Новини


12 січня


Переможці
Всеукраїнського літературного конкурсу
«Творчі канікули»
Лисецька бібліотека
Номінація «МОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ»:
Микитюк Світлана - перше місце.
 За рішенням Головного журі  Національної бібліотеки України для дітей твір Світлани Микитюк ввійшов до збірки «Творчі канікули».

11 січня«Чарівний світ казок  Шарля  Перро»
 Казка — це особливий дитячий світ, де діти почувають себе госпо­дарями, вони там знають усі шляхи, все доступне для їхнього розуміння, рідні і близькі всі герої. У цій незвичайній країні діти вчаться і виховують у собі доброту, співчуття, вміння співпереживати, допомагати, радіти і журитись за інших, вони стають добрішими, бо бачать, що зло засуджується, а перемагає добро. То навіщо ж їм робити зло? Нащо мати погані звички, коли їх всі висміюють і засуджують? Чого ж бути неуком, якщо всезнайком бути набагато цікавіше і престижніше! А ще у казці можна помріяти про все на світі..
    11 січня в  бібліотеці  для дітей відбулася казкова година «Чарівний світ казок Шарля Перро, приурочена 390  років з дня народження казкаря.
 Під час зустрічі діти дізналися про одного з найвідоміших казкарів світу — Шарля Перро, пригадали казки, які їм читали батьки в ранньому дитинстві, — «Червону Шапочку», «Хлопчика-Мізинчика», «Попелюшку», «Кота у чоботях» та інші, познайомилися з виставкою книг казкаря. З великим задоволенням діти переглянули цікаву презентацію «Подорож казками Шарля Перро», пригадали фільми і мультфільми, створені за його казками, а також дізналися, що за сюжетами казок Перро створено опери «Попелюшка», «Замок герцога Синя Борода», балети «Спляча красуня», «Попелюшка».
     Найбільша заслуга Ш. Перро полягає у тому, що він увів казку в літературу, і це чудово, бо казки дуже гарні, і тепер вони ніколи не забудуться.

8 січня    З нагоди 80-річчя від дня народження  Василя Стуса в бібліотеці відбувся захід – літературна година «Ярій душе! Ярій,а не ридай! На захід були запрошені учні 10-х та 11 –х класів школи.
   Запрошені прослухали поезії, познайомились із біографією поета, переглянули відеофільми зі спогадами рідних і близьких поета та мали можливість ознайомитись із книжковою виставкою – персоналією «Незгасна зоря Василя Стуса», огляд якої зробила бібліотекар.
    Захід був проведений з метою виховання в учнях інтересу до хвилюючих сторінок української літератури, почуття гуманності, гордості за свій нескорений народ, почуття національної свідомості, любові до рідного краю. 
2 січня


Літературний колаж до Різдва Христового
 "Світло Христової зорі"

Українське Різдво! Мабуть, немає в світі іншого народу, в якого свято Христового Різдва мало б такий життєрадісний характер, як у нас, українців. Багатий етнографічний матеріал, що передає дух і колорит святого дня, містить літературний колаж «Світло Христової зорі». Експозиція допомагає пригадати чудові різдвяні звичаї і традиції, історію свята, від якого залежить наша духовність і цивілізованість, наше майбутнє, і наповнити наші душі великою втіхою від Святого Різдва, вірою і надією на краще.

1 січня

ВИСТАВКИ СІЧНЯ:
 
 
 
 

20 грудня


Шановні колеги!
Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток.
 Бажаємо, щоб у новому році Ви здобули все те, про що так давно мріяли. Віримо, що Ви постійно відчуватимете підтримку з боку колег, тепло рідних та друзів.
Зичимо Вам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя ! Бажаємо гарного настрою та кохання, нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача!
З наступаючим Новим Роком!


19 грудня


Миколай  мандрує світом.
Немає на нашій землі жодної християнської хати, де не було б образа святого Миколая. Немає душі, котра б не горнулася до цього святителя, не зверталася до нього зі своїми потребами, бо кожен знає, що він колись, за свого життя, був добродієм і помічником для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку допомоги в нашій біді. А діти люблять його майже як казкового персонажа, котрий, однак, цілком реально приносить їм однієї чарівної зимової ночі подарунки.
У грудні, в гарну тиху ніч
Зорі, як мільйони свіч,
Що світять вниз на рідний край,
Де ходить святий Миколай.
Тому святий Миколай – один з найулюбленіших божих угодників нашого народу.
З цієї нагоди  в бібліотеці була оформлена книжкова виставка
 «Яка радість, який рай – йде святий Миколай».

 Відбулося літературне свято - конкурс «Розкажу Миколаю про що я читаю».

8 грудня


Всеукраїнський тиждень права в бібліотеці.
З 7 по 12 грудня в  бібліотеці  проведено цикл заходів правової тематики в рамках Всеукраїнського Тижня права. Проведення Тижня започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року.
Тематика проведених в рамках Тижня заходів сприяє підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.
8  грудня проведено урок права  «Мої права-твої права» для учнів школи.  Бібліотекарі розповіли про права дитини в нашій країні та країнах світу.
 Підлітки познайомилися з основними пунктами Конвенції ООН «Про права дитини», дізнались про стан дотримання прав дітей у світі та в Україні. Під час заходу обговорено питання толерантності у підлітковому середовищі, проблему правопорушень серед неповнолітніх та відповідальність за їх скоєння.
Протягом Тижня в бібліотеці діяла книжкова виставка «Його величність-Закон», постійно проводились тематичні огляди «Чи бувають права без обовязків».

Тиждень права пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.

