Історія бібліотеки. Архів (2014-2017 р)

    


Перспективним і цікавим є вивчення і написання історії бібліотеки. Сьогодні це необхідно, проходять зміни в бібліотечній справі, відходять люди. Потрібно нічого не загубити, не забути, залишити потомкам. Адже історія бібліотеки – це історія селища, району, області.

Історія бібліотеки селища Лисець бере свій початок з читальні "Просвіти", початок діяльності якої припадає на 1927-1929 роки. Найлюднішими були хати читальні Кароля Рев'юка, Гречуна, Вівчаренка. Серед найактивніших культосвітніх діячів селища були брати Остап'юки – Василь та Микола, Ілларіон Фіголь, Федір Карабін. Молодь збиралася в хаті-читальні, яка була для неї другою домівкою. Тут завжди було людно, гамірно, весело. До "Просвіти" горнулися як молодь, так і люди статечного віку. Молодь займалася в гуртках, проводила репетиції, а старші читали газети, журнали, вели цікаві бесіди, давали поради. Громадою відзначалися релігійні свята, ювілеї письменників, історичних і культурних діячів. Молодь брала участь в чоловічому хорі, якими керували Мончинський та отець Чубатий, а також в аматорському гуртку. Великою популярністю користувалась п'єса І. Котляревського "Наталка-Полтавка". В читальнях було зібрано багато книг українських класиків: Т.Г.Шевченка, І.Франка, Л.Українки. Найбільшого розмаху просвітницька робота набула в 30-і роки. В цей час і до 1941р. на території містечка діють Українські Січові Стрільці та "Соколи". Найактивнішими учасниками були Ірина Фіголь, Стефанія Гордійчук, Мальва Третяк.Після війни бібліотека займала колишнє приміщення редакції газети "Шляхом Леніна". Після добудови клубу в 1947-1948 роках бібліотека перейшла в нове приміщення. До 1962 року бібліотека рахувалася районною (до розформування Лисецького району). Бібліотека мала такі відділи: абонемент, читальний зал, методичний відділ. Фонди бібліотеки розміщувались у трьох кімнатах, і на той час були добре укомплектовані, та відповідали запитам читачів. Бібліотека була центром культурно-масової роботи серед населення. Першим бібліотекарем була Бідненко.
Районна бібліотека обслуговувала весь Лисецький кущ. Після укрупнення районів, бібліотека в 1962 році відійшла у відання Богородчанського райвідділу культури. З 1965р. – до Івано-Франківського району, пізніше – до Тисменицького району.
В 70-х роках при бібліотеці на громадських засадах працював кабінет політосвіти. До 2012 року бібліотека займала площу 84 м2 і обслуговувала 1500 читачів в читальному залі та на абонементі. Книжковий фонд становив 7981 примірників книг. У 2012 році пройшло об'єднання бібліотеки для дорослих та дитячої бібліотеки у приміщенні адмінбудинку. Завдяки результативній співпраці районного відділу культури та селищного голови здійснено капітальний ремонт бібліотеки, придбано меблі для читального залу та двох абонементів. 




Історія бібліотеки в особах

З 1948 року по 1957 рік завідуючою бібліотеки була Бідненко. З 1957 року по 1980 рік завідуючою бібліотеки була Валентина Олександрівна Олендарьова, яка все своє життя присвятила роботі з книгою. З 1980 року по 1994 рік завідуючою бібліотеки була Грицак Марія Михайлівна, яка полюбила книгу з шкільних років.

З 1995 року по даний час завідуючою бібліотеки є Мадей Ярослава Юліанівна.

В різні роки бібліотекарями працювали: Долінська Лідія Антонівна, Березовська Юлія Євгенівна, Риснюк Стефанія Миколаївна, Блиха Ольга Іванівна, Вацеба Марія Василівна, Вацеба Михайло Іванович.

В даний час бібліотекарем працює Вацеба Надія Володимирівна.

Сьогодні за бібліотеками залишається одна з головних їхніх функцій – збереження національного і світового надбання (зокрема книг, що є пам'ятками історії та культури, або книжковими пам'ятками) та пропагування цього спадку сучасними засобами, донесення збережених духовних скарбів до суспільства, до потенційних читачів.

Робота нашої бібліотеки спрямована на підвищення рівня бібліотечного обслуговування читачів, задоволення їх професійних запитів, відродження національних традицій, краєзнавства.

Бібліотека постійно перебуває в пошуку нових форм роботи, які залучають читача, старається набути своє обличчя, свою "візитну карточку". Виграшні ті заходи, які проходять регулярно.





Книга - це багатий сад, в якому є корисне і прекрасне.  Якби нам раніше поставили питання: «Як жити без книг?», ми б, не замислюючись, відповіли: «Ніяк». Проте зараз значно зменшилася кількість бібліотечних читачів: навіщо в бібліотеку ходити, якщо вдома є диво коробочка з Інтернетом, де багато всілякої всячини? Правильно – саме всілякої. Адже електронний текст ніколи, повірте, не замінить друкованого.
 Історія Лисецької дитячої бібліотекаНа території селища з 50-х років (1954 – 1955) працює дитяча бібліотека. Після ліквідації Лисецького району дитяча бібліотека розміщувалася в приміщенні, яке займав районний комітет комсомолу. Після знесення цього приміщення, як аварійного, бібліотека тимчасово займала одну кімнату в приміщенні кінотеатру, а книгосховище було в старому приміщенні селищної Ради і одна кімната в адмінприміщенні Лисецької ЦРЛ. Восени 1979 року бібліотека розміщувалася в новозбудованому приміщенні селищної Ради.Фонд бібліотеки – 5000 примірників книг, читачів – 505.Першим бібліотекарем була Декалович Віра.
1957 – 1991 роки – Федорчак Євгенія Андріївна.1991 – 1996 роки – Квич Галина Василівна.З 1996 року і до сьогодні завідуючою дитячою бібліотекою є Дем'янек Галина Василівна.
Дитяча бібліотека селища Лисець є центром духовного спілкування, творчої інтелектуальної діяльності, дозвілля. Бібліотека трансформує у собі заповіді віків, предків, уміло доносить їх до сучасних користувачів.





Архів (2014-2017 р)

 24 вересня



Вже вересень відходить від причалу,

На крилах літо понесли лелеки.

А в нас сьогодні професійне свято,
У нас — працівників бібліотеки.

22 вересня



"ЙШЛИ В ПОХІД ПАРТИЗАНИ..."
виставка-огляд літератури

Шановні читачі!
 В бібліотеці з 10 вересня по 10 жовтня діє виставка "Йшли в похід партизани...", присвячена Дню партизанської слави.



ПЕРЕД СПАДЩАНСЬКИМ ЛІСОМ


Торкнись до подвигу чутливою душею,

Мембрану серця щільно притули.

Відчуєш: за далекою межею

Ще партизанські котяться вітри.



Здіймають хвилю зболену, вогненну,

Гряде назустріч віковічний вал.

У капіляри пам'яті і вени

Вогонь снаги батьківської влива.



Ввійди у ліс, прислухайся до тиші,

Та довірятись їй не поспішай.

Вона - гримить. Вогнем зеленим дише,

А в нім палає весь путивльський край.



Палай-палай, зелене верховіття,

Течи у далеч, сонячна ріка!

Хай крізь століття і тисячоліття

Лунає дзвін зеленого листка...


Цій даті також приурочено годину спогадів
“Стежками партизанської слави. ”


15 вересня


Поза сумнівом, в усі часи, у тому числі й сьогодні, людям не обійтись без етикету. Адже уміння поводитися в товаристві, гарні манери, вихованість, вишуканий смак, правильна, багата мова, ввічливість, поєднання з почуттям власної гідності завжди цінувалися в людині. Сучасний етикет успадковує звичаї практично всіх народів від сивої давнини до наших днів. Народи кожної країни вносять в етикет свої виправлення і доповнення, обумовлені суспільним ладом країни, специфікою її історичної будови, національними традиціями і звичаями.
   Для користувачів бібліотеки проведено бліц-вікторину
 Етикет: так просто і так складно.”
     Представлена книжкова виставка повною мірою знайомлять читача з правилами сучасного етикету.

24 серпня


24 серпня, Україна відсвяткувала 26 річницю проголошення незалежності.
Україна – наша земля, рідний край. Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми. Лисецька бібліотека не залишилась осторонь цього свята.
      Бібліотека разом з юними, талановитими читачами та жителями селища провели історичний екскурс “Є така держава Україна.” Дівчата та хлопці у вишиванках, любі серцю краєвиди у відео – роликах  та барвиста українська мова, створили атмосферу єдності  та  щирості і подарували кожному з присутніх  частинку тепла у їхні душі.
 Сьогодні в незалежній  Україні настав час учитися історії. Книги авторів, які представлені на виставці-панорамі  в читальному залі „Моя країна – моя молитва” можуть вважатися одними із найкращих учителів.

 Презентуючи виставку, бібліотекар зазначила, що незалежність держави – свято пам’яті про предків, що творили націю і боролися за державність, це велика подія, яка дала народові можливість самому вирішувати свою долю, а розвиток і процвітання України залежить від єдності, взаємоповаги та високої громадянської позиції.
      Крім цього в бібліотеці теж  було проведено годину юного патріота «Хай в серці кожної дитини живе любов до України». Юні користувачі більше дізналися про свою землю, мову, культуру, власні традиції та неповторні державні символи.
      З нагоди свята на урочистому віче обдаровані діти селища були відзначені грамотами та грошовими преміями.
 
 
 
 
 
 
 

 24 липня


Читаємо, граємо, розвиваємось.
Що зробити, щоб бібліотека стала для дитини і розрадою і помічником, допомогла пізнати радість  читання як наодинці з книгою, так і у читанні разом з друзями?
Як зацікавити дітей, які не люблять читати, надаючи перевагу іграм?
Бібліотека повинна бути привабливою для малюка. Коли малеча має можливість  чергувати читання і  відпочинок ,зробити перерву - пограти в настільні ігри, скласти
  пазли  до відомих казок, розфарбувати  книги-розмальовки  - результат буде.З цією метою у  бібліотеці   в читальному залі для користувачів створена дитяча ігрова зона, в якій користувачі можуть проводити свій вільний час, творчо та інтелектуально розвиваючись.
Сучасна бібліотека стає сучасною у всьому!
Наша бібліотека - це бібліотека для дітей і разом з дітьми. І кожен хто до нас завітає, віднайде свою територію читання і розваг.

 
 
 
 
 
 
 



17 липня


"Розкажу  з  любовю  я  про  книгу"

Літо - квіти, літо - вітер,

Літо - річка, сонце, ліс!

Вікторини і розваги

Книг веселий бенефіс.
     Триває літо, а з ним і веселі канікули. За доброю традицією під час канікул працівники книгозбірні проводять різноманітні акції по популяризації книги та читання.
     Так в рамках літніх читань "Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріте",  бібліотекар  провела вуличну рекламну   бібліо -акцію "Розкажу з любов’ю я про книгу".

Завітай в бібліотеку!

Адже, щоб розумним стати

Треба чим побільш читати

Книжка тебе буде вчити,

Як на цьому світі жити!

 Зібравши найцікавіші книги і найновіші журнали, бібліотекар  разом зі своїми активними читачами вирушила  у мандрівку вулицями нашого селища, щоб залучити нових читачів, популяризувати книги та читання.
 
 
 
 

Дуже раджу, любий друже,
Завітай в бібліотеку!

Адже, щоб розумним стати

Треба чим побільш читати

Книжка тебе буде вчити,

Як на цьому світі жити!


14 липня


Літературне досьє по творчості ювілярів липня

( до 110-річчя від дня народження О.Ольжича "Життя віддане за Україну",
до 120-річчя Мирослава  Ірчана  Поет, прозаїк, критик, літературознавець)
Держава не твориться в будучині,
Держава будується нині.
Це люди, на сталь перекуті вогні,
Це люди, як брили камінні.
Ці палкі і справедливі поетичні рядки належать Олегу Ольжичу (О.О.Кандиба) – духовному лідеру покоління української молоді 20-30-х років XX ст., що до останку присвятили себе служінню українській ідеї та боротьбі за відновлення незалежної української держави.
Чільний діяч ОУН, учений-археолог світового рівня, відомий поет, публіцист – доля щедро обдарувала О. Ольжича талантами в різних сферах людської діяльності та обрала його для боротьби за волю України.
Літературне досьє  ” Життя віддане за Україну” , проведене працівниками Лисецької  бібліотеки до 110-річчя від дня народження поета-борця, було покликане допомогти її користувачам збагнути життєвий подвиг і героїчну загибель талановитого поета, що до останнього подиху зберіг вірність Україні, осмислити глибину і силу його поезії.
 Розповідь бібліотекаря провела слухачів дорогами життя митця, що не лише проникливим словом, а й справами наближав світлу годину визволення Вітчизни.

Особливо цікавим для читачів стало знайомство з книгою О. Ольжича «Незнаному Воякові» - що на сьогодні є єдиним виданням, спроможним дати уявлення про широчінь зацікавлень, високу обдарованість, духовну велич Патріота.
 
 


29 червня 


                 Конституція України                

  
Я — українець. Є у мене право 
 На рідну мову та свою державу,      
 На гордий прапор золотисто-синій,
 На щастя жити у такій країні.
  Я — українець...

28 червня 1996 року відбулась історична подія, що стала ключовим етапом українського державотворення. Після 24 годин безперервної праці Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України – «за» проголосували 315 народних депутатів. Нарешті після п’яти років незалежності в України з’явився власний Основний Закон.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
До Дня Конституції України Лисецька бібліотека проводить бібліофест
«Ти маєш право…»
.
В рамках фестивалю організовано:
·         тематична виставка  Оберіг держави і нації;

·         інформаційна година Конституція-Основний Закон держави”;

·         патріотична бесіда Конституцію вивчаємо, памятаємо , поважаємо”.

  

10 червня



Острів читання на планеті – Літо.
 Літо – це весела, найулюбленіша пора. Чимало хто мріє про відпочинок біля моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до давно омріяних місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книг. Цих золотих днів вистачить не тільки на сонце і на річку з морем, на заняття спортом і рухливими іграми, а також на читання і відвідування бібліотеки.
Літо – пора відкритих дверей до бібліотеки! Не забувайте самовдосконалюватися і пам’ятайте, книга – важливий предмет, необхідний для розвитку духовності та інтелекту.
Маленькі користувачі мали змогу переглянути  лялькову виставу : Мишка і книжка 
 
 

Літературна граОстрів читання на планеті -ЛІТО
 Приходьте, читайте, насолоджуйтесь корисним відпочинком!

7 червня

Нові книги в бібліотеці.


Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Нещодавно бібліотека – філія  смт. Лисець поповнилася широким асортиментом книг українських видавництв.
Це твори сучасних авторів, науково-популярні, твори класиків української та зарубіжної літератури, довідкові видання та чудові видання для дітей та юнацтва.
       
 
 


Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки
та ознайомитися з новими книгами,


обравши  для себе цікаву літературу!
4 червня

Міжнародний  день захисту дітей.

У перший літній день в Україні, як і у цілому світі, відзначають чудове і радісне свято – Міжнародний день захисту дітей. Цей день у світі вперше почали відзначати у 1950 році.
Життя дітей у наш час не у всіх країнах однакове. Громадянські війни та збройні конфлікти і надалі змушують страждати дітей багатьох країн.
Міжнародний день захисту дітей – це нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці – як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.
Дитинство – це чудова пора надій і сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Діти – це майбутнє нашої держави, яке формується в сьогоденні.
 1 червня  бібліотекарем проведено  пізнавально-оглядову мандрівку  “Книжок країна чарівна у гості нас чекає” ,  організовано  книжкову  ілюстративну виставку  “Маленька країна – країна дитинства, де сонечко світить і казка живе”  та  вуличну акцію  “Бібліотека шукає нових друзів”



4 червня відбулося свято приурочене 500-річчя Реформації
   У 2017 році Указом Президента України відзначається 500 - річчя європейської Реформації, де наголошується на історичній році цієї події. До заходів з цього приводу долучилися працівники бібліотеки. В читальному залі організована книжкова виставка “Реформація – подія, що змінила світ”.


Отож наш читач, як юний так дорослий має можливість перечитати гарні ілюстровані видання та розширити власний світогляд.

   Цій  даті був приурочений  фестиваль духовної християнської музики та співу  “Божий дар в дитині.”


20 травня


День вишиванки в нашій бібліотеці

"День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу."
А ще з вишиванкою пов'язана 
вся багатовікова історія 
українського народу. 
Вшановуючи прадавній оберіг, бібліотекарі організували виставку-рекламу
«Читаємо вишиванку, як книгу»


 Наші користувачі  демонстрували власні найрізноманітніші вишивки.
  


 Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням 
ми запросили у мистецьку мандрівку
«Українські вишиванки – наче райдуги - світанки».







Відвідувачі бібліотеки мали змогу переглянути фото-колаж Барвисто вишита іконна благодать (роботи Дем'янек Галини)



День вишиванки проминув непомітно, створивши святковий настрій
та залишивши по собі яскраві спогади.




16 травня



День Європи – свято миру і єдності !

         День Європи – символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах, спільної історії всіх націй та спільного мирного та щасливого майбутнього жителів нашого континенту.
    Одними із основних чинників сучасної освіченої, інтелектуальної,  культурної особистості є високі почуття миролюбства, толерантності, добра, поваги до основних життєвих цінностей інших народів, взаєморозуміння, солідарність і духовна єдність між людьми різних народів, поглядів, переконань.
      Відвідувачів   бібліотеки  зацікавила виставка - перегляд  «Україна на шляху до Європи»,  для молодших школярів організована виставка "Перлини Європейських казок",
                                         
                                        користувачі зробили віртуальний екскурс  «Європа – зовсім близько»  та віртуальне  турне «Подорожуючи країнами Європи».
Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа побачили та почули старшокласники під час віртуальної екскурсії по темі  «Дізнайся про Європу більше».
Учні пірнули в невідомий для них світ сьогодення країн Європейського Союзу,  уважно знайомились  з укладом життя, традиціями та обрядами, милувались чудовими краєвидами…  
В рамках святкування було проведено дитячий ранок
 Україна  – європейська  країна. 



Учні взяли участь у вікторині  «Мандруючи країнами Європи».


14 травня



Ми чекаємо травня, щоб віддати поклін матері – символу любові і ласки, ніжності і найвірнішого кохання.
Мама - наче весна, що пробуджує все живе своїм теплом, дає початок новому життю. Із нею ми відкрили для себе світ, зробили перші кроки, з її рук отримали першу іграшку, прочитали першу книжечку, першу пораду дала теж мама.
«З любовю до матусі» під такою назвою проходило святкування Дня Матері у бібліотеці для дітей. 
Під час зустрічі користувачі  дізналися про історію свята, традиції та звичаї святкування Дня Матері. Залюбки роздивлялися книги, присвячені мамі.
 Було проведено фото-колаж Мама, я і книга.









Чи знайдеться доволі слів, щоб оповісти про мамину мудрість, сердечність, самовідданість, роботящість, дбайливість, терплячість, щедрість, ніжність? Звичайно   знайдуться, але завжди їх буде замало й ніколи не буде доволі. І тому не дивно, що сотні прислів’їв склав народ, вшановуючи маму, а поети і письменники присвячують їй свої найтепліші, найщиріші слова.


10 травня

День пам’яті та примирення в бібліотеці
 8 травня в День пам’яті та примирення у бібліотеці відбувся перегляд літератури «Очима болю,відлунням у серцях».    Користувачі більше дізналися про роки тяжких випробувань, що випали на долю українців, про мужність і героїзм земляків, які день за днем наближали звільнення світу від нацизму.   

 Працівниками бібліотеки організовано книжкову викладку «Роки війни – століття пам’яті», адже героїзм наших воїнів зупинив фашистську навалу і дав нам можливість у мирі жити на своїй землі.   
 




28 квітня


Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде…
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…

Олена Матушек
Чорнобиль… Для мільйонів українців та жителів країн пострадянського простору це слово назавжди закарбувалося у пам’яті, стало синонімом небезпеки, понівечених доль, невимовного жалю та довічного болю. Ця трагедія не тільки забрала життя та здоров’я тих, хто першим кинувся на боротьбу з лихом, вона і сьогодні нагадує про себе пустими населеними пунктами, землями, які на довгі роки виведені із господарського користування, тисячами скалічених душ. Увесь світ сколихнувся того трагічного дня – 26 квітня 1986 року, який назавжди увійшов в історію людства під назвою «Чорнобильська катастрофа».
Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.
До Дня пам’яті наслідків Чорнобильської трагедії в читальному залі бібліотеки організована інформаційна тематична виставка
«Біль і тривоги Чорнобиля».
Чорнобиль – це наш біль і пам’ять.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами цієї виставки.
Також було проведено літературний форум «Чорнобильська тема у творах українських письменників».
 
Бібліотекар згадала імена перших ліквідаторів аварії, розглянула фактори, які спричинили її та зачитала ряд художніх творів на чорнобильську тематику.

Ми повинні радіти життю і не забувати за всіх рятівників, які відвели від нас страшну катастрофу, і, за інших, непричетних ні до ядерного ремесла, ні до аварії, хто відкрив собою список безневинних жертв. Нехай пам'ять про них буде вічна, як вічним є щорічне полум'я чорнобильських свічок.
Не допустимо більше нових Чорнобилів, не завдамо рідній землі мук і страждань!


10 квітня


 Вітаємо всіх користувачів бібліотеки з Великодніми святами. Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.
Христос воскрес – радійте, діти,
Біжіть у поле, у садок.
Збирайте зіллячко і квіти,
Кладіть на Божий хрест вінок!
Нехай бринять і пахнуть квіти,
Нехай почує Божий рай,
Як на землі радіють діти
І звеселяють рідний край.
На вас погляне Божа Мати,
Радіючи з святих небес...
Збирайтесь, діти, ну ж співати:
Христос воскрес!  Христос воскрес!
 Великдень – це торжество справедливості й перемоги добра над злом, життя над смертю, це великий дарунок Господньої любові. Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання в тому, що достойне терпіння нагороджується перемогою, а чесне життя увінчується славою. Попросімо ж у Господа мудрості для єднання сердець і помислів, бажань і праці. Здоров’я, миру, поміркованості вам і вашим родинам на життєвих дорогах. Нехай любов Господня з ясних високостей зійде світлим гостем у ваші оселі!
Бажаємо всім нам віри, терпіння і взаєморозуміння. Здоров’я, щастя і миру Вам та Вашим сім’ям. Христос Воскрес!
  В бібліотеці організована  виставка духовності: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!».



3 квітня

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОЇ КНИГИ У БІБЛІОТЕЦІ
На початку квітня діти і дорослі всього світу святкують день народження дитячої книги. З моменту появи на світ людина починає вчитися. Вона вчиться ходити, говорити, пізнає навколишній світ. ЇЇ вчать сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга.
Книга! Вона поруч із самого народження. Перші казки, вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає нам про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Г. К. Андерсен,автор всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих: «Снігова королева»«Гидке каченя», «Кресало» та інші.  В день народження Г.К.Андерсена, 2 квітня, за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги відзначається Міжнародний день дитячої книги.
З нагоди свята в Лисецькій  бібліотеці  для дітей пройшов цикл масових заходів.
Для маленьких читачів  була проведена  година інформації: «Для Вас, малюки, цікаві книжки», літературний турнір «Чи знаєте ви казки Андерсена?»


 Юні читачі  з великим задоволенням  переглянули відео - презентацію “Шлях книги від давнини до сучасності” про історію створення книги.

 До уваги  користувачів   книжкова  виставка – калейдоскоп:  « Світ  дитячої  книги  багатий і  різноманітний» , виставка – порада: ”Актуальність книги в еру інформації.” , виставка – презентація» ”Найпопулярніші книги дитячої бібліотеки.



Святкування Міжнародного дня дитячої книги є наглядний показник того, що книга, яка створена саме для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як людини. Дитячі книги вбирають у себе дивовижний,невичерпний, чарівний світ, який дитина відкриває для себе саме завдяки книжці.


27 березня


Тиждень дитячої та юнацької книги.
«Книга – друг на все життя»
Книги - морська глибина
Хто, в них пірне аж до дна,
Той хоч і труду мав досить,
Дивні перли виносить.
І.Франко
Щороку в березні під час весняних канікул у бібліотеках України для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Початок цій чудовій традиції було покладено майже 70 років тому. У незалежній Україні Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року.
Цей захід було створено з метою заохочення  дітей до читання та книг, в час коли інтенсивний та швидкий розвиток інформаційних технологій, комп’ютеризації, Інтернету набувають все більшої популярності. Та ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.
У  Лисецькій  бібліотеці тиждень розпочався традиційно відкриттям виставки  Книги – це ріки, що  наповнюють моря (Ярослав Мудрий)
В рамках  Тижня  дитячого читання було проведено такі заходи:
1. Літературна галявина “ Неповторна чарівна казка дитинства.(дитячий садок)
2.  Огляд книг  “Дивовижний  світ  літературної  творчості  Оксани  Пронюк.
3. Аукціон цікавих повідомлень Подорож сторінками дитячої преси.
4. Народознавча вікторина Обереги рідної землі.
5. Свято Мандрівка книжковим містом.






















21 березня


Минуло вже 203 років від дня народження Великого Тараса, але його нащадки й донині щиро та віддано шанують свого патріота, вірного сина неньки України. Невмируще слово, вражаючий художній талант, кипуча енергія вічного борця та незламний дух у його віршах лунали 19 березня у Лисецькому будинку культури.

Сучасна юнь і творча, і багатогранно талановита – у цьому незмінно міг переконатися кожен, хто цього дня побував на святковому дійстві.
   Протягом вечора ведуча та учасники аматорських колективів будинку культури мандруючи сторінками життя і творчості Тараса Шевченка віддали шану сину українського народу, ознайомили усіх присутніх з життєвим та творчим шляхом Т. Шевченка.
   Присутнім була продемонстрована літературно-хореографічна композиція та інсценізація  твору Тараса Шевченка “Великий льох.”

 
 
 


   Шанувальники Шевченкової спадщини щиро, з дитячою безпосередністю та відчуттям гордості за свою країну, яка народила генія та великого вчителя читали безсмертні твори.


   Мова і пісня – дві фортеці, які повинен народ оберігати, плекати. Тож на слова Шевченка були виконані музичні твори у виконанні учнів та викладачів музичної школи.
 
 


 Тематичний вечір доповнила мультимедійна презентація “Тарас Шевченко.”

    Працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку «Беру “Кобзар”у руки знову, немов святий щоденний хліб.».  


    Читаючи Кобзаря, ми переконуємося в тому, що Тарас Григорович Шевченко дійсно був Пророком, адже його неперевершені шедеври актуальні сьогодні і тепер обпікають примерзлі наші душі огнем словесним. Хай воскресне він, Великий Син народу нашого, повсякчасно у наших благородних помислах і державних ділах.


20 березня

Година Землі 2017 - вмикай свою силу!
 Вже протягом 10 років ми гуртом вимикаємо світло на  
Годину Землі ... і продовжуємо вимикати його кожного разу, коли виходимо з кімнати. Цього року  міжнародна акція відбудеться у суботу,   
25 березня з 20.30 до 21.30 год. 
 Натхнення однієї години, що є символом природоохоронного руху по всьому світі, дає нам сили діяти протягом року - берегти природні ресурси, сортувати сміття, підтримувати екологічні проекти і багато іншого. Як океан з крапель, з невеликих щоденних дій складаються рішення екологічних проблем. 
Разом ми змінимо світ!
 До цієї акції в бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна виставка-застереження “Природа. Екологія. Людина.”


15 березня


Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія - 2017»
Знов прийшла весна і знов принесла в дитячу  бібліотеку свято, якого нема в календарі, але воно є в серці і душі дітей, які люблять читати.
Щороку, починаючи з 2005 року , в бібліотеці  проходить  Всеукраїнський конкурс дитячого читання    «Книгоманія»,  де зустрічаються найактивніші читачі  , які люблять нетлінне і вічне творіння людства – книгу.
Дитяча бібліотека  – це те місце, де завжди чекають дітей і підтримують їх бажання читати , влаштовуючи літературні перегони , навертаючи  до думки , що читати і бути розумним – це круто. Чим живуть юні читачі у Лисці ? Які у них книжкові уподобання ?  Про це можна дізнатися завдяки  конкурсу , який  збирає кращих користувачів  бібліотеки.
Всі учасники сумлінно готувалися, вели читацькі щоденники, в яких висловлювали свої думки щодо прочитаних книг.
Переможцями стали :  Юречко  Анна та Тимів  Юля.
  

10 березня




Шевченківські дні у бібліотеці

     Тарас Шевченко! 
    Його безсмертне ім'я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серці народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджують у людей щирі і благородні почуття. Твори великого Кобзаря стали для наших сучасників справжньою енциклопедією життя , донесли до нас героїку того часу. Тому в ці березневі дні бібліотека запрошує своїх користувачів на Шевченкові іменини.
   Книжково - ілюстративна виставка " Беру ”Кобзар" у руки знову, немов святий щоденний хліб ознайомила користувачів із спадком видатного Кобзаря. 
   В рамках Шевченківського тижня були проведені такі заходи: літературно-музична композиція "Шевченко – це ми, а ми – це Україна", поетичний конкурс Живуть,Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово".
    


  

 

 

 

 

 

 


7 березня


«Гортаючи сторінки історії: Українська революція 1917-1920 роки»
   Минуло чимало десятиліть з часу творення національно-демократичної революції. Патріотичне піднесення, що розбурхало усі верстви народу України незалежно від соціального та національного складу, запалало яскравим полум’ям у всіх кінцях України Національно-визвольні змагання ширилися, набували нових барв та відтінків, проте стратегічна мета залишалася незмінною — завоювання незалежності і будівництво суверенної Української держави.
    З метою відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років в бібліотеці проведено урок-пам’ять «Вірність історичній правді: значення української революції 1917-1921 років.» та організована виставка-спогад “Україна в огні 1917-1921 років: спроба державотворення.”
   По закінченні заходу бібліотекар зазначила,що пройшовши тернистий шлях до свободи,Україна вибудувала свою незалежність. Але ідея національної єдності й сьогодні є вкрай необхідною.

6 березня



Колектив нашої бібліотеки вітає всіх жінок зі святом весни - 8 березня!


23 лютого


 Юні мовознавці ”
Під такою назвою було проведено 23 лютого  гру - вікторину до Міжнародного дня української мови.
 Бібліотекар розповіла про походження свята — Міжнародного дня української мови. Потім почалась гра - вікторина. Вона була поділена на три конкурси:
1 конкурс  Пригадай прислів’я і приказки про українську  мову,
 2 конкурс Юних поетів ,
3конкурс “Гонка за лідером” (питання на швидкість).
 За кожну правильну відповідь читачі отримували бонуси. Хто більше набрав бонусів той став переможцем. Переможець був нагороджений призом.
 Готуючись до заходу бібліотекарі оформили книжкову  тематичну  виставку:

 “О, мово, музико, калино, бальзам цілющий для душі…”
 

20 лютого

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня,зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
    З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотеці в пам’ять про загиблих за майбутнє України представлена виставка-вшанування «Герої, які творять сьогодення», відбувся вечір пам”яті “100 крилатих героїв у небо злетіли.”  
Юні читачі бібліотеки прочитали патріотичні вірші присвячені подіям того часу, про долі Героїв, які в мирний час віддали своє життя за вільну, незалежну, європейську державу.
    Запрошуємо всіх небайдужих завітати до нашої бібліотеки і переглянути виставку «Герої, які творять сьогодення».


13 лютого


Люди всього світу 14 лютого відзначають День святого Валентина (День всіх закоханих). Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих йдуть ще в язичницьку культуру, оскільки древні також відзначали свято всіх закоханих на честь богині любові. 
Сучасне свято нерозривно пов'язане з ім'ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих. Історія свідчить, що християнський священик Валентин приблизно в 269 році таємно благословляв шлюби римських легіонерів з їх коханими, незважаючи на те, що імператор заборонив своїм солдатам одружуватися, вважаючи, що це заважає їм думати про війну. Крім того, священик Валентин, справжній подвиг якого став приводом для появи Дня святого Валентина (Дня всіх закоханих), завжди намагався помирити закоханих, він допомагав їм писати любовні листи і давав поради легіонерам щодо того, як краще зізнатися в коханні їх дамам серця. 
Дізнавшись про відчайдушні вчинки Валентина, імператор засудив його до страти. Перед смертю священик написав лист для дочки тюремника, в яку сам був закоханий. Цей лист дівчина прочитала вже після страти Валентина. Після цього церква канонізувала священика, а в 496 році Папа Римський Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого  Валентина.
 Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичніше свято року є – День Святого Валентина.
    Цього холодного дня навіть повітря сповнене любов’ю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинкам, які загубились десь серед юрби. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни.
     Завітав Святий Валентин і до читачів нашої бібліотеки. Бібліотекарі підготували для відвідувачів нашої бібліотеки романтичну книжкову виставку – натхнення  під назвою 
«Так ніхто не кохав, через тисячу літ …»
Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде. Ми знаємо, що вони живуть на сторінках книжок, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання.
Кого люблю – тому дарую
Напередодні дня закоханих у  будинку культури  відбулося заняття дитячого гуртка творчого самовираження «В гостях у Саморобкіна» за темою «Кого люблю -  тому дарую», на якому діти познайомилися з  історією  виникнення свята, як цей день святкують в інших країнах  та створили  власні «валентинки».
Основними символами цього свята вважають сердечки – «валентинки». Вони можуть мати вигляд листівок, солодощів та м’яких іграшок.


