Новини


1 лютого

Українська бібліотечна асоціація - партнер проекту Міністерства цифрової трансформації України "Дія. Цифрова освіта" , що є складовою проекту "Дія", за яким передбачається створення
 онлайн-сервісів
 державних послуг задля побудови "Держави у смартфоні."
Лисецька  бібліотека  долучилася до Національного проєкту   "Дія. Цифрова освіта."
Кожен громадянин може у нас безкоштовно отримати доступ до сайту.


22 січня

З нагоди проголошення акта Злуки всіх українських земель в єдину Українську державу ( 22 січня 1918 року ) у бібліотеці представлена виставка - подія "Соборна мати -Україна, одна на всіх, як оберіг".
Матеріали акцентують увагу на історичних фактах,
що передували злуці, на обєднавчому русі, який охопив майже всю Україну, розповідають про довгий тернистий шлях України до соборності.


14 січня

14 січня 2022 року - 85 років від дня народження Євгена Гуцало: письменника, журналіста, кіносценариста.
У бібліотеці розгорнуто тематичну полицю "Феномен Євгена Гуцало".
Шановні читачі, із творами письменника ви можете ознайомитися у нашій книгозбірні. 

10 січня

У бібліотеці експонується  книжково – документна  виставка "Петро Могила в духовній історії України", що присвячена  425-річчю від дня народження Петра Могили ( 10.01 1597- українського. політичного. церковного і освітнього діяча, Митрополита Київського і Галицького, який мав титул " Екзарх Константинопольського трону ".
Петро Могила був відданим борцем за торжество складних історичних обставин в Україні у 18 ст.
Свої зусилля митрополит спрямовував на реформування національної освіти й церкви, на піднесення свідомості й гідності народу, прилучення України до складу вільних європейських держав.


1 січня

Шановні колеги , читачі  та  шанувальники бібліотек!

Прийміть щирі і сердечні вітання з Новим 2022   роком та Різдвом Христовим! 
Нехай свята ступлять на ваш поріг добром, удачею, любов’ю і щастям, заповнять вашу оселю щедрим достатком, веселими усмішками, радісними подіями. 

Хай 2022-й рік оновить ваше життя оптимізмом і комфортом; збудить творчим імпульсом енергію духу і розуму; запалить серце Вірою, Надією, Любов’ю. 

Бажаємо, щоб кожен день нового року був світлим і плідним, і хай сприяють цьому міцне здоров’я, родинне тепло і вірні друзі.


30 грудня

Увага! Нова книга в бібліотеці!

Лисецька бібліотека для дітей отримала 439 найновіших книг українських видавництв, що надійшли за Програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги.
 Кожна нова книга - це завжди подія та нове знайомство!
 Це яскраві видання на будь-який смак для користувачів різних вікових груп. Це різноманіття багатогранної тематики, яке відкриває таємничий світ космосу, людини, цікаві факти про відомих людей, а також дитячі детективи, фантастика, світові бестелери, книги для підлітків.
Ми впевнені, що кожен з вас завітавши до нашої бібліотеки, знайде для себе щось цікаве.


28 грудня

Лисецька бібліотека для дорослого населення запрошує на перегляд нових книг , які отримала від Івано-франківської обласної наукової бібліотеки ім. І.Франка.
Щиро дякую колегам за підтримку бібліотек!


25 грудня

Ось і настає пора чарівних  новорічно-різдвяних свят.
Починаються Свята з шостого січня і завершуються вісімнадцятого, за народним визначенням «від зірки і до води».
У читальній залі Лисецької  бібліотеки розгорнуто тематичну книжкову виставку – інсталяцію “Дивосвіт різдвяних свят».
 В книжках пишеться про звичаї Українців, колядки, щедрівки, народні обряди, найсмачнішу українську кухню, звичаї нашого народу та все найцікавіше про Водохреща. 
 В цей час можна сповна поринути у святочні народні традиції: насолодитися колядками жартунів-колядників, стати учасником обряду посівання на Старий новий рік.
Не забудьте звернутися до нашої бібліотеки за потрібною для вас літературою, щоб ще веселіше відсвяткувати зимові Свята!


17 грудня

Напередодні Св. Миколая для  учасників  Лисецької стуктури самодопомоги у  нашій бібліотеці  організовано   майстер-клас  по виготовленню  різдв'яного декору -  ялинки.
Діти отримали передсвятковий новорічно-різдвяний настрій та позитивні емоціі.
А також  подарунки приготовлені  для них.
В ролі помічника св. Миколая був отець Федір! 




10 грудня

В рамках акції "16 днів проти насилля" учасниками Лисецької молодіжної ради , за участі бібліотеки було проведено безкоштовний правовий тренінг до Міжнародного дня прав людини.
Бажаючим було надано безоплатну вторинну правову допомогу заступником директора Івано-Франківського місцевого центру спікером Іванною Тичковською.


7 грудня

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.

Започатковане свято з метою, аби об'єднати жінок різного
фаху, віку та національності для збереження українських традицій.
Адже з давніх-давен в українських сім'ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Лисецька бібліотека приєдналася до цього святкування, презентовано виставку "Дай мені, мамо, хустку на згадку".


28 листопада

До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій

Вшановуючи минуле, будуємо майбутнє.

«… повернення до потреби пам’яті, до потреби знання свого минулого, але насамперед – до милосердя, до християнського виміру відчуття людини. Це має бути щоденною пам’яттю – так, як кожна людина має потребу час від часу іти на могилу своїх рідних, згадати їх»
Оксана Пахльовська

Голодомор 1932-1933 років - безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу.
Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення.
За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них - діти.

Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини.
«Машина радянського керівництва» спалила не лише життя мільйонів українських людей, але знищила і ненароджених ними.

Українські люди, які не знали слова геноцид, стали його жертвами, "власною страшною долею шлють нам пересторогу крізь плин віків".
Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії.
Щорічно четверту суботу листопада у країні проголошено Днем пам’яті про жертви цієї трагедії.
Бібліотекарем підготовлено виставку – факт  Голодомор – 1932-1933 років


27 листопада

В оновленому приміщенні бібліотеки відновилися заняття учасників Лисецької структури самодопомоги.
До Міжнародного дня толерантності відбулося заняття " Ми всі різні, але ми рівні ". Презентовано відео - урок " Кожна людина -індивідуальна"


21 листопада




1 листопада



Першого листопада є  віколомною датою в історії українського народу. В цей день на західно - українських землях після сотні літ польського і австрійського панування була створена Західно-Українська Народна Республіка.
 
 В читальному залі  бібліотеки була розміщена книжкова виставка “ЗУНР – наша  гордість і слава ” та відбувся історичний калейдоскоп «Стрілецьку славу не забудемо», в ході якого було проведено мандрівку сторінками становлення ЗУНР і її збройних сил – Стрілецьких формувань.



20 жовтня

20 жовтня 2021 року у бібліотеці розгорнуто книжкову виставку  “ Краєзнавство і поезія:  творчі крила  Івана  Драбчука” присвячену  55-річчю педагогу, історику-краєзнавцю, поету, фольклористу, старшому науковому співробітнику Національного заповідника "Давній Галич".
Запрошуємо усіх зацікавлених ознайомитися із творчим доробком дослідника.
20 жовтня 2021 року у бібліотеці розгорнуто книжкову виставку, присвячену 55-річчю педагогу, історику-краєзнавцю, поету, фольклористу, старшому науковому співробітнику Національного заповідника "Давній Галич".
 Запрошуємо усіх зацікавлених ознайомитися із творчим доробком дослідника.


14 жовтня


Світ у сяйві не впізнати
Саду і городу:
То Покрова - світле свято
Нашого народу.
До Дня Покрови та Дня українського козацтва у бібліотеці організована історико - краєзнавча виставка  
 " Україна козацька: пам'ять віків історії"  та  проведено бібліографічний огляд    "Гетьмани України".


Ювіляри жовтня:


1 жовтня

28 вересня 1918 року народився педагог, письменник, суспільний діяч, труди якого мають світове значення.  Його життя було присвячене школі, дітям.
   Його педагогічна спадщина - це 40 книг, 600 статей, 1200 мініатюр - казок, притч, новел для дітей.
   Його книга "Серце віддаю дітям" вийшла 30 мовами світу.
До цієї  дати  у бібліотеці організовано  перегляд виставки – персоналії
   "Педагог з великої літери".


30 вересня

Колеги, з усіх професій, наша найцікавіша. Кожен день ми маємо можливість зануритися в світ фантастики, поезії, науки і енциклопедій. Кожна   бібліотека - це ціла планета зі своєю історією.

Ми даруємо цей світ всім, хто побажає взяти його у нас. Хай і далі завдяки нам діти відкривають для себе дивовижний світ казок і історій, а дорослі знову навчаться мріяти і вірити в доброту сердець.
Всім здоров'я, удачі і благополуччя!

29 вересня

«Я хочу жити, щоб працювати,

страждати і  боротись разом з вами».
М.Грушевський

      У кожного роду є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української культури, політичної думки і дій останніх двох століть, безперечно, належать Михайло Грушевський та Михайло Драгоманов.