25 листопада


2
5 листопада Україна відзначила  роковини голодомору 1932-1933 років. Мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодомором.
Задля збереження та вшанування пам’яті невинно убієнних українських селян у бібліотеці було проведено вечір-реквієм «Великі твої жертви,Україно».
З молодшими школярами пройшла бесіда-спогад Памятаємо минуле заради майбутнього.”
Бібліотекарі згадали той біль та муки – наслідки страшного голодомору. Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про живих і ненароджених.
Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам сили й волі, мудрості та наснаги для зміцнення власної держави на власній землі!
Також на заході була презентована виставка-пам’ять «Скорботна свічка пам’яті святої».


21 листопада

Ми, українці, свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, шо спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.
Вже минуло чотири роки із часу страшних, та водночас, само-стверджуючих Майданівських подій. Тоді українці гучно заявили про своє прагнення жити в демократичній, європейській країні. Важливий державотворчий процес отримав назву – Революція Гідності.
Відтоді 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.
Тож цими передзимовими днями  в  бібліотеці відбувся огляд книжкової виставки “На Майдані життя бється серце НАДІЇ”, присвячений  Дню Гідності та Свободи.
У бібліотеці проведено годину спілкування День, що змінив Україну.
Присутні ще раз усвідомили, що ми, українці, в єдності здатні відстояти свій вибір і, вийшовши на Майдан, довели, що спроможні стати на захист своєї демократії, адже Україна – це держава вільних людей.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя.
 1 листопада


«…Бо лиш одна Вкраїна – мати,
Де хвилі неба голубі!
За неї жити і страждати,
За неї вмерти в боротьбі.»

Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно – Українською Республікою (ЗУНР).
Саме тому , 1 листопада 2017 року в бібліотеці  проведено  бібліографічний огляд літератури “День, який змінив  хід  історії.”
  Організовано книжкову виставку  «ЗУНР – провісниця України.»

« Боролись ми довго за волю, за право,
Щоб нині твій час, Україно настав.
Живи та міцній, наша юна Державо,
У дружньому колі свобідних держав .»1 листопада 

Виставки листопада:
 
 

17 жовтня


ОУН-УПА:Легенда супротиву
Цього року український народ, як і вся національна  спільнота поза її межами, відзначає 75-ту річницю створення Української Повстанської Армії . Героїчна історія УПА є величним прикладом жертовного служіння українському народу,  яка зробила визначний внесок у здобуття незалежності та проголошення Української держави, мала вагомий вплив на формування національної свідомості та процеси державотворення.    Цвіт української нації, її вірні сини і доньки у найдраматичніший момент нашої історії постали на смертельний поєдинок з лютим і нещадним ворогом.
З нагоди цієї дати у приміщенні читального залу організовано тематичну патріотично-виховну виставку  "За рідний край, за край святий віддали вік ви молодий."
Відвідувачі мають можливість познайомитися із книгами про історію УПА, з національними героями: генералом Романом Шухевичем – Першою особою, яка стояла на чолі визвольної боротьби українського народу у найважчі повоєнні роки; Степаном Бандерою – Провідником ОУН, символом героїчної боротьби за Україну   та іншими борцями за українську незалежність на теренах нашого району.
Нещодавно фонд  нашої  бібліотеки збагатився історично- цінними книгами – Літопис УПА – це серійне книжкове видання. Тут зібрані документи з історії боротьби сталінського режиму проти українського національно-визвольного руху того періоду.  
Для користувачів бібліотеки були проведені такі заходи: історична година “Коли ви вмирали, вам сурми не грали…”  та  година мужності УПА – тернистим шляхом  до омріяної України.

 
 
14 жовтня


Свято Покрови
Світ у сяйві, не впізнати
Саду і городу:
То Покрова - світле свято
Нашого народу.
Щороку 14 жовтня до нас наближається урочисте свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Покров - це хустка-омофор Матері Божої, що є символом материнського піклування про нас, її дітей. Багаторазово наші предки довіряли себе опіці Богоматері.
Свято Покрови вперше виникло в Греції. Коли на Константинополь напали вороги й узяли місто в облогу, мешканці зібралися в церкві, щоб вимолити Боже благословення. Опівночі над ними зненацька з'явилася Мати Божа і підняла над головами людей омофор - вишите церковне покривало. Це був знак, який символізував перемогу. Звідси й пішла назва - Покрова. Саме ця біла Покрова і стала своєрідним оберегом України.
В Україні Покрова - це велике народне свято, але з особливою повагою до нього ставилися запорозькі козаки. Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови. Козацтво України вважало Пресвяту Богородицю своєю особливою покровителькою. У Запорозькій Січі була збудована церква Святої Покрови. Перед походами козаки молилися святій покровительці й захисниці, щоб вона допомагала їм у боях з ворогами. Куди б доля не заносила козаків, завжди з ними була ікона Пресвятої Покрови.
Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. День українського козацтва дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло значну роль у становленні нашої держави. Запорозька Січ проіснувала більш як двісті років. Слава про українських козаків гуляла всією Європою. Сам образ козака став символом найкращих лицарських чеснот. Народні пісні, думи й інші фольклорні твори оспівали багатьох славетних  козацьких ватажків. Найвідомішим представником серед козацьких ватажків був Богдан Хмельницький. Саме він очолив у 1648 році визвольну війну українського народу, метою якої було здобуття незалежності. 
Якщо ви цікавитесь історією рідного краю 
і хочете дізнатися про українське козацтво детальніше,
 до ваших послуг ресурси Інтернету:

До Дня Святої Покрови та Дня українського козацтва 
у  бібліотеці організована 
історико-краєзнавча виставка
"Україна козацька: пам'ять віків історії".

Козацькими шляхами.
 Бібліографічний огляд літератури
 
 
 

2 жовтня

Виставки жовтня:
 
 
 
 
 


 24 вересняВже вересень відходить від причалу,

На крилах літо понесли лелеки.