"Я ЛЮБЛЮ СВОЮ БІБЛІОТЕКУ"

10 лютого



«Японія - Країна Вранішнього Сонця»
 За ініціативою Президента України 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн. Зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.
Японія, загадкова країна з самобутньою культурою, розташована біля самого сходу сонця. У цій країні перемішалося минуле і майбутнє, тут трепетно ставляться до своїх традицій і культурної спадщини. Багато в чому Японія у свідомості європейця залишається недоступним і загадковим світом.
Для того, щоб цей світ став більш зрозумілим для українців, бібліотека  презентує постійно діючу книжкову виставку « Японія - Країна Вранішнього Сонця», де можна дізнатися про країну та її звичаї, почитати книги японських письменників, а також прозу письменників інших країн, присвячену Японії.

З виставкою можна ознайомитися протягом року.


9 лютого у  Лисецькій бібліотеці зацвіла сакура і присутні читачі  здійснили відео-круїз «Відкриваємо Японію разом».
Під час подорожі за допомогою відеофільму про Японію – країну сонця, що сходить, діти долучилися до її історії та культури ; прогулялися по райських куточках місцевої природи.
 Всі охочі мали можливість взяти участь у майстер-класі з японського мистецтва  орігамі. Родзинкою заходу стала дегустація бібліоцукерок «Читайка», начинкою яких були: вислови видатних людей про книги, читання; схеми складання подарункової листівки (орігамі ).

 


Всім присутнім Японія подарувала незабутні враження та гарний настрій.





2 лютого

День нової книги Знайомтесь: новинки в нашій бібліотеці”.
Пізнавати світ із книгою в руках – справа  надзвичайно цікава. Особливий інтерес у читачів завжди викликають нові видання, які ваблять нас новизною інформації, яскраво ілюстрованими сторінками 1 лютого 2017 р.  провели для своїх читачів День нової книги. Протягом всього дня відвідувачі бібліотеки знайомились з літературними новинками на книжкових виставках «Нові книги – нові відкриття» та «Новинки з книжкової полиці».









29 січня

Будуємо душу – будуємо Україну
( Калині Ватаманюк – 70 років )

Інколи  хочеться почитати щось для душі.
Душевну хворобу виліковує щира розмова з рідними людьми, друзями, коханими. Зцілити душу можна, відвідуючи духовну скарбницю — храм. А якщо підберемо книгу, яка потрібна нашому внутрішньому світу - ми будемо вражені від результату.  Досить часто знаходимо вирішення своєї проблеми саме в книзі, в якій можна натрапити на такі рядки, які, начебто, дійсно взяті із нашого життя. Саме вони допомагають нам відшукати правильний шлях. 
Саме такою книгою, таким рішенням є книги  Калини Миколаївни Ватаманюк, які ви можете переглянути відвідавши  Лисецьку  бібліотеку.
Калина Ватаманюк - відома журналістка на Західній Україні та за її межами,  талановита духовна письменниця, член спілки письменників України, володарка Золотого Пера.
Народилась 1947 року на Косівщині. Дитинство та юність письменниці пробігли в рідному селі. Пізніше вона переїжджає у Верховину,  робота в редакції газети "Світанок", заміжжя, проба пера, навчання в Львівському університеті.
Життя невпинно твердило Калині Миколаївні "Все від Господа Бога на землі"  і вона в цьому ніколи не сумнівалася.  Цей життєвий девіз вона висвітлила в своїх книжках:
1."Від лиця твого, Господи, судьба моя іде..."
2. "Між хрестами і зорями"
3."Ми - діти світла"
4. "Сад моїх журавликів"
5. "Очима душі"
 В книжках подано уроки духовної краси, від яких залежить наша доля,  наше життя .Авторка веде читача у світ добра. милосердя і любові, відкриває віконце духовно-пізнавального світу через слово, кличе читача здійснити мандрівку внутрішніми дорогами душі і серця.


24 січня


З нагоди проголошення акта Злуки всіх українських земель в єдину Українську державу у бібліотеці представлена книжкова виставка-подія «Соборна мати - Україна, одна на всіх,як оберіг.»
Матеріали акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918-початку 1919 року охопив майже всю Україну, розповідають про довгий і тернистий шлях України до соборності.

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту
27 січня в Україні відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ця пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, відзначається щорічно 27 січня.
   Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого  нацистського табору смерті Аушвіц - Біркенау в Освенцімі (Польща). За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн. людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5  млн дітей.
    Вшановуючи пам'ять загиблих з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту в бібліотеці проведено інформаційну годину “Трагедія Голокосту: пам’ять заради майбутнього” та оформлено книжкову виставку – пам'ять  “Скорботна пам'ять України.”

На цих заходах учасники знайомилися з новими навчальними матеріалами, що присвячені вивченню проблем ксенофобії, антисемітизму, дискримінації та расизму в сучасному світі. Загалом проблема Голокосту є хоч і гіркою, та невід'ємною частиною людської історії, що навчає сприймати, мислити і формувати нинішнім поколінням ціннісні поняття суспільного життя.

16 січня



Колядки в бібліотеці.
   В бібліотеку з вітанням завітали колядники із музичної школи. Гарний спів, чудова музика, неповторний чарівний звук скрипки зачарували  бібліотекарів та наших читачів, подарували  святковий новорічно - різдвяний настрій .
    В Лисецькій музичній  школі працюють справжні професіонали, талановиті викладачі,  які віддають своїм учням часточку душі і любові до мистецтва, до пісні.     Дякуємо вам, колеги, що не минули бібліотеку і привітали із святом!


4 січня


Зима багата на народні і релігійні свята, та найулюбленішими нашими святами є Новий рік і Різдво Христове. Їм присвячена книжково-журнальна мозаїка "Зустрічаємо Новий рік і Різдво Христове", що організована в бібліотеці для широкого кола користувачів.

У бібліотеці презентовано виставку - конкурс дитячих  робіт «Новорічна фантазія». Роботи вражають своїм розмаїттям, яскравістю, новизною, оригінальністю.

23 грудня


новогодняя елкаШановні колеги!!!
Шлемо найкращі вітання з нагоди Нового року та Різдва Христового! Вітаємо щиро у день цей зимовий,Бажаємо миру в душі й на землі!Хай дзвін кришталевий Різдвяних цих днівНесе тільки радість і щастя у дім. Нехай новорічна чудова пораБуде джерелом достатку й добра.Хай квітне любов і достаток в сім'їОточують друзі на рідній землі, Здоров'я Вам зичимо  і років без ліку,Господньої ласки на  многії  літа!





9  грудня




Всеукраїнський тиждень права в бібліотеці.

Дитя моє, права дитини
ти мусиш вивчити сумлінно.
Це так потрібно, так важливо
напевне знати в наші дні:
коли з тобою справедливо
вчиняють, а коли і ні.
Тож прочитай, завчи напам'ять
Порадь і друзям почитать.
Наша держава дбає про дітей, але і в нашій країні є випадки, коли  порушуються права дитини. Є ще багато проблем і, можливо, частину  їх зможете  вирішити ви, коли станете дорослими. Ви ще дуже юні, але повинні   знати й  розуміти   проголошені  в Конвенції  права, брати  активну участь у їх  втіленні в життя.
З 5 по 10 грудня в  бібліотеці для користувачів проведено цикл заходів правової тематики в рамках Всеукраїнського Тижня права. Проведення Тижня започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року. 

Тематика проведених в рамках Тижня заходів сприяє підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту. 


5 грудня проведено правовий лабіринт  «Не помились у виборі шляху»  для користувачів , які ознайомилися з основними пунктами Конвенції ООН «Про права дитини», дізнались про стан дотримання прав дітей у світі та в Україні та взяли участь у вікторині : «Порушення прав у казках».

Протягом Тижня в бібліотеці діяла книжкова виставка «Держава. Право. Закон». 


Тиждень права пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.


26 листопада


День пам'яті жертв голодомору 



Щорічно, в четверту суботу листопада 
в Україні відзначається 
День пам'яті жертв голодомору.
Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.
До Дня пам'яті жертв голодомору в бібліотеці організовано виставку-репортаж "Свічка 33-го не згасне."





На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки "Жовтий князь" та У. Самчука "Марія".
25 листопада  проведено вечір-реквієм  Рік, коли плакали ангели.
Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум'я священне
та крізь століття пронесіть
Сльозу безвинно убієнних!













9 листопада


День української писемності та мови
Яка у ній сила — і кличе, й сія,
Яка в ній мелодія лине
В натхнення хвилини! О мово моя,
Душа голосна України!

В. Сосюра
Українська мова й писемність — це здобуток культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі. Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік.
Стаття 10 
Конституції України наголошує: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України...».
9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Свято встановлено в 1997 році, коли Президент України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав 
Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця»..
Основоположником сучасної української літературної мови вважається 
Т. Г. Шевченко, який створив єдину чітку мовностилістичну систему, вивів українську мову на рівень високорозвинених європейських мов, відкрив для неї необмежені перспективи розвитку.
Але навіть у сучасному українському суспільстві мовне питання, на жаль, є одним з тих, які різні політичні сили використовують для задоволення своїх політичних амбіцій. Отже, не лише клянімося в любові до рідної мови, не лише плачмо над її долею… А працюймо для неї, вивчаймо, заглиблюймось у її походження й історію, поширюймо, пропагуймо її, тому що «Мова — це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова — це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова — це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу» (Олександр Олесь).
Пропонуємо вашій увазі виставку – огляд  літератури:
 Там ,  де живе рідна мова,  живе український народ.
та слайд – презентацію:

 Нестор Літописець – батько української історії та словесності,




7 листопада


Галерея кімнатних рослин в  бібліотеці
Квіти…Мабуть, важко знайти людину, яка була б байдужою до цього дивного витвору природи. Вони зачаровують нас своєю красою, дарують радість та гарний настрій.
7 листопада   у  бібліотеці відбулася презентація квітково-книжкової експозиції «Окраса оселі-вазони».
 Переступивши поріг книгозбірні, потрапляємо у справжню квіткову оранжерею.  До уваги квіткарів-аматорів найновіші книги  про правила квітникарства: догляд, потрібні різним рослинам температура і вологість повітря, боротьбу з хворобами і шкідниками. Бібліотекарі створили тематичну папку «Все про кімнатні рослини»
де є безліч цікавих порад для відвідувачів експозиції.
Але не лише красу приносять кімнатні рослини, а й  користь. Народна медицина знає багато лікувальних рослин.
 З метою виховання естетичних смаків, любові до прекрасного було проведено ряд заходів: година естетичного виховання «Галерея кімнатних рослин», та мультимедійна презентація ” Подорож з кімнатними рослинами.
Тож вирощуйте квіти у себе вдома і ви переконаєтесь, що життя стане яскравішим та барвистішим.




20 жовтня


Екскурсія для дошкільнят
        20  жовтня  до  нас  завітали дошкільнята, вихованці  Лисецького  ДНК , які в майбутньому , стануть читачами нашої бібліотеки. Такі зустрічі носять ознайомчий характер з бібліотекою.
Мета екскурсії полягає у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами.
 Бібліотекар  провела  для малечі екскурсію поличками бібліотечних надбань “Казка кличе в гості”, Куточок маленького українця. Розповіла  малечі про книги - великі і малі, провела урок  правильного відношення до книги. Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповідь бібліотекаря, відповідали на запитання, відгадували загадки.  
"Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. В ній зібрана мудрість усьог о людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів." -з такими словами звернулись до дітлахів бібліотекар.  
Саме такі заходи допомагають дітям полюбити книгу та читання.    
 



14 жовтня




Патріотичний вечір «Свято мужності і відваги.»
14 жовтня – в нашій державі відзначають молоде, прекрасне свято День захисника України (День захисників Вітчизни).  Тож, напередодні 13 жовтня в читальній залі нашої бібліотеки був проведений патріотичний вечір  «Свято мужності і відваги ». Юним користувачам бібліотеки розповіли про історію свята та ознайомили з книжково-ілюстративною виставкою «Ви крок за кроком наближали переможну мить»
Символічно, що «День захисника України» святкується в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацької Покрови» («Покров Пресвятої Богородиці»). Традиційно вважається, що на Покрову у 1942 році було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня святкується і як день УПА.



7 жовтня



Осінь... приваблива й красива,
Дарунки людям роздала.
Чарівна, мила і вродлива 
В життя фантазії внесла.
   З  1 жовтня  у бібліотеці  почала діяти виставка творчих робіт дітей «Красуня осінь в гості завітала».
      Справжня казка, яку створили діти – користувачі бібліотеки, зачаровує відвідувачів дивовижними квітковими, фруктовими та овочевими композиціями, в яких відчувається дитяча любов до природи      

Розкрити секрети створення букетів та композицій з різних матеріалів, можна переглянувши нашу тематичну виставку “Вже брами літа замикає осінь.”,
або скориставшись   Інтернет-технологіями
 
 
 
 
 
 Свято осені стало відрадою для душі всіх відвідувачів бібліотеки, бо яскраві барви виставки привертають  увагу кожного, а пахощі квітів, що розносяться  по всьому приміщенню читального залу, причаровують  своєю неповторністю, будять і збагачують  уяву.

    Запрошуємо всіх бажаючих до нашої бібліотеки отримати   позитивний настрій, помилуватися чудовими витворами природи та творчим підходом до справи вмілих дитячих рук.
Тож з нами разом й ви пофантазуйте,
Відчуйте скільки в осені тепла!
Будьте добрими і працьовитими, чуйними й творчими. Умійте цінувати і берегти природу рідного краю, насолоджуватися її неповторною красою! Несіть в своїй душі те найкраще, що є у нас, українців!!!
Прийміть від осені дари оці чудові,
В достатку повнім, в радості живіть.
І будьте всі щасливі та здорові,
Любов і світло у душі несіть! 


4 жовтня


"Дивовижі природи : Цікаве про тварин. Екологічний калейдоскоп".
 Все, що нас оточує і не зроблене руками людей  – це природа. Спілкування з природою дає найбільшу радість до життя. Всі ми – діти природи, та не всі однаково добре ставимося до неї. Природа потребує постійної уваги і турботи. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатства.

 У дитячій бібліотеці  проведено  екологічний калейдоскоп «Дивовижі природи». Метою якого є популяризувати дитячу літературу природничої тематики, виховувати любов до природи, турботливе ставлення до неї, прищеплювати уміння культурно поводитися на природі.



30 вересня


Щиро вітаємо Вас  колеги з професійним святом, яке разом з нами відзначає весь український народ.
 Бажаємо творчості і натхнення, щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам.
Наше свято співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Тож Віри Вам у власні сили, Надії на те, що наша праця буде достойно визнана, Любові наших користувачів і Мудрості у здійсненні великих планів.
 А Вас, шановні наші читачі ми завжди з радістю чекаємо:
Не оминайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки.
Нема прекрасніших доріг,
Ніж, в цей вселюдський храм науки.
З  повагою колектив  Лисецької  бібліотеки!!!


30 серпня


Цього року відзначили  160 - ту річницю від дня народження славного сина, невтомного борця за справедливість, письменника світового значення, українського Мойсея Івана Франка.
У такі дні  говоримо і замислюємося  над святим обов'язком: шанувати своїх геніїв і пророків, вивчати їх спадщину, постійно пам'ятати їх заповіти.
Сьогодні знову став животрепетним і актуальним заклик Івана Франка : "Ми мусимо навчитися чути себе українцями" , бо в ньому палає невгасима синівська любов до рідної неньки - України.
В рамках святкування 160-ої річниці від дня народження Івана Франка в читальній залі  Лисецької бібліотеки розгорнута  виставка-перегляд “Титан.Геній.Каменяр.” 
Для дітей було проведено  годину поезії   "Іван Франко… Поет з відвагою борця"  та  конкурс дитячого  малюнка  “У світі Франкової казки.”

Для   користувачів  проведено  літературно - музичний вечір   “Національний поет свого народу.”
 



26 серпня


Миті  історії  української  Незалежності.
 