     У вересні 2021 року на державному рівні відзначатиметься 155-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у ХХ столітті незалежної Української держави, історика і організатора української науки Михайла Грушевського та 180 – річчя від дня народження М. Драгоманова, українського історика, літературознавця, фольклориста, громадського діяча.

До цієї події в бібліотеці організована виставка-факт  «Вони жили і творили заради України», на якій представлені книги, що простежують  шлях видатних українських діячів.

Книжкова виставка приваблює увагу всіх, хто цікавиться постаттю М.С.Грушевського та Михайла  Драгоманова, історією національно-визвольного руху, розвитком вітчизняної історичної науки  та культури.



26 вересня

 «Чим далі дороге минуле відходить від нас,
тим дорожче про нього згадка».
Семен Скляренко («Святослав») 

Із нагоди 120-річчя від дня народження відомого українського  письменника Семена Дмитровича Скляренка  26  вересня  в бібліотеці було підготовлено  книжкову виставку – персоналію Класик  з  українською  душею.

Семен Скляренко є автором історичних романів, повістей, нарисів, оповідань, мініатюр та поезії.



22 вересня

Відповідно до Указу Президента України щорічно 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави, як данина всенародної поваги та вшанування пам'яті усіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя.
Партизанський рух став воістину всенародною боротьбою проти німецько-фашистських загарбників.
З нагоди  Дня партизанської слави, з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у бібліотеці  проведено годину вшанування “Земний уклін вам партизанита організовано виставку  “Пам'ять  минулого “, присвячену підпільному та партизанському руху в 1941-1945 роках.
Пам'ять про Другу світову війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя.
Героїчні подвиги українських партизанів у пам’яті народу житимуть вічно.



7 вересня

"Граматика керує навіть царями" ( Ж. Б. Мольєр ).
8 вересня - Міжнародний день грамотності.
Мета Міжнародного дня грамотності - нагадати людям, що бути грамотним - важливо!
До цієї дати у бібліотеці організовано бібліотечну викладку літератури
 " Грамотність - запорука успіху людини."



6 вересня

6 вересня відзначають День читання книг.


Свято створено, зокрема, щоб підбадьорити тих, хто любить читати.
Дата покликана стимулювати шанувальників книги придбати собі щось новеньке для власної бібліотеки,  сходити до бібліотеки за свіженькою книгою чи дати зрозуміти "нечитаючим" , що книги досі існують і їх можна читати і витрачати час на гортання паперових сторінок.
У цей день рекомендують просто сісти, розслабитись, взяти книгу і читати.
Але книги потрібно читати не лише сьогодні, а кожного дня!!!
Адже читання має просто неймовірну кількість плюсів.
Тож запрошуємо відвідати нашу бібліотек

















26 серпня

Увага! Оголошення!

При  бібліотеці  надаються  КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПИТАНЬ ПЕНСІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЖИТЕЛЯМ ЛИСЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ.

Фахові консультації з питань пенсійного забезпечення та відповіді на запитання, які стосувались порядку нарахування пенсії, залежності її розміру від величини зарплати і  тривалості страхового стажу, здійснених  цьогоріч  пенсійних перерахунків, необхідних для призначення пенсії документів, отримали 26 серпня жителі  Лисецької територіальної громади.
Головний спеціаліст відділу обслуговування громадян  № 13 (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області Катерина Рабко консультуючи мешканців громади за місцем проживання, окрім того надала роз’яснення про негативні наслідки нелегального працевлаштування для майбутнього пенсійного забезпечення. Акцентувавши, що тільки офіційна робота і щомісячна сплата внесків здатні забезпечити гідні пенсійні перспективи. 
Під час виїзного прийому відвідувачі Лисецького ЦНАП скористались можливістю подати представнику пенсійної служби документи для оформлення пенсії, замовити пенсійні посвідчення та отримати інші послуги.
Катерина  Рябко  проінформувала мешканців територіальної громади про нову модель звернення за пенсією в електронному форматі через вебпортал Фонду. Що дає можливість значно заощадити час. Водночас звичний порядок подання документів через особисте звернення до органу Фонду продовжує діяти.



26 серпня

Лисець мій, селище красне,
Тобі моя любов і пісня ця.
Ти давнє, древнє, молоде, прекрасне
Хай не минає тебе доля щасна,
Моя ж любов не знатиме кінця.
 
22 серпня жителі Лисецької громади святкували 530- у річницю від дня заснування селища.
З нагоди цього свята у бібліотеці організована книжкова виставка "Стежками землі Лисецької".
Селище наше красиве і квітуче. Справжньою окрасою його є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч. Вони не звикли до слави, але їх щодення праця - то джерело людської мудрості і самовідданості.
Немало добрих слів сказав про наших земляків очільник Лисецької громади Анатолій Лущак, Лисецькі парохи УГКЦ отець Федір Бойко , отець Василь Скурчанський, отець Андрій римо-католицької парафії костелу пречистої Діви Марії.
Найщиріші вітання жителям Лисця прозвучали від Народного депутата України Оксани Савчук та гостей свята.


25 серпня

30
років тому з великою надією та вірою ми прийняли виклик долі – стали на шлях створення та розбудови власної незалежної держави.

Для кожного громадянина України День Незалежності насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й своєї спільноти, саме це стало лейтмотивом святкових заходів у Лисецькій громаді.


30 липня

Торгівля людьми є порушенням прав людини, становить загрозу гідності та  недоторканності конкретної людини і може стати причиною рабського  становища жертв такої  торгівлі. (Витяг з преамбули до  Конвенції Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми)
30 липня – Всесвітній день протидії  торгівлі  людьми.
Торгівля людьми є однією з головних проблем, як в Європі, так і в Україні. Щороку збільшується кількість людей, які стають її жертвами.
З метою привернути увагу громадськості до цієї теми, в  Лисецькій  бібліотеці  розгорнуто інформаційну книжкову виставку  «Скажи «НІ!» сучасному рабству»  та проведено  заняття з дітьми з обмеженими можливостями     “Ні -  торгівлі  людьми”
Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.
Способи втягнення людей у цей процес– це використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи. Тож відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми дає можливість ще раз нагадати усім про актуальність цієї проблеми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.
Відвідавши книжкову експозицію, кожен отримав можливість ознайомитися з правовими нормами українського та європейського законодавства із протидії торгівлі людьми, соціологічними дослідженнями, статтями з наукових збірників та періодичних видань.

28 липня

День Хрещення Київської Русі – України відзначається щорічно 28 липня відповідно до Указу Президента України в 2008 році. В цей день також вшановується святий рівноапостольний князь Володимир – хреститель Київської Русі. Бібліотекарі, як і в минулі роки, інформує своїх відвідувачів про цю історичну подію. Розібратись в надто чутливих і складних питаннях допомагає література.

Бібліотека організувала для своїх користувачів розгорнуту книжкову виставку  «Хрещення Київської  Русі - перша сходинка до духовності».
Запрошуємо на перегляд літератури!


16 липня

До 30 - ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України

 ( 16 липня 2021 року )  в бібліотеці розгорнуто книжкову виставку – подію
 "Історичний шлях до суверенітету".
Виставка репрезентує законодавчі документи, монографії та історичні нариси вітчизняних і зарубіжних авторів, збірники наукових праць, матеріали конференцій та хрестоматії, які висвітлюють цю доленосну подію в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи встановлення її незалежності.

8 липня

В щасливі і сумні години,

Куди б нам не стелився шлях,
Не згасне вогнище родинне
В людських запалених серцях.

 Українське свято «День родини» відносно молоде і відзначається з 2012 року.

Свято покликане поглибити розуміння питань родини, об’єднати заради вирішення всіх найсерйозніших питань пов’язаних із сім’єю. Родина – це та затишна і тиха гавань, де тебе люблять, піклуються про тебе, завжди підтримають і допоможуть.
До дня  родини  в нашій  бібліотеці оформлена книжкова виставка  «Міцна  родина – міцна Україна»


5 липня

Майстер-клас з малювання на камені  "оживляє камінці".
Чергове заняття структури самодопомоги дітей з особливими потребами присвячене мистецтву на довговічному матеріалі - камені.
Скільки таємниць і секретів може переховуватись у звичайних камінцях. Діти оживили і перетворили їх в цікаві вироби та іграшки.
Чудова творча атмосфера подарувала всім низку позитивних емоцій...


2 липня

"Життя - гарна штука. І чудово мати можливість про це думати і писати", 
стверджує Олег Росткович - прикарпатський автор-фантаст, який завітав сьогодні до нашої бібліотеки із своїми книгами, які презентував бібліотеці.
Світ невпинно змінюється, фантастичні технології стають буденністю.
Але чи змінюються люди? І якщо змінюються , то чи на краще?
Все ж автор переконаний: яким би майбутнє не було, люди в ньому будуть!
А якщо будуть люди- то з ними неодмінно траплятимуться веселі і не зовсім фантастичні пригоди!
Тож для тих, кого вабить світ фантастики оповідання   Олега  Ростковича  стануть справжньою знахідкою.
Книги підходять також і для дитячої читацької аудиторії.
Тож запрошуємо наших користувачів на перегляд виставки.


29 червня

Я маю право жити на Землі,
Творити, дихати, учитись.
Примножувати багатства всі її,
Своєю Україною гордитись.

