книжкового літа.». 


Організовано акцію : Бібліотека під відкритим небом.
 
 
 
 
 
 5 червня 5 червня в бібліотеці пройшла  екологічна година " Екологічні проблеми івано-Франківщини", приурочена до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. ЇЇ мета – привернути увагу до екологічних проблем. Ні для кого не є таємницею, що з розвитком промисловості стан навколишнього середовища погіршується. Взаємовідносини людина та природи споконвіку були не простими. Але особливого загострення вони набули наприкінці 20 століття, коли господарська діяльність людства за своєю масштабністю зрівнялась з природними геологічними процесами та фактично поставила людство на межу екологічної катастрофи. Учасники екологічної години поділилися своїми думками з приводу покращення, відновлення та збереження стану довкілля.
   До заходу організовано книжкову виставку-застереження:  “З природою віч-на-віч”.
   


1 червня


Інформаційно-довідковий портал міста МукачевеЩороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов’язків.
В цей день кожен повинен задуматися і подивитися на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися.
Напередодні Міжнародного дня захисту дітей в нашій бібліотеці відбувся  ряд творчих заходів:
 Правова копілка “Маєш право, малючок” ;
 
 

перегляд тематичної виставки  “Україна починається з тебе”;

малюнки дітей на асфальті…


У Лисеькому НВК відбувся конкурс “Міні – містер.’’

Свято Дітям – радість, дітям – сонце, дітям – мир і доброта.
 


Діти, які були присутніми на даних заходах отримали багаж знань та позитивних емоцій. Та на цьому Свято дитинства не завершується, адже попереду найулюбленіша пора усіх школярів – літні канікули. Проте, книга влітку не відпочиває, так само, як і бібліотека. Отож, чекаємо на вас .
Проводьте з користю свій вільний час.

 Слідкуйте за анонсами та беріть участь у різноманітних творчих акціях.

17 травня


Травень видався багатим на національні свята: День матері,  Міжнародний день родини, Всеукраїнський день сім’ї, День слов’янської писемності та культури, День вишиванки.
Свято —  День вишиванки хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту.
Ініціатором створення свята, присвяченого українському традиційному вбранню, стала письменниця, поет, журналістка та громадський  діяч – Леся Воронько, яка запропонувала відзначати День української вишиваної сорочки. Отже, тепер кожен третій четвер травня,  ми вдягаємо  це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук (майстринь –вишивальниць), демонструючи цим своє українство, приналежність до своєї нації.
Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації.  Є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

У бібліотеці оформлено  книжкову  виставку- експонат ”Жіноча доля вишита нитками

                                                                        
та проведено бібліографічний  огляд ”Я люблю вишиванку.” 
У школі пройшов флешмоб "Найдовший вишиваний ланцюг"


14 травня


Мама! Найдорожче слово в світі!
Де б не був ти, щоб ти не робив,
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем, відданим тобі.
А. Костецький
       Відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99 щорічно у другу неділю травня відзначається День Матері.
       Безумовно – це одне із самих зворушливих свят, тому що кожен із нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
       «Усе починається з мами» - під такою назвою відбулася літературна імпреза до Дня Матері. 
       Ведуча заходу  розповіла усім про історію свята, традиції та звичаї святкування Дня Матері. Також презентувала книжкову виставку “Мати – берегиня роду людського”  та фото колаж  “Читаємо про маму».

Для молодих матерів оформлено виставку –пораду “ Що читати молодій мамі.”
 
  
 


7 травня


У бібліотеці  відкрита книжкова виставка-знайомство
„Ім’я, яке я відкрив для себе” , яка знайомить з цікавим талановитим письменником сучасності Тарасом Прохаським.
     Тарас Прохасько – сучасний український письменник, журналіст, один із представників „Станіславського феномену”. Лауреат премії видавництва „Смолоскип”. За книгу „З цього можна було б зробити кілька оповідань” отримав перше місце у номінації „Белетристика”, а „Порт Франківськ” – третє місце у номінації „Документалістика”.

   Запрошуємо завітати до бібліотеки  для ближчого знайомства із творчим набутком Тараса Прохасько.


2 травня
Виставки травня :
1.Ішла по країні весна, Війна закінчилась страшна.
(до Дня пам’яті жертв  Другої світової війни)
2.  “Мати  - берегиня роду людського.” ( до дня Матері )
3. Майстер психологічної новели.” (до дня народження  Василя Стефаника)
4. Українська держава Павла Скоропадського.” ( 145 років від дня народження)
  5. Відкрий для себе Європу.” ( до дня Європи в Україні )

23 квітня 
"Нехай земля квітує всюди – природу збережімо люди"
    19 квітня в читальному залі бібліотеки експонується виставка –застереження «Ми діти планети -  ЗЕМЛЯ»

   За рішенням ООН щорічно 22 квітня народи всього світу відзначають Всесвітній день Землі. Цей день направлений проти жорстокого, варварського і нерозумного використання природних ресурсів Землі.
Земля - наш дім, наша мати і ми нерозривно з нею пов'язані: як ми до неї ставимось - так і вона до нас.
   День Землі нагадує усім, що дії кожної людини можуть багато змінити, що коли мешканці одного міста подбають, аби природа навкруги була здорова, повітря і вода чисті, живі істоти процвітали, то кількість світових проблем зменшиться.
   На виставці експонуються книги та статті з журналів які знайомлять читачів з новими відкриттями і досягненнями наук про Землю. Тут можна побачити книги з геології, екології, географії, охорони земель та природи рідного краю, тощо.

 Не будьте байдужими до природи! Пам’ятайте: нас багато, а Земля одна.
До цього дня свій вірш присвятила жителька нашого селища Гринечко Наталія.

 Ти тільки глянь, яка краса,
Яка багата і жива!
І я горжуся, що вона
Для мене рідная ЗЕМЛЯ.
Ти подивись, які ліси,
Які Карпати надзвичайної краси!
Послухай, як дзвенить  дзвінок-
Це жайворонка голосок.
Ти глянь на те озерце між лісами…
Таку красу не передаш словами.
І ти ще хочеш іншої країни?!
Мені здається, кращої нема, як Україна.
Наталія Гринечко.
  
18 квітня


Із вересня 2017 року до літа 2018 року в Україні та Німеччині проходять  заходи з нагоди Українсько-німецького року мов. Протягом всього року саме мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.
Бібліотека долучилася до проведення Року німецької мови в Україні. Оформлено інформаційну зону «Світ німецької мови», проведено книжковий подіум «До німецьких письменників на гостини».

Сьогодні німецька мова — одна з найбільш поширених в Європі — нею розмовляють понад 90 мільйонів людей. Тож варто детальніше розглянути та пізнати цю мову.
Для учнів  4  класу   проведено пізнавальну годину   “Мандруємо у світ казок.”
На бібліотечному заході були представлені книги німецьких авторів.         
Також було  підготовлено   відеомандрівку   "Подорож з України до Німеччини. 
 Діти  мали змогу переглянути відеофільм про Німеччину,  послухали вірші німецькою і українською мовами Г. Гейне, почули цікаві факти про Німеччину і на завершення познайомилися з десятьма причинами вивчати іноземну мову, а саме німецьку.
У бібліотеці розроблена постійно діюча  ілюстрована виставка-колаж "Guten tag, Німеччино!"
Експозиція даної виставки складається з сучасної  німецької літератури, яка розрахована на учнів молодшого та середнього шкільного віку.

До нас у гості завітала жителька  німецького міста Лейпціг, яка розповіла ровесникам про навчання у школах Німеччини, дозвілля та про традиції святкування Великодня в країні.

На згадку  про зустріч у бібліотеці Юля подарувала  сувенір.


4 квітня 

Великодня книжкова виставка
Запрошуємо усіх користувачів бібліотеки  відвідати книжково-ілюстративну виставку-інсталяцію «Світле свято Великодня», яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних свят – Христового Воскресіння.


Споконвіку Великдень вважається чи не найбільшим святом. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю. Якраз на цей час припадає поворот сонця на літо, а це означало пробудження всього живого, воскресіння природи, перемогу життя над смертю, правди над облудою.
Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні розповідають видання, які представлені на презентованій книжково-ілюстративній виставці-інсталяції «Світле свято Великодня.» Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят.  
З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі.
Чекаємо на зустріч з вами.
Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

31 березня 


Всеукраїнський тиждень дитячого читання
             Люблю я танцювати і співати, 
             Та хочу я й багато знати.
             Тому книжки читаю,
             Усе корисне з них черпаю.
З 26 по 30 березня в дитячій бібліотеці  проходив тиждень дитячого читання під назвою:
«Дитина читає – Україна процвітає.»
 В рамках тижня були проведені цікаві та змістовні заходи на яких діти показали свої знання, вміння, творчі здібності.
Відкриття тижня розпочався з презентації виставки-реклами книг українських видавців :
«Читай сучасну українську книгу, щоб бути в тренді.»