24 серпня, Україна відсвяткувала 2 річницю проголошення Незалежності.
Україна –  країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми.
В читальній залі бібліотеки діє книжково-ілюстративна виставка
“Є найсвятіше слово на землі. Одне. Високе. Світле: Україна.
Напередодні  Дня  Незалежності  України   23 серпня  користувачі  мали можливість прослухати  годину українознавства «Дамо знання і мудрість Незалежній Україні». Бібліотекар   ознайомила  відвідувачів з представленою літературою про історію і сучасність нашої держави.
24 серпня проведено свято   “Незалежна і єдина, будь навіки , Україно!”





18 липня



“ Міняю бібліотекаря -2 

Проект «Міняю бібліотекаря» -  це  поширення інноваційних практик бібліотек , посилення ефективності започаткованих партнерств, промоція бібліотечних інновацій та позиціонування бібліотеки як центру громади на новому місці в нових умовах.
13 липня директор Кам’янської  міської   бібліотеки  Герасюта  Тетяна, відвідала бібліотеки  Тисмениччини,  зокрема  Лисецьку  бібліотеку-філіал,де в цей час проводилось  засідання творчого дитячого обєднання «В гостях у Саморобкіна» . Учасники клубу виготовляли паперові квіти, які незабаром стануть прикрасою сцени під час відзначення 25 – ї річниці незалежності України. Тетяна Іванівна з цікавістю спостерігала за майстерністю  юних майстрів і виявила бажання показати майстер – клас по виготовленню паперової кульки.
На згадку гостя  отримала подарунок-сувенір виготовлений учасниками гуртка.
 
 


11 липня


Виставка-реклама "Дегустація літературних новинок"
Увага!!! Книжкові новинки!!!
У читальному залі бібліотеки розпочала свою роботу виставка-реклама «Нова книга запрошує», на якій демонструються нові книги, отримані бібліотекою. Запрошуємо до перегляду виставки та читання нових цікавих і неповторних творів українських та зарубіжних авторів. Детективи, фентезі, класика, книги для юних читачів. Література на будь-який, навіть найвибагливіший смак.
Читайте!
Уявляйте!
Мандруйте!
Фантазуйте з новими книгами влітку!!!

 


7 липня


Споконвіку шанують в Україні квіти. Нема жодної української хати, біля якої дбайливі руки господині не влаштували б яскравих квіткових острівців. Вони милують око, ніжно хвилюють душу, міцно прив’язують наші серця до рідної домівки.
Наші предки обожнювали квіти, вважаючи, що цей витвір природи даровано людям від Бога. Квіти — постійні супутники нашого життя. Вони — на клумбах, у кімнаті, на газонах. Вони на вишиваних рушниках, скатерках. Ними розмальовують печі, стіни осель. А ще квіти є на нашому національному одязі. Квіти на плахті й корсетці символізують доброту, щирість душі. Квіти на рукавах сорочки оберігають від хвороби, злого ока.
Та особливим оберегом в Україні завжди був і є вінок. Це не просто краса, а «знахар душі». Бо в ньому є чарівна сила, що біль знімає, силу береже. Плетіння віночка — то своєрідна наука. Потрібно знати, з яких квітів і коли плести, яке зілля з яким вплітати поруч. А всього в українському віночку дванадцять квіток, і кожна з них є оберегом.
До віночка вплітаються: мальва, калина, безсмертник, деревій, незабудка, чорнобривці, барвінок, любисток, волошка, ромашка, червоний мак, хміль.
 6 липня в бібліотеці проведено народознавчий урок Український вінок – краса і оберіг на якому учасники заходу мали змогу ознайомитися з традиціями плетіння українського вінка та переглянути виставку-оберіг
“У вінку духовної краси.”
 
 



1 липня

Літні читання “Літо, книга, діти – будемо  весело дружити.”

Сьогодні на дитячому майданчику бібліотекар  провела казкову карусель:
"Канікули з книгою".
Діти  мали можливість не тільки погортати книги, а й послухати віршики, казочки з вуст бібліотекаря.
 

24 червня


 28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме  20  років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.

Щоб ознайомити  користувачів  з  історичними  передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України,  бібліотека   провела   усний журнал  Краса і велич символів державних“ та  оформлено книжкову виставку – роздум   “Від Декларації про державний суверенітет – до Конституції  України.

3 червня



Рік англійської мови в бібліотеці!
З кожним роком дедалі більше людей вивчають англійську мову - мову міжнародного спілкуван¬ня. Англійська мова слугує мовою спілкування у ділових справах, в аеропортах, вокзалах, магазинах та ін. Знання англійської мови необхідні при роботі з комп'ютером та при користуванні Інтернетом, що містить інформацію про знання всього світу. Знання англійської мови відкривають для нас вікно   у новий світ, у світ іншої культури.
Лисецька бібліотека-філіал також не залишилась осторонь. Нещодавно до неї завітали учні Лисецької загальноосвітньої середньої школи для яких проведено урок-мандрівку “Англійська мова – крок до європейського життя.”З допомогою Інтернету учні здійснили медіа-подорож до Великої Британії. Вони дізналися багато цікавого про цю країну: про її минуле та сьогодення, про визначні місця, про традиції народу, що її заселяє та переглянули мультфільм Астрід Ліндгрен «Малий і Карлсон, що живе на даху» на англійській мові.
Діти отримали максимум задоволення. Захід був надзвичайно насиченим, пізнавальним та цікавим.
Підводячи підсумок проведеного заходу можна з упевненістю сказати, що інтегрований урок наблизив кожного учня до англійської мови, знання якої є дуже важливим у наш час.
 Завдяки заходу  діти переконалися, що вивчати англійську мову не тільки корисно, а й цікаво. Діти мали змогу ознайомитися з викладкою літератури "Вивчай англійську і зрозумій світ."

 


1 червня



 1 червня, у світі відзначають Міжнародний день захисту дітей
Міжнародний день захисту дітей заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, а почали його святкувати в 1950 році в 51 країні світу.
Захист дітей та їх права завжди викликали пильну увагу міжнародного співтовариства. Ще в 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську Декларацію прав дитини. У той час права дітей розглядалися в основному в контексті заходів, які необхідно було прийняти відносно рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми. У 1959 році Організація Об'єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні і правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей. 
Проте Женевська декларація прав дитини 1924 року та Декларація прав дитини 1959 року носили лише декларативний та рекомендаційний характер, а для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тоді й постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей. 20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала цю Конвенцію 27 вересня 1991 року і з того часу цей документ є частиною національного законодавства.
В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента №568/98 від 30 травня 1998 року.
Наша бібліотека теж приєдналася до цього святкування. В читальному залі книгозбірні експонувалася тематична виставка Україна починається з тебе” та відбулося розважально-пізнавальне   свято “Вони майбутнє України”
Діти  отримали багаж  знань та позитивних емоцій. Та на цьому Свято дитинства не завершується, адже попереду найулюбленіша пора усіх школярів - літні канікули. Проте, книга влітку не відпочиває, так само, як і бібліотека.
Отож, чекаємо на вас щоднини, окрім суботи та неділі.
Проводьте з користю свій вільний час. 


 20 травня



В бібліотеці кожен повинен мати змогу розкрити свої творчі здібності, реалізувати потаємні задуми щодо проби сил у літературній творчості, в мистецтві, розширити світ своїх захоплень.
У бібліотеці пройшов музичний серпантин У пісні є своя весна.
 
 

Мета заходу – пробудження у читача позитивного ставлення до цінностей  художньої  культури, розвиток естетичних смаків, художньо-творчих здібностей.

Під час заходу звучали  пісні про Україну,  народні пісні, веснянки, твори українських  композиторів.




19 травня


День вишиванки у бібліотеці
Народне прислів’я каже «Без верби і калини нема України». До цього прислів’я ми додаємо «Без вишивки, верби і калини нема України». Тому що вишитий рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами-оберегами.
Щороку третього четверга травня святкуємо Всеукраїнське свято – День вишиванки.
 Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
 Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець може одягти вишиванку і вийти в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.
Працівники бібліотеки теж долучилися до цього свята.
В бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка української  вишивки Сяє бісер із герданів, квітнуть барви вишивані.


14 травня


Огляд книжково-ілюстративної виставки «Мати – берегиня роду людського»
(До Дня Матері)

Ще в колисці немовля
Слово Мама вимовля.
Найдорожче в світі слово
Так звучить у рідній мові!

Святкування Дня матері бере свій початок ще з часів Давньої Греції. Відзначається воно у другу неділю травня, адже цей місяць християни вважають місяцем Пречистої Діви Марії. Мама дала нам життя, навчає усіх життєвих премудростей, вчить розуміти людей і творити добро.
З нагоди Дня матері бібліотека для дітей  представляє книжково-ілюстративну виставку під назвою «Мати – берегиня роду людського».

 На виставці представлені такі видання: «Книга про матір», «Благослови, мати», «Про маму», Поговори  зі мною, мамо! та інші твори друку, присвячені найдорожчим у світі жінкам – нашим матерям.
Найкращим подарунком для мами є наша любов та увага, але невеличкий сувенір, зроблений власними руками, завжди нагадуватиме найдорожчій людині про ці почуття. Саме тому читачі дитячої бібліотеки власноруч виготовили ексклюзивні вироби до Дня Матері.

10 травня

ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА КОМПОЗИЦІЯ «ПЕРЕМОГА В СЕРЦЯХ ПОКОЛІНЬ»
    Пам’ять про війну, її сувора правда залишається з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці та вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче — життя. День Великої Перемоги - свято, яке стало символом радості і скорботи, пам’яті і безсмертя, єднання і дружби народів, які заради майбутнього власною кров’ю відстояли рідну землю.
   З нагоди відзначення 71-річниці Перемоги у Другій світовій війні в  бібліотеці для     змістовного дозвілля користувачів пройшов вечір пам’яті “Минають роки, а подвиг житиме вічно” та організовано виставку-спогад “У пам’яті – війна.

Для учасників заходу був проведений огляд літератури “І память про війну нам книга оживляє.
   Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять полеглих у бою солдатів...
28 квітня



Найщиріші вітання з нагоди найбільшого християнського свята Воскресіння Христового! Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію і любов.
Христос Воскрес!
Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є весняне свято - Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов. В даний час Пасха займає дуже важливе місце в житті багатьох людей. Ми повертаємося до наших витоків, до віри і тому свято Пасхи для нас стає чимось більшим, ніж просто червоний день календаря.
У бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну  виставку “Тихо ангел прилетів і Великдень сповістив.”

Матеріали, представлені на книжково-ілюстративній виставці-інсталяції знайомлять користувачів із традиціями святкування Великодня, розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні - писанку. З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок та інших великодніх страв, а також красиві великодні декорації для своєї оселі.
Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового запрошуємо вас на перегляд виставки-інсталяції і ви отримаєте багато позитивних емоцій від спілкування з книжковими виданнями, представленими на експозиції.
Чекаємо на зустріч з вами.

Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!


27 квітня

ПАМ’ЯТІ ГЕННАДІЯ БУРНАШОВА – ПОДВИЖНИКА НА НИВІ УКРАЇНСЬКОГО КРАЄЗНАВСТВА

У бібліотеці розгорнута книжкова виставка-портрет „Геннадій Бурнашов:росіянин-українсьий націоналіст”, присвячена 80-річчю від дня народження відомого історика-краєзнавця, письменника, публіциста, члена Національної спілки письменників України.
На основі унікальних архівних документів, закордонних публікацій, спогадів учасників визвольного руху письменник відкриває нові цікаві факти з життя й діяльності славетних провідників українського націоналістичного руху - Романа Шухевича („Постріли в Білогорщі", „Полководець УПА", „Операція коду не мала", „Лицар українського духу"), Степана Бандери („Лицарі честі і чину", „Лицар великої Ідеї"), Юрія Тютюнника („Генерал-хорунжий Юрій Тютюнник", „Чекістська Справа № 39", „На сторожі інтересів України"), Євгена Коновальця („Таємниця загибелі Євгена Коновальця"), Симона Петлюри („Я повернуся..."), показує силу духу українських повстанців, їх відданість ідеї національно-визвольної боротьби. Причини й наслідки поразки Гуцульського повстання 1920 р. розкриваються у книгах „Повернення з пекла" та „Гуцульське повстання". Зацікавлять читачів й дослідження про академіка Володимира Грабовецького, композитора Бориса Кудрика, поетес Надію Попович та Марійку Підгірянку.
Також експонуються статті із збірників та довідкових видань, які глибше ознайомлять користувачів із життєвим шляхом та аналізом творчості ювіляра.

Запрошуємо всіх краян переглянути книжкову виставку-портрет, щоб за допомогою творів письменника краще збагнути та усвідомити історію нашого народу.

26 квітня

26 квітня – знакова для України й усього цивілізованого світу дата, яка вже три десятиліття нагадує людству про наймасштабнішу техногенну катастрофу в світовій історії. Указом Президента України "Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи" 2016-й оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

З цієї нагоди у читальному залі бібліотеки розгорнуто  книжково-документальну  виставку – реквієм “Чорнобильський слід на землі, в долях, у душах” та проведено вечір пам’яті “Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс.” 


15 квітня



13 квітня  ми  відзначили  105-ту річницю
від дня народження української письменниці
Оксани Іваненко. 


Оксана Іваненко займає почесне місце серед найвидатніших казкарів української дитячої літератури. Письменниця написала кілька десятків  оповідань, повістей і казок для дітей та юнацтва. Переклала українською мовою окремі казки Д. Мамина-Сибіряка, Г. К. Андерсена, братів Грімм, Л. Толстого.  К. Чуковський хвалив казки Оксани Іваненко за їх образність, поетичність, дохідливість, життєлюбність.
У бібліотеці організована  виставка-знайомство “Народжена казкою” ,
Для користувачів   проведено  літературну  годину  Добром зігріте серце
Діти  з задоволенням перечитали казки письменниці, познайомилися з цікавими і повчальними пригодами мешканців лісу. Ще раз зустрілися з незвичайним лікарем, який лікує брехунів, боягузів та ледарів; познайомилися з добрими, мужніми, дружними, працелюбними дітьми.
Книжки Оксани Іваненко допомагають пізнавати життя, розуміти красу рідної природи.
Оксана Іваненко дуже любила дітей, хотіла, щоб вони були щасливими, розумними, працьовитими, хорошими людьми. Бо діти - то наше майбутнє, майбутнє  країни, в якій вони живуть.


 5 квітня


Мобільний стенд – наш бібліотечний тренд.
Лисецька  бібліотека пропонує вашій увазі стенд мобільної інформації
  “Бібліотечна служба новин”.

Матеріал сьогодення розміщується на  таких  веб- сторінках.
 «Кодекс читача бібліотеки»,
 «Аналітична довідка»,
 «Як поводитися біля книжкових полиць»,
 «Календар знаменних і пам’ятних дат»,
“Перелік масових заходів” (помісячно),
“Кращі читачі бібліотеки”,
  “Краєзнавчі новини”,
“Влада інформує”.
Мобільна інформація в наочній формі бібліотеки – інновація.
Стенд   слугує  покращенню інформованості користувачів   бібліотеки та підвищенню їх соціальної активності.
Інформацію для  веб-сторінок  ми беремо в Інтернет -мережі.
 Часте оновлення  веб- сторінок несе актуальну і змістовну інформацію нашим користувачам.

Наш стенд мобільний, тому  його можна переносити у будь-яке приміщення для   проведення масових заходів за межами  бібліотеки.

31 березня


 ПЕРЕМОЖЦІ  ДРУГОГО  ЕТАПУ  РАЙОННОГО КОНКУРСУ  «НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ УКРАЇНИ - 2016» -
НАШІ КОРИСТУВАЧІ!!!

Кожного року в Тисменицькій дитячій бібліотеці проводять конкурс «Найкращий читач України - 2016», участь в якому беруть учні 6-7 класів шкіл району.
 За результатами другого етапу призові місця отримали читачі Лисецької дитячої бібліотеки :   учениця 6 класу Тимів Юлія – 2 місце ;  
учениця 7 класу  Росткович Софія – 2 місце.
Учасники конкурсу  цікаво представили улюблену книжку та творчу роботу, продемонстрували  ерудицію.
 
 
 


Ми  гордимося  Вами!!!


29 березня




29 березня 
українській дитячій письменниці 
Марійці Підгірянці  -
 135 років від дня народження.


 Я - самоук, несміливе дитя Підгір'я.
Списувала, що мені старі ліси розказували. 
Та не знаю, чи розуміла добре смерекову мову...
А писала, бо чула душевну потребу.
                                              Марійка Підгірянка Співаночки, загадки, вірші, казки та п'єси поетеси допомагають  дітям  пізнавати світ через красу рідного краю.  Користувачі  з задоволенням читали  поетичні твори Марійки Підгірянки. Цьому підтвердження – літературний ранок "Зійдуть мої пісеньки, як рута."
 