 Цьогоріч  Україна відсвяткувала ювілейний - 25 рік прийняття основоположного документу найвищої юридичної сили.

У ніч з 27 на 28 червня 1996 року депутати Верховної ради від імені Українського народу ухвалили головний документ нашої держави - Конституцію України.

 25 червня, напередодні великого державного свята у Лисецькій селищній раді  та  бібліотеці  відбулися урочисті заходи: книжково - ілюстративна виставка " Конституція - основний закон влади і громади', бесіда - діалог "Закон - законів", патріотичний флешмоб  "Я - українець, моє право - любити землю горду й величаву!"


14 червня


     
Книга іде в  гості
      Працівник  бібліотеки    завітала  до дітей  НВК  груп  «Бджілка»   та  Апельсинка  з новинками літератури для молодшого віку.
Бібліотекар  ознайомила  маленьких  читайликів  з новинками літератури.
Ці книги досить цікаві, вони містять чимало яскравих ілюстрацій, легкі для сприйняття. Дітки не тільки почули про книжкові новинки,  а й мали змогу першими погортати чудові книжечки.

       Прекрасно ілюстровані книжки стануть незамінними помічниками у вихованні дітей. Тож бібліотекар  запросила  дітей відвідати бібліотеку разом з батьками. 


12 червня

     Літні читання на майданчику  «Веселкове книжкове літо»

     Літні канікули – мрія кожного учня.  Це прекрасна пора для змістовного відпочинку, веселих розваг та читання улюблених книжок.  А у книг, як відомо, канікул немає, тому маленькі та дорослі читачі завжди з нетерпінням чекають зустрічі з літературними героями.  
     Книжкові стежини літа надзвичайно цікаві!
      Головною метою літніх читань  є  –  різноманітність літнього відпочинку молодших школярів та ознайомлення їх з кращими творами дитячої літератури,  а також залучення до бібліотеки нових користувачів.
На абонементі  для користувачів оформлено книжково-ілюстративну виставку  “Літечко  запрошує в книжковий  дивокрай ”.
     Бібліотека  під  відкритим  небом  та  літні читання сприяють створенню змістовного дозвілля, комфортного середовища, дружнього спілкування та популяризації літератури для дітей. Відпочинок з книгою – це завжди пізнавально, весело і цікаво. 


10 червня

У  бібліотеці
оформлено виставку – вітання
 «Василь Шкляр:  життя сповнене  творчістю»
( до 70-річчя від дня народження письменника ).
На виставці  представлені книги В. Шкляра, світлини, матеріали Інтернет ресурсів, газетно-журнальні статті тощо.
Шкляр - один  із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників (деякі оглядачі називають його «батьком українського бестселера»).


5 червня

УВАГА!!  Гарна новина!

    Лисецька бібліотека для дітей стала однією з тих, які були обрані для реалізації програми поповнення бібліотечних фондів у 2021 році Українським інститутом книги.

    Наші користувачі з нетерпінням чекають на нові книги.



2 червня

      Особливою категорією  користувачів, з якими бібліотека планує проведення заходів влітку, є діти  з обмеженими фізичними можливостями.
В  бібліотеці відбулася  зустріч учасників Структури  самодопомоги дітей з  особливими потребами. 
      Захід був присвячений  правам дитини і їх всеосяжній реалізації.
      Діти отримали цікавий та емоційний заряд енергії.
      Майстер-клас  "Є право  - значить є надія".
За підтримки голови громади  Лисецької  селищної ради Анатолія Лущака , пароха о. Федора Бойка та начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту  Світлани  Шарабуряк  вирішили підтримати і розширити діяльність на всю територіальну громаду, щоби забезпечити потреби дітей у розвитку, відпочинку і соціальній адаптації.


















1 червня

Складною проблемою людства є права дітей, оскільки, життя, здоров"я, навчання , щастя дітей усього світу недостатньо захищені. Кожна дитина незалежно від раси, статі, мови, національності, майнового стану, стану здоров"я має рівні права з усіма іншими дітьми.
Дитинство - це чудова пора надій і сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Діти - це майбутнє нашої держави, яке формується в сьогоденні.
В цей день у нашій  бібліотеці  проведено правову
інформ-годину:  "Захист дітей у світі: історія та традиції",
виставка дитячих малюнків  Світ очима дитини”.


19 травня

"
День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу."
А ще з вишиванкою пов'язана  вся  багатовікова  історія  українського народу.  Вшановуючи прадавній оберіг, бібліотекарі організували виставку-рекламу «Читаємо вишиванку, як книгу»
 Наші користувачі  демонстрували власні найрізноманітніші вишивки.
Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням   ми запросили  у  мистецьку мандрівку «Українські вишиванки – наче райдуги - світанки».
Відвідувачі бібліотеки мають  змогу переглянути  фото-колаж Чарівна  краса  вишиванки .
  ( Вишиванки   Дем'янек   Галини )

14 травня

 

     З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. День Європи для України означає багато чого, адже наша країна прагне стати повноцінною європейською державою. Це свято нам вкотре нагадує, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. У переддень свята у бібліотеці  пройшов День Європи .

   Запрошуємо на  перегляд тематичної  виставки 
«Разом з книгою по Європі»


13 травня

 
  Ім'я Василя Стефаника вимовляється з особливою любов'ю. Він увійшов в історію не лише української, а й світової літератури як автор правдивих соціально-психологічних новел з життя галицького селянства під владою Австро-Угорської монархії, а згодом шляхетської Польщі.
    Андрій Головко говорив, що не буде ніяким перебільшенням сказати, що з усієї плеяди галицьких та й наддніпрянських письменників початку XX століття саме Василь Стефаник міг би з особливою підставою і правом поставити епіграфом до всього творчого доробку оті прекрасні Шевченкові слова, які він сказав колись про себе:

      «Возвеличу 
Малих отих рабів німих
  І на сторожі коло них
     Поставлю слово»

 Уся творчість Василя Стефаника і є оте мужнє слово на захист і во славу свого народу.
До 150-річчя письменника у бібліотеці оформлено виставку - вшанування  Гідний  памяті  нащадків  та огляд  творчості  Василь  “Стефаник- син  покутського  краю”.


10 травня

Де була б ти сьогодні Європа,

Де була б ти, якби не вони ?

       Календар невблаганно нагадує, що ось уже 76-й рік ми живемо пам`яттю про Велику Вітчизняну війну. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби та рани. Їхні груди вкриті медалями, а на скронях - сивина. Але вони пам'ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати.

Цикл заходів патріотичного спрямування, присвячений Великому Дню Перемоги проведено для користувачів  бібліотеки. Зокрема відвідувачі абонементу познайомились з матеріалами книжкової виставки -  хроніки  «В серцях і книгах пам'ять про війну»,  відбулася  літературна акція “Прочитай книгу про війну”.


 1 травня

Одним із найурочистіших для кожного християнина свята, яке приносить багато радості і душевної теплоти є Великдень. Це дійсно Великий День, який прославляє Воскресіння Ісуса Христа . Він знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю і надію на вічне існування.

Це свято має свої традиції, які встановлювалися поступово протягом багатьох століть. Так як Великдень – найяскравіша ознака всього живого і оновленого, то головними символами цього дня вважаються Життя (паски і розфарбовані яйця), Вода і Благодатний Вогонь.
У  нашій бібліотеці  організована  книжкова виставка-інсталяція «Христос  Воскрес!», на якій  представлено багато цікавої інформації про народні великодні традиції, обряди та звичаї. Користувачів  бібліотеки ознайомили з історією виникнення писанки,та секретами писанкового мистецтва. Про це світле, радісне свято можна дізнатись , переглянувши книги, статті з періодики,  які є на нашій виставці.

27 квітня

26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства -  вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. І через 35  років цей  день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини.

Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.
Цій темі був  присвячений  день інформації   “Дітям  про Чорнобильську  трагедію”, який  пройшов  у  нашій  бібліотеці.
В читальному залі  для  всіх  присутніх  діяла книжкова  виставка – факт «Чорнобиль. Без права на забуття» та пройшла  зустріч з учасниками ліквідації  наслідків  аварії,  жителями  громади  Лисецької  селищної  ради  «Ви з нами, герої Чорнобиля




22 квітня

 
 Встав зранку, умився, привів себе до ладу - і, одразу ж, приведи в порядок свою планету - такими відомими та важливими словами розпочалася екологічна  хвилинка   "Правила поведінки в довкіллі!", присвячена Дню довкілля та Дню Землі .

   В даний  час природа не стільки радує нас своєю первозданною красою, скільки лякає слідами діяльності людини. Екологічних проблем дуже багато: знищуються зелені легені Землі, розростаються звалища сміття... Правильно зрозуміти такі проблеми та отримати різносторонні знання про наше довкілля допомагають юним читачам працівники бібліотеки, які знайомлять дітей з правилами поведінки на природі.
   Юні читачі мали чудову нагоду погортати сторінки книжок про тварин, птахів, рослини, природу нашого краю і всієї України, про все те, що ми можемо втратити, не оберігаючи нашого довкілля.
Не будьте байдужими до природи! Пам’ятайте: нас багато, а Земля одна.
До цього дня свій вірш присвятила жителька нашого селища Гринечко  Наталія.
Ти тільки глянь, яка краса,
Яка багата і жива!
І я горжуся, що вона
Для мене рідная ЗЕМЛЯ.
Ти подивись, які ліси,
Які Карпати надзвичайної краси!
Послухай, як дзвенить  дзвінок-
Це жайворонка голосок.
Ти глянь на те озерце між лісами…
Таку красу не передаш словами.
І ти ще хочеш іншої країни?!
Мені здається, кращої нема, як Україна.
                                    Наталія  Гринечко.