Не менш цікавим для дітей було проведено літературне турне «Острів дитячих казкових скарбів».
 

Також бібліотекар завітала в дитячий садок «Сонечко» , де відбулося казкове дійство «Вовк  та семеро козенят».

Для діток організовано  бібліотечний десант:
“Крокує книжка до малят.”
 

Найменші наші користувачі потрапили у чарівний світ казки, зустрілися з улюбленими та відомими казковими героями.
"У кожного своя доля і свій шлях широкий..." Ці слова великого Тараса Шевченка стосуються людини. Та й книги, як і люди, мають свою долю, свою історію, вони народжуються, але не вмирають.
Користувачів старшого шкільного віку  було ознайомлено з книгами- ювілярами 2018 року.
Усе минуле, тільки книги вічні.

Цей тиждень був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!

21 березня


Поезія – це голос людської душі. Вона здатна знаходити відгук у душах інших людей, хвилювати їх, надихати. До Всесвітнього дня поезії розгорнуто книжкову виставку
 “ Поезія – це серця мова”, яка розкриває творіння людської творчості,  що сходить зорею і яскравіє на поетичному небосхилі. Представлена на виставці література знайомить відвідувачів книгозбірні з ліричними сонетами В.Шекспіра та Ф.Петрарки, віршами О.Пушкіна і Г.Гейне, які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою Л. Костенко, Л. Пушко, І. Драч,В. Симоненко,  Я. Ткачівський, бунтівним закликом Т.Шевченка і молотом великого Каменяра І.Франка, твердим, але разом з тим ніжним словом Л.Українки.
Дитяча поезія – це особлива поезія, бо автор, що пише для дітей, має бути знавцем дитячих душ, мати ключик до їхніх сердець. Веселі і ритмічні вірші подарували малечі Т.Коломієць, Н.Забіла, П.Воронько, О. Олесь, Д. Павличко, Д. Білоус, М. Підгірянка що представлені на виставці
 “Перлинки української поезії.”
Познайомившись з виставкою літератури, ніби поринаєш в чарівний світ поетичних звуків, починаєш цінувати красу природи, прагнеш відірватися від сірої буденності, відпочити душею.
Поезія — це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти. І чим частіш — тим краще. Тоді людина буде духовно вищою і красивішою.

      Що таке поезія? Це - свято:
                    Грає в тобі музикою слів,
                    Молодечо, радісно, крилато
                    Викресає іскру з почуттів…
 
 
 
 


15 березня

«Дорогий друже!
Запрошуємо тебе взяти участь у святі книги та читання!
В бібліотеці на тебе чекають дивовижні мандрівки, знайомства з неосяжним всесвітом цікавих книг!
Завітай до нашої бібліотеки – і ти опинишся в Країні мудрих книг. Де за допомогою добрих чарівників – письменників, бібліотекарів познайомишся з героями книжок!
 Не забудь при цьому взяти в мандри любов до книги, кмітливість, гумор і добру посмішку.

 Чекаємо на тебе, шановний читайлику!»
12 березня

80-річчя від дня народження Нестора Чира
12 березня 2018 року в читальній залі бібліотеки до 80-річчя від дня народження Нестора  Чира  проведено  вечір- портрет “Коли душа народжує сонети ”.
 Бібліотекар розповіла про ювіляра, як жертву політичної операції “Вісла”, члена НСПУ, керівника літстудії “Бистрінь”. Вірші “Я велика сльоза”, “Надія”, “Асоціації” доводять: Нестор Чир  – поет з  когорти борців, Людина з великої літери. “Роздуми”, “Світ, мов пожежа”, “Перервана розмова”, “Таке життя”, “ Хто нищителем вродився” розкривають кодекс честі поета.
Була оформлена книжкова виставка “Творець акордів срібної печалі”.


9 березня

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. Нині наше серце, чутлива душа, розбуджена думка зосереджені в вимірах військового стану російської агресії на українській землі. І знову звертаємось до творчості Т.Шевченка і причащаємось його могутнім духом, його пророчою поезією, і натхненою піснею.
Ми розбудовуємо в собі непоборну правду і велику мудрість Кобзаря його провісницькими словами:
І на оновленій землі
Врага не буде супостата…
А буде син, і буде мати
І будуть люди на землі.
З нагоди дня народження відомого українського генія Т.Г. Шевченка, бібліотекар презентувала виставку-інсталяцію «Великий син великого народу».

Користувачі бібліотеки брали участь у літературно-музичному вечорі І знову читаємо Кобзаря” та турнірі знавців творчості   Шевченка “Читаємо Тараса, учімося у нього.”
 
 

 З нагоди дня народження українського Кобзаря учнями школи  проведено   флешмоб  Процитуй рядки Великого поета.

Мета  флешмобу – вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, показавши пам’ятники, встановлені у всьому світі та Україні, що свідчить про його визнання та любов українців.

"Цим флешмобом ми хочемо показати українцям та світові, що Україна дуже багата країна: творчістю, традиціями, культурою та діячами. Показати, що Україною варто пишатися, а такі генії, як Тарас Шевченко, мають бути прикладами для кожного"

7 березня


Шановні колеги!
 Вітаємо вас з міжнародним жіночим днем 8 березня!
Бажаємо весни в душі, тепла та затишку в оселі, гармонії, щастя та любові!

* * *


5 березня


Материнська пісня Наталі Забіли
5 березня українській дитячій письменниці Наталі Забіли виповнилося 115 років.
У сім'ї, де зростала маленька Наталка, панувала любов до літератури та мистецтва. Ще змалку разом зі своїми  братиками й сестричками вчилася малювати, а також писати вірші.  Написання книг для дітей стає її покликанням і приносить Наталі Львівні заслужений успіх і любов мільйонів юних читачів. Близько 200 книжок для дітей видала Наталя Забіла за час своєї літературної діяльності.
 Наталя Забіла була автором підручників "Читанка" для другого і третього класів, які перевидавалися кілька разів. У своїх творах письменниця створює для дітей чарівний світ, потрапляючи в який юний читач починає думати, визначати власне ставлення до явищ і подій, обирати своє місце в житті, проявляти свої симпатії і антипатії.
До 115-ї річниці від дня народження Наталі Забіли у бібліотеці організована книжкова виставка "У вірші, у казці не просто слова".
Книги Наталі Забіли можна назвати захоплюючими "підручниками життя", котрі так цікаво, дохідливо розповідають про довколишній світ, рідну природу, про людське життя, вчать юного читача рости справжньою людиною.

У бібліотеці пройшла літературна гра Наталя Забіла: серце відкрите дітям 

21 лютого


21 лютого - День  Рідної мови. 
                      Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова.
            Усі ми повинні пам’ятати і дбати про те багатство, яке є у кожного із нас, його ми не завжди цінуємо, але без нього не можемо жити. А багатство  це – наша рідна мова, вона – невід’ємна частина нашої Батьківщини.
            Для нас, українців, найближча до серця мова нашого народу – українська. Вона – цілюще джерело, яке напоює спраглих і живить коріння нашого народу. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.
                       З нагоди Міжнародного дня рідної мови в читальній залі бібліотеки оформлено книжкову виставку – інсталяцію  «Наша мова калинова» та проведено діалог-конкурс “Мов джерельна вода,рідна мова моя”.
      Для юних користувачів проведено довідковий вернісаж  “Словник – маяк у бурхливому книжковому морі.”
 
 

20 лютого


Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем.
До Дня Героїв Небесної Сотні в бібліотеці організовано виставку – пам'ять Герої не вмирають. Вони йдуть з Майдану в небо.
На вшанування пам’яті Героїв України працівники бібліотеки провели годину історичної правди «Небесній Сотні – шана й молитва за чисті душі,що в небо злетіли».
Безсмертні душі  вбитих і закатованих відійшли в небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, виховуючи почуття патріотизму, любові до Вітчизни і відповідальності за неї.
Година закінчилась хвилиною мовчання і словами ведучої:
«Герої не вмирають. Хай пам’ять усіх невинно вбитих згуртує нас, живих, дасть нам силу і волю, мужність і наснагу для зміцнення держави на рідній землі.»
 У дитячому садочкуСонечко бібліотекарем проведено виховну годину Небесній Сотні шана і молитва, присвячену  вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Діти вірять, що Небесна сотня стоїть перед Божим Престолом і буде повіки опікуватися долею України. Кожному потрібно пам’ятати про них: хто вони були і за що боролись, у що вірили, задля чого померли.
 
 15 лютого


15 лютого 2018 року напередодні відзначення річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та вшанування всіх учасників бойових дій на території інших держав в приміщенні читального залу бібліотеки бібліотекарями було підготовлено та проведено годину пам’яті «Життя обірване Афганом», та презентована книжкова виставка «Афганістан – мій вічний біль, моя пекуча память».
Ведучі заходу нагадали про трагічні сторінки історії Афганської війни   Присутні вшанували світлу пам'ять тих, хто віддав своє життя увійшовши в безсмертя, хвилиною мовчання.