Читачі ще раз доторкнулися до скарбів рідної мови, до самоцвітів-віршів, до золотих співанок Марійки Підгірянки. Сподіваюсь, що в дитячих серцях буде жити добро, на яке так багаті твори письменниці.



 24 березня

 Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги


Кожного року, навесні, коли пробуджується природа, коли все живе тягнеться до сонечка, в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.
У незалежній Україні тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року. Він отримав назву Всеукраїнський.
         Свято книги - це відкриття нових імен в літературі, участь у різноманітних заходах, які сприяють творчому відпочинку та змістовному дозвіллі.
Всеукраїнський тиждень дитячого читання проходив цього року як зажди і в Лисецькій бібліотеці  з  21  по 26  березня. Розпочався тиждень з виставки Добрий день книжковий тиждень та літературно-казкової вікторини
 «Де живуть казкові герої?»
Казка з раннього дитинства прищеплює любов дитини до літератури, розширює її кругозір і словниковий запас. Саме через казку діти отримують уявлення про життя людей та тварин. 
Цікаво пройшов бібліотечний урок Твій друг - книга».
 

В програмі тижня юнацької книги організована виставка-колаж «Книжковий букет письменників-ювілярів 2016 року» 
та поетична година  «На струнах слова.» Присутні читали вірші сучасних українських поетів та власні твори.

15 березня

В читальній залі Лисецької  бібліотеки для дітей  зібралися кращі юні читачі  на конкурс “Кращий читач - 2016”
Всі учасники цікаво представили себе, читали вірші, розповідали про прочитані книги. Це не просто читаючі діти.  Майже всі вони відвідують   різноманітні гуртки, спортивні секції,  музичну школу,  самі пишуть вірші і казки.
Їхні  улюблені книжки та автори – Джек Лондон, Дж. К. Ролінг, Віктор Близнець, Тарас Шевченко, Жуль Верн, Всеволод Нестайко, Сергій Вдовиченко, Ольга Слоньовська, Марійка Підгірянка,  їх діапазон дуже великий. 

Переможцями конкурсу  стали:
Тимів Юлія  ( 6 клас )

Росткович Софія  ( 7 клас )
 
 

14 березня




   Традиційно в березні ми вшановуємо Тараса Григоровича Шевченка.
9 березня  у Лисецькому дитячому садочку Сонечко    бібліотекарем  було проведено  розповідь     "Маленьким про Великого Тараса.

     Метою якої  є розширення та закріплення знань дітей про творчість та життя великого поета, прищеплення  любові до творів видатного поета, виховання морально-духовних цінностей.


В цей день  у читальній залі  бібліотеки пройшли  Шевченківські читання «Прочитаймо рідне слово зі сторінок «Кобзаря», присвячені 202-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. 



 13 березня в  будинку культури  відбувся  літературно-музичний вечір Єднаймо душу словом Кобзаря,” присвячений 202-ій  річниці з дня народження.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Працівниками  бібліотеки  було оформлено книжкову виставку “Ти поставив на сторожі Слово."

«

5 березня

Шановні колеги!

Щиро вітаємо вас з прекрасним святом весни - 8 Березня!
Від усієї душі бажаємо вам миру, спокою, міцного здоров'я і добра!
Хай перші промені весни принесуть вам гарний настрій, чарівні посмішки,
найкращі квіти, ніжні слова коханих, увагу та піклування близьких людей!
Життєдайної енергії вам, земних щедрот, надій і оптимізму!

26 лютого
"Сторінками казок братів Грімм"
«Ми приносимо користь світу,
бо в цьому весь зміст,
вся радість життя»
Брати Грімм
Брати Грімм є одними з найбільш відомих казкарів Європи.
Довідка: Брати Грімм народилися в місті Ганау: Якоб – 4 січня1785р., Вільгельм – 24 лютого 1786 р.
Ще з років юності вони були пов’язані щонайтіснішими узами дружби, яка не припинялася до гробової дошки.
Притому ж обидва вони, навіть і по самій природі своїй, якби доповнювали один одного: Якоб, як старший, був і фізично міцніше за брата Вільгельма, який змолоду постійно був хворобливим і окріпнув здоров’ям вже лише під старість.
Батько їх помер у 1796 р. і залишив сім’ю свою у вельми обмеженому положенні, так що лише завдяки щедрості своєї тітки з боку матері брати Грімм могли закінчити навчання, до якого дуже рано проявили блискучі здібності.
Вчилися вони спочатку в Кассельському ліцеї, потім поступили в Марбурський університет, з твердим наміром вивчити юридичні науки для практичної діяльності, за прикладом батька.
Вони й дійсно слухали лекції з юридичного факультету, займалися вивченням права, але природні схильності стали проявлятися і потягли їх абсолютно в іншу сторону. Все дозвілля своє, ще в університеті, вони стали присвячувати вивченню вітчизняної німецької і іноземної літератур, а коли 1803 р. відомий романтик Тік видав свої «Пісні міннезінгерів», брати Грімм разом відчули сильний потяг до вивчення німецької старовини і народності. Вступивши незабаром після університету на цей шлях, брати Грімм вже не сходили з нього до кінця життя.
Брати Грімм зібрали й видали у двох великих книжках німецькі народні казки, вважаючи, що вони мають таку ж вартість і будуть такі ж цікаві читачам, як і писані художні твори.
Загальна кількість казок написаних братами Грімм досягає числа 200.
Найбільш відомі їх казки: «Мізинчик», «Білосніжка і сім гномів», «Бременські музиканти», «Спляча красуня», «Червоний капелюшок», «Попелюшка», «Шість лебедів», «Гензель і Гретель», «Три ледарі», «Розумна Ельза», «Семеро хоробрих».
В   Лисецькій  бібліотеці для дітей    з нагоди 230 річниці  від дня народження німецького казкаря  Вільгельма Карла Грімма оформлена книжкова виставка Сторінками казок братів Грімм”, та пройшла гра - вікторина "Політ в країну казок братів Грімм"




25 лютого

Усний журнал “Дочка Вкраїни Леся Українка в слові спалахнула як зоря” зібрав шанувальників творчості  великої поетеси Лесі Українки.
   Лесею Українкою в історію вітчизняної і світової літератури судилося увійти Ларисі Петрівні Косач. Її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературна критика та публіцистика, перекладацькі роботи та фольклористика. “Світла зірка, - писав В. Самійленко - та й за гору скрилась...”. Але її промені-твори не згасли, не потьмяніли з плином часу: воістину сей нетлінний  скарб  - поетична спадщина Лесі Українки. На заході присутні читали вірші “Конвалія”, “Мій шлях”,. “Подорож до моря”, згадували про поеми та драматичні твори.

   До заходу організовано виставку-експозицію Чистий промінь Лесиного слова



24 лютого

Івано-Франківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за підтримки Тисменицької районної бібліотеки пропонує безкоштовну юридичну консультацію юристів по Skype-зв’язку для громадян району.
Для цього Вам потрібно:
·         Звернутися в Тисменицьку районну бібліотеку або зателефонувати нам                        (03436) 2-15-63 або (03436) 2-34-03;
·         Дізнатися у працівника бібліотеки день та годину онлайн консультації.

19 лютого

Небесна сотня білих журавлів,

Душа яких летить під небесами,

Ніхто із вас вмирати не хотів,

Хай вічна пам’ять лишиться за вами …

Б. Пісний
1лютого в  бібліотеці відбулося вшанування пам’яті Героїв України, Героїв Небесної Сотні та наших земляків-героїв, які віддали своє життя за рідну землю, за Україну. Їм мужнім, незламним українцям  та їхнім побратимам, чиї душі уже на небесах, було присвячено годину-реквієм «На варті наших душ – Небесна Сотня».
   Користувачі бібліотеки мали змогу оглянути виставку –спогад
  “А сотню вже зустріли небеса”.
 
 

Виставка присвячена трагічним подіям на Майдані Незалежності, коли під час революції Гідності з 18 по 20 лютого було поранено більш як тисячу людей, загинуло понад 100 протестувальників. Сьогодні ми їх називаємо Небесною сотнею.
На виставці книги та ілюстрації присвячені цим подіям. Особливе зацікавлення у читачів викликали такі видання, представлені на виставці :
1 .Євромайдан: хроніка відчуттів. – Брустурів : Дискурс, 2014.- 156 с.
2. “Герої Революції Гідності”. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015. – 132 с.3. “Горять свічки на серці України” – Івано-франківськ: МістоНВ, 2015. – 236 с..
4. Тематична папка:  Роман Гурик  Матусенько, рідненька, мене ніхто не вбив… Я – України дух!
Ці книги нагадують всім нам про те, якою ціною була здобута свобода та новий шанс для нашої країни стати справжньою європейською державою.


11 лютого
 
Щороку 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови – день «підтримки та культурного різноманіття та багатомовності» (відповідно до рішення 30 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО – 1999 рік). Це свято відзначається і в нашій  бібліотеці.
 Користувачам нашої книгозбірні ми запропонували перегляд  літератури «Мова-духовне багатство народу.»

Його наповнюють книги наукового, публіцистичного, художнього спрямування.
 На експозиції представлена література з питань історії розвитку української мови; святкування Міжнародного дня рідної мови; значення її для людини.
 Даний перегляд книг допоможе відкрити відвідувачам нашої бібліотеки різнобарвність і красу рідної мови, що за декілька століть увібрала в себе неповторний народний колорит.

Запрошуємо всіх користувачів ознайомитися із виставкою.


2 лютого 

Згідно Указу Президента "Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні", де зазначається "враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку".
До уваги користувачів в бібліотеці  діє книжкова виставка "English is fun".
Просимо всіх бажаючих ознайомитися із книгами, які є в нашій бібліотеці.


27 січня
Кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і знайомство, нова книга має неповторний запах, здатна принести ні з чим незрівнянне задоволення .
    Саме з цією метою в Лисецькій  бібліотеці  пройшов  День нової книги "Дегустація  літературних  новинок".  
            В рамках дня були проведені перегляди літератури     "Дивосвіт друкованих скарбів",  "Книжечка новенька дітям до серденька."
    Учасниками перегляду літератури "Дивосвіт друкованих скарбів" стали учні школи, які ознайомились із новинками світової та української літератури, читачі бібліотеки.

  
21 січня
У читальній залі  бібліотеки  відкрились книжкові виставки присвячені Дню Соборності України та Свободи  «Соборна мати – Україна, одна для всіх, як оберіг» і Дню пам’яті Героїв Крут   «Мов град із неба сипалися кулі, косили молодь-український цвіт!».
22 січня – День Соборності України та Свободи, свято створення незалежної Української Народної Республіки. Важливою подією на шляху до Соборності став Акт Злуки. 22 січня 1919 року на Софійському майдані Києва відбулося урочисте проголошення акта про об’єднання Західної Української Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в  єдину Народну Республіку.

 29 січня  - День пам’яті Героїв Крут.  Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Бій під Крутами 1918 року був епізодом збройного конфлікту між Українською Народною Республікою та радянською Росією.
За допомогою літератури, яка представлена на виставці бібліотекар Мадей Я.Ю.  хоче поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України та Свободи, виховувати патріотичні почуття на прикладі героїзму студентів в бою під Крутами , повагу до державних свят та  викликати інтерес до вивчення історії України.

Запрошуємо всіх , кому не байдужа наша історія, до бібліотеки ознайомитися з книжковими виставками.

14 січня
Свято Нового року та Різдва Христового несуть у кожний дім мир, злагоду, любов та надію. Коляда, переходить з покоління в покоління, є чистим джерелом, яке наповнює людські серця щедрістю і добротою.
    В  бібліотеці  презентували книжкову виставку «Хай Рік Новий, Різдво Христове нам дарують дні казкові.»  Видання представлені на виставці допоможуть відтворити давні зимові обряди, традиції, звичаї,  які залишаються незмінними віками: колядки, щедрівки, де славиться Творець; вбрання, де кожна деталь –  як символ; прості, всім відомі і забуті страви.
    Привертають увагу книги  «Українці. Свята. Традиції. Звичаї», В. Скуратівського «Святвечір», К. Сосенка «Різдво – Коляда і щедрий вечір» та інші. Яскраві ілюстрації, цікаві прислів’я, загадки, колядки, щедрівки – все це передає дух різдвяних свят.
     Почути гарні колядки нині – не дивина, а звичне явище. Лунали вони і в приміщенні нашої бібліотеки. До нас з колядками та віншуваннями завітали учні та вчителі школи, активні користувачі нашої бібліотеки.


      Залучаючись до таких святкувань, кожен зможе відчути себе маленькою, але незамінною ланкою у неперервному плетиві національних традицій.    

25 грудня
З Новим роком і Різдвом Христовим!
Шановні колеги!

Дружно Вас усіх вітаємо!
І душевно всім бажаємо,
Щоб усе, що тільки треба,
Вам Різдво дало від себе
Думки творчої польоту,
І успішної роботи,
Щоб турботи Вам службові
І не снились в році Новім,
Світлих днів Вам безпечальних
І сімейного тепла.
З новим Роком Вас! Кохання!
Щастя! Радості! Добра!

10 грудня

Міжнародний день прав людини

«Знати свої права –  означає вже
наполовину володіти ними»

Міжнародний день прав людини було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.
Головна мета проведення Міжнародний день прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного.
До цієї дати  працівники бібліотеки  підготували і провели: 
правову  вікторину  «Знавці права, »  під час якої, присутні дізналися про історію свята, про свої права та обов’язки.

 Для дітей було проведено урок права  Народження Закону. 
До тижня права у бібліотеці було оформлено
виставку-рекомендацію «Держава.Право.Закон.»


 Під час заходу діти взяли участь в  правознавчій вікторині.
Серед відвідувачів бібліотеки було розповсюджено буклет
 «Захисти свої права. Запамятай та розкажи іншим!»
Найбільшу зацікавленість у дітей викликали завдання, в яких потрібно було проявити кмітливість у розв’язанні різних правових ситуацій, розв’язанні правознавчого кросворду.

21 листопада


День гідності та Свободи.
В бібліотеці відзначили День Гідності та Свободи годиною скорботи “Революція Гідності: ми не можемо забути.”
Це свято започатковане Указом  Президента України 13 листопада 2014 року - повідомила у своїй інформації  завідуюча бібліотекою  Мадей Я.Ю. Українці продемонстрували свою європейськість, своє прагнення до свободи.
Бібліотекар  розповіла про    історичні  події, які перевернули свідомість українців, про патріотизм нашого народу. Згадали Героїв Небесної Сотні та усіх  воїнів , що загинули на Сході України заради миру і злагоди країни, в тому числі про  юного  дев'ятнадцятирічного Гурика Романа  з Івано-франківська.
До заходу  було оформлено книжкову виставку-спогад  "Від Революції Свободи –
до Революції Гідності", на якій були  представлені матеріали , які відображають події на Майдані, під час Революції Гідності та події на Сході України.
До уваги присутніх  була представлена тематична папка “Реквієм Небесній Сотні.”

21 листопада
 “Знай свої права, дитино”

(до Всесвітнього Дня Дитини – 20 листопада)

Це так потрібно, так важливо
Напевно знати в наші дні:
Коли с тобою справедливо
Вчиняють, а коли і ні…
Тож прочитай, завчи напам’ять.
Порадь і друзям прочитать.
Хай прочитають тато й мама.
Закони всім потрібно знать!»
І. Жиленко
З юних літ людина часто потрапляє в ситуації, коли необхідно знати свої права та обов’язки. Буває так, що ти не знаєш, як захистити свої права, що для цього слід зробити, до кого звернутися за допомогою.
Лисецька  бібліотека  для дітей у своїй діяльності спрямовує чимало зусиль на формування правової свідомості і правової культури дітей – користувачів.
Так  Всесвітній  День  Дитини    був відзначений правовою годиною "Знати потрібно дорослим і малим"
Читачі ознайомилися  з Конвенцією про права дитини, з її основними статтями, з правами дітей на Україні. Діти активно спілкувались, обговорювали свої права, розбирали різні життєві ситуації.
  Читачі дізналися, що  найціннішим скарбом нашої планети – ВОНИ САМІ.


До правової години була оформлена виставка – консультація  «Ми  діти  планети - Земля»


5 листопада
Презентація книги Любомира Стринаглюка «Знаки часу. Розпізнання». 