10 квітня

Обери книгу  та вирушай  у подорож”.


7 квітня


 

До Всесвітнього дня здоров’я, який відзначається 7-го квітня  бібліотекар  підготувала книжкову виставку  «Мистецтво бути здоровим».

Потрібно усвідомити просту річ: для того, щоб бути здоровим, необхідно знати, від чого здоров'я залежить і як запобігти хворобам.
Найнадійніший спосіб покращити здоров'я – прагнути до здорового способу життя та виробити сталі корисні звички.
Такі  валеологічні  знання – запорука здоров'я кожної конкретної людини та суспільства.
Запрошуємо до перегляду  виставки,  яка експонується у читальному залі нашої бібліотеки.

1 квітня

1 КВІТНЯ - ДЕНЬ СМІХУ.

ЦЕ НЕ ОФІЦІЙНЕ СВЯТО, В РІЗНИХ КРАЇНАХ ЙОГО НАЗИВАЮТЬ ПО-РІЗНОМУ І СВЯТКУЮТЬ ТАКОЖ ПО-РІЗНОМУ, АЛЕ ГОЛОВНИМ АТРИБУТОМ ЗАЛИШАЄТЬСЯ СМІХ! В НАС ВЖЕ ДАВНО ПРИЙНЯТО ЙОГО ВІДЗНАЧАТИ, ТА З ГУМОРОМ ВІДНОСИТЬСЯ ДО ЦЬОГО ДНЯ!

В Лисецькій бібліотеці також є багато збірок гуморесок, сатир та смішних поезій. Багато наших земляків присвячували гумору чималу частку своєї поезії, в читальному залі бібліотеки збирається краєзнавчий матеріал, де ви можете ознайомитися також і з гумористичними творами наших поетів земляків! Вітаємо вас з цим прекрасним весняним днем, бажаємо вам міцного здоров'я, наснаги та більше щирих усмішок!



30 березня

        Фото колаж   З колиски -  до книжки

         Хто головні герої у нашій бібліотеці?  Ну, звісно,  наша малеча!
Дошкільне дитинство — саме той час, коли варто прилучати малечу до книги, виховувати читацьку культуру. На жаль, сьогодні реалізувати це завдання стає дедалі складніше через нестримний потяг сучасних дітей до мультимедійних розваг. Але ми, бібліотекарі, маємо можливість зацікавити наших дошкільнят яскравою сучасною книжкою, заохочуємо до відвідування бібліотеки не тільки з вихователями, але й з батьками.
Зацікавлені погляди дітей доводять – малечі в нас весело та цікаво!
 Чекаємо на  нові зустрічі!




21 березня

 

Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана (En-hedu-ana) і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.
Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі.
У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. „Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, переважно, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.
Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
У бібліотеці оформлено  книжково – ілюстративну виставку: 
Поезія – це серця мова”.


20 березня


19 БЕРЕЗНЯ 2021  РОКУ ВИПОВНИЛОСЬ  91  Рік ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕТЕСИ, ЛАУРЕАТА ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА  ЛІНИ  ВАСИЛІВНИ  КОСТЕНКО.

Ліна Костенко належить до митців, талант яких здатний до самооновлення на кожному новому життєвому етапі, під впливом нових обставин, духовного й мистецького досвіду поетеси.
Її поезія – це безупинна робота думки в прагненні охопити світ, це болісне прагнення серця вмістити в себе любов і ненависть, цінність і нещадність. Випало на її долю і багато гірких днів і років. Деякий час її ніде не друкували.
У поетеси дуже багато віршів на історичні теми, при чому з історії вона брала найтрагічніші сторінки тих чи інших історичних подій.
Велике місце в творчості Ліни Костенко займають вірші про мистецтво та його роль в духовному житті людства. Приділяє вона увагу і економічній темі, роздумує про час і вічність, торкається любовної та пейзажної лірики.
Саме про це йшла мова в огляді літератури про життя та творчість поетеси під назвою «Поетичний  камертон Ліни  Костенко».


8 березня

9 березня українці відзначають чергові роковини від дня народження Тараса Шевченка. Ім’я, якого відоме далеко за межами нашої країни, творчість якого не залишає байдужим нікого.

Геній українського народу, чудовий лірик, вражаючий художник, незабутній письменник, незрівняний поет, відомий дисидент, солдат та засланець, вічний Кобзар, що торкається струн душі кожного українця.






7 березня


  Нарешті дочекались – прийшла   весна – найпрекрасніша  пора року.
 З її приходом оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, квітнуть та зеленіють дерева, гаї перегукуються голосним пташиним співом.  
      Прийшла   весна! А разом з нею – Міжнародний жіночий день 8 Березня. 
Цей день присвячений найчарівнішій, наймилішій, найзагадковішій,
Одним  словом  – жінці!
      Жінка  і весна…
 Ці милозвучні слова такі різні, але водночас й схожі. Адже, жінка така ж чарівна, привітна, чутлива та тендітна, хоча інколи, буває мінливою та примхливою, як рання весна.
 А скільки всього ще поєднується в жінці!
 Жінка – це муза, яка протягом віків надихає чоловіків на звитяжні вчинки, це дбайлива мати, любляча бабуся, прекрасна господиня, ніжна та сильна особистість.
 Поетами всіх часів і народів   написано десятки тисяч ліричних рядків, присвячених жінці. Слова Оноре де Бальзака тільки підтвердження цьому:    «Жінка  – це ліра, що дарує свої таємниці тому, хто може грати». 
Та не вистачить усіх слів, щоб розкрити всю повноту та значення ролі жінки у світі, яку створила матінка-природа.
Ми любимо тебе, о добра  жінко,
Бабуся, мама і сестричка – намистинка.
Рідненька  моя, ти  найкраща  в світі.
Сьогодні ми даруємо пісні і квіти.
 Шановні колеги та користувачі  бібліотеки! 
Нехай весна  живе у  Вашому  серці  щодня, за будь – якої  погоди та при  будь - якому  настрої. А настрій  нехай забезпечують  ті, хто  поряд, хто любить Вас і кого любите Ви.  
Хай множиться  щастям  Ваше  життя,  здоров’я  Вам,
родинного  затишку та  добробуту.


24 лютого

25 лютого в Україні відзначається 150 - річниця від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча.

Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові
до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби,
 поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості.
 З нагоди дня народження письменниці Лесі Українки у бібліотеці
 оформлена книжкова  виставка – персоналія “Ти себе Українкою звала”.  
Література представлена на виставці  познайомить  відвідувачів з  найкращими книгами, присвяченими  її життю та  творчості.


18 лютого

З  нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні  у бібліотеці  почала роботу виставка історичної події:
«Небесна  Сотня – ангели, що тримають небо», яка містить документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані.
15 лютого

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами.
Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.
Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.
З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.
У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.
15 лютого 2021 року з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ої річниці виведення військ з Афганістану  у бібліотеці оформлено  виставку – вшанування “Афганістан, то біль і смуток, чиєсь обірване життя”.


30 січня

Отримуй позитивні емоції від книжкової виставки «Сонячна усмішка Всеволода Нестайка»
Свідоме життя людини починається з її знайомства з книгою. Перші книги дітям купують і читають батьки. Розглядаючи сторінки з персонажами казок, дитина вивчає алфавіт і потроху починає читати самостійно. А потім вона потрапляє у дивний світ, де оживають її найсміливіші й незвичайні фантазії…
25 січня на  абонементі дитячої бібліотеки   розпочала свою роботу книжкова виставка «Сонячна усмішка Всеволода Нестайка».
На виставці представлені яскраві та цікаві  дитячі книжки, присвячені відомому українському письменнику, якому в 2021  році виповнилося б 91 років.
Всеволода Нестайка вважають класиком дитячої літератури. За 50 років творчого життя було написано та видано близько 40 книжок оповідань, казок та повістей.

25 січня


29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут. У 1918 році відбувся бій на станції  Крути, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Крути – це зоря нової героїчної доби. Геройські вчинки і смерть 300 юнаків під Крутами – це перша ластівка великого перелому й перше велике джерело героїчного піднесення українського народу. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща.
         На передодні Дня пам’яті героїв Крут  в бібліотеці організовано книжкову виставку  “Крути:  і сум, і біль, і вічна слава” та проведено    бесіду-реквієм «Світ єднали ті Крути, ті звитяжні серця…»

22 січня

До 130-ї річниці від дня народження поета, громадського діяча  Павла Тичини  бібліотека  організувала книжкову виставку «Чарівний сад поезії», яка експонується у відділі обслуговування читачів.