 

 

 


14 лютого


Все починається з кохання 
      У наші серця знову завітало свято.
Мабуть, найдивовижніше і найпрекрасніше – свято кохання, тобто відомий усім День Святого Валентина.
Напевно, ви добре знаєте, що існує багато легенд щодо походження цього свята.
    Згідно з однією, святий Валентин був священником, який таємно вінчав закоханих і за це був страчений римською владою 14 лютого 270 року. Кажуть, що перед смертю він встиг передати листа дочці тюремника із написом „Від Валентина”.
       У наш час День Святого Валентина – це день закоханих. Також на це свято прийнято висловлювати свої почуття любові і прихильності друзям, родичам, коханим.
Символом цього дня стали яскраво-червоні сердечка, купідони, пара голубів, та букети троянд. Їхні зображення стали обов’язковими елементами святкових листівок – “валентинок”.
     От і ми підготували до уваги наших читачів книжкову інсталяцію
Кохання – душі найвищий злет та віртуальний огляд літератури
 Вічна тема в літературі та мистецтві.

Даруймо книги і любов!
Ось і прийшов один з найулюбленіших днів для всіх закоханих – 14 лютого. Але мало хто знає, що цього дня у багатьох країнах світу відзначають ще й Міжнародний день дарування книжок (International Book Giving Day). Це одне з наймолодших свят. Започаткувала його американка Еммі Бродмур у 2012 році. Згодом це починання підтримали в усьому світі. Просуванню свята сприяла підтримка відомих акторів, блогерів, журналістів та письменників.
Міжнародний день дарування книжок – це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу до читання та книги. Цього дня заведено дарувати книжки один одному, членам родини, бібліотекам та залишати твори друку в людних місцях. З кожним роком все більше книг, як уже читаних, так і зовсім нових, вирушає в дорогу в усіх куточках світу.
Подяку тим, хто дарує свої улюблені книги бібліотекам хочемо висловити і ми, працівники бібліотеки. Завдяки Вам, шановні читачі, наш фонд став багатшим на десятки нових цікавих книг, а багато інших читачів із задоволенням їх читають.
 


 

1 лютого


Лисецька об’єднана територіальна громада – спроможна
На цьому акцентували свою увагу фахівці відокремленого підрозділу Івано-Франківської установи центру розвитку місцевого самоврядування під час зустрічі за «круглим столом», що відбулася 29 січня у селищі Лисець.

Захід проходив у приміщенні Лисецької бібліотеки  під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Богдана Кобилянського за участі голови Тисменицької районної державної адміністрації Івана Семанюка, керівника апарату районної державної адміністрації Ярослава Татарина, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ганни Василів, директора відокремленого підрозділу Івано-Франківської установи центру розвитку місцевого самоврядування Руслана Панасюка, радника з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Максима Чопея, селищного голови с-ща Лисець Віктора Дубницького, сільських голів сіл Драгомичани Степана Дем’яніва, Посіч Галини Витвицької, Радча Василя Вацеби, Старий Лисець Анатолія Лущака, Стебник Ірини Портецької.


Фахівці розповіли та продемонстрували на слайдах фінансову спроможність потенційної Лисецької ОТГ. Враховуючи власні доходи на одного мешканця, ця громада має усі можливості для утримання діючих закладів та установ і розвитку власної інфраструктури. Крім того, ПДФО, який міг би поступати до бюджету Лисецької ОТГ, поступає у районний бюджет і розприділяється між іншими населеними пунктами району. Тобто Лисецька громада на сьогодні дотує фінансово неспроможні села району, хоча могла б їх спрямовувати на власний розвиток.

В ході жвавої дискусії учасники заходу вирішили продовжити діалог та провести подібні зустрічі у селах Радча та Драгомирчани, які згідно з перспективним планом формування ОТГ належать до Лисецької, але на даний момент потребують додаткової інформації щодо переваг об’єднання саме у цю ОТГ.


29 січняПам’яті загиблих під Крутами …
 
     Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. 
     Цей страшний бій, що відбувся 29  січня 1918 року на залізничній станції Крути біля селища Пам’ятне, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва,  залишив в пам’яті нащадків сум, гордість, пекучий біль … 
      В читальному залі  бібліотеки    представлено для відвідувачів цікаві матеріали, документи та фотографії на  виставці «Крути: і сум, і біль, і вічна слава.»
Біля виставки проведено годину  - реквієм «Ніколи не забути цих юних душ нескорений політ.»
 Захід зацікавив відвідувачів, вони довідались, що цей бій тривав майже п’ять  годин поспіль між чотирьох тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів  та бійців вільного козацтва, який загалом нараховував лише чотири сотні вояків.
     Так склалося, що десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.  У 2006 році на місці бою встановлено пам'ятник, до нього йдуть і йдуть люди вклонитися героям, покласти квіти, вшанувати пам’ять хвилиною мовчання…
     Трагічна загибель студентського куреня під Крутами,легендарні подвиги юних вояків передавалися з покоління в покоління, вголос і пошепки. Так було збережено історичну пам’ять, яка проростала крізь репресії та знущання, зуміла вижити у страшні роки тоталітаризму.

26 січня


Рішенням Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій  2018 рік  оголошено  роком  Божого  Слова в Україні.
Напередодні знаменної дати оформлено куточок  духовності Боже Слово – це їжа для душі, який розповідає про основні етапи розвитку церкви, її благі  справи.  Представлена література знайомить з історією хрещення Київської Русі, розвитком храмів нашого району, церковною атрибутикою, духовною культурою.
 

Активну участь у підготовці і проведенні заходу брали місцеві вишивальниці,  роботи яких  представлені на виставці.
До цієї події у бібліотеці   проведено:
годину духовності   “Нахили  своє  серце  до  Бога”;


мульти-медійний урок Біблійні сюжети у художніх творах.


24 січня


День нової книги в бібліотеці
Кожна нова книга в бібліотеці — це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. 24 січня  2018 р в  бібліотеці пройшов День нової книги,  метою якого – ознайомити користувачів з новинками літератури, що бібліотека придбала наприкінці 2017 року. Протягом всього дня відвідувачі бібліотеки знайомились з  книжковими  виставками  «Від сторінки до сторінки – презентуємо новинки», де представлені нові книги зарубіжних авторів, світові бестселери,  фантастика, історичні романи .
 Уважно   відвідувачі прослухали  бібліо-екскурс «Книга корисна, коли її читаєш», який провела  бібліотекар Вацеба Надія.
Поки дорослі оглядають виставку ми пропонуємо малечі ознайомитися з чудовою добіркою  нових дитячих книжок нашої бібліотеки.

Літературний калейдоскоп  для наймолодших читачів «Нова книга – новий друг»  провела   Дем
янек Галина, під час якого діти  мали змогу поринути у світ казки, пригод, фантастики.

22 січня


День Соборності України   22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об'єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: "Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка". Цій події присвячена книжкова виставка «Соборна мати - Україна, одна для всіх, як оберіг»  та проведено історичний альманах Україна з’єднана навіки, не розділять її вороги. За допомогою літератури працівники бібліотеки хочуть поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України. 


13 січня 


Коляда в бібліотеці

Різдво – це свято радості і єднання людських душ.
Від хати до хати ідуть колядники, щоб привітати рідних і знайомих, побажати всіляких гараздів. Адже звичай гласить: чим більше колядників і щедрувальників завітають до помешкання, тим щасливішим буде рік прийдешній для його господарів.
 За традицією до читального залу бібліотеки  з гучною колядою та щирим віншуванням завітали учні школи.
Для користувачів бібліотеки щиро лунали слова колядки "Добрий вечір тобі, пане господарю"Бог предвічний воплотився", "У Вифлеємі нині новина", "На небі зірка ясна засяла".

12 січня


Переможці
Всеукраїнського літературного конкурсу
«Творчі канікули»
Лисецька бібліотека
Номінація «МОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ»:
Микитюк Світлана - перше місце.
 За рішенням Головного журі  Національної бібліотеки України для дітей твір Світлани Микитюк ввійшов до збірки «Творчі канікули».