А в нас сьогодні професійне свято,
У нас — працівників бібліотеки.

22 вересня
"ЙШЛИ В ПОХІД ПАРТИЗАНИ..."
виставка-огляд літератури

Шановні читачі!
 В бібліотеці з 10 вересня по 10 жовтня діє виставка "Йшли в похід партизани...", присвячена Дню партизанської слави.ПЕРЕД СПАДЩАНСЬКИМ ЛІСОМ


Торкнись до подвигу чутливою душею,

Мембрану серця щільно притули.

Відчуєш: за далекою межею

Ще партизанські котяться вітри.Здіймають хвилю зболену, вогненну,

Гряде назустріч віковічний вал.

У капіляри пам'яті і вени

Вогонь снаги батьківської влива.Ввійди у ліс, прислухайся до тиші,

Та довірятись їй не поспішай.

Вона - гримить. Вогнем зеленим дише,

А в нім палає весь путивльський край.Палай-палай, зелене верховіття,

Течи у далеч, сонячна ріка!

Хай крізь століття і тисячоліття

Лунає дзвін зеленого листка...


Цій даті також приурочено годину спогадів
“Стежками партизанської слави. ”


15 вересня


Поза сумнівом, в усі часи, у тому числі й сьогодні, людям не обійтись без етикету. Адже уміння поводитися в товаристві, гарні манери, вихованість, вишуканий смак, правильна, багата мова, ввічливість, поєднання з почуттям власної гідності завжди цінувалися в людині. Сучасний етикет успадковує звичаї практично всіх народів від сивої давнини до наших днів. Народи кожної країни вносять в етикет свої виправлення і доповнення, обумовлені суспільним ладом країни, специфікою її історичної будови, національними традиціями і звичаями.
   Для користувачів бібліотеки проведено бліц-вікторину
 Етикет: так просто і так складно.”
     Представлена книжкова виставка повною мірою знайомлять читача з правилами сучасного етикету.

24 серпня


24 серпня, Україна відсвяткувала 26 річницю проголошення незалежності.
Україна – наша земля, рідний край. Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми. Лисецька бібліотека не залишилась осторонь цього свята.
      Бібліотека разом з юними, талановитими читачами та жителями селища провели історичний екскурс “Є така держава Україна.” Дівчата та хлопці у вишиванках, любі серцю краєвиди у відео – роликах  та барвиста українська мова, створили атмосферу єдності  та  щирості і подарували кожному з присутніх  частинку тепла у їхні душі.
 Сьогодні в незалежній  Україні настав час учитися історії. Книги авторів, які представлені на виставці-панорамі  в читальному залі „Моя країна – моя молитва” можуть вважатися одними із найкращих учителів.

 Презентуючи виставку, бібліотекар зазначила, що незалежність держави – свято пам’яті про предків, що творили націю і боролися за державність, це велика подія, яка дала народові можливість самому вирішувати свою долю, а розвиток і процвітання України залежить від єдності, взаємоповаги та високої громадянської позиції.
      Крім цього в бібліотеці теж  було проведено годину юного патріота «Хай в серці кожної дитини живе любов до України». Юні користувачі більше дізналися про свою землю, мову, культуру, власні традиції та неповторні державні символи.
      З нагоди свята на урочистому віче обдаровані діти селища були відзначені грамотами та грошовими преміями.
 
 
 
 
 
 
 

 24 липня


Читаємо, граємо, розвиваємось.
Що зробити, щоб бібліотека стала для дитини і розрадою і помічником, допомогла пізнати радість  читання як наодинці з книгою, так і у читанні разом з друзями?
Як зацікавити дітей, які не люблять читати, надаючи перевагу іграм?
Бібліотека повинна бути привабливою для малюка. Коли малеча має можливість  чергувати читання і  відпочинок ,зробити перерву - пограти в настільні ігри, скласти
 пазли  до відомих казок, розфарбувати  книги-розмальовки  - результат буде.
З цією метою у  бібліотеці   в читальному залі для користувачів створена дитяча ігрова зона, в якій користувачі можуть проводити свій вільний час, творчо та інтелектуально розвиваючись.
Сучасна бібліотека стає сучасною у всьому!
Наша бібліотека - це бібліотека для дітей і разом з дітьми. І кожен хто до нас завітає, віднайде свою територію читання і розваг.

 
 
 
 
 
 
 
17 липня


"Розкажу  з  любовю  я  про  книгу"

Літо - квіти, літо - вітер,


Літо - річка, сонце, ліс!


Вікторини і розваги

Книг веселий бенефіс.
     Триває літо, а з ним і веселі канікули. За доброю традицією під час канікул працівники книгозбірні проводять різноманітні акції по популяризації книги та читання.
     Так в рамках літніх читань "Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріте",  бібліотекар  провела вуличну рекламну   бібліо -акцію "Розкажу з любов’ю я про книгу".

Завітай в бібліотеку!


Адже, щоб розумним стати

Треба чим побільш читати

Книжка тебе буде вчити,

Як на цьому світі жити!


 Зібравши найцікавіші книги і найновіші журнали, бібліотекар  разом зі своїми активними читачами вирушила  у мандрівку вулицями нашого селища, щоб залучити нових читачів, популяризувати книги та читання.
 
 
 
 

Дуже раджу, любий друже,
Завітай в бібліотеку!


Адже, щоб розумним стати


Треба чим побільш читати

Книжка тебе буде вчити,

Як на цьому світі жити!