Книгозбірня зібрала чимало літератури про поетичного генія, багатогранну особистість - Павла Тичину та запрошує до перегляду всіх, хто бажає познайомитись з його неперевершеною творчістю.
Павло Григорович Тичина належав до найосвіченіших радянських письменників, чия ерудиція охоплювала не лише літературу, а й інші види мистецтва. Він був неперевершеним перекладачем із 40 мов світу. Тичину називали то символістом, то імпресіоністом, то романтиком, зводили характер його поезії до справді притаманної йому панмузичності. Та ось як сказав про генія визначний історик вітчизняної літератури Сергій Єфремов: «Тичину важко уложити в рамки одного якогось напрямку чи навіть школи. Він з тих, що самі творять школи… Поет, мабуть, світового масштабу, Тичина формою глибоко національний, бо зумів у своїй творчості використати все багате надбання попередніх поколінь. Він наче випив увесь чар народної мови і вміє орудувати нею з великим смаком і майстерністю…Дивний мрійник з очима дитини і розумом філософа…»

20 січня

22 січня наша країна відзначила  величне національне свято - День Соборності України.

У цей день в 1919 році, на Софійській площі в Києві, директорія Української народної республіки урочисто проголосила Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. Це свято має історичне та політичне значення для суверенітету нашої держави.

З нагоди цієї дати працівники   Лисецької  бібліотеки   підготували  книжкову  виставку

 “ Соборна  мати -  Україна,  одна для всіх . як оберіг”,  на якій  представлена література, що висвітлює найважливіші події в історії України – передумови і причини об’єднавчого процесу, тернистий шлях України до соборності, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.


5 січня


Виставка - ім'я «Богдан Хмельницький – творець козацької держави» (до 425 – річчя обрання Богдана Хмельницького Гетьманом Війська Запорізького)
До 425 – річчя обрання Богдана Хмельницького Гетьманом Війська Запорізького в біюліотеці  оформлена книжкова виставка - ім'я «Богдан Хмельницький – творець козацької держави».
Богдан Хмельницький - видатний український політик, полководець і дипломат, очільник національно – визвольної боротьби 1648 – 1657 років, що створив армію, формував державні інституції, зміцнював гетьманську владу. Він сформулював державну ідею, що передбачала створення незалежної соборної Української держави, запобіг спалаху громадянської війни. І одночасно запровадив новий адміністративно-територіальний устрій, реформував Січ, зміцнив державні інституції, вдосконалював функціонування органів влади.
На виставці представлено літературу з історії життя і діяльності гетьмана, художні твори про Б. Хмельницького, що надає змогу користувачам бібліотеки розширити свої знання про славетного українського гетьмана. Це вкрай важливо ще й тому, що він відноситься до розряду тих постатей, з яких починається Батьківщина.
Прочитайте знову сторінки нашої історії! Хай доля гетьмана допоможе вам осмислити її!


3 січня


Традиції і звичаї святкування Різдвяних свят в Україні
Чарівний і неповторний казковий світ зимових свят. Та саме на Різдво Христове припадає найбільше зимових обрядів  і розваг. Урок народознавства «Новорічні свята українців: від Різдва до Водохреща», який був проведений в бібліотеці 5 січня, допоміг читачам наблизитись до витоків українських звичаїв та традицій, пов’язаних з зимовим циклом народних свят. Бібліотекар  ознайомила з найпоширенішими звичаями і традиціями, різдвяними колядками, іграми і розвагами, прикметами. Діти співали колядки, розгадували загадки, читали вірші. Було весело і цікаво.


31 грудня

Здається, немає світлішого свята, ніж Різдво, коли дім наповнюється пахощами ялинки, світлом мерехтливих вогнів і очікуванням справжнього дива. І не так суттєво, коли його святкуєш – 25 грудня чи 7 січня, бо головне – це світлі почуття, які сповнюють тебе в цей час, і віра в добро.
    Різдво в Україні, як і будь-де в християнському світі, залишається найулюбленішим родинним святом.
Так, у кожного народу є свої обрядові різдвяні дійства, проте всі вони, відрізняючись за формою, навдивовижу подібні за суттю, бо всі є частиною древнього індоєвропейського культу родини. Скрізь на Святвечір за столом неодмінно збирається вся сім’я.
У бібліотеці організовано святкову   книжкову  виставку 
«Дивосвіт різдвяних свят» та проведено літературні читання “Казки різдвяного ангела”.

 І красуня ялинка, і запалена Різдвяна свічка, зірочки і Янголята, зроблені з паперу – все це створило теплу, невимушену атмосферу Довіри, Добра і Любові.
Як гідні нащадки своїх предків всі ми повинні знати, шанувати наші кращі звичаї, традиції, бо від цього залежить наша духовність, наша цивілізованість і врешті-решт, майбутнє нашої рідної землі.

Так, Різдво це прекрасне свято, що сповнює людину Добром і Любов’ю. І де б ми його не зустрічали – в Україні чи Німеччині, у Грузії чи Польщі, в Норвегії чи Англії – воно завжди даруватиме світу Надію.

Радіймо Різдву і теплу його світла!
«Мир і спокій цьому дому,
Тут немає місця злому.
Добрі маємо новини
Для старого і дитини,
Весь світ нині звеселився
Бо Син Божий народився!»
 «Христос народився! – Славімо Його!»





18 грудня

День Святого Миколая – особливе свято. Всі його чекають з нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій, бо кожен знає, що він за свого життя був добродієм для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку в біді, або в радощах. З особливим нетерпінням чекають на день пам'яті цього доброго святителя діти, бо для них, насамперед – це свято веселощів та подарунків.
У бібліотеці   до Дня Святого   Миколая   експонується  виставка – свято 
“Перша зіронька горить, Миколай  до нас спішить ”.
Запрошуємо до перегляду.


6 грудня

7.12.2020 року у бібліотеці організовано  книжкову  виставку

 ”Квіти, як люди , живі, мають душу”,
присвячену  120-й річниці з дня народження відомої української художниці.
 Катерина Білокур – ровесниця бурхливого ХХ століття, якій судилося пережити його революції та війни, майже не виїжджаючи із своєї рідної Богданівки (нині Яготинського району Київської області). Біографія Катерини Василівни цікава не фактами, а самим способом
життя, мислення, бачення та сприйняття світу. Вона була людиною мудрою і чесною, емоційно та художньо багатою. Слово «святе» - звичайний її епітет щодо мистецтва, яке має служити святій справі – виявленню та утвердженню краси. А втіленням краси були для художниці квіти, які вона вміла не просто змалювати (відтворити), а й «художньо розмістити у картині». Побачивши на виставці в Луврі її роботи, Пабло Пікассо назвав майстриню геніальною. Жінка, яка самотужки навчилася писати і малювати, стала єдиною і неповторною в національному і світовому мистецтві завдяки величезній життєлюбній силі, вмінню насолоджуватися барвами і відчувати красу природи.



1 грудня

У бібліотеці організована книжкова виставка «Пам'ять, відтворена у слові» з нагоди 90-річчя від дня народження відомого українського письменника, редактора, лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка Романа Федоріва.

На книжковій виставці користувачі можуть ознайомитись з його біографією та творчістю, літературно-критичними статтями, світлинами.

Роман Федорів народився 1 грудня 1930 року в с. Братківцях Тисменицького району в селянській родині. Навчався в Станіславському педагогічному училищі, а пізніше – на факультеті журналістики Львівського державного університету ім.Івана Франка. Працював кореспондентом обласних і республіканських газет. З 1967 року і до своєї смерті він був постійним редактором журналу «Дзвін» (колишній «Жовтень») у Львові, а на початку 90-х років доклав чимало зусиль до відновлення довоєнного українського видавництва «Червона калина» та часопису «Літопис Червоної калини». Роман Федорів є автором 30-ти книг, переважно на історичну тематику- «Отчий світильник», «Жбан вина», «Кам»яне поле», «Жорна», «Ворожба людська» , «Скрипка, що грає тисячу літ» та ін.

Роман «Єрусалим на горах «(1973) відзначений Національною премією України ім.Тараса Шевченка та премією Всесвітньої української фундації Антоновичів(1996).

Помер Роман Федорів 14 березня 2001 року у Львові, похований на Личаківському цвинтарі.



30 листопада


Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію "16 днів проти насильства". Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Тож, метою кампанії "16 днів проти насильства" в Україні є актуалізація гострих проблем домашнього насильства для української громадськості, а також активізації громадських об’єднань та державних установ у діяльності і захисту прав жінок у нашій державі та формування ненасильницької ідеології в українському суспільстві.



29 листопада

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
До Дня пам’яті жертв голодоморів у  бібліотеці  було підготовлено меморіальну  виставку – реквієм 
«І свічка плакала в скорботі» та проведено  хвилинку для всіх груп читачів «Сповідаю жалобу сумну». А 28 - го  листопада о 16-й годині  працівники  бібліотеки   долучилися  до загальнонаціональної  акції  «Запали свічку пам’яті».


24 листопада

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня  в рамках загальнонаціональної акції “16 днів проти насильства” в  бібліотеці  проводяться  різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу  до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок. 

 До акції у бібліотеці презентовано книжкову  виставку – застереження  «Захисти життя – зупини насильство!» та проведено інформаційні бесіди для різних груп користувачів.