11 січня


«Чарівний світ казок  Шарля  Перро»
 Казка — це особливий дитячий світ, де діти почувають себе госпо­дарями, вони там знають усі шляхи, все доступне для їхнього розуміння, рідні і близькі всі герої. У цій незвичайній країні діти вчаться і виховують у собі доброту, співчуття, вміння співпереживати, допомагати, радіти і журитись за інших, вони стають добрішими, бо бачать, що зло засуджується, а перемагає добро. То навіщо ж їм робити зло? Нащо мати погані звички, коли їх всі висміюють і засуджують? Чого ж бути неуком, якщо всезнайком бути набагато цікавіше і престижніше! А ще у казці можна помріяти про все на світі..
    11 січня в  бібліотеці  для дітей відбулася казкова година «Чарівний світ казок Шарля Перро, приурочена 390  років з дня народження казкаря.
 Під час зустрічі діти дізналися про одного з найвідоміших казкарів світу — Шарля Перро, пригадали казки, які їм читали батьки в ранньому дитинстві, — «Червону Шапочку», «Хлопчика-Мізинчика», «Попелюшку», «Кота у чоботях» та інші, познайомилися з виставкою книг казкаря. З великим задоволенням діти переглянули цікаву презентацію «Подорож казками Шарля Перро», пригадали фільми і мультфільми, створені за його казками, а також дізналися, що за сюжетами казок Перро створено опери «Попелюшка», «Замок герцога Синя Борода», балети «Спляча красуня», «Попелюшка».
     Найбільша заслуга Ш. Перро полягає у тому, що він увів казку в літературу, і це чудово, бо казки дуже гарні, і тепер вони ніколи не забудуться.

8 січня


    З нагоди 80-річчя від дня народження  Василя Стуса в бібліотеці відбувся захід – літературна година «Ярій душе! Ярій,а не ридай! На захід були запрошені учні 10-х та 11 –х класів школи.
   Запрошені прослухали поезії, познайомились із біографією поета, переглянули відеофільми зі спогадами рідних і близьких поета та мали можливість ознайомитись із книжковою виставкою – персоналією «Незгасна зоря Василя Стуса», огляд якої зробила бібліотекар.
    Захід був проведений з метою виховання в учнях інтересу до хвилюючих сторінок української літератури, почуття гуманності, гордості за свій нескорений народ, почуття національної свідомості, любові до рідного краю. 

2 січня


Літературний колаж до Різдва Христового
 "Світло Христової зорі"

Українське Різдво! Мабуть, немає в світі іншого народу, в якого свято Христового Різдва мало б такий життєрадісний характер, як у нас, українців. Багатий етнографічний матеріал, що передає дух і колорит святого дня, містить літературний колаж «Світло Христової зорі». Експозиція допомагає пригадати чудові різдвяні звичаї і традиції, історію свята, від якого залежить наша духовність і цивілізованість, наше майбутнє, і наповнити наші душі великою втіхою від Святого Різдва, вірою і надією на краще.

1 січня

ВИСТАВКИ СІЧНЯ:
 
 
 
 

20 грудня


Шановні колеги!
Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток.
 Бажаємо, щоб у новому році Ви здобули все те, про що так давно мріяли. Віримо, що Ви постійно відчуватимете підтримку з боку колег, тепло рідних та друзів.
Зичимо Вам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя ! Бажаємо гарного настрою та кохання, нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача!
З наступаючим Новим Роком!


19 грудня


Миколай  мандрує світом.
Немає на нашій землі жодної християнської хати, де не було б образа святого Миколая. Немає душі, котра б не горнулася до цього святителя, не зверталася до нього зі своїми потребами, бо кожен знає, що він колись, за свого життя, був добродієм і помічником для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку допомоги в нашій біді. А діти люблять його майже як казкового персонажа, котрий, однак, цілком реально приносить їм однієї чарівної зимової ночі подарунки.
У грудні, в гарну тиху ніч
Зорі, як мільйони свіч,
Що світять вниз на рідний край,
Де ходить святий Миколай.
Тому святий Миколай – один з найулюбленіших божих угодників нашого народу.
З цієї нагоди  в бібліотеці була оформлена книжкова виставка
 «Яка радість, який рай – йде святий Миколай».

 Відбулося літературне свято - конкурс «Розкажу Миколаю про що я читаю».

8 грудня


Всеукраїнський тиждень права в бібліотеці.
З 7 по 12 грудня в  бібліотеці  проведено цикл заходів правової тематики в рамках Всеукраїнського Тижня права. Проведення Тижня започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року.
Тематика проведених в рамках Тижня заходів сприяє підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.
8  грудня проведено урок права  «Мої права-твої права» для учнів школи.  Бібліотекарі розповіли про права дитини в нашій країні та країнах світу.
 Підлітки познайомилися з основними пунктами Конвенції ООН «Про права дитини», дізнались про стан дотримання прав дітей у світі та в Україні. Під час заходу обговорено питання толерантності у підлітковому середовищі, проблему правопорушень серед неповнолітніх та відповідальність за їх скоєння.
Протягом Тижня в бібліотеці діяла книжкова виставка «Його величність-Закон», постійно проводились тематичні огляди «Чи бувають права без обовязків».

Тиждень права пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.

25 листопада


2
5 листопада Україна відзначила  роковини голодомору 1932-1933 років. Мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодомором.
Задля збереження та вшанування пам’яті невинно убієнних українських селян у бібліотеці було проведено вечір-реквієм «Великі твої жертви,Україно».
З молодшими школярами пройшла бесіда-спогад Памятаємо минуле заради майбутнього.”
Бібліотекарі згадали той біль та муки – наслідки страшного голодомору. Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про живих і ненароджених.
Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам сили й волі, мудрості та наснаги для зміцнення власної держави на власній землі!
Також на заході була презентована виставка-пам’ять «Скорботна свічка пам’яті святої».


21 листопада

Ми, українці, свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, шо спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.
Вже минуло чотири роки із часу страшних, та водночас, само-стверджуючих Майданівських подій. Тоді українці гучно заявили про своє прагнення жити в демократичній, європейській країні. Важливий державотворчий процес отримав назву – Революція Гідності.
Відтоді 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.
Тож цими передзимовими днями  в  бібліотеці відбувся огляд книжкової виставки “На Майдані життя бється серце НАДІЇ”, присвячений  Дню Гідності та Свободи.
У бібліотеці проведено годину спілкування День, що змінив Україну.
Присутні ще раз усвідомили, що ми, українці, в єдності здатні відстояти свій вибір і, вийшовши на Майдан, довели, що спроможні стати на захист своєї демократії, адже Україна – це держава вільних людей.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя.
 1 листопада


«…Бо лиш одна Вкраїна – мати,
Де хвилі неба голубі!
За неї жити і страждати,
За неї вмерти в боротьбі.»

Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно – Українською Республікою (ЗУНР).
Саме тому , 1 листопада 2017 року в бібліотеці  проведено  бібліографічний огляд літератури “День, який змінив  хід  історії.”
  Організовано книжкову виставку  «ЗУНР – провісниця України.»

« Боролись ми довго за волю, за право,
Щоб нині твій час, Україно настав.
Живи та міцній, наша юна Державо,
У дружньому колі свобідних держав .»1 листопада 

Виставки листопада:
 
 

17 жовтня


ОУН-УПА:Легенда супротиву
Цього року український народ, як і вся національна  спільнота поза її межами, відзначає 75-ту річницю створення Української Повстанської Армії . Героїчна історія УПА є величним прикладом жертовного служіння українському народу,  яка зробила визначний внесок у здобуття незалежності та проголошення Української держави, мала вагомий вплив на формування національної свідомості та процеси державотворення.    Цвіт української нації, її вірні сини і доньки у найдраматичніший момент нашої історії постали на смертельний поєдинок з лютим і нещадним ворогом.
З нагоди цієї дати у приміщенні читального залу організовано тематичну патріотично-виховну виставку  "За рідний край, за край святий віддали вік ви молодий."
Відвідувачі мають можливість познайомитися із книгами про історію УПА, з національними героями: генералом Романом Шухевичем – Першою особою, яка стояла на чолі визвольної боротьби українського народу у найважчі повоєнні роки; Степаном Бандерою – Провідником ОУН, символом героїчної боротьби за Україну   та іншими борцями за українську незалежність на теренах нашого району.
Нещодавно фонд  нашої  бібліотеки збагатився історично- цінними книгами – Літопис УПА – це серійне книжкове видання. Тут зібрані документи з історії боротьби сталінського режиму проти українського національно-визвольного руху того періоду.  
Для користувачів бібліотеки були проведені такі заходи: історична година “Коли ви вмирали, вам сурми не грали…”  та  година мужності УПА – тернистим шляхом  до омріяної України.