3 листопада  в Лисецькій  бібліотеці  відбулася презентація книги Любомира Стринаглюка «Знаки часу. Розпізнання». Автор є знаною людиною на Івано-Франківщині, поет (за збірку «Бентежні видива» став лауреатом обласної літературної премії ім. В. Стефаника), літературознавець, журналіст, засновник мережі книгарень духовної літератури «Назарет», активний громадський діяч. Пан Любомир частий гість бібліотеки,   проводить зустрічі з молоддю, учнями школи , ділиться своїм досвідом та баченням світу.В книзі «Знаки часу. Розпізнання» Любомир Стринаглюк проявив себе як публіцист, дослідник, пошуковець. В своїй роботі автор розповідає  в формі невеликих есе  про чисельні знаки, символи, речі, якими ми оточуємо себе в побуті.  не задумуючись про їх першоджерело, чи є вони такими безпечними для нас та наших близьких. Інколи ми покладаємо більше надії на статуетки, ниточки, прикраси, ніж на молитву і Віру. Саме цим важливим темам і була присвячена розмова з Любомиром Стринаглюком,  насичена життєвими порадами та історіями. Автор не приховує, що продовжує роботу над наступною книгою цієї тематики.

28 жовтня

Творчість , як продукт читання.
У дитячій бібліотеці пройшло заняття “Відгук-малюнок”.
Дітям  було  запропоновано  згадати  улюблену  книжку  або ту  яку вони читали недавно і яка дуже сподобалася. За таких умов дитина  самостійно  вигадує  сюжет малюнка і дає волю фантазії, відшукуючи в памя’ті образи, закладені під час читання .
Діти в малюванні почували себе вільніше і їм було приємно, що оцінювання пройшло за втіленням образу та за індивідуальність.
Відгук у вигляді малюнка – це й показник небайдужості до прочитаного, що важливо для розвитку дитини.

28 вересня 

Побажання колегам!!! 
Працівники Лисецької бібліотеки щиро вітають своїх колег із професійним святом Днем БІБЛІОТЕКАРЯ!!!
 Щоб Ваша  бібліотека була безмежно-просторовою, необмеженою фізично існуючими будівлями. Щоб її можливості відповідали усім побажанням користувачів – надавати максимально повну інформацію будь-кому, будь-коли і будь-де.
 Щоб бібліотека була толерантним майданчиком для дискусій, обміну думками, центром інтелектуальної творчості… А бібліотекар був однією з самих шанованих професій в суспільстві. І книги щоб завжди розповідали свої незабутні історії день у день, з року в рік, століття за століттям. Завжди!!!

22 вересня

«Юні друзі!
Ми – господарі своєї душі,
ми – частинка природи, а природа для нас –
комора сонця з великими скарбами життя.
Мало оберігати скарби, їх треба примножувати.
Не залишайтесь байдужими до природних скарбів!»

В рамках обласної акції «Бібліотеки Івано-Франківщини за чисте довкілля» Лисецька бібліотека- філіал  ініціювала акцію «За чисте узбіччя селища”. Учні школи зібрали сміття вздовж дороги селища, прибрали територію біля обеліска. Діти люблять своє селище. Хочуть бачити його чистим, охайним і привабливим та готові докладати для цього власні зусилля.
Також у  дитячій бібліотеці пройшла виховна бесіда “Заглянь у природу”, користувачі ознайомилися із довкіллям рідного краю , проявили бажання бути у своєму довкіллі турботливими господарями,  любов до природи, інтерес до її охорони та вивчення.


25 серпня

 З святом тебе, наша Україно! 
З святом усіх нас!

         Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути.
         Державу Українську може здійснити наша любов до неї, а не зненависть до її ворогів ( Липинський Вячеслав).
День Незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, який прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.
В бібліотеці оформлено  книжкову виставку «Україна – країна єдина».
  Користувачі неодноразово підходять і цікавляться новими книгами на виставці. Також в бібліотеці проведено вікторину для дітей  "Моя країна – незалежна Україна", та літературно-музичний вечір Нині свято нашого народу! Свято України, її роду”.

29 липня

Митрополит Андрей Шептицький: право на безсмертя
Відзначаючи цьогоріч 150-ту річницю з дня народження Митрополита Андрея Шептицького, видатного українського та церковного діяча, маємо можливість пересвідчитись в актуальності його думок і повчань.
   Митрополит Андрей уособлює найкращі цінності і вартості християнства українського народу – мудрості, богословського мислення, мистецького відчуття, братньої любові, терпеливості, святості…Оправдано вважаємо його своїм рідним Мойсеєм. 

У Лисецькій бібліотеці  до уваги користувачів представлено розгорнуту  книжкову  виставку  “Світильник Істини”
 та проведено годину  духовності  “Подвиг духу Андрея Шептицького”.

14 липня

Бібліотека-інформаційний центр громади.
Враховуючи  виклики  сьогодення ,  наша  бібліотека  є  інформаційним   центром  своєї  громади.
13 липня 2015 р. в читальному залі  Лисецької  бібліотеки  пройшло обговорення питання добровільного  обєднання   територіальних громад  населених  пунктів  шляхом  їх  укрупнення.
Обговорення  відбулося  в присутності  сільських  голів, представників  робочих  груп  та   депутата   обласної ради  Єфімчука  Ярослава Володимировича.


 29 червня 

28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Відтоді цей день в Україні відзначається як державне свято.
Цікаво, що першою вітчизняною Конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших в Європі та світі. Адже Конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, Конституцію Франції та Польщі – 1791 року.


До Дня Конституції – Основного Закону України, який закріплює права, свободи і обов'язки громадян України, її суспільно – політичний і державний устрій Лисецька бібліотека провела низку заходів:
1. Експрес - виставка "Оберіг держави і нації";
2. Правова панорама "Основа життя – мій Закон Основний";
3. Конкурс дитячих малюнків "Конституція у моєму житті".


16 червня

16 червня 2015 рік.
Інформація про проведення бібліотечної акції літніх читань «Бібліотека без канікул» .                    
«Бібліотека без канікул» - під такою назвою в червні у Лисецькій  бібліотеці  для  дітей  стартувала бібліотечна акція «Літо, книга, я - друзі».

Усім книголюбам, яким від 5 до 14 років, протягом канікул пропонується дізнатись багато нового за допомогою книжково-ілюстративних виставок, виставок нової літератури, пізнавальних подорожей, читання пригодницької літератури з подальшим її обговоренням, тим самим розвиваючи мозок, готуючи його до навчального року, оскільки ці види діяльності розвивають більшість здібностей і вмінь, необхідних для успішного навчання. 


В рамках акції  проводиться  індивідуальна робота  з читачами.  На час літніх канікул, які тільки розпочинаються, дитяча книгозбірня підготувала для користувачів багато цікавого. На дітей чекають пригодницькі книги, фантастичні казки, цікаві журнали.
 У бібліотеці можна поринути у віртуальний світ Інтернету  та світ онлайн-ігор і спілкування,  переглянути мультфільми ,  відпочити за цікавими та інтелектуальними іграми.

Під час бібліотечних літніх читань кожен охочий читайлик отримає усю необхідну літературу на допомогу навчальному процесу. Щоб у вересні, прийшовши до школи, почувати себе комфортно.

Приходьте! Чекаємо вас у бібліотеці для дітей! Адже у книжок немає канікул! Гарного всім літа і цікавих книг!


2 червня


      У перший літній день в Україні, як і в у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – Міжнародний день захисту дітей.


Дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і майбутнє.

   До  Міжнародного дня захисту дітей  бібліотека провела  свято  «Коли сміється дитина – посміхається небо!».  Учасники свята ознайомилися з   з Конвенцією про права дитини, та провели огляд ілюстрацій «Знай свої права,  дитино!»

10 травня 

День матері

     З незапам’ятних  часів в Україні існувала традиція шанувати матір, як хранительку родини, домівки. В сучасній Україні Указом Президента від 1999 року, встановлено офіційне свято – День Матері, який святкують у другу неділю травня.
     До цієї дати в бібліотеці оформлено: книжкову  виставку«Люба, мила, рідна моя мати» 

, спільно з школою і будинком культури  проведено  свято “Мама дарує дитині життя”.
     Для кожної людини День Матері має особливе значення, адже саме сьогодні можна сказати найважливіші слова своїм матерям, чия безмежна любов супроводжує нас протягом усього життя.








9 травня

 Однією з скорботних подій 20 століття та найболючіших ран людства була Друга світова війна. Цього року Україна і весь світ, відзначає ювілейне 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70-річницю завершення Другої світової війни. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій війні 1939 – 1945 рр. Пам’ятати і гідно вшановувати подвиг нашого народу, його визначний внесок в Перемогу – є головним завданням сучасного покоління.
    З нагоди 70-річчя Великої Перемоги, в Лисецькій  бібліотеці оформлена  книжкова  виставка - пошана  «З книжок про війну ,про бої ми читаємо», на якій поруч з літературою воєнної тематики розміщені фотографії та документи ветеранів-земляків.

 травня відбувся патріотичний вечір Тільки пам'ять свята та нетлінна тим вогнем на граніті горить”. Гостями заходу були жителі селища Лисець , учасники Великої Вітчизняної війни Черняк Григорій Степанович, Лаврук Павло Дмитрович. Вони поділилися спогадами про свій бойовий шлях, а також як відпочивали між боями, співали, писали листи додому.


В бібліотеці для дітей пройшов огляд літератури про дітей –учасників війни  , конкурс дитячого малюнка “Дякуємо  ВАМ  за мир”  та презентація книги  Іванни Лущак "1944 Сповідь"

29 квітня

Мости   єднання.
1дітей із Херсонської області, батьки яких воюють на Донбасі, впродовж десяти днів проживали  у селищі Лисець .
28 квітня юні гості відвідали нашу бібліотеку.  Дітям була проведена огляд-лекція  про бібліотеку  і  книги та ознайомлення із традиціями нашого краю, а також діти скористалися безкоштовним доступом до Інтернету.




20 квітня

Людина на планеті Земля.

 Всесвітній День Довкілля дозволяє реально оцінити стан навколишнього середовища, в якому ми живемо. Дає можливість уважно обдумати дії та кроки, які кожен з нас має зробити в напрямі збереження та відновлення довкілля, визначити роль кожного жителя у збереженні нашої планети, її екосистем і ресурсів.
Сьогодні, більше ніж коли-небудь, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності – нації за націю, особистості за особистість, людини – за всі інші форми життя. 
Без природи та її ресурсів людство не зможе прожити і дня.
Як на мою думку, природа дала все можливе, аби людям було добре жити. Але виникає питання: що ж дала людина взамін природі?...
На цю тему в бібліотеці було оформлено книжкову виставку “Мову рідної природи розуміти серцем вчись” і проведено  бесіду “Рідне довкілля-основа нашого здоровя”.


15 квітня

Зустріч у затишній світлиці
14 квітня у Лисецькій бібліотеці відбулася зустріч із прикарпатським поетом, журналістом, публіцистом і громадським діячем Любомиром Стринаглюком, автором книг «Медовий кумир», «Бентежні видива». Його вірші пронизані знаком тривоги, тобто станом, яким пронизана наша сучасність.
Відвідувачі із захопленням слухали розповідь Любомира Стринаглюка про свою громадську діяльність, його плани на майбутнє, переглянули документальний фільм про участь поета у подіях Майдану. А також присутні мали змогу ознайомитися із новою книгою Любомира Стринаглюка, яка готується до друку.
Бібліотекарі разом з фахівцем із соціальної роботи запросили на зустріч сім’ю вимушених переселенців із Луганської області  Малійових, які в даний час проживають у селищі Лисець ,і є активними користувачами бібліотеки. Їм було надано контактні дані благодійної організації, де вони зможуть отримати необхідну допомогу.



28 березня

Знайомство із книгою. 

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято - Всеукраїнський тиждень дитячого читання - час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих,  хто любить читати. Це свято залишається найпопулярнішим понад 7 десятиліть і проводиться під час шкільних весняних канікул. Тиждень дитячого читання з давніми традиціями сьогодні не лише не втратив свого значення, але й продовжує набувати особливого змісту для кожного учасника. Впродовж усіх днів Тиждень дитячого читання наповнений зустрічами з найулюбленішими дитячими письменниками, їх новими книжками, літературними подорожами, іграми та вікторинами.Відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання в Лисецькій  бібліотеці для дітей стало справжнім святом для учнів 1 класу. Цього дня вони стали новими користувачами бібліотечної родини.Для них було проведено посвяту в читачі.Юні користувачі показали, що вони вже вміють читати та знають багато казок. Першокласники відгадували загадки, впізнавали героїв казок, які вітали їх з посвятою в читачі. Бібліотекар розповіла  їм як користуватись бібліотекою та як берегти книги.Тож,  тепер учні 1 класу офіційно стали користувачами дитячої бібліотеки і всі із задоволенням вибрали книги, щоб почитати на канікулах.



Діти  ознайомилися   з кращими творами Ліни Костенко, Ольги Слоньовської, Максима Рильського та інші,  отримали позитивну мотивації до читання. Протягом тижня юні користувачі отримали багато корисної інформації, здійснили своєрідну мандрівку до неосяжного всесвіту цікавих та корисних книжок.
В рамках  Тиждня дитячого читання бібліотекар завітала в Лисецький НВК, де було проведено літературно-пізнавальну мандрівку  Твої перші журнали”.Юні користувачі ознайомилися із дитячим журналом “Пізнайко”, який є у дитячій бібліотеці.

12 березня
Добрі справи продовжують своє життя
       АКЦІЯ!!!
«Великдень української книги».
Мета проведення благодійно-просвітницької акції «Великдень української книги» полягає в приверненні уваги громадськості до ідеї національної єдності України, об’єднання громадян нашої держави та популяризації української книги.
 Особлива увага, акцентується на художній, пізнавальній та довідковій літературі для дітей, української аудіо, відеопродукції, яку планують з Прикарпаття передати в дитячі заклади на сході України.
   

     Благодійний збір у рамках акції триватиме з 1 березня по 20 квітня 2015 року в приміщенні Лисецької дитячої бібліотеки.

     Шановні жителі селища Лисець!
 Розуміючи всю серйозність ситуації в нашій державі, ми повинні бути єдині як ніколи і з великим відкритим щирим серцем підтримати цю добру справу.
     Ми віримо, важкі часи скоро минуться. Надіємося, що наш подарунок рідного українського слова допоможе вистояти українцям сходу!
 Разом ми залишаємось сильними!

11 березня

Вшановуючи річницю із дня народження Т.Г.Шевченка у Лисецькій бібліотеці організована книжкова виставка "Ти поставив на сторожі слово".


У читальному залі бібліотеки відбулися Шевченківські читання "Вірші Шевченка дзвенять по Україні вічним дзвоном".
 



 27 лютого



Виставка гуртка «В гостях у Саморобкіна»У бібліотеці  відбулася презентація робіт » Посміхнись Україно чудесам твоїх рук».


 Діти із гордістю та задоволенням представили свої чудові роботи.


 23 лютого

"Шануймо мову над усі віки,
Якщо ми хочем зватися народом."
Такими  словами  в Лисецькій   бібліотеці для дітей   розпочалось свято мови. З слів бібліотекаря діти
дізналися,що День рідної мови святкують щороку . Це незвичайне свято відзначають по-особливому.
Найкращий дар, що то його має чоловік  від Бога – ЦЕ МОВА. Чоловік німий дуже нещасливий. Він не може сказати, що його голова думає, що його серце чує. Різними –прерізними мовами говорять люди. За підрахунками вчених, на земній кулі є біля 3000 мов.
Деякі мови подібні, інші зовсім різні. Наша мова має також кілька сестриць,що до неї більш або менш подібні. Споріднені з нашою мовою польська,російська, чеська,словацька,сербська, болгарська та інші. Чужі або зовсім не подібні до нашої китайська,німецька, англійська та інші.
А як називається наша країна?
Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки. І де б ми не були,скрізь відчуваємо поклик рідної землі,хвилюємося аж до сліз , зачувши рідне слово. Недарма засновник української мови і літератури Т.Г.Шевченко писав: Ну щоб , здавалося, слова….
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!..
Читачі  зачитали вірші, оповідання про рідну мову. Діти прийшли до висновку, що потрібно  плекати й берегти найкращу квітку рідної землі – українську мову.                                                                                               
 

18 лютого

… Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла...
Невгамовний біль розриває груди, а сльози застилають обличчя кожного свідомого українця, хоча вже минув рік з того часу, як на очах всього світу у центрі Києва – європейській столиці – цинічно розстрілювали беззбройних людей: студентів, діячів культури, журналістів, робітників, пересічних громадян. В історію України вони увійшли як Небесна сотня. Трагічним подіям січня-лютого 2014 року, як втілення глибокої ідеї переродження суспільства,у Лисецькій бібліотеці організована книжкова виставка-вшанування “Я прийду на світанку, у садок із росою…” ( пам'яті Небесної Сотні ). Ця сторінка української історії ніколи не зникне в забутті, а душі загиблих завжди будуть над нами армією ангелів.