21 листопада

21 ЛИСТОПАДА В НАШІЙ КРАЇНІ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ. В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ БУЛО БАГАТО ТРАГІЧНИХ ПЕРІОДІВ ТА ПОДІЙ. В НАШ ЧАС В ІСТОРІЮ УВІЙШЛА ЩЕ ОДНА ПОДІЯ – МАЙДАН, ЯКИЙ ЗМІНИВ НАШУ ДЕРЖАВУ ТА НАШ НАРОД І НАШЕ ЖИТТЯ.
В такі трагічні періоди завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні, з справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров.
Готуючись до відзначення Дня Гідності та Свободи, в читальній залі бібліотеки оформлена книжкова виставка-пам'ять під назвою  «Героїв країна – моя Україна».
Ми мусимо пам’ятати про цих мужніх людей, робити все можливе, щоб подвиг героїв не був марним.


15 листопада


Всесвітній день дитини   відзначається щорічно 20 листопада. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування цієї дати.

Діти і підлітки - найбільш вразливі члени будь-якого суспільства. На жаль, в сучасному світі їх інтереси і права часто порушуються. Незадовільні умови проживання, навчання, відсутність безкоштовних ігрових майданчиків – найпоширеніші порушення прав дітей.

До Всесвітнього дня дитини в читальному залі бібліотеки   оформлено книжкову виставку   «Ми  - надія твоя, Україно!», де представлені книжкові видання для різновікової аудиторії, зокрема: про догляд за дитиною та її здоров’ям, матеріали для допитливих і кмітливих дітлахів та документи про права дитини. 



12 листопада



                                    Шановні користувачі!
         Пропонуємо Вам ознайомитись з новими      надходженнями  книг до  бібліотеки.
         До Вашої уваги представлена виставка – афіш  "Книжкові  новинки  осені". 
        Знайомтеся  з  новинками  видань українських і світових    письменників, книгами  на різну тематику,  книгами для дітей. 
         Кожна нова книга – це завжди нове знайомство, нові герої,  нові імена.
 Запрошуємо до бібліотеки.


6 листопада


В ЧИТАЛЬНІЙ ЗАЛІ  БІБЛІОТЕКИ З 5 ЛИСТОПАДА 2020  РОКУ ДІЄ КНИЖКОВА ВИСТАВКА, ПРИСВЯЧЕНА 165-РІЧЧю З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Д. І. ЯВОРНИЦЬКОГО “Козацький романтик.”

Ім'я Дмитра Івановича Яворницького овіяне легендами. З ним пов'язані малоймовірні, на перший погляд, пригоди при розшуках залишків козацької старовини. Кропіткий збирач народних переказів і спогадів, він сам став героєм багатьох з них. Чуйність, відвертість і доброзичливість були характерними рисами українського дослідника.

Протягом життя Д.І. Яворницький написав близько двохсот праць. Найголовнішими з них є «Історія запорозьких козаків» (1892-1897), «Вольності запорозьких козаків» (1898), «Іван Дмитрович Сірко – славний кошовий отаман війська запорозьких низових козаків» (1894) та інші. Багато працював як лексикограф, тобто вивчав слова і складав словники. Зібрав близько 60 тисяч слів, не зафіксованих раніше.
Дмитро Іванович був відомий також як письменник. У 1907 р. побачив світ написаний ним роман «За чужий гріх», а в 1910 р. – збірка поезій «Вечірні зорі».



 5 листопада

Бібліотека – територія дитячого читання
   Як сказав вчитель словесності, митрополит Іван Огієнко, “Читання – це праця корисна та приємна. Тому читайте завжди і всюди, де тільки є для цього можливість, тоді читання стане Вашою звичкою, а вона є ознакою висококультурної людини...”.
Після таких слів, думаю, ніхто не заперечуватиме, що якого б розвитку не набули інформаційні технології, як би не зростала кількість Інтернет-центрів – не зменшиться потреба у слові, у проведенні цікавих заходів, спрямованих на популяризацію кращих зразків вітчизняної та світової літератури.
 Очевидно, що завданням  бібліотеки залишається не лише залучення дитини до читання, а й виховання творчого читача, такого, який уміє грамотно висловлювати свою думку про прочитане, розуміє естетичну цінність художнього твору, бачить і помічає, слухає і чує, радіє і дивується, захоплюється літературним словом, насолоджується читанням.


3 листопада

Свято встановлено 6 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ N1241/97 “Про День української писемності та мови. ” В Указі зазначено: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця.”
Пропонуємо Вашій увазі виставку літератури з нагоди Дня української писемності та мови.
Мово рідна! Ти є вічність. Ти є Правда, Добро і Краса народу нашого. Тож такою і будь вічно, мово рідна! А з тобою будемо вічними і ми, діти твої, на розкішних і безкінечних берегах твоїх.
Сергій Плачинда


29 жовтня

1 листопада 1918 р. на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західна-Українська Народна Республіка. 257 днів проіснувала ЗУНР. З 1 листопада 1918 р. до 15 листопада 1919 р. і впала під переважаючими силами ворогів.
У нашій бібліотеці оформлено тематичну викладку літератури:
“ЗУНР – провісниця держави України” .


22 жовтня



22 жовтня 2020 р. виповнюється 85 - років з дня народження відомого українського поета, літературознавця і політика, академіка НАН України, Героя України Бориса Ілліча Олійника.
До цієї дати у бібліотеці організовано  книжково-ілюстративну виставку: “Сонце  поезії  Бориса Олійника ”.
Борис Олійник – автор понад 50 книжок: збірників поезій, численних публікацій, есе, статей, які друкувались в Україні та за кордоном. Його твори перекладено російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами. Поет високої культури і громадського обов’язку Борис Олійник зосереджував  свою увагу на найбільш важливих проблемах часу, наполегливо утверджував високі гуманістичні ідеали. Він був глибоко переконаний, що кожна людина має жити напруженим життям, бути щедрою й щирою, розуміти красу, неповторність кожної миті існування на землі.
В експозиції центральне місце займають вибрані твори у шести томах, а також найбільш відомі збірки його поезій: «Б’ють у крицю ковалі», «Основи», «Вибір», «Коло», «Відлуння», Рух», «Гора», «Істина», «У дзеркалі слова», «Міра», «Поворотний круг», «Трубіть Трубіж», «Таємна вечеря», «Пісня про матір», «Сива ластівка» та ін.


15 жовтня

 
(18 жовтня 1940, с. Радча Тисменицького р-ну Івано-Франківської обл.).
  "Скільки себе пам'ятаю, - згадує Роман Фабрика, - мріяв про журналістику. Але перш, ніж вступити до вузу, довелося пройти нелегкі життєві університети. У дитинстві пережив голод, школярем працював. Юнаком добував вугілля у заполярній шахті засніженої Воркути. Потім з голубими погонами авіатора готував до польотів реактивні бомбардувальники. Задовго до університетської кафедри старший брат Ярослав дав перші уроки фотосправи. Робив світлини, друкував фото в газетах, знимкував сусідів, друзів, колег, ровесників. Був завжди у мандрах, у пошуках нового, небаченого. Усього в житті досяг самотужки, сам своїм розумом та наполегливою працею. Завжди знав ціну і шану хлібної скоринки, на власній шкірі відчув добро і зло. Можливо, цей гарт допомагав мені пізніше у професійному репортерстві".
До ювілею журналіста у нашій  бібліотеці оформлено виставку – персоналію:
Я – репортер.


14 жовтня

Осінь та книга – чудове поєднання.

Сама осінь з усією її красою та затишністю – вже як сторінка з книжки. Не проґавте можливість надихатися цим прозорим повітрям та може й уявити себе героєм улюбленої книги.



13 жовтня



Шановні користувачі!

Завітайте до бібліотеки, щоб зазирнути до сторінок історії України та ознайомитись з героями сьогодення.

14 жовтня  на свято Покрови  Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва  та День Захисника України. 

День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.    

У  бібліотеці  організовано книжкову виставку – інсталяцію: «Свято сильних, мужніх та безстрашних», яка знайомить з книгами про славні козацькі традиції, історію виникнення  козацтва в Україні, побут і життя їх на Січі. А також представлена література, присвячена захисникам Вітчизни, героїчному минулому та сучасному українського війська.



1 жовтня

Осінь зачаровує нас яскравими фарбами і красивими, ліричними віршами та оповіданнями. Осінь – чудова пора для читання, бо книжкові закладки можна знайти під кожним деревом. Як приємно знаходити у книжці, що взяв перечитати, засохле листячко з твоєї минулої чи позаминулої осені…
Цій порі року присвячена виставка – рекомендація  «Осінь - час читати», яка представлена з 1 жовтня 2020 року в нашій  бібліотеці.

На книжковій виставці представлені книги , які добре читати саме восени. В них є якась особлива атмосфера, яка не сприймається ні в літній сонячний день, ні в зимову холоднечу. Потрібен дощ, опале листя, гарячий чай та ранній похмурий вечір…

З книгою восени тепло та затишно. Тож запрошуємо всіх до «осіннього читання», ми впевнені, що зачитавшись улюбленою книжкою, на зміну осінній депресії прийде справжній осінній настрій.