 
 
14 жовтняСвято Покрови
Світ у сяйві, не впізнати
Саду і городу:
То Покрова - світле свято
Нашого народу.
Щороку 14 жовтня до нас наближається урочисте свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Покров - це хустка-омофор Матері Божої, що є символом материнського піклування про нас, її дітей. Багаторазово наші предки довіряли себе опіці Богоматері.
Свято Покрови вперше виникло в Греції. Коли на Константинополь напали вороги й узяли місто в облогу, мешканці зібралися в церкві, щоб вимолити Боже благословення. Опівночі над ними зненацька з'явилася Мати Божа і підняла над головами людей омофор - вишите церковне покривало. Це був знак, який символізував перемогу. Звідси й пішла назва - Покрова. Саме ця біла Покрова і стала своєрідним оберегом України.
В Україні Покрова - це велике народне свято, але з особливою повагою до нього ставилися запорозькі козаки. Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови. Козацтво України вважало Пресвяту Богородицю своєю особливою покровителькою. У Запорозькій Січі була збудована церква Святої Покрови. Перед походами козаки молилися святій покровительці й захисниці, щоб вона допомагала їм у боях з ворогами. Куди б доля не заносила козаків, завжди з ними була ікона Пресвятої Покрови.
Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. День українського козацтва дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло значну роль у становленні нашої держави. Запорозька Січ проіснувала більш як двісті років. Слава про українських козаків гуляла всією Європою. Сам образ козака став символом найкращих лицарських чеснот. Народні пісні, думи й інші фольклорні твори оспівали багатьох славетних  козацьких ватажків. Найвідомішим представником серед козацьких ватажків був Богдан Хмельницький. Саме він очолив у 1648 році визвольну війну українського народу, метою якої було здобуття незалежності. 
Якщо ви цікавитесь історією рідного краю 
і хочете дізнатися про українське козацтво детальніше,
 до ваших послуг ресурси Інтернету:

До Дня Святої Покрови та Дня українського козацтва 
у  бібліотеці організована 
історико-краєзнавча виставка
"Україна козацька: пам'ять віків історії".

Козацькими шляхами.
 Бібліографічний огляд літератури
 
 
 

2 жовтня

Виставки жовтня:
 
 
 
 
 


 24 вересняВже вересень відходить від причалу,

На крилах літо понесли лелеки.

А в нас сьогодні професійне свято,
У нас — працівників бібліотеки.

22 вересня
"ЙШЛИ В ПОХІД ПАРТИЗАНИ..."
виставка-огляд літератури

Шановні читачі!
 В бібліотеці з 10 вересня по 10 жовтня діє виставка "Йшли в похід партизани...", присвячена Дню партизанської слави.ПЕРЕД СПАДЩАНСЬКИМ ЛІСОМ


Торкнись до подвигу чутливою душею,

Мембрану серця щільно притули.

Відчуєш: за далекою межею

Ще партизанські котяться вітри.Здіймають хвилю зболену, вогненну,

Гряде назустріч віковічний вал.

У капіляри пам'яті і вени

Вогонь снаги батьківської влива.Ввійди у ліс, прислухайся до тиші,

Та довірятись їй не поспішай.

Вона - гримить. Вогнем зеленим дише,

А в нім палає весь путивльський край.Палай-палай, зелене верховіття,

Течи у далеч, сонячна ріка!

Хай крізь століття і тисячоліття

Лунає дзвін зеленого листка...


Цій даті також приурочено годину спогадів
“Стежками партизанської слави. ”


15 вересня


Поза сумнівом, в усі часи, у тому числі й сьогодні, людям не обійтись без етикету. Адже уміння поводитися в товаристві, гарні манери, вихованість, вишуканий смак, правильна, багата мова, ввічливість, поєднання з почуттям власної гідності завжди цінувалися в людині. Сучасний етикет успадковує звичаї практично всіх народів від сивої давнини до наших днів. Народи кожної країни вносять в етикет свої виправлення і доповнення, обумовлені суспільним ладом країни, специфікою її історичної будови, національними традиціями і звичаями.
   Для користувачів бібліотеки проведено бліц-вікторину
 Етикет: так просто і так складно.”
     Представлена книжкова виставка повною мірою знайомлять читача з правилами сучасного етикету.

24 серпня


24 серпня, Україна відсвяткувала 26 річницю проголошення незалежності.
Україна – наша земля, рідний край. Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми. Лисецька бібліотека не залишилась осторонь цього свята.
      Бібліотека разом з юними, талановитими читачами та жителями селища провели історичний екскурс “Є така держава Україна.” Дівчата та хлопці у вишиванках, любі серцю краєвиди у відео – роликах  та барвиста українська мова, створили атмосферу єдності  та  щирості і подарували кожному з присутніх  частинку тепла у їхні душі.
 Сьогодні в незалежній  Україні настав час учитися історії. Книги авторів, які представлені на виставці-панорамі  в читальному залі „Моя країна – моя молитва” можуть вважатися одними із найкращих учителів.

 Презентуючи виставку, бібліотекар зазначила, що незалежність держави – свято пам’яті про предків, що творили націю і боролися за державність, це велика подія, яка дала народові можливість самому вирішувати свою долю, а розвиток і процвітання України залежить від єдності, взаємоповаги та високої громадянської позиції.
      Крім цього в бібліотеці теж  було проведено годину юного патріота «Хай в серці кожної дитини живе любов до України». Юні користувачі більше дізналися про свою землю, мову, культуру, власні традиції та неповторні державні символи.
      З нагоди свята на урочистому віче обдаровані діти селища були відзначені грамотами та грошовими преміями.
 
 
 
 
 
 
 

 24 липня


Читаємо, граємо, розвиваємось.
Що зробити, щоб бібліотека стала для дитини і розрадою і помічником, допомогла пізнати радість  читання як наодинці з книгою, так і у читанні разом з друзями?
Як зацікавити дітей, які не люблять читати, надаючи перевагу іграм?
Бібліотека повинна бути привабливою для малюка. Коли малеча має можливість  чергувати читання і  відпочинок ,зробити перерву - пограти в настільні ігри, скласти
 пазли  до відомих казок, розфарбувати  книги-розмальовки  - результат буде.
З цією метою у  бібліотеці   в читальному залі для користувачів створена дитяча ігрова зона, в якій користувачі можуть проводити свій вільний час, творчо та інтелектуально розвиваючись.
Сучасна бібліотека стає сучасною у всьому!
Наша бібліотека - це бібліотека для дітей і разом з дітьми. І кожен хто до нас завітає, віднайде свою територію читання і розваг.

 
 
 
 
 
 
 
17 липня


"Розкажу  з  любовю  я  про  книгу"

Літо - квіти, літо - вітер,


Літо - річка, сонце, ліс!


Вікторини і розваги

Книг веселий бенефіс.
     Триває літо, а з ним і веселі канікули. За доброю традицією під час канікул працівники книгозбірні проводять різноманітні акції по популяризації книги та читання.
     Так в рамках літніх читань "Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріте",  бібліотекар  провела вуличну рекламну   бібліо -акцію "Розкажу з любов’ю я про книгу".

Завітай в бібліотеку!


Адже, щоб розумним стати

Треба чим побільш читати

Книжка тебе буде вчити,

Як на цьому світі жити!


 Зібравши найцікавіші книги і найновіші журнали, бібліотекар  разом зі своїми активними читачами вирушила  у мандрівку вулицями нашого селища, щоб залучити нових читачів, популяризувати книги та читання.
 
 
 
 

Дуже раджу, любий друже,
Завітай в бібліотеку!


Адже, щоб розумним стати


Треба чим побільш читати

Книжка тебе буде вчити,

Як на цьому світі жити!


14 липня


Літературне досьє по творчості ювілярів липня

( до 110-річчя від дня народження О.Ольжича "Життя віддане за Україну",
до 120-річчя Мирослава  Ірчана  Поет, прозаїк, критик, літературознавець)
Держава не твориться в будучині,
Держава будується нині.
Це люди, на сталь перекуті вогні,
Це люди, як брили камінні.
Ці палкі і справедливі поетичні рядки належать Олегу Ольжичу (О.О.Кандиба) – духовному лідеру покоління української молоді 20-30-х років XX ст., що до останку присвятили себе служінню українській ідеї та боротьбі за відновлення незалежної української держави.
Чільний діяч ОУН, учений-археолог світового рівня, відомий поет, публіцист – доля щедро обдарувала О. Ольжича талантами в різних сферах людської діяльності та обрала його для боротьби за волю України.
Літературне досьє  ” Життя віддане за Україну” , проведене працівниками Лисецької  бібліотеки до 110-річчя від дня народження поета-борця, було покликане допомогти її користувачам збагнути життєвий подвиг і героїчну загибель талановитого поета, що до останнього подиху зберіг вірність Україні, осмислити глибину і силу його поезії.
 Розповідь бібліотекаря провела слухачів дорогами життя митця, що не лише проникливим словом, а й справами наближав світлу годину визволення Вітчизни.

Особливо цікавим для читачів стало знайомство з книгою О. Ольжича «Незнаному Воякові» - що на сьогодні є єдиним виданням, спроможним дати уявлення про широчінь зацікавлень, високу обдарованість, духовну велич Патріота.
 
 


29 червня                  Конституція України                

 
Я — українець. Є у мене право 
 На рідну мову та свою державу,      
 На гордий прапор золотисто-синій,
 На щастя жити у такій країні.
  Я — українець...