14 липня


Літературне досьє по творчості ювілярів липня

( до 110-річчя від дня народження О.Ольжича "Життя віддане за Україну",
до 120-річчя Мирослава  Ірчана  Поет, прозаїк, критик, літературознавець)
Держава не твориться в будучині,
Держава будується нині.
Це люди, на сталь перекуті вогні,
Це люди, як брили камінні.
Ці палкі і справедливі поетичні рядки належать Олегу Ольжичу (О.О.Кандиба) – духовному лідеру покоління української молоді 20-30-х років XX ст., що до останку присвятили себе служінню українській ідеї та боротьбі за відновлення незалежної української держави.
Чільний діяч ОУН, учений-археолог світового рівня, відомий поет, публіцист – доля щедро обдарувала О. Ольжича талантами в різних сферах людської діяльності та обрала його для боротьби за волю України.
Літературне досьє  ” Життя віддане за Україну” , проведене працівниками Лисецької  бібліотеки до 110-річчя від дня народження поета-борця, було покликане допомогти її користувачам збагнути життєвий подвиг і героїчну загибель талановитого поета, що до останнього подиху зберіг вірність Україні, осмислити глибину і силу його поезії.
 Розповідь бібліотекаря провела слухачів дорогами життя митця, що не лише проникливим словом, а й справами наближав світлу годину визволення Вітчизни.

Особливо цікавим для читачів стало знайомство з книгою О. Ольжича «Незнаному Воякові» - що на сьогодні є єдиним виданням, спроможним дати уявлення про широчінь зацікавлень, високу обдарованість, духовну велич Патріота.
 
 


29 червня                  Конституція України                

 
Я — українець. Є у мене право 
 На рідну мову та свою державу,      
 На гордий прапор золотисто-синій,
 На щастя жити у такій країні.
  Я — українець...
28 червня 1996 року відбулась історична подія, що стала ключовим етапом українського державотворення. Після 24 годин безперервної праці Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України – «за» проголосували 315 народних депутатів. Нарешті після п’яти років незалежності в України з’явився власний Основний Закон.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
До Дня Конституції України Лисецька бібліотека проводить бібліофест
«Ти маєш право…»
.
В рамках фестивалю організовано:
·         тематична виставка  Оберіг держави і нації;


·         інформаційна година Конституція-Основний Закон держави”;


·         патріотична бесіда Конституцію вивчаємо, памятаємо , поважаємо”.


  

10 червняОстрів читання на планеті – Літо.
 Літо – це весела, найулюбленіша пора. Чимало хто мріє про відпочинок біля моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до давно омріяних місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книг. Цих золотих днів вистачить не тільки на сонце і на річку з морем, на заняття спортом і рухливими іграми, а також на читання і відвідування бібліотеки.
Літо – пора відкритих дверей до бібліотеки! Не забувайте самовдосконалюватися і пам’ятайте, книга – важливий предмет, необхідний для розвитку духовності та інтелекту.
Маленькі користувачі мали змогу переглянути  лялькову виставу : Мишка і книжка 
 
 

Літературна гра: Острів читання на планеті -ЛІТО
 Приходьте, читайте, насолоджуйтесь корисним відпочинком!

7 червня


Нові книги в бібліотеці.

Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Нещодавно бібліотека – філія  смт. Лисець поповнилася широким асортиментом книг українських видавництв.
Це твори сучасних авторів, науково-популярні, твори класиків української та зарубіжної літератури, довідкові видання та чудові видання для дітей та юнацтва.
       
 
 Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки
та ознайомитися з новими книгами,


обравши  для себе цікаву літературу!

4 червня


Міжнародний  день захисту дітей.

У перший літній день в Україні, як і у цілому світі, відзначають чудове і радісне свято – Міжнародний день захисту дітей. Цей день у світі вперше почали відзначати у 1950 році.
Життя дітей у наш час не у всіх країнах однакове. Громадянські війни та збройні конфлікти і надалі змушують страждати дітей багатьох країн.
Міжнародний день захисту дітей – це нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці – як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.
Дитинство – це чудова пора надій і сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Діти – це майбутнє нашої держави, яке формується в сьогоденні.
 1 червня  бібліотекарем проведено  пізнавально-оглядову мандрівку  “Книжок країна чарівна у гості нас чекає” ,  організовано  книжкову  ілюстративну виставку  “Маленька країна – країна дитинства, де сонечко світить і казка живе”  та  вуличну акцію  “Бібліотека шукає нових друзів”4 червня відбулося свято приурочене 500-річчя Реформації
   У 2017 році Указом Президента України відзначається 500 - річчя європейської Реформації, де наголошується на історичній році цієї події. До заходів з цього приводу долучилися працівники бібліотеки. В читальному залі організована книжкова виставка “Реформація – подія, що змінила світ”.


Отож наш читач, як юний так дорослий має можливість перечитати гарні ілюстровані видання та розширити власний світогляд.
   Цій  даті був приурочений  фестиваль духовної християнської музики та співу  “Божий дар в дитині.”


20 травня


День вишиванки в нашій бібліотеці

"День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу."
А ще з вишиванкою пов'язана 
вся багатовікова історія 
українського народу. 
Вшановуючи прадавній оберіг, бібліотекарі організували виставку-рекламу
«Читаємо вишиванку, як книгу»


 Наші користувачі  демонстрували власні найрізноманітніші вишивки.
  


 Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням 
ми запросили у мистецьку мандрівку
«Українські вишиванки – наче райдуги - світанки».Відвідувачі бібліотеки мали змогу переглянути фото-колаж Барвисто вишита іконна благодать (роботи Дем'янек Галини)День вишиванки проминув непомітно, створивши святковий настрій
та залишивши по собі яскраві спогади.
16 травняДень Європи – свято миру і єдності !