“Слава Героям!”, “Герої не вмирають!”…

17 лютого

Поставте скибку хліба на стакан
І голови схиліть в скорботі вічній
За тих, кого убив Афганістан,
Чиї він душі зранив і скалічив.

О, Україно! Ніжно пригорни
Усіх живих синів своїх, як мати,
Щоб ми уже не бачили війни,
Не чули щоб ніколи звук гармати.
16 лютого в Лисецькій бібліотеці пройшла година памяті
Афганістан в моїй душіБуло вшановано  пам'ять тих, хто поліг на афганській війні.

3 лютого

"Читання – ось найкраще навчання" - стверджує народна мудрість. Не погодитися з цими словами не можна. В цьому переконуєшся щоразу, коли мова заходить про роль книги в житті людини.

Якщо хочеш поговорити з ким-небудь – відкрий книгу.
Якщо ти занудьгував – візьми книгу.
Якщо хочеш одержати пораду – відшукай її в книзі.
Якщо прагнеш знайти друга – подружись з книгою.
Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книгу.
Якщо хочеш відчути безмежні можливості розуму – працюй з книгою.

2 лютого у дитячій бібліотеці  пройшов усний журнал “Література в житті дитини”. Метою  цього заходу було поглибити знання користувачів бібліотеки, розвинути інтерес до читання, викликати почуття поваги і шанобливого ставлення до літератури.

30 січня

«Знайомець із Країни сонячного дитинства»
Він був, він є, він житиме
у кожному новому поколінні тореадорів,
у кожній усмішці сонячного проміння… 

30 січня 2015  -  85 років  від дня народження  письменника Всеволода Нестайко.
Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів та дивовижних створінь. Його світ – неначе золотаве мереживо сяяння кожного з нових поколінь. Здавалося б, він промовляє тими самими словами, малює тими самими пензлями, що і сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його твори не можна випустити з рук, не дійшовши кінця. Всеволод Зіновійович Нестайко – видатний сучасний письменник й казкар.
Звичайно ж, без таланту, без доброти й любові до дітей дитячим письменником стати неможливо. Всеволод Нестайко – дитячий письменник Божою милістю. Зі своїми читачами він веде розмову завжди із щирою довірливістю, не нав’язуючи власних оцінок, із веселим іронічно-усміхненим поглядом на своїх героїв, на їхні невмілі вчинки, таким чином стверджуючи добро, чесність відкритість і засуджуючи зло, малодушність,заздрість.
Лисецька дитяча бібліотека відзначила ювілей дитячого письменника. У бібліотеці відбувся захід, присвячений життю і творчості В.Нестайко   літературний портрет – спомин "Знайомець із країни сонячного дитинства".
Читачі ознайомилися із добіркою  найвідоміших книг Всеволода Нестайко, переглянули відеоролик по книгах "Дивовижні пригоди".

29 січня

Добре кажуть, хто не знає минулого, той не вартий майбутнього!

І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається землі своїм минулим. Саме тому ми повинні знати історію. А історія наша полита  кров’ю і сльозами.

Однією з найстрашніших її сторінок є бій під Крутами.

Щоб нагадати юному поколінню про ті часи у бібліотеці була організована книжкова виставка "Там цвіт прекрасний України довічним сном калинно спить." ( до річниці бою під Крутами )   та екскурс у минуле  "І знову під Крутами рясні сніги упали…"

19 січня

У ці святкові різдв'яні дні в Лисецькій бібліотеці пройшли бібліоколядки "Ходить світом коляда". До нас завітали колядники з вертепом та колядками.

2 січня 2015 рік

Черговий рік – це лиш фрагмент життя,
Черговий кадр у цім чарівнім світі.
Хай в цьому кадрі буде більше світла,
А тіні всі хай кануть в небуття...


Новорічні свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі. У ці дні всі ми стаємо в глибині душі маленькими дітьми, які чекають приходу Діда Мороза з мішком подарунків. І неважливо, що ми давно не віримо в цього сивого дідуся, але щороку ми намагаємося зробити свято веселим і безтурботним не тільки вдома, але й на роботі, для найближчих друзів, колег. Саме з такою метою і був організований в Лисецькій бібліотеці книжковий  огляд "Пригод мереживо Різдвяне", Різдвяні читання "Ялинка ".
("Різдвяна майстерня")
Бібліотекар ознайомила дітей з одним з найбільш важливих родинних свят, одним із найбільш магічних днів, коли кожна сім`я і словом, і ділом створює у своїй оселі атмосферу затишку, багатства, щастя й миру – Різдвом Христовим та розповіла про приготування дванадцяти святкових страв у Святвечір.
Найбільші враження отримали юні відвідувачі від перегляду слайд-презентації «Народні свята зими», з кожним слайдом якої діти поринали в атмосферу зимових народних святДізналися про українські традиції та звичаїпро походження зимових святпро теколи і як їх святкуютьПід час відвідування заходу для юних читачів відкрились скарби народної мудростідодавши ще й всім гарного настрою.

18 грудня


День Святого Миколая 



Святий Миколай

Він ходить від хати до хати,

Питається мами і тата.

Чи є у вас чемна дитина,

Дівчатко мале чи хлопчина?

Для кожного має в торбинці

Найкращі у світі гостинці.

С. Майданська



День Святого Миколая - це веселе народне свято. Кожна дитина з нетерпінням чекає на цей день. Бо Микола-чудотворець піклується про дітей, направляє їх на праведну дорогу. Діти пишуть листи Святому Миколаю. У цих листах вони описують, що гарного, доброго вони зробили за рік, розповідають про свої мрії та бажання.

 Напередодні 19 грудня до дітей України має завітати  Святий Миколай і покласти під подушки або в чобітки миколайчики - приємні подарунки від доброго Святого за гарну поведінку протягом року.

  Миколай скрізь чинив тільки добро і людей навчав робити так само. За це Бог дав йому силу творити дива. У цьому, любі діти, ви ще раз переконаєтеся, коли настане та чарівна ніч... 


 Легенда про Святого  Миколая

 (уривок)


 Коли помер Миколай і його душа стала перед Господнім престолом, Господь спитав:

 - Чого бажаєш, мій Миколаю, в нагороду за добре життя на землі?

 - Нічого не бажаю, - відповів Миколай. - тільки дозволь мені, Боже, сходити час від часу з неба на землю й відвідувати дітей.

 Усміхнувся ласкаво Господь і сказав:

 - Знав я, яке буде твоє прохання. Щороку в день своїх іменин зможеш сходити на землю.

 І від того часу кожного року в день своїх іменин у місяці грудні Святий Миколай ходить по землі і розносить дітям дарунки.


Діти Лисецької дитячої бібліотеки поринули у віртуальну подорож "У чарівному світі казок" до дня Святого Миколая.


Читачі переглянули різдвяну казку "Святий Миколай", "Капці для Святого Миколая", "Як Петрик Святого Миколая шукав". 

Цікаво, хто ж такий Святий Миколай?
Миколаю, Миколаю!
Всі на тебе ми чекаєм!
Приходи у кожен дім,

Щоб добробут був у нім!

12 грудня

Всеукраїнський тиждень права відбувся у Лисецькій  бібліотеці-філіалі.
                  Правове виховання є одним із напрямків загального процесу виховання молоді, що містить у собі правову освіту, вихованням поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадських дій.
           В Україні налагоджується система правового виховання громадян, правової освіти, починаючи із засвоєння кожним змісту Основного Закону.
            Основним завданням правового виховання є формування шанобливого ставлення до законів, нетерпимість до порушень законності та правопорядку. Без знань права вступати в життя складно.            
            Незнання не звільняє від відповідальності. Кожен громадянин повинен володіти хоча б необхідним мінімумом правових знань, знати свої права і обов’язки, які покладає на нього законодавство, знати куди і як звертатися за захистом.
             Лисецька  бібліотека   не стоїть осторонь такої події. В читальній залі бібліотеки діє розгорнута книжкова виставка « УВАГА! ЦЕ необхідно  знати»,  "Дитинство. Права. гарантії", де зібрані друковані матеріали по праву.


10 грудня у бібліотеці була проведена година права "Жити за законами України – обовязок кожного громадянина України ".
12 грудня відбувся конкурс дитячих малюнків, плакатів на тему: "НІ насильству  в суспільстві".



20 листопада



20 листопада вважається Всесвітнім днем дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.



Свято також відзначається в день, коли Організація Об'єднаних націй прийняла декларацію прав дитини. Це відбулося в 1959 році. Крім того, 20 листопада 1989 року була підписана міжнародна конвенція про права дитини.



Серед головних проблем, про які зазвичай згадують у цей день, можна назвати дитячу смертність. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, на сьогоднішній день в світі помирає близько 11 мільйонів дітей молодше п'яти років. Безліч дітей вже в самому малому віці стають інвалідами, не отримують необхідного рівня освіти, якісної медичної допомоги та інших необхідних умов для нормального життя.



Боротьбу з цими сумними явищами постійно веде дитячий фонд ООН, вивчаючи проблеми дітей навіть в період їхнього внутрішньоутробного знаходження.

19 листопада

Презентація книг Ярослави Галик 
18 листопада 2014року в Лисецькій бібліотеці відбулася зустріч із письменницею м.Яремча Ярославою Галик, презентація її книг "Лемківщина-край наших предків", "Маленька українка – у великому Парижі", "Світло очей моїх".
 У своїй книзі "Лемківщина-край наших предків" авторка описала життя на Лемківщині та трагедію депортації його споконвічних жителів із рідної землі 1944-1947років, а також подальше життя депортованих лемків в Україні та світі на прикладі лемківської родини.         
 Книга "Маленька українка- у великому Парижі" – це присвята всім українцям, що волею обставин вже не одне століття змушені розлучатися з рідним краєм –і  часто назавжди.     
  "Нерозважні вчинки стають тяжкими гріхами, їх наслідки-болем, стражданнями, покутою. І лише зрідка зявляється душевний цілитель – каяття,що повертає до первісного світла… Про це – у новій книзі Ярослави Галик  "Світло очей моїх", проникливо,зворушливо,хвилююче…






11  листопада

7 листопада у дитячій бібліотеці відбувається ма1стер-клас по техніці "Декупаж"
Заняття "Декор вазона".











28 жовтня

27 жовтня у Лисецькій дитячій бібліотеці була проведена година спілкування "Невтомний шукач народних скарбів" (до 75-річчя від дня народження Василя Скуратівського)
Усе своє життя Василь Тимофійович Скуратівський невтомно вишукував і зберігав перлини народної культури. Він не міг інакше, бо був глибоко переконаним:
 «По тому, як ми будемо оберігати свої кращі традиції минулого, наступні покоління не тільки оцінюватимуть нас, але й зберігатимуть наші сьогоднішні набутки, які згодом також можуть стати традиціями».
Василь Скуратівський попри нелегкі часи і умови, в яких йому випало бувати, встиг реалізувати себе в багатьох справах та ролях: вчений, організатор і невтомний збирач народних скарбів з культури, побуту нашого народу, популяризатор українства, автор 20 книг-досліджень з фольклору та етнографії, засновник і редактор часопису «Берегиня», наставник багатьох етнографів в Україні, автор понад 500 публікацій в періодичних виданнях, упорядник багатьох збірників.

Творчий спадок Василя Тимофійовича Скуратівського залишиться безцінною спадщиною  і для наступних поколінь.
Під час зустрічі діти пригадали обереги, традиції, звичаї, свята  нашого народу, познайомилися з творчим доробком Василя Скуратівського. Адже книги Василя Скуратівського – своєрідна енциклопедія українського народознавства. 




23 жовтня

22 жовтня 2014 року у читальному залі Лисецької бібліотеки-філіалу відбулася презентація книги Юрія Ситника "50 фрагментів реальності", в якій вміщено більше 50 текстів-аналізів, того, що відбувається в Україні та сучасному світі загалом.
Презентація книги відбулася у присутності автора Юрія Ситника та прикарпатського поета Любомира Стрингалюка.
На свято презентованої книги були запрошені голова Лисецької громадської організації "Разом ми сильніші" Ярослава Білоган, селишний голова, вчителі місцевої школи та користувачі бібліотеки.
Автор подарував свої книги бібліотекам селища

17 жовтня

Впевнено крокує своїми володіннями цариця Осінь. Вона хазяйнує скрізь, куди не глянеш: в лісах, садах, на полях. Струшує додолу жовте листя, дарує нам щедрі дарунки полів і садів.
На честь цієї величної красуні у дитячій бібліотеці відбувся конкурс малюнка "Осінь очима дітей"

10 жовтня

9 жовтня 2014р в Лисецькій бібліотеці відбувся тренінг "Зроби свій вибір, де б ти не був!". Основна мета навчання - надання консультаційних та інформаційних послуг вимушеним переселенцям, які зареєстровані в селищі Лисець.



7 жовтня 2014р.

Свято "Маленька крапелька держави - моє селище Лисець"

Лисець мій, селище красне,
Тобі моя любов і пісня ця.
Ти давнє, древнє, молоде, прекрасне
Хай не минає тебе доля щасна,
Моя ж любов не знатиме кінця.
5 жовтня 2014р. жителі Лисця святкували 523_річницю від дня заснування селища.
З нагоди цього свята у бібілотеці організована книжкова виставка "Стежками землі Лисецької"


СЕЛИЩЕ НАШЕ КРАСИВЕ І КВІТУЧЕ. СПРАВЖНЬОЮ ОКРАСОЮ ЙОГО Є ЛЮДИ. МИ БАЧИМО ЇХ ЩОДНЯ,  ВОНИ ЖИВУТЬ ПОРУЧ, ВОНИ СКРОМНІ І ПРАЦЬОВИТІ. ВОНИ НЕ ЗВИКЛИ ДО СЛАВИ, АЛЕ ЇХ ЩОДЕННА

 ПРАЦЯ – ТО ДЖЕРЕЛО ЛЮДСЬКОЇ МУДРОСТІ І САМОВІДДАНОСТІ. НЕМАЛО ДОБРИХ СЛІВ СКАЗАВ ПРО НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА В.М. ДУБНИЦЬКИЙ, ЛИСЕЦЬКИЙ ПАРОХ УГКЦ ОТЕЦЬ ФЕДІР БОЙКО, ДИРЕКТОР ШКОЛИ М.Р. СОЛТАН ТА ГОСТІ СВЯТА. 



Стало доброю традицією на святкуванні, відзначати учнівську молодь селища, яка своїм навчанням і наполегливою працею примножує честь та гордість нашого рідного містечка.
В роботі, в творчості, в завзятті
Людина на землі лишає слід,
Якщо ви - "Гордість Лисця"
Належить вам змінити світ
(Володар "Гран-прі" міжнародного конкурсу 
акордеоністів - баяністів Італії - Гафич Максим)


(Переможець районного молодіжного фестивалю-конкурсу
"Майбутнє України" - Микитюк Світлана)





(Найкращий читач Прикарпаття - Комарин Вікторія)

Цього дня нам дарували свою творчість, свій талант діти - наше майбутнє, наша надія, наша гордість! А для юних артистів не має більше радості, ніж бачити добрі усмішки глядачів, відчувати святкову атмосферу.


(колектив Лисецького НВК "Море емоцій" - хореографічна композиція "Баяніст")


(танець "Пробудження")

До свята учні Лисецької школи організували благодійну ярмарку "Щедра осінь у Лисці" в підтримку воїнів під час проведення АТО. Всі кошти зібрані під час ярмарки будуть передані на лікування поранених.


Благослови нас, Боже, на добро,
На мир і злагоду у нашім домі
Надія й Віра щоб сплились в одно
Любов з любов'ю ткали щедрі долі

30 вересня 2014р.

Дорогі колеги!

Вітаємо Вас з Всеукраїнським днем бібліотек. Бажаємо Вам міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, родинного тепла, дружнього взаєморозуміння та підтримки. наша професія надзвичайно важлива для нашого суспільства.

Бібліотекарі володарі книжок та книжних полиць, покровителі каталогів та картотек, заручники періодичних видань, газет та журналів!

Сьогодні наше професійне свято. Бібліотекарі смт Лисець вітають Вас від всієї душі та бажають ніколи не падати духом, завжди бути бадьорими та усміхненими і на життєві негаразди дивитись крізь пальці. Нехай все в Вас буде добре!



27 вересня 2014р.

  
 Казка в гості завітала,
   В коло друзів всіх зібрала
Будем книги ми любити
Буде вічно казка жити.