28 червня 1996 року відбулась історична подія, що стала ключовим етапом українського державотворення. Після 24 годин безперервної праці Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України – «за» проголосували 315 народних депутатів. Нарешті після п’яти років незалежності в України з’явився власний Основний Закон.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
До Дня Конституції України Лисецька бібліотека проводить бібліофест
«Ти маєш право…»
.
В рамках фестивалю організовано:
·         тематична виставка  Оберіг держави і нації;


·         інформаційна година Конституція-Основний Закон держави”;


·         патріотична бесіда Конституцію вивчаємо, памятаємо , поважаємо”.


  

10 червняОстрів читання на планеті – Літо.
 Літо – це весела, найулюбленіша пора. Чимало хто мріє про відпочинок біля моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до давно омріяних місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книг. Цих золотих днів вистачить не тільки на сонце і на річку з морем, на заняття спортом і рухливими іграми, а також на читання і відвідування бібліотеки.
Літо – пора відкритих дверей до бібліотеки! Не забувайте самовдосконалюватися і пам’ятайте, книга – важливий предмет, необхідний для розвитку духовності та інтелекту.
Маленькі користувачі мали змогу переглянути  лялькову виставу : Мишка і книжка 
 
 

Літературна гра: Острів читання на планеті -ЛІТО
 Приходьте, читайте, насолоджуйтесь корисним відпочинком!

7 червня


Нові книги в бібліотеці.

Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Нещодавно бібліотека – філія  смт. Лисець поповнилася широким асортиментом книг українських видавництв.
Це твори сучасних авторів, науково-популярні, твори класиків української та зарубіжної літератури, довідкові видання та чудові видання для дітей та юнацтва.
       
 
 Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки
та ознайомитися з новими книгами,


обравши  для себе цікаву літературу!

4 червня


Міжнародний  день захисту дітей.

У перший літній день в Україні, як і у цілому світі, відзначають чудове і радісне свято – Міжнародний день захисту дітей. Цей день у світі вперше почали відзначати у 1950 році.
Життя дітей у наш час не у всіх країнах однакове. Громадянські війни та збройні конфлікти і надалі змушують страждати дітей багатьох країн.
Міжнародний день захисту дітей – це нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці – як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.
Дитинство – це чудова пора надій і сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Діти – це майбутнє нашої держави, яке формується в сьогоденні.
 1 червня  бібліотекарем проведено  пізнавально-оглядову мандрівку  “Книжок країна чарівна у гості нас чекає” ,  організовано  книжкову  ілюстративну виставку  “Маленька країна – країна дитинства, де сонечко світить і казка живе”  та  вуличну акцію  “Бібліотека шукає нових друзів”4 червня відбулося свято приурочене 500-річчя Реформації
   У 2017 році Указом Президента України відзначається 500 - річчя європейської Реформації, де наголошується на історичній році цієї події. До заходів з цього приводу долучилися працівники бібліотеки. В читальному залі організована книжкова виставка “Реформація – подія, що змінила світ”.


Отож наш читач, як юний так дорослий має можливість перечитати гарні ілюстровані видання та розширити власний світогляд.

   Цій  даті був приурочений  фестиваль духовної християнської музики та співу  “Божий дар в дитині.”


20 травня


День вишиванки в нашій бібліотеці

"День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу."
А ще з вишиванкою пов'язана 
вся багатовікова історія 
українського народу. 
Вшановуючи прадавній оберіг, бібліотекарі організували виставку-рекламу
«Читаємо вишиванку, як книгу»


 Наші користувачі  демонстрували власні найрізноманітніші вишивки.
  


 Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням 
ми запросили у мистецьку мандрівку
«Українські вишиванки – наче райдуги - світанки».Відвідувачі бібліотеки мали змогу переглянути фото-колаж Барвисто вишита іконна благодать (роботи Дем'янек Галини)День вишиванки проминув непомітно, створивши святковий настрій
та залишивши по собі яскраві спогади.
16 травняДень Європи – свято миру і єдності !

         День Європи – символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах, спільної історії всіх націй та спільного мирного та щасливого майбутнього жителів нашого континенту.
    Одними із основних чинників сучасної освіченої, інтелектуальної,  культурної особистості є високі почуття миролюбства, толерантності, добра, поваги до основних життєвих цінностей інших народів, взаєморозуміння, солідарність і духовна єдність між людьми різних народів, поглядів, переконань.
      Відвідувачів   бібліотеки  зацікавила виставка - перегляд  «Україна на шляху до Європи»,  для молодших школярів організована виставка "Перлини Європейських казок",
                                         
                                        користувачі зробили віртуальний екскурс  «Європа – зовсім близько»  та віртуальне  турне «Подорожуючи країнами Європи».
Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа побачили та почули старшокласники під час віртуальної екскурсії по темі  «Дізнайся про Європу більше».
Учні пірнули в невідомий для них світ сьогодення країн Європейського Союзу,  уважно знайомились  з укладом життя, традиціями та обрядами, милувались чудовими краєвидами…  
В рамках святкування було проведено дитячий ранок
 Україна  – європейська  країна. Учні взяли участь у вікторині  «Мандруючи країнами Європи».


14 травняМи чекаємо травня, щоб віддати поклін матері – символу любові і ласки, ніжності і найвірнішого кохання.
Мама - наче весна, що пробуджує все живе своїм теплом, дає початок новому життю. Із нею ми відкрили для себе світ, зробили перші кроки, з її рук отримали першу іграшку, прочитали першу книжечку, першу пораду дала теж мама.
«З любовю до матусі» під такою назвою проходило святкування Дня Матері у бібліотеці для дітей. 
Під час зустрічі користувачі  дізналися про історію свята, традиції та звичаї святкування Дня Матері. Залюбки роздивлялися книги, присвячені мамі.
 Було проведено фото-колаж Мама, я і книга.

Чи знайдеться доволі слів, щоб оповісти про мамину мудрість, сердечність, самовідданість, роботящість, дбайливість, терплячість, щедрість, ніжність? Звичайно знайдуться, але завжди їх буде замало й ніколи не буде доволі. І тому не дивно, що сотні прислів’їв склав народ, вшановуючи маму, а поети і письменники присвячують їй свої найтепліші, найщиріші слова.


10 травня

День пам’яті та примирення в бібліотеці
 8 травня в День пам’яті та примирення у бібліотеці відбувся перегляд літератури «Очима болю,відлунням у серцях».    Користувачі більше дізналися про роки тяжких випробувань, що випали на долю українців, про мужність і героїзм земляків, які день за днем наближали звільнення світу від нацизму.   

 Працівниками бібліотеки організовано книжкову викладку «Роки війни – століття пам’яті», адже героїзм наших воїнів зупинив фашистську навалу і дав нам можливість у мирі жити на своїй землі.   
 
28 квітня


Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде…
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…

Олена Матушек
Чорнобиль… Для мільйонів українців та жителів країн пострадянського простору це слово назавжди закарбувалося у пам’яті, стало синонімом небезпеки, понівечених доль, невимовного жалю та довічного болю. Ця трагедія не тільки забрала життя та здоров’я тих, хто першим кинувся на боротьбу з лихом, вона і сьогодні нагадує про себе пустими населеними пунктами, землями, які на довгі роки виведені із господарського користування, тисячами скалічених душ. Увесь світ сколихнувся того трагічного дня – 26 квітня 1986 року, який назавжди увійшов в історію людства під назвою «Чорнобильська катастрофа».
Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.
До Дня пам’яті наслідків Чорнобильської трагедії в читальному залі бібліотеки організована інформаційна тематична виставка
«Біль і тривоги Чорнобиля».
Чорнобиль – це наш біль і пам’ять.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами цієї виставки.
Також було проведено літературний форум «Чорнобильська тема у творах українських письменників».
 
Бібліотекар згадала імена перших ліквідаторів аварії, розглянула фактори, які спричинили її та зачитала ряд художніх творів на чорнобильську тематику.

Ми повинні радіти життю і не забувати за всіх рятівників, які відвели від нас страшну катастрофу, і, за інших, непричетних ні до ядерного ремесла, ні до аварії, хто відкрив собою список безневинних жертв. Нехай пам'ять про них буде вічна, як вічним є щорічне полум'я чорнобильських свічок.
Не допустимо більше нових Чорнобилів, не завдамо рідній землі мук і страждань!