         День Європи – символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах, спільної історії всіх націй та спільного мирного та щасливого майбутнього жителів нашого континенту.
    Одними із основних чинників сучасної освіченої, інтелектуальної,  культурної особистості є високі почуття миролюбства, толерантності, добра, поваги до основних життєвих цінностей інших народів, взаєморозуміння, солідарність і духовна єдність між людьми різних народів, поглядів, переконань.
      Відвідувачів   бібліотеки  зацікавила виставка - перегляд  «Україна на шляху до Європи»,  для молодших школярів організована виставка "Перлини Європейських казок",
                                         
                                        користувачі зробили віртуальний екскурс  «Європа – зовсім близько»  та віртуальне  турне «Подорожуючи країнами Європи».
Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа побачили та почули старшокласники під час віртуальної екскурсії по темі  «Дізнайся про Європу більше».
Учні пірнули в невідомий для них світ сьогодення країн Європейського Союзу,  уважно знайомились  з укладом життя, традиціями та обрядами, милувались чудовими краєвидами…  
В рамках святкування було проведено дитячий ранок
 Україна  – європейська  країна. Учні взяли участь у вікторині  «Мандруючи країнами Європи».


14 травня


Ми чекаємо травня, щоб віддати поклін матері – символу любові і ласки, ніжності і найвірнішого кохання.
Мама - наче весна, що пробуджує все живе своїм теплом, дає початок новому життю. Із нею ми відкрили для себе світ, зробили перші кроки, з її рук отримали першу іграшку, прочитали першу книжечку, першу пораду дала теж мама.
«З любовю до матусі» під такою назвою проходило святкування Дня Матері у бібліотеці для дітей. 
Під час зустрічі користувачі  дізналися про історію свята, традиції та звичаї святкування Дня Матері. Залюбки роздивлялися книги, присвячені мамі.
 Було проведено фото-колаж Мама, я і книга.

Чи знайдеться доволі слів, щоб оповісти про мамину мудрість, сердечність, самовідданість, роботящість, дбайливість, терплячість, щедрість, ніжність? Звичайно знайдуться, але завжди їх буде замало й ніколи не буде доволі. І тому не дивно, що сотні прислів’їв склав народ, вшановуючи маму, а поети і письменники присвячують їй свої найтепліші, найщиріші слова.


10 травня

День пам’яті та примирення в бібліотеці
 8 травня в День пам’яті та примирення у бібліотеці відбувся перегляд літератури «Очима болю,відлунням у серцях».    Користувачі більше дізналися про роки тяжких випробувань, що випали на долю українців, про мужність і героїзм земляків, які день за днем наближали звільнення світу від нацизму.   

 Працівниками бібліотеки організовано книжкову викладку «Роки війни – століття пам’яті», адже героїзм наших воїнів зупинив фашистську навалу і дав нам можливість у мирі жити на своїй землі.   
 
28 квітня


Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде…
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…

Олена Матушек
Чорнобиль… Для мільйонів українців та жителів країн пострадянського простору це слово назавжди закарбувалося у пам’яті, стало синонімом небезпеки, понівечених доль, невимовного жалю та довічного болю. Ця трагедія не тільки забрала життя та здоров’я тих, хто першим кинувся на боротьбу з лихом, вона і сьогодні нагадує про себе пустими населеними пунктами, землями, які на довгі роки виведені із господарського користування, тисячами скалічених душ. Увесь світ сколихнувся того трагічного дня – 26 квітня 1986 року, який назавжди увійшов в історію людства під назвою «Чорнобильська катастрофа».
Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.
До Дня пам’яті наслідків Чорнобильської трагедії в читальному залі бібліотеки організована інформаційна тематична виставка
«Біль і тривоги Чорнобиля».
Чорнобиль – це наш біль і пам’ять.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами цієї виставки.
Також було проведено літературний форум «Чорнобильська тема у творах українських письменників».
 
Бібліотекар згадала імена перших ліквідаторів аварії, розглянула фактори, які спричинили її та зачитала ряд художніх творів на чорнобильську тематику.

Ми повинні радіти життю і не забувати за всіх рятівників, які відвели від нас страшну катастрофу, і, за інших, непричетних ні до ядерного ремесла, ні до аварії, хто відкрив собою список безневинних жертв. Нехай пам'ять про них буде вічна, як вічним є щорічне полум'я чорнобильських свічок.
Не допустимо більше нових Чорнобилів, не завдамо рідній землі мук і страждань!


10 квітня


 Вітаємо всіх користувачів бібліотеки з Великодніми святами. Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.
Христос воскрес – радійте, діти,
Біжіть у поле, у садок.
Збирайте зіллячко і квіти,
Кладіть на Божий хрест вінок!
Нехай бринять і пахнуть квіти,
Нехай почує Божий рай,
Як на землі радіють діти
І звеселяють рідний край.
На вас погляне Божа Мати,
Радіючи з святих небес...
Збирайтесь, діти, ну ж співати:
Христос воскрес!  Христос воскрес!
 Великдень – це торжество справедливості й перемоги добра над злом, життя над смертю, це великий дарунок Господньої любові. Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання в тому, що достойне терпіння нагороджується перемогою, а чесне життя увінчується славою. Попросімо ж у Господа мудрості для єднання сердець і помислів, бажань і праці. Здоров’я, миру, поміркованості вам і вашим родинам на життєвих дорогах. Нехай любов Господня з ясних високостей зійде світлим гостем у ваші оселі!
Бажаємо всім нам віри, терпіння і взаєморозуміння. Здоров’я, щастя і миру Вам та Вашим сім’ям. Христос Воскрес!
  В бібліотеці організована  виставка духовності: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!».3 квітня

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОЇ КНИГИ У БІБЛІОТЕЦІ
На початку квітня діти і дорослі всього світу святкують день народження дитячої книги. З моменту появи на світ людина починає вчитися. Вона вчиться ходити, говорити, пізнає навколишній світ. ЇЇ вчать сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга.
Книга! Вона поруч із самого народження. Перші казки, вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає нам про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Г. К. Андерсен,автор всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих: «Снігова королева», «Гидке каченя», «Кресало» та інші.  В день народження Г.К.Андерсена, 2 квітня, за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги відзначається Міжнародний день дитячої книги.
З нагоди свята в Лисецькій  бібліотеці  для дітей пройшов цикл масових заходів.
Для маленьких читачів  була проведена  година інформації: «Для Вас, малюки, цікаві книжки», літературний турнір «Чи знаєте ви казки Андерсена?»