30 вересня


15 вересня

30 вересня  в Україні відзначається  Всеукраїнський день  бібліотек. 
 Це свято встановлено у зв’язку з великим внеском бібліотечних працівників України у розвиток освіти, науки і культури нашої держави та необхідністю подальшого підвищення ролі бібліотек у житті суспільства.
Саме з цього приводу, напередодні свята, бібліотекарями  була підготовлена і оформлена  книжкова  виставка - інсталяція під назвою «Царство мудрої книги».



10 вересня



Оксана Степанівна Забужко народилась 19 вересня 1960 року в Луцьку. Закінчила філософський факультет (1982) та аспірантуру з естетики (1985) Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. 1987 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Естетична природа лірики як роду мистецтва». Викладала україністику в американських університетах, провадила авторську колонку в деяких періодичних виданнях («Panorama», «Столичные новости» та ін.), вела літературні майстер-класи в Київському університеті ім. Т. Г. Шевченка.

Оксана Забужко є автором поетичних збірок «Травневий іній» (1985), «Диригент останньої свічки» (1990), «Автостоп» (1994), «Новий закон Архімеда. Вибрані вірші 1980-1998» (2001), прози: «Інопланетянка» (1992), «Казка про калинову сопілку» (2000), «Репортаж із 2000-го року» (2001), романів «Польові дослідження з українського сексу» (1996), «Музей Покинутих Секретів» (2009), поем, повістей, книги есеїстки «Хроніки від Фортінбраса: Вибрана есеїстка 90-х» (1999).

Крім того, вона є авторкою численних культурологічних статей і есе у вітчизняній та зарубіжній періодиці. У її перекладі вийшли друком твори П. Сміта, Сільвії  Плят.

До 60 - річчя письменниці у бібліотеці експонується

виставка- персоналія Оксана Забужко: нова хвиля української літератури.



5 вересня


"Ти з нами будеш вічно жити,

Як сяйво сонця, як вечірній спів,

Ти так любив землі своєї квіти,

І так, як квіти, ти людей любив."

В. Сосюра

Михайло Коцюбинський - одна з найяскравіших і постатей в українській та усій світовій літературі кінця ХІХ сторіччя. В своїх творах він показав силу й енергію простих трударів, їх нездоланну стійкість у боротьбі за нове справедливе життя, відобразив соціальні і національні прагнення українського народу, оспівав його високу поетичність.
Творчість Коцюбинського служить художнім прикладом уже не одному поколінню українських письменників.
 ДО  155   від дня народження  письменника   у  бібліотеці експонується
 книжкова виставка – портрет  “Михайло Коцюбинський – великий майстер
художнього слова”



3 вересня

 
«Граматика керує навіть царями»
 Ж.-Б. Мольєр
8 вересня – Міжнародний день грамотності.
Міжнародний день грамотності щорічно відзначається за ініціативою ЮНЕСКО з 1966 року. Сьогодні кількість освічених людей досягає чотирьох мільярдів, проте ще не до кінця досягнута мета ліквідації неграмотності: 860 мільйонів дорослих залишається безграмотними, а понад 100 мільйонів дітей не ходять до школи.
Безліч дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним.
  Мета Міжнародного дня грамотності – нагадати людям, що бути грамотним – важливо!
До цієї дати працівники бібліотеки організували  бібліотечну викладку літератури
 «Грамотність –  символ досягнень людства».


23 серпня 

Україна - це найрідніша і найкраща земля для кожного українця.

Незабаром 24 серпня наша країна святкуватиме свій 29 -й День народження  бібліотека  вітає всіх з цим величним святом  та  представляє   виставку -  інсталяцію

 “День  Незалежності  –  світле  свято  української  державності. ”

19 серпня

19 серпня відзначається Другий Спас – свято, яке за церковним календарем називається  Преображення Господнє.  За важливістю це третє свято після Різдва  і  Великодня.

 У  народі другий Спас найчастіше називають Яблучним і вважають святом врожаю.  

Цього дня освячують у церквах дари саду, городу, пасіки та воду. 

З цієї нагоди в бібліотеці   оформлено книжкову виставку  «Святий  Спас – прийшов до нас».  


12 серпня

З нагоди 80-річчя від дня народження краєзнавця, письменника, поета, фольклориста, історика, теоретика української літератури та етнокультури, пресознавця, педагога, академіка Володимира Качкана в  бібліотеці   представлено розгорнуту бібліотечну виставку – портрет «Осінній сад  Володимира  Качкана».
На виставці були представлені монографічні серіали, що є основним в цьому напрямку: «Українське народознавство в іменах», «Хай святиться ім’я твоє: історія української літератури і культури в персоналіях (ХVІІІ – XXI ст.)», «Віщі знаки думки, серця і руки: Антологія українського автографа», «Постаті», «Сповідь душі: Ярема Гоян в ограненні часу»,  «За престолом нації».  Серед прозових, поетичних книг, збірок новел, що представлені на виставці заслуговують на увагу: ліричний роман у новелах «Небесія» ,зошит лірики писаний болем душі «Кетяги Рибнянської осені»,  «Епістоли серця: Поезія днів моїх».


3 серпня

ЯРОСЛАВ  ЯРОШ:  Поет  тридевятої  землі.
3 серпня 2020 року нашому краянину, відомому українському поету, письменнику, сценаристу та композитору Ярославу Ярошу могло б виповнитися 70 років, але, на жаль, автор так і не дочекався свого славного ювілею.
 Народився Ярослав Ярош у с. Королівка Коломийського району.  Випускник факультету журналістики Львівського університету ім. І. Франка, працював у редакціях Тлумацької і Городенківської районних газет та Івано-Франківської обласної молодіжної газети.
Ярослав Ярош - автор 16 поетичних збірок («Ярінь», «Солов'їна діброва», «Всі сторони світу», «Тернові яри» тощо), драми-хроніки «Горно пекельне (Степан Руданський)», п'єси в листах і новелах «Біла лілія (Василь Стефаник та Ольга Кобилянська)», трагедії «Репресії», історичної драми у віршах «Топір помсти (Олекса Довбуш)», ліричної драми «Горда княгиня (Іван Франко та Юзефа Дзвонковська)», діалогів «Жіноцтво (Симпатії Івана Франка)», епістолярної драми «Дорогий хтосічок (Леся Українка і Ольга Кобилянська)», повісті «Листи до мами» (про В. Стефаника) та ін.
Він - лауреат премій імені Мирослава Ірчана, імені Михайла Старицького, імені Тараса Мельничука та імені Маркіяна Шашкевича (Канада).

27 липня

Мільйонер, що став праведником
29 липня минає 155  років від дня народження видатного українця, ім'я якого тривалий час було забутим, а нині проголошено праведним. Митрополит Андрей Шептицький (1865-1944 рр.) увійшов у історію української державності як визначна постать релігійного, наукового, культурно-історичного простору країни. Особливої уваги заслуговує його меценатська діяльність, що була спрямована на підтримку національної культури, освіти і мистецтва тієї доби.
З нагоди ювілею великого українця для користувачів бібліотеки було організовано перегляд літератури 
"Людина епохи –  Андрей   Шептицький".


20 липня

Приємна новина – нові книги у бібліотеці!Шановні користувачі!
         Пропонуємо Вам ознайомитись з новими надходженнями  книг до  бібліотек.
        До Вашої уваги представлена  виставка -афіша   "Книжкові новинки ". 
Знайомтеся з  новинками  видань українських і світових письменників, книгами  на різну тематику,  книгами для дітей. 
         Кожна нова книга – це завжди нове знайомство, нові герої, нові імена.
 Кожен читач знайде собі захоплення, нову книгу для читання. 
 
 


19 липня

"Володимир Винниченко на перехрестях соціальних і національних прагнень"
З 5.07.2020 р. по 17.07.2020 р.  до дня народження  В.Винниченка в бібліотеці представлена книжкова виставка-портрет  "Літературна спадщина
Володимира   Винниченка
Володимир Винниченко - яскрава, непересічна, багатогранна особистість. Його життя вистачило б не на одну людську долю! Письменникові судилася незвичайна доля, сповнена як перемог, так і трагічних моментів. Передусім трагічною є історія його художньої спадщини, яка надовго була вилучена з культурного обігу. Проте сьогодні нас дивують яскравість образів та оригінальність ідей, що притаманні творам Володимира Винниченка.

В. Винниченко - неординарний політик, який умів аналізувати найменші зміни в суспільному житті та прогнозувати його розвиток. Відомий письменник-новатор, драматург, який вплинув на розвиток українського театру, шокував читачів своєю відвертістю та поглядами на життєвий устрій, митець. Чи  можна побачити людину - сильнішу, рішучу, справжнього бунтаря, зі складним особистим життям, вимушеного стати емігрантом, незважаючи на те, що свої сили, ідеї, розум - усе віддавав задля блага Батьківщини. Його життя захоплює, немов авантюрний роман, і, безумовно, важко уявити собі Україну першої половини ХХ століття без Володимира Винниченка.