10 квітня


 Вітаємо всіх користувачів бібліотеки з Великодніми святами. Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.
Христос воскрес – радійте, діти,
Біжіть у поле, у садок.
Збирайте зіллячко і квіти,
Кладіть на Божий хрест вінок!
Нехай бринять і пахнуть квіти,
Нехай почує Божий рай,
Як на землі радіють діти
І звеселяють рідний край.
На вас погляне Божа Мати,
Радіючи з святих небес...
Збирайтесь, діти, ну ж співати:
Христос воскрес!  Христос воскрес!
 Великдень – це торжество справедливості й перемоги добра над злом, життя над смертю, це великий дарунок Господньої любові. Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання в тому, що достойне терпіння нагороджується перемогою, а чесне життя увінчується славою. Попросімо ж у Господа мудрості для єднання сердець і помислів, бажань і праці. Здоров’я, миру, поміркованості вам і вашим родинам на життєвих дорогах. Нехай любов Господня з ясних високостей зійде світлим гостем у ваші оселі!
Бажаємо всім нам віри, терпіння і взаєморозуміння. Здоров’я, щастя і миру Вам та Вашим сім’ям. Христос Воскрес!
  В бібліотеці організована  виставка духовності: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!».3 квітня

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОЇ КНИГИ У БІБЛІОТЕЦІ
На початку квітня діти і дорослі всього світу святкують день народження дитячої книги. З моменту появи на світ людина починає вчитися. Вона вчиться ходити, говорити, пізнає навколишній світ. ЇЇ вчать сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга.
Книга! Вона поруч із самого народження. Перші казки, вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає нам про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Г. К. Андерсен,автор всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих: «Снігова королева», «Гидке каченя», «Кресало» та інші.  В день народження Г.К.Андерсена, 2 квітня, за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги відзначається Міжнародний день дитячої книги.
З нагоди свята в Лисецькій  бібліотеці  для дітей пройшов цикл масових заходів.
Для маленьких читачів  була проведена  година інформації: «Для Вас, малюки, цікаві книжки», літературний турнір «Чи знаєте ви казки Андерсена?»


 Юні читачі  з великим задоволенням  переглянули відео - презентацію “Шлях книги від давнини до сучасності” про історію створення книги.

 До уваги  користувачів   книжкова  виставка – калейдоскоп:  « Світ  дитячої  книги  багатий і  різноманітний» , виставка – порада: ”Актуальність книги в еру інформації.” , виставка – презентація» ”Найпопулярніші книги дитячої бібліотеки.Святкування Міжнародного дня дитячої книги є наглядний показник того, що книга, яка створена саме для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як людини. Дитячі книги вбирають у себе дивовижний,невичерпний, чарівний світ, який дитина відкриває для себе саме завдяки книжці.


27 березня


Тиждень дитячої та юнацької книги.
«Книга – друг на все життя»
Книги - морська глибина
Хто, в них пірне аж до дна,
Той хоч і труду мав досить,
Дивні перли виносить.
І.Франко
Щороку в березні під час весняних канікул у бібліотеках України для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Початок цій чудовій традиції було покладено майже 70 років тому. У незалежній Україні Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року.
Цей захід було створено з метою заохочення  дітей до читання та книг, в час коли інтенсивний та швидкий розвиток інформаційних технологій, комп’ютеризації, Інтернету набувають все більшої популярності. Та ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.
У  Лисецькій  бібліотеці тиждень розпочався традиційно відкриттям виставки  Книги – це ріки, що  наповнюють моря (Ярослав Мудрий)
В рамках  Тижня  дитячого читання було проведено такі заходи:
1. Літературна галявина Неповторна чарівна казка дитинства.(дитячий садок)
2.  Огляд книг  “Дивовижний  світ  літературної  творчості  Оксани  Пронюк.
3. Аукціон цікавих повідомлень Подорож сторінками дитячої преси.
4. Народознавча вікторина Обереги рідної землі.
5. Свято Мандрівка книжковим містом.


21 березня


Минуло вже 203 років від дня народження Великого Тараса, але його нащадки й донині щиро та віддано шанують свого патріота, вірного сина неньки України. Невмируще слово, вражаючий художній талант, кипуча енергія вічного борця та незламний дух у його віршах лунали 19 березня у Лисецькому будинку культури.

Сучасна юнь і творча, і багатогранно талановита – у цьому незмінно міг переконатися кожен, хто цього дня побував на святковому дійстві.
   Протягом вечора ведуча та учасники аматорських колективів будинку культури мандруючи сторінками життя і творчості Тараса Шевченка віддали шану сину українського народу, ознайомили усіх присутніх з життєвим та творчим шляхом Т. Шевченка.
   Присутнім була продемонстрована літературно-хореографічна композиція та інсценізація  твору Тараса Шевченка “Великий льох.”

 
 
 


   Шанувальники Шевченкової спадщини щиро, з дитячою безпосередністю та відчуттям гордості за свою країну, яка народила генія та великого вчителя читали безсмертні твори.


   Мова і пісня – дві фортеці, які повинен народ оберігати, плекати. Тож на слова Шевченка були виконані музичні твори у виконанні учнів та викладачів музичної школи.
 
 


 Тематичний вечір доповнила мультимедійна презентація “Тарас Шевченко.”

    Працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку «Беру “Кобзар”у руки знову, немов святий щоденний хліб.».  


    Читаючи Кобзаря, ми переконуємося в тому, що Тарас Григорович Шевченко дійсно був Пророком, адже його неперевершені шедеври актуальні сьогодні і тепер обпікають примерзлі наші душі огнем словесним. Хай воскресне він, Великий Син народу нашого, повсякчасно у наших благородних помислах і державних ділах.


20 березня

Година Землі 2017 - вмикай свою силу!
 Вже протягом 10 років ми гуртом вимикаємо світло на  
Годину Землі ... і продовжуємо вимикати його кожного разу, коли виходимо з кімнати. Цього року  міжнародна акція відбудеться у суботу,   
25 березня з 20.30 до 21.30 год. 
 Натхнення однієї години, що є символом природоохоронного руху по всьому світі, дає нам сили діяти протягом року - берегти природні ресурси, сортувати сміття, підтримувати екологічні проекти і багато іншого. Як океан з крапель, з невеликих щоденних дій складаються рішення екологічних проблем. 
Разом ми змінимо світ!
 До цієї акції в бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна виставка-застереження “Природа. Екологія. Людина.”


15 березня


Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія - 2017»
Знов прийшла весна і знов принесла в дитячу  бібліотеку свято, якого нема в календарі, але воно є в серці і душі дітей, які люблять читати.
Щороку, починаючи з 2005 року , в бібліотеці  проходить  Всеукраїнський конкурс дитячого читання    «Книгоманія»,  де зустрічаються найактивніші читачі  , які люблять нетлінне і вічне творіння людства – книгу.
Дитяча бібліотека  – це те місце, де завжди чекають дітей і підтримують їх бажання читати , влаштовуючи літературні перегони , навертаючи  до думки , що читати і бути розумним – це круто. Чим живуть юні читачі у Лисці ? Які у них книжкові уподобання ?  Про це можна дізнатися завдяки  конкурсу , який  збирає кращих користувачів  бібліотеки.
Всі учасники сумлінно готувалися, вели читацькі щоденники, в яких висловлювали свої думки щодо прочитаних книг.
Переможцями стали :  Юречко  Анна та Тимів  Юля.
  

10 березня
Шевченківські дні у бібліотеці

     Тарас Шевченко! 
    Його безсмертне ім'я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серці народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджують у людей щирі і благородні почуття. Твори великого Кобзаря стали для наших сучасників справжньою енциклопедією життя , донесли до нас героїку того часу. Тому в ці березневі дні бібліотека запрошує своїх користувачів на Шевченкові іменини.
   Книжково - ілюстративна виставка " Беру ”Кобзар" у руки знову, немов святий щоденний хліб ознайомила користувачів із спадком видатного Кобзаря. 
   В рамках Шевченківського тижня були проведені такі заходи: літературно-музична композиція "Шевченко – це ми, а ми – це Україна", поетичний конкурс Живуть,Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово".
    


  

 

 

 

 

 

 


7 березня


«Гортаючи сторінки історії: Українська революція 1917-1920 роки»
   Минуло чимало десятиліть з часу творення національно-демократичної революції. Патріотичне піднесення, що розбурхало усі верстви народу України незалежно від соціального та національного складу, запалало яскравим полум’ям у всіх кінцях України Національно-визвольні змагання ширилися, набували нових барв та відтінків, проте стратегічна мета залишалася незмінною — завоювання незалежності і будівництво суверенної Української держави.
    З метою відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років в бібліотеці проведено урок-пам’ять «Вірність історичній правді: значення української революції 1917-1921 років.» та організована виставка-спогад “Україна в огні 1917-1921 років: спроба державотворення.”
   По закінченні заходу бібліотекар зазначила,що пройшовши тернистий шлях до свободи,Україна вибудувала свою незалежність. Але ідея національної єдності й сьогодні є вкрай необхідною.

6 березняКолектив нашої бібліотеки вітає всіх жінок зі святом весни - 8 березня!