 Юні читачі  з великим задоволенням  переглянули відео - презентацію “Шлях книги від давнини до сучасності” про історію створення книги.

 До уваги  користувачів   книжкова  виставка – калейдоскоп:  « Світ  дитячої  книги  багатий і  різноманітний» , виставка – порада: ”Актуальність книги в еру інформації.” , виставка – презентація» ”Найпопулярніші книги дитячої бібліотеки.Святкування Міжнародного дня дитячої книги є наглядний показник того, що книга, яка створена саме для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як людини. Дитячі книги вбирають у себе дивовижний,невичерпний, чарівний світ, який дитина відкриває для себе саме завдяки книжці.


27 березня


Тиждень дитячої та юнацької книги.
«Книга – друг на все життя»
Книги - морська глибина
Хто, в них пірне аж до дна,
Той хоч і труду мав досить,
Дивні перли виносить.
І.Франко
Щороку в березні під час весняних канікул у бібліотеках України для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Початок цій чудовій традиції було покладено майже 70 років тому. У незалежній Україні Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року.
Цей захід було створено з метою заохочення  дітей до читання та книг, в час коли інтенсивний та швидкий розвиток інформаційних технологій, комп’ютеризації, Інтернету набувають все більшої популярності. Та ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.
У  Лисецькій  бібліотеці тиждень розпочався традиційно відкриттям виставки  Книги – це ріки, що  наповнюють моря (Ярослав Мудрий)
В рамках  Тижня  дитячого читання було проведено такі заходи:
1. Літературна галявина Неповторна чарівна казка дитинства.(дитячий садок)
2.  Огляд книг  “Дивовижний  світ  літературної  творчості  Оксани  Пронюк.
3. Аукціон цікавих повідомлень Подорож сторінками дитячої преси.
4. Народознавча вікторина Обереги рідної землі.
5. Свято Мандрівка книжковим містом.

21 березня


Минуло вже 203 років від дня народження Великого Тараса, але його нащадки й донині щиро та віддано шанують свого патріота, вірного сина неньки України. Невмируще слово, вражаючий художній талант, кипуча енергія вічного борця та незламний дух у його віршах лунали 19 березня у Лисецькому будинку культури.

Сучасна юнь і творча, і багатогранно талановита – у цьому незмінно міг переконатися кожен, хто цього дня побував на святковому дійстві.
   Протягом вечора ведуча та учасники аматорських колективів будинку культури мандруючи сторінками життя і творчості Тараса Шевченка віддали шану сину українського народу, ознайомили усіх присутніх з життєвим та творчим шляхом Т. Шевченка.
   Присутнім була продемонстрована літературно-хореографічна композиція та інсценізація  твору Тараса Шевченка “Великий льох.”

 
 
 


   Шанувальники Шевченкової спадщини щиро, з дитячою безпосередністю та відчуттям гордості за свою країну, яка народила генія та великого вчителя читали безсмертні твори.


   Мова і пісня – дві фортеці, які повинен народ оберігати, плекати. Тож на слова Шевченка були виконані музичні твори у виконанні учнів та викладачів музичної школи.
 
 


 Тематичний вечір доповнила мультимедійна презентація “Тарас Шевченко.”

    Працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку «Беру “Кобзар”у руки знову, немов святий щоденний хліб.».  


    Читаючи Кобзаря, ми переконуємося в тому, що Тарас Григорович Шевченко дійсно був Пророком, адже його неперевершені шедеври актуальні сьогодні і тепер обпікають примерзлі наші душі огнем словесним. Хай воскресне він, Великий Син народу нашого, повсякчасно у наших благородних помислах і державних ділах.


20 березня

Година Землі 2017 - вмикай свою силу!
 Вже протягом 10 років ми гуртом вимикаємо світло на  
Годину Землі ... і продовжуємо вимикати його кожного разу, коли виходимо з кімнати. Цього року  міжнародна акція відбудеться у суботу,   
25 березня з 20.30 до 21.30 год. 
 Натхнення однієї години, що є символом природоохоронного руху по всьому світі, дає нам сили діяти протягом року - берегти природні ресурси, сортувати сміття, підтримувати екологічні проекти і багато іншого. Як океан з крапель, з невеликих щоденних дій складаються рішення екологічних проблем. 
Разом ми змінимо світ!
 До цієї акції в бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна виставка-застереження “Природа. Екологія. Людина.”


15 березня


Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія - 2017»
Знов прийшла весна і знов принесла в дитячу  бібліотеку свято, якого нема в календарі, але воно є в серці і душі дітей, які люблять читати.
Щороку, починаючи з 2005 року , в бібліотеці  проходить  Всеукраїнський конкурс дитячого читання    «Книгоманія»,  де зустрічаються найактивніші читачі  , які люблять нетлінне і вічне творіння людства – книгу.
Дитяча бібліотека  – це те місце, де завжди чекають дітей і підтримують їх бажання читати , влаштовуючи літературні перегони , навертаючи  до думки , що читати і бути розумним – це круто. Чим живуть юні читачі у Лисці ? Які у них книжкові уподобання ?  Про це можна дізнатися завдяки  конкурсу , який  збирає кращих користувачів  бібліотеки.
Всі учасники сумлінно готувалися, вели читацькі щоденники, в яких висловлювали свої думки щодо прочитаних книг.
Переможцями стали :  Юречко  Анна та Тимів  Юля.
  