Книжкова подорож 
Поринь в казку – це ж бо цікаво”
Уява та фантазія – найбільш яскраві здібності людини, які розвиваються саме у дитячому віці. Світ чарівної казки живе з нами з дитинства, зачаровує красою мудрого рідного слова.
 Читачі, які завітали до нашої бібліотеки поринули у світ казки.
Бібліотекар знайомила учасників заходу з книжковою виставкою "Казкове царство – мудре господарство".

Діти переглядали нові книги, брали активну участь у конкурсі "Чарівний світ казок", розгадували загадки, згадували вже всім відомі та прочитані казки.
З великою цікавістю діти слухали українські казки онлайн, переглядали ілюстрації та розфарбовували малюнки  до казок, завдяки безкоштовному доступу до мережі Інтернет. 

Гра-мандрівка закінчилася, але не закінчилася мандрівка до скарбниці книг - бібліотеки, де є завжди зустріч з казкою та друзями.





24 вересня 2014р.

Я ЗА ТЕБЕ МОЛЮСЬ, УКРАЇНСЬКИЙ СОЛДАТЕ.
 Я ЗА ТЕБЕ БОЮСЬ, ХОЧ НЕ Я ТВОЯ МАТИ.
І БЛАГАННЯ Я ШЛЮ ДО ВИСОКОГО НЕБА,
ТИ ЗАЛИШСЯ ЖИВИМ, БІЛЬШ НІЧОГО НЕ ТРЕБА .
   Війна чорним птахом увірвалася у безтурботне життя дітей України. Вже багато днів і ночей діти Сходу і Заходу моляться Господу Богу і просять миру для своєї Батьківщини. А ще по-дорослому уважно слухають новини і вірять, що якнайскоріше страшне пекло під назвою "війна" закінчиться. Пишаються діти  нашими захисниками і всіма силами хочуть їх підтримати.

“Діти за життя, діти проти війни!”    

   З 11 вересня по 12 жовтня 2014 року з ініціативи Тисменицького районного відділу культури та районного відділу освіти в Тисменицькій централізованій бібліотечній системі оголошено акцію на підтримку бійців АТО. 

   "Діти за життя, діти проти війни" Під такою назвою в Лисецькій дитячій бібліотеці пройшла акція на підтримку наших воїнів-захисників, що перебувають у зоні АТО. Юні читачі з любов'ю, дитячою щирістю і надзвичайним трепетом виготовляли своїми руками листівки, малюнки та писали побажання солдатам. В кожній літері, у кожному слові юні таланти дякували захисникам і благали скоріше повертатись додому живими і здоровими. Всі роботи будуть передані бійцям АТО.





28 серпня 2014р.

Фото - ілюстративна виставка 

"Україна в полум'ї війни"


Над Україною повисла темна хмара






Над Україною повисла темна хмара...

Чи це війна,чи що це за вікном...
Скажіть за що,за що ця Божа кара...
За що поляг невинний наш народ...





Скажіть за що,у мирний час у світі...

Рідненька ненька заливається слізьми...
Кому і чим,невинні наші діти...
Повинні покоритися в війні....





Ми всі жили у мирній Україні...

Поки Диктатор правити не став...

І села,і міста...

Усі були єдині...





А на війну і не було підстав...

Тепер що сталось з нашими братами...

Які лиш вчора підставляли нам плече...
Які за мить нам стали ворогами...
Скажіть за що,за що оце усе...


У Лисецькій бібліотеці про події на Сході оформлена фото - ілюстративна виставка "Україна в полум'ї війни".

                             




     Кожного дня звільняються українські міста та села , відновлюється мирне життя. Вся країна допомагає біженцям та мирним жителям, які постраждали внаслідок бойових дій.
   Останні зусилля необхідно докласти , щоб остаточно звільнити українську землю від загарбників . Підтримаємо наше військо !
  Слава Україні 

24 серпня 2014 р.
Цьогоріч святкування Дня Незалежності України є особливим для кожного українця.
Мабуть, вперше за роки незалежності, ми збагнули, хто ми є насправді. Зрозуміли, що є вільною, свободолюбивою нацією, яка історично прагне свободи і має силу щось змінити, має відчуття власної правоти та гідності.
Нарешті осягнули, що єдине, що має справжню вартість – це рідна земля, свобода, честь і гідність.
Щоб усвідомити значущість цього свята для нашої держави і суспільства, а особливо сьогодні, у час, коли триває боротьба за незалежність і свободу України, в Лисецькій бібліотеці для читачів було проведено усний журнал «Хай квітне щаслива моя Україна!»



Кожен присутній мав змогу висловити свої думки щодо сьогоднішньої політичної ситуації в Україні. Обговорили позитивні зміни, що сталися в свідомості українців останнім часом. Діти у вишиванках читали вірші, відповідали на питання вікторини на знання минулого і сучасного нашої Батьківщини, її мови, народних звичаїв та традицій. Бібліотекар провела огляд книжкової виставки  «Свою Україну любіть, за неї Господа моліть».
Лейтмотивом заходу стало розуміння того, щоУкраїна може пишатися своїми славними синами і дочками, як і щоденним подвигом, звитягою, героїзмом та наполегливою працею доводять це всьому світу. 


19 серпня 2014 р.
Прислав нам Спас і яблук, і насіння,
І всякий дар, і урожаї нив, 
Благословив святим благословінням, 
Ще й перстним знаком землю осінив.
І знов у тиші дальні переливи 
Церковних дзвонів радісно пливуть.
То раз на рік пора така щаслива,
Коли святити яблука несуть !
   Серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу по своїй значимості вважається третім після Різдва та Великодня святом Преображення Господнє або Великий Спас, Другий Спас.
За Біблією в цей день Ісус Христос разом зі своїми учнями піднявся на вершину гори. Посеред ночі довкола нараз спалахнуло дивовижне світло: їхній учитель у блаженному сяйві здіймався на небеса. Усі почули голос всевишнього, який повістив, що Ісус є намісник Бога на землі. Саме це і переконало присутніх у надприродній місії Христа - об'єднанні земних і небесних начал. Звідси й назва свята - Преображення Господнє.
Однак у народі свято Спаса має ї світське значення, пов'язане зі святом врожаю. Це дає підставу вважати, що його первісне коріння сягає дохристиянських вірувань, оскільки майже в усіх давніх народів існували урочисті свята врожаю. Наші далекі пращури також широко відзначали закінчення жниварської пори.
   
      Наша бібліотека теж приєдналася до святкування Великого Спаса.
Для користувачів бібліотеки в затишному читальному залі оформлена виставка "Щедрий кошик у Спаса".
Видання про народні звичаї та традиції представлені на виставці допомогли читачам і гостям бібліотеки дізнатися про різні назви свята Спаса, його історію, особливості цього свята та народні прикмети на Спаса.
Але не тільки з книг та журналів читачі могли дізнатись багато цікавого, а і за допомогою вільного доступу до Інтернет. Відвідавши Інтернет-центр або використовуючи власні планшети та ноутбуки (адже в бібліотеці вільна зона Wi-Fi) читачі змогли ознайомитись з відеоматеріалами про особливості святкування в різних регіонах України, відвідати віртуальні майстер-класи з соломоплетіння, гончарства, вишивки, лозоплетіння, декоративно-прикладного мистецтва, майстрування ляльок-мотанок, приготування традиційних страв з маком та медом, яблуками та горіхами.
Всіх зацікавлених запрошуємо відвідати нашу виставку у бібліотеці  яка триватиме до 31 серпня.

Бібліотечна Шевченкіада
9 березня 2014 року виповнилося 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Указом Президента України  2014 рік офіційно оголошений Роком Тараса Шевченка.
Значимість творчості Тараса Шевченка для становлення та подальшого розвитку усієї української культури важко переоцінити. Поезія Шевченка стала формотворчим етапом у розвитку української літературної мови. Його творчість відкрила новий етап у розвитку як естетичного так і соціального мислення українського народу, стверджуючи ідеали гуманізму, волелюбства та гідності. Шевченкова спадщина і досі залишається могутнім чинником української культури.
"Ще не було епохи для поетів,
але були поети для епох". (Ліна Костенко)
Ці слова засвідчують велич Т.Г.Шевченка – Поета, Художника й Пророка, який простуючи крізь століття сьогодення, начебто стає сучасником і співучасником наших патріотичних діянь. Високо підняв Шевченко поетичне світло своє – і стало видно по всій країні, куди кожен з нас мусить простувати. Думи народу, його сподівання і прагнення були для Шевченка тим джерелом, яке підтримувало в ньому полум'яний вогонь. що не згасав у його душі від юних років аж до останніх хвилин тяжкого життя.
Т.Г.Шевченко був не лише геніальним поетом, видатним художником, а й освіченою людиною в музичній справі, його називають Генієм і Пророком. Майже в кожній українській родині на почесному місці стоїть його "Кобзар".
Глибше вивчити Шевченкову літературну спадщину, осягнути його філософські думки, краще знати його мистецькі твори допоможе Шевченкіана Лисецької бібліотеки.
Творча спадщина Великого Кобзаря посідає чільне місце серед книжкових скарбів Лисецької бібліотеки.
Шевченкіана включає 145 книг і брошур, та 30 статей із журналів і газет, вона постійно поновляється новими матеріалами.
Зараз бібліотека володіє вітчизняними повними виданнями творів Т.Г.Шевченка, які виходили у 1979, 1984, 2001 роках, виданнями "Кобзаря" – масовим подарунковим, кишеньковим та іншими художньо виконаними творами. Прихильники Шевченківської поезії користуються енциклопедичним виданням "Шевченківський словник" у двох томах (К.; 1978).
Вагому частину бібліотечної Шевченкіани складає література, присвячена життю та творчості великого поета. Протягом існування бібліотека змогла придбати цікаву шевченкознавчу колекцію: наукові розвідки, збірники документів та матеріалів, фотопутівники, альбоми, словники, краєзнавчі матеріали різних років видання, пов'язані з ім'ям Шевченка.
Бібліотечна колекція Шевченкіани постійно поповнюється.
"Садок вишневий біля хати" Т.Г. Шевченко

 І МЕРТВИМ, І ЖИВИМ, І НЕНАРОДЖЕНИМ
ЗЕМЛЯКАМ МОЇМ В УКРАЇНІ І НЕ В УКРАЇНІ....
Вже стало доброю традицією Лисецької бібліотеки-філіалу кожної весни вшановувати добру пам'ять Великого Кобзаря. Невід'ємною його частиною є щорічний конкурс читців – декламаторів творчості Тараса Шевченка "Іду з дитинства до Тараса", мета якого популяризація творчості митця, виховання у підростаючого покоління українців належного ставлення до літературної спадщини Кобзаря. Головне завдання конкурсу – виявлення і підтримка обдарованих читців-декламаторів.  


Переможці конкурсу нагороджуються грамотами та грошовими відзнаками у день святкування Дня незалежності – 24 серпня органами місцевої влади.





З нагоди відзначення 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка в Лисецькій бібліотеці організована книжково- ілюстративна виставка
"Великий син великого народу".
Проведено дитячий ранок поезії Тараса Шевченка про знедолене дитинство, гірку долю матері-кріпачки, яка лише уві сні могла бачити своїх дітей щасливими, про незрівняну красу природи рідної України.
У бібліотеці організована виставка "У вінок Кобзаревої слави", де були викладені вишивки портретів Т.Г.Шевченка, "Заповіти", "Думи мої, думи мої…", дитячі роботи по творах Т.Г.Шевченка: малюнки, вироби з бісеру, з пластиліну.
11 березня 2014 року бібліотека спільно з школою провела Шевченківський вечір
"Свіча запалена від серця".
І кожен раз в весняний час
Всі українські діти
Згадають: нас любив Тарас!
Йому дарують квіти.
Сповнить Тараса Заповіт
Ніхто з нас не забуде!
І хоч пройшло багато літ,
Він завжди з нами буде!
22 квітня 2014 року в бібліотеці проведено літературно-музичний вечір "Трагедія та покликання Шевченкового кохання".
(Хлопчик і мати)
-         Матусю, а правда, що небо на залізних стовпах тримається?
-         Так, синочку, правда.
-         А чому та багато зірок на небі?
-         Це, коли людина приходить на світ, Бог свічку запалює, і горить та свічка, поки людина не помре. А як помре, свічка гасне, зірочка падає. Бачив?
-         Бачив, матусю, бачив. Матусечко, а чому одні зірочки ясні, великі, а інші ледь видно?
-         Бо коли людина зла, заздрісна, скупа, її свічка ледь-ледь тліє. А коли добра, любить людей, робить їм добро, тоді свічечка такої людини світить ясно і світло.
-         Матусю, я буду добрим. Я хочу, щоб моя свічечка світила ясно-ясно.
-         Старайся, мій хлопчику...
"Ми вкупочці колись росли,
Маленькими собі любились,
А матері на нас дивились,
Та говорили, що колись
Одружимо їх. Не вгадали.
Старі зарані повмирали,
А ми малими розійшлись,
Та вже не сходились ніколи…"
(Т.Г.Шевченко та Оксана)
"Ось і булава. Я правнука пастуха, який став гетьманом. Так, все в цьому світі випадковість, навіть саме життя…"
(Княжна Варвара Рєпніна)

Я другом, братом і сестрою
Сіромі стала.
На жаль, у твоєму житті не було жінки, яка б могла сказати:
Любове моя свята!
Богине моя страждальна,
Вже стільки спливло років,
А ти у мене світанна.
І скільки б лишилося днів
На рідній землі прожити…
Та навіть як стану житом,
Знов шепотітиму вітру,
Щоб ти повернувсь мені.
Журавлику-чорнокрил,
Загублений мій, коханий.
Я навіть в свій день останній
Летіти до тебе стану
Допоки вистачить сил!"
(Доля)
Тарасе Григоровичу! Тарасе Григоровичу! Указ! Вийшов указ!
Вільна! Вас звільнили!
(Т.Г. Шевченко та Ускова)  

 "Це я, Ликера. Ти мене чекав?
Чекав, сердешний. Я прийшла до тебе.
Перед тобою винна й перед небом,
Бо ти, як Бог, беріг мене й кохав.
Тарасе мій, Тарасику, прости,
Не осягла тебе, не зрозуміла.
Була рабою молодого тіла,
Не тільки тіла, - серця прагнув ти.
Хиливсь до мене стомленим чолом,
Вдягав, неначе панну, в оксамити,
Хотів під образами посадити
В новенькій хаті, над самим Дніпром.
Хіба простиш мене, простиш хіба?
Я - грудка снігу, ти ж трава зелена.
Стою - твоя невінчана судьба,
Стою - твоя довічна наречена."
(Ликера)
  
"Моя любов!
Моя висока!
Не відпускай мене,
Храни!
Храни від буднів, злого ока,
Храни мої пречисті сни! "
(Т.Г.Шевченко)
Т.Г.Шевченко був не лише геніальним поетом, видатним художником, а й освіченою людиною в музичній справі, прекрасним знавцем української народної пісні. Можливо саме тому його поетичні тексти стали основою багатьох народних пісень.
Кобзарю мій!
Поете мій високий!
А як же ти поезії писав?
- Я не писав, я плакав і сміявся,
Благословляв, співав і проклинав.
Сказати правду, мало турбувався,
Як я притому збоку виглядав
(Ліна Костенко)
Герої його поезії співали і в горі і в радості. У фонді бібліотеки є збірник народних пісень на слова Т.Шевченка "Плавай, плавай, лебедонько".

Травень
У травні до річниці перепоховання  Т.Г.Шевченка у бібліотеці було проведено інтелектуальну вікторину "Стежками творчості Т.Г.Шевченка".
Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним генієм, а й талантом художника, які ніколи не зраджували йому, навіть у години страждань і тяжкої волі.
Для Шевченка малювання стало потребою, вираженням його творчого духу. У Шевченка поєднувалися і боронились водночас поет і художник.
В бібліотеці для послуг читачів виготовлено фотоальбом  "Шевченко - художник".

Цікаву сторінку в історії культури становить бібліографічна Шевченкіана, яка свідчить про те, що ім'я українського поета та його поезія завжди були відомі широкому колу читачів.
У 1985 році Т.Я.Неділько та В.Я.Неділько випустили семінарій, присвячений Т.Г.Шевченку. Він містить чотири розділи:
1. "Історія вивчення життя і творчості Шевченка";
2. "Життя і творчість Шевченка";
3. "Короткий бібліографічний покажчик творів Т.Шевченка та науково-критичної літератури про нього";
4. "Теми для самостійних робіт".

Для послуг читачів ця книга є в фонді бібліотеки. 


18 червня 2014р.
У бібліотеці було проведено семінар “Cлужба зайнятості – надійний партнер роботодавця


23 липня 2014р.
Інтелектуальні ігри у бібліотеці: 



5 серпня 2014р.
Бібліотека виходить на вулиці: 



Немає коментарів:

Дописати коментар