23 лютого


 Юні мовознавці ”
Під такою назвою було проведено 23 лютого  гру - вікторину до Міжнародного дня української мови.
 Бібліотекар розповіла про походження свята — Міжнародного дня української мови. Потім почалась гра - вікторина. Вона була поділена на три конкурси:
1 конкурс  Пригадай прислів’я і приказки про українську  мову,
 2 конкурс Юних поетів ,
3конкурс “Гонка за лідером” (питання на швидкість).
 За кожну правильну відповідь читачі отримували бонуси. Хто більше набрав бонусів той став переможцем. Переможець був нагороджений призом.
 Готуючись до заходу бібліотекарі оформили книжкову  тематичну  виставку:

 “О, мово, музико, калино, бальзам цілющий для душі…”
 

20 лютого

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня,зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
    З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотеці в пам’ять про загиблих за майбутнє України представлена виставка-вшанування «Герої, які творять сьогодення», відбувся вечір пам”яті “100 крилатих героїв у небо злетіли.”  
Юні читачі бібліотеки прочитали патріотичні вірші присвячені подіям того часу, про долі Героїв, які в мирний час віддали своє життя за вільну, незалежну, європейську державу.
    Запрошуємо всіх небайдужих завітати до нашої бібліотеки і переглянути виставку «Герої, які творять сьогодення».


13 лютого


Люди всього світу 14 лютого відзначають День святого Валентина (День всіх закоханих). Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих йдуть ще в язичницьку культуру, оскільки древні також відзначали свято всіх закоханих на честь богині любові. 
Сучасне свято нерозривно пов'язане з ім'ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих. Історія свідчить, що християнський священик Валентин приблизно в 269 році таємно благословляв шлюби римських легіонерів з їх коханими, незважаючи на те, що імператор заборонив своїм солдатам одружуватися, вважаючи, що це заважає їм думати про війну. Крім того, священик Валентин, справжній подвиг якого став приводом для появи Дня святого Валентина (Дня всіх закоханих), завжди намагався помирити закоханих, він допомагав їм писати любовні листи і давав поради легіонерам щодо того, як краще зізнатися в коханні їх дамам серця. 
Дізнавшись про відчайдушні вчинки Валентина, імператор засудив його до страти. Перед смертю священик написав лист для дочки тюремника, в яку сам був закоханий. Цей лист дівчина прочитала вже після страти Валентина. Після цього церква канонізувала священика, а в 496 році Папа Римський Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого  Валентина.
 Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичніше свято року є – День Святого Валентина.
    Цього холодного дня навіть повітря сповнене любов’ю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинкам, які загубились десь серед юрби. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни.
     Завітав Святий Валентин і до читачів нашої бібліотеки. Бібліотекарі підготували для відвідувачів нашої бібліотеки романтичну книжкову виставку – натхнення  під назвою 
«Так ніхто не кохав, через тисячу літ …»
Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде. Ми знаємо, що вони живуть на сторінках книжок, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання.
Кого люблю – тому дарую
Напередодні дня закоханих у  будинку культури  відбулося заняття дитячого гуртка творчого самовираження «В гостях у Саморобкіна» за темою «Кого люблю -  тому дарую», на якому діти познайомилися з  історією  виникнення свята, як цей день святкують в інших країнах  та створили  власні «валентинки».
Основними символами цього свята вважають сердечки – «валентинки». Вони можуть мати вигляд листівок, солодощів та м’яких іграшок.


"Я ЛЮБЛЮ СВОЮ БІБЛІОТЕКУ"

10 лютого«Японія - Країна Вранішнього Сонця»
 За ініціативою Президента України 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн. Зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.
Японія, загадкова країна з самобутньою культурою, розташована біля самого сходу сонця. У цій країні перемішалося минуле і майбутнє, тут трепетно ставляться до своїх традицій і культурної спадщини. Багато в чому Японія у свідомості європейця залишається недоступним і загадковим світом.
Для того, щоб цей світ став більш зрозумілим для українців, бібліотека  презентує постійно діючу книжкову виставку « Японія - Країна Вранішнього Сонця», де можна дізнатися про країну та її звичаї, почитати книги японських письменників, а також прозу письменників інших країн, присвячену Японії.

З виставкою можна ознайомитися протягом року.


9 лютого у  Лисецькій бібліотеці зацвіла сакура і присутні читачі  здійснили відео-круїз «Відкриваємо Японію разом».
Під час подорожі за допомогою відеофільму про Японію – країну сонця, що сходить, діти долучилися до її історії та культури ; прогулялися по райських куточках місцевої природи.
 Всі охочі мали можливість взяти участь у майстер-класі з японського мистецтва  орігамі. Родзинкою заходу стала дегустація бібліоцукерок «Читайка», начинкою яких були: вислови видатних людей про книги, читання; схеми складання подарункової листівки (орігамі ).

 


Всім присутнім Японія подарувала незабутні враження та гарний настрій.

2 лютого

День нової книги Знайомтесь: новинки в нашій бібліотеці”.
Пізнавати світ із книгою в руках – справа  надзвичайно цікава. Особливий інтерес у читачів завжди викликають нові видання, які ваблять нас новизною інформації, яскраво ілюстрованими сторінками 1 лютого 2017 р.  провели для своїх читачів День нової книги. Протягом всього дня відвідувачі бібліотеки знайомились з літературними новинками на книжкових виставках «Нові книги – нові відкриття» та «Новинки з книжкової полиці».

29 січня

Будуємо душу – будуємо Україну
( Калині Ватаманюк – 70 років )

Інколи  хочеться почитати щось для душі.
Душевну хворобу виліковує щира розмова з рідними людьми, друзями, коханими. Зцілити душу можна, відвідуючи духовну скарбницю — храм. А якщо підберемо книгу, яка потрібна нашому внутрішньому світу - ми будемо вражені від результату.  Досить часто знаходимо вирішення своєї проблеми саме в книзі, в якій можна натрапити на такі рядки, які, начебто, дійсно взяті із нашого життя. Саме вони допомагають нам відшукати правильний шлях. 
Саме такою книгою, таким рішенням є книги  Калини Миколаївни Ватаманюк, які ви можете переглянути відвідавши  Лисецьку  бібліотеку.
Калина Ватаманюк - відома журналістка на Західній Україні та за її межами,  талановита духовна письменниця, член спілки письменників України, володарка Золотого Пера.
Народилась 1947 року на Косівщині. Дитинство та юність письменниці пробігли в рідному селі. Пізніше вона переїжджає у Верховину,  робота в редакції газети "Світанок", заміжжя, проба пера, навчання в Львівському університеті.
Життя невпинно твердило Калині Миколаївні "Все від Господа Бога на землі"  і вона в цьому ніколи не сумнівалася.  Цей життєвий девіз вона висвітлила в своїх книжках:
1."Від лиця твого, Господи, судьба моя іде..."
2. "Між хрестами і зорями"
3."Ми - діти світла"
4. "Сад моїх журавликів"
5. "Очима душі"
 В книжках подано уроки духовної краси, від яких залежить наша доля,  наше життя .Авторка веде читача у світ добра. милосердя і любові, відкриває віконце духовно-пізнавального світу через слово, кличе читача здійснити мандрівку внутрішніми дорогами душі і серця.


24 січня


З нагоди проголошення акта Злуки всіх українських земель в єдину Українську державу у бібліотеці представлена книжкова виставка-подія «Соборна мати - Україна, одна на всіх,як оберіг.»
Матеріали акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918-початку 1919 року охопив майже всю Україну, розповідають про довгий і тернистий шлях України до соборності.

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту
27 січня в Україні відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ця пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, відзначається щорічно 27 січня.
   Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого  нацистського табору смерті Аушвіц - Біркенау в Освенцімі (Польща). За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн. людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5  млн дітей.
    Вшановуючи пам'ять загиблих з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту в бібліотеці проведено інформаційну годину “Трагедія Голокосту: пам’ять заради майбутнього” та оформлено книжкову виставку – пам'ять  “Скорботна пам'ять України.”

На цих заходах учасники знайомилися з новими навчальними матеріалами, що присвячені вивченню проблем ксенофобії, антисемітизму, дискримінації та расизму в сучасному світі. Загалом проблема Голокосту є хоч і гіркою, та невід'ємною частиною людської історії, що навчає сприймати, мислити і формувати нинішнім поколінням ціннісні поняття суспільного життя.

16 січняКолядки в бібліотеці.
   В бібліотеку з вітанням завітали колядники із музичної школи. Гарний спів, чудова музика, неповторний чарівний звук скрипки зачарували  бібліотекарів та наших читачів, подарували  святковий новорічно - різдвяний настрій .
    В Лисецькій музичній  школі працюють справжні професіонали, талановиті викладачі,  які віддають своїм учням часточку душі і любові до мистецтва, до пісні.     Дякуємо вам, колеги, що не минули бібліотеку і привітали із святом!


4 січня


Зима багата на народні і релігійні свята, та найулюбленішими нашими святами є Новий рік і Різдво Христове. Їм присвячена книжково-журнальна мозаїка "Зустрічаємо Новий рік і Різдво Христове", що організована в бібліотеці для широкого кола користувачів.

У бібліотеці презентовано виставку - конкурс дитячих  робіт «Новорічна фантазія». Роботи вражають своїм розмаїттям, яскравістю, новизною, оригінальністю.


Немає коментарів:

Дописати коментар