10 березня
Шевченківські дні у бібліотеці

     Тарас Шевченко! 
    Його безсмертне ім'я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серці народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджують у людей щирі і благородні почуття. Твори великого Кобзаря стали для наших сучасників справжньою енциклопедією життя , донесли до нас героїку того часу. Тому в ці березневі дні бібліотека запрошує своїх користувачів на Шевченкові іменини.
   Книжково - ілюстративна виставка " Беру ”Кобзар" у руки знову, немов святий щоденний хліб ознайомила користувачів із спадком видатного Кобзаря. 
   В рамках Шевченківського тижня були проведені такі заходи: літературно-музична композиція "Шевченко – це ми, а ми – це Україна", поетичний конкурс Живуть,Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово".
    


  

 

 

 

 

 

 


7 березня


«Гортаючи сторінки історії: Українська революція 1917-1920 роки»
   Минуло чимало десятиліть з часу творення національно-демократичної революції. Патріотичне піднесення, що розбурхало усі верстви народу України незалежно від соціального та національного складу, запалало яскравим полум’ям у всіх кінцях України Національно-визвольні змагання ширилися, набували нових барв та відтінків, проте стратегічна мета залишалася незмінною — завоювання незалежності і будівництво суверенної Української держави.
    З метою відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років в бібліотеці проведено урок-пам’ять «Вірність історичній правді: значення української революції 1917-1921 років.» та організована виставка-спогад “Україна в огні 1917-1921 років: спроба державотворення.”
   По закінченні заходу бібліотекар зазначила,що пройшовши тернистий шлях до свободи,Україна вибудувала свою незалежність. Але ідея національної єдності й сьогодні є вкрай необхідною.

6 березняКолектив нашої бібліотеки вітає всіх жінок зі святом весни - 8 березня!


23 лютого


 Юні мовознавці ”
Під такою назвою було проведено 23 лютого  гру - вікторину до Міжнародного дня української мови.
 Бібліотекар розповіла про походження свята — Міжнародного дня української мови. Потім почалась гра - вікторина. Вона була поділена на три конкурси:
1 конкурс  Пригадай прислів’я і приказки про українську  мову,
 2 конкурс Юних поетів ,
3конкурс “Гонка за лідером” (питання на швидкість).
 За кожну правильну відповідь читачі отримували бонуси. Хто більше набрав бонусів той став переможцем. Переможець був нагороджений призом.
 Готуючись до заходу бібліотекарі оформили книжкову  тематичну  виставку:

 “О, мово, музико, калино, бальзам цілющий для душі…”
 

20 лютого

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня,зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
    З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотеці в пам’ять про загиблих за майбутнє України представлена виставка-вшанування «Герої, які творять сьогодення», відбувся вечір пам”яті “100 крилатих героїв у небо злетіли.”  
Юні читачі бібліотеки прочитали патріотичні вірші присвячені подіям того часу, про долі Героїв, які в мирний час віддали своє життя за вільну, незалежну, європейську державу.
    Запрошуємо всіх небайдужих завітати до нашої бібліотеки і переглянути виставку «Герої, які творять сьогодення».


13 лютого


Люди всього світу 14 лютого відзначають День святого Валентина (День всіх закоханих). Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих йдуть ще в язичницьку культуру, оскільки древні також відзначали свято всіх закоханих на честь богині любові. 
Сучасне свято нерозривно пов'язане з ім'ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих. Історія свідчить, що християнський священик Валентин приблизно в 269 році таємно благословляв шлюби римських легіонерів з їх коханими, незважаючи на те, що імператор заборонив своїм солдатам одружуватися, вважаючи, що це заважає їм думати про війну. Крім того, священик Валентин, справжній подвиг якого став приводом для появи Дня святого Валентина (Дня всіх закоханих), завжди намагався помирити закоханих, він допомагав їм писати любовні листи і давав поради легіонерам щодо того, як краще зізнатися в коханні їх дамам серця. 
Дізнавшись про відчайдушні вчинки Валентина, імператор засудив його до страти. Перед смертю священик написав лист для дочки тюремника, в яку сам був закоханий. Цей лист дівчина прочитала вже після страти Валентина. Після цього церква канонізувала священика, а в 496 році Папа Римський Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого  Валентина.
 Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичніше свято року є – День Святого Валентина.
    Цього холодного дня навіть повітря сповнене любов’ю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинкам, які загубились десь серед юрби. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни.
     Завітав Святий Валентин і до читачів нашої бібліотеки. Бібліотекарі підготували для відвідувачів нашої бібліотеки романтичну книжкову виставку – натхнення  під назвою 
«Так ніхто не кохав, через тисячу літ …»
Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде. Ми знаємо, що вони живуть на сторінках книжок, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання.
Кого люблю – тому дарую
Напередодні дня закоханих у  будинку культури  відбулося заняття дитячого гуртка творчого самовираження «В гостях у Саморобкіна» за темою «Кого люблю -  тому дарую», на якому діти познайомилися з  історією  виникнення свята, як цей день святкують в інших країнах  та створили  власні «валентинки».
Основними символами цього свята вважають сердечки – «валентинки». Вони можуть мати вигляд листівок, солодощів та м’яких іграшок.

"Я ЛЮБЛЮ СВОЮ БІБЛІОТЕКУ"

10 лютого«Японія - Країна Вранішнього Сонця»
 За ініціативою Президента України 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн. Зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.
Японія, загадкова країна з самобутньою культурою, розташована біля самого сходу сонця. У цій країні перемішалося минуле і майбутнє, тут трепетно ставляться до своїх традицій і культурної спадщини. Багато в чому Японія у свідомості європейця залишається недоступним і загадковим світом.
Для того, щоб цей світ став більш зрозумілим для українців, бібліотека  презентує постійно діючу книжкову виставку « Японія - Країна Вранішнього Сонця», де можна дізнатися про країну та її звичаї, почитати книги японських письменників, а також прозу письменників інших країн, присвячену Японії.

З виставкою можна ознайомитися протягом року.


9 лютого у  Лисецькій бібліотеці зацвіла сакура і присутні читачі  здійснили відео-круїз «Відкриваємо Японію разом».
Під час подорожі за допомогою відеофільму про Японію – країну сонця, що сходить, діти долучилися до її історії та культури ; прогулялися по райських куточках місцевої природи.
 Всі охочі мали можливість взяти участь у майстер-класі з японського мистецтва  орігамі. Родзинкою заходу стала дегустація бібліоцукерок «Читайка», начинкою яких були: вислови видатних людей про книги, читання; схеми складання подарункової листівки (орігамі ).

 


Всім присутнім Японія подарувала незабутні враження та гарний настрій.

2 лютого

День нової книги Знайомтесь: новинки в нашій бібліотеці”.
Пізнавати світ із книгою в руках – справа  надзвичайно цікава. Особливий інтерес у читачів завжди викликають нові видання, які ваблять нас новизною інформації, яскраво ілюстрованими сторінками 1 лютого 2017 р.  провели для своїх читачів День нової книги. Протягом всього дня відвідувачі бібліотеки знайомились з літературними новинками на книжкових виставках «Нові книги – нові відкриття» та «Новинки з книжкової полиці».

29 січня

Будуємо душу – будуємо Україну
( Калині Ватаманюк – 70 років )

Інколи  хочеться почитати щось для душі.
Душевну хворобу виліковує щира розмова з рідними людьми, друзями, коханими. Зцілити душу можна, відвідуючи духовну скарбницю — храм. А якщо підберемо книгу, яка потрібна нашому внутрішньому світу - ми будемо вражені від результату.  Досить часто знаходимо вирішення своєї проблеми саме в книзі, в якій можна натрапити на такі рядки, які, начебто, дійсно взяті із нашого життя. Саме вони допомагають нам відшукати правильний шлях. 
Саме такою книгою, таким рішенням є книги  Калини Миколаївни Ватаманюк, які ви можете переглянути відвідавши  Лисецьку  бібліотеку.
Калина Ватаманюк - відома журналістка на Західній Україні та за її межами,  талановита духовна письменниця, член спілки письменників України, володарка Золотого Пера.
Народилась 1947 року на Косівщині. Дитинство та юність письменниці пробігли в рідному селі. Пізніше вона переїжджає у Верховину,  робота в редакції газети "Світанок", заміжжя, проба пера, навчання в Львівському університеті.
Життя невпинно твердило Калині Миколаївні "Все від Господа Бога на землі"  і вона в цьому ніколи не сумнівалася.  Цей життєвий девіз вона висвітлила в своїх книжках:
1."Від лиця твого, Господи, судьба моя іде..."
2. "Між хрестами і зорями"
3."Ми - діти світла"
4. "Сад моїх журавликів"
5. "Очима душі"
 В книжках подано уроки духовної краси, від яких залежить наша доля,  наше життя .Авторка веде читача у світ добра. милосердя і любові, відкриває віконце духовно-пізнавального світу через слово, кличе читача здійснити мандрівку внутрішніми дорогами душі і серця.


24 січня


З нагоди проголошення акта Злуки всіх українських земель в єдину Українську державу у бібліотеці представлена книжкова виставка-подія «Соборна мати - Україна, одна на всіх,як оберіг.»
Матеріали акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918-початку 1919 року охопив майже всю Україну, розповідають про довгий і тернистий шлях України до соборності.

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту
27 січня в Україні відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ця пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, відзначається щорічно 27 січня.
   Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого  нацистського табору смерті Аушвіц - Біркенау в Освенцімі (Польща). За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн. людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5  млн дітей.
    Вшановуючи пам'ять загиблих з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту в бібліотеці проведено інформаційну годину “Трагедія Голокосту: пам’ять заради майбутнього” та оформлено книжкову виставку – пам'ять  “Скорботна пам'ять України.”

На цих заходах учасники знайомилися з новими навчальними матеріалами, що присвячені вивченню проблем ксенофобії, антисемітизму, дискримінації та расизму в сучасному світі. Загалом проблема Голокосту є хоч і гіркою, та невід'ємною частиною людської історії, що навчає сприймати, мислити і формувати нинішнім поколінням ціннісні поняття суспільного життя.

16 січняКолядки в бібліотеці.
   В бібліотеку з вітанням завітали колядники із музичної школи. Гарний спів, чудова музика, неповторний чарівний звук скрипки зачарували  бібліотекарів та наших читачів, подарували  святковий новорічно - різдвяний настрій .
    В Лисецькій музичній  школі працюють справжні професіонали, талановиті викладачі,  які віддають своїм учням часточку душі і любові до мистецтва, до пісні.     Дякуємо вам, колеги, що не минули бібліотеку і привітали із святом!


4 січня


Зима багата на народні і релігійні свята, та найулюбленішими нашими святами є Новий рік і Різдво Христове. Їм присвячена книжково-журнальна мозаїка "Зустрічаємо Новий рік і Різдво Христове", що організована в бібліотеці для широкого кола користувачів.

У бібліотеці презентовано виставку - конкурс дитячих  робіт «Новорічна фантазія». Роботи вражають своїм розмаїттям, яскравістю, новизною, оригінальністю.


Немає коментарів:

Дописати коментар