15 липня


 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР абсолютною більшістю голосів прийняла «Декларацію про державний суверенітет України», яка стала передвісником незалежності нашої держави.В рамках цієї події, центральна районна бібліотека презентувала книжкову виставку "Декларація єдиної нації», де висвітлені основні розділи та положення Декларації. Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з текстом Декларації про державний суверенітет України, матеріалами з історії прийняття документа, книгами з історії та сучасності України.
3 липня

До 80 – річчя від дня народження Яреми Гояна
Книга мого життя під світлом неба,
мов птах – має два крила і одне серце.
Я.Гоян
До 80 – річчя від дня народження Яреми Гояна  у  бібліотеці   організовано  виставку – огляд   бібліодайджесту  “Веселковий світ Яреми Гояна”.Відомий український письменник, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (1993), літературних премій ім. О.Пчілки, М.Черемшини, І.Огієнка, І.Кошелівця, Я.Галана, директор видавництва „Веселка”, заслужений діяч мистецтв України, почесний доктор Української академії друкарства, представлений літературно – публіцистичним і мистецьким творчим доробком :
«Вогні яворові» (1984)
“Воскреснемо!” (2000)
„Присвята” (2001)
„Воскресни мамо!” (2006), тощо.

Відвідувачі бібліотеки з цікавістю оглянули численні твори В. Василашка “Просвітитель: Ярема Гоян”, “Жбан покутянина” В. Качкана, “Пророк” В. І. Касіяна, “Дух воскресіння” Я. Білоуса, “Таємниця любові” С. Пушика, “Веселковий талант Яреми Гояна” М. Сороки та ін.Своїм яскравим і творчим життям неординарний український письменник, наш краянин, підтверджує свої заповітні слова: „Воскреснемо! Бо земля наша, хоч і розіп’ята на хресті історії, але свята. Воскреснемо! Бо ми вічно були на цій Богом даній землі як народ, і помолимося, хай рідне небо пошле нам силу для життя й воскресіння”.


1 липня

Українська родина – найбільша цінність нації
Здавна відомо, що родина – то невичерпне джерело наснаги, любові та батьківських обов’язків. Українці завжди шанували родинні зв’язки. Родина – це корінь, з якого виростає стовбур, гілки, квіти, а потім плоди…
8 липня, в день пам’яті святих Петра і Февронії, покровителів сім’ї та шлюбу, в Україні святкують Український День родини.
У житті кожної людини сім’я займає особливе місце, вона є найпершим цілісним орієнтиром на життєвому шляху кожного із нас.
Формування ж духовної культури особистості завжди здійснювалося через читання, бо саме книга є одним з активних чинників виховання.
До Українського дня родини в бібліотеці  діє книжкова виставка
“Все починається з родини”.
 Література, представлена на виставці, ознайомить зі звичаями, традиціями української родини, розповість про родинні взаємини, допоможе пізнати секрети виховання дітей.
Особливе місце на виставці займає література, яка буде цікава для всієї родини, бо традиції спільного читання батьків і дитини благодатно впливають на всю родину і, що найважливіше, стають приємним та улюбленим сімейним дозвіллям.
 



12 червня


Незабаром День Конституції України
Українці називають себе все частіше спільнотою.  Що таке спільнота? Це люди об’єднані навколо ідеї, що розділяють спільні цінності.  Що таке Конституція? Основний Закон, який декларує цінності держави.
У перший місяць літа відзначаємо День Конституції України. День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України.
Конституція – це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян.



10 червня

МУЗИКА В ПОТОЦІ ЧАСУ».

«Мені здається, музика – космічна, найбільш космічна з усіх  мистецтв»
Л. Костенко.
Музика супроводжує нас усе життя. Це велике, ніколи нев’януче мистецтво. Повага до цього невичерпного і складного художнього світу, який називається музикою, - перша і найважливіша умова спілкування з нею. Музика, як жива, перебуває у вічному русі, створюючи навколо звукове поле, яке поширюється у просторі та часі, у нашому внутрішньому світі, нашій пам’яті, у наших почуттях ще довго після того, як прозвучав останній звук.
 Для тих, хто хоче більше знати про музику, музичне мистецтво, його історію   експонується книжкова виставка 

«Україна у віршах, піснях і прозі».


8 червня

НАТАЛІЯ КОБРИНСЬКА – ЗАЧИНАТЕЛЬ ЖІНОЧОГО РУХУ
(8.06.1855–22.01.1920)
Цього року відзначаємо  165 -літній ювілей видатної Українки, зачинательки жіночого руху в Україні, талановитої письменниці Наталії Кобринської.
Хоч минуло 16
5 років від її народження та 100 років, відколи вона покинула земний світ, роль її в історії України не втрачає свого значення. Навіть навпаки: у наш напружений і скрутний час варто почерпнути натхнення й сили в її прикладі.
У бібліотеці організовано виставку – портрет

“Увійшла у безсмертя.”


31 травня

1 червня, у світі відзначають Міжнародний день захисту дітей.
Міжнародний день захисту дітей заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, а почали його святкувати в 1950 році в 51 країні світу.
Захист дітей та їх права завжди викликали пильну увагу міжнародного співтовариства. Ще в 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську Декларацію прав дитини. У той час права дітей розглядалися в основному в контексті заходів, які необхідно було прийняти відносно рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми. У 1959 році Організація Об'єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні і правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей. 
Проте Женевська декларація прав дитини 1924 року та Декларація прав дитини 1959 року носили лише декларативний та рекомендаційний характер, а для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тоді й постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей. 20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала цю Конвенцію 27 вересня 1991 року і з того часу цей документ є частиною національного законодавства.
В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента №568/98 від 30 травня 1998 року.
Наша бібліотека теж приєдналася до цього святкування. 
В читальному залі книгозбірні організовано тематичну виставку
 “Україна починається з тебе.”



22 травня

День Героїв  України — це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.
Бібліотека    організувала   книжкову виставку – пам’ять   “ Не вмре героїв вічна слава, із болем змішана гірким”  , про українців, які присвятили своє життя служінню українській нації, хто боронив Україну  і боронить її сьогодні до останнього подиху.

Книги, розповідають про мужність борців за волю України, які стали прикладом нескореності у відстоюванні інтересів рідного народу і держави. 
21 травня

ВГО Українська бібліотечна асоціація та  Український інститут книги
провели  онлайнову   конференцію   «Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19», яка відбулася  19 травня 2020 р. з 12.00 до 14.30.
Працівники  Лисецької  бібліотеки  прослухали  3 сесії:
- Безпека користувачів та бібліотекарів: умови виходу з карантину
- Сервіси бібліотек у дистанційному режимі

- Процедури відбору, придбання та розподілу книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів у 2020 р.
 
 
 
 
 


20 травня


День вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу
 У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня.
Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.
Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець може одягти вишиванку і вийти в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.
Працівники бібліотеки теж долучилися до цього свята.
В бібліотеці  організована  книжкова виставка – інсталяція української  вишивки “Читаємо вишиванку, як книгу.”
 
 
 


15 травня

    Сім’я – це основа суспільства. Як у всьому світі, 15 травня українці відзначають Міжнародний день сім’ї. Свято було засновано постановою ООН з метою звернути увагу на проблеми сім’ї, як базового осередку суспільства.
   З нагоди Міжнародного дня сім’ї в бібліотеці організовано книжкову  виставку: «Моя сім’я – моя родина .» 

     З незапам’ятних часів сім’я була і залишається основою основ, як запорука продовження роду, виховання дітей, майбутніх громадян своєї країни.



12 травня

Читачам про коронавірус
Новий корона вірус CoVID - 19, уперше виявлений торік у грудні в Китаї.
Президент України Володимир  Зеленський під час наради з керівництвом МОЗ наголосив на необхідності поліпшити інформування громадян та сформувати для них чіткі рекомендації.

В читальному залі нашої бібліотеки створено  інформаційний куточок "Увага! Актуальна стаття!", де розміщені статті, в яких розповідається все про  коронавірус.


5 травня

Виставка-інсталяція: “Ішла по країні весна, Війна закінчилась страшна.
(до Дня пам’яті жертв  Другої світової війни)


26 квітня

Чорнобиль… Для мільйонів українців та жителів країн пострадянського простору це слово назавжди закарбувалося у пам’яті, стало синонімом небезпеки, понівечених доль, невимовного жалю та довічного болю. Ця трагедія не тільки забрала життя та здоров’я тих, хто першим кинувся на боротьбу з лихом, вона і сьогодні нагадує про себе пустими населеними пунктами, землями, які на довгі роки виведені із господарського користування, тисячами скалічених душ. Увесь світ сколихнувся того трагічного дня – 26 квітня 1986 року, який назавжди увійшов в історію людства під назвою «Чорнобильська катастрофа».
Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.
До Дня пам’яті наслідків Чорнобильської трагедії в читальному залі бібліотеки організована інформаційна тематична виставка
«Біль і тривоги Чорнобиля».
Чорнобиль – це наш біль і пам’ять.


20 березня

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ У ЗВ’ЯЗКУ З ПОШИРЕННЯМ КОРОНАВІРУСУ.
Заходи профілактики під час карантину, пов’язаного із поширенням
вірусної інфекції
Джерело вірусу – людина і лише людина. Чим менше контактів з людьми, тим менше шансів захворіти. Уникайте місць масового скупчення людей. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
Захворіли – лишайтеся вдома.  Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
Мийте руки. Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезінфікуючі гігієнічні серветки.
Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їх ні шанси потрапити в організм.
Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах.
Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
Гуляти на свіжому повітрі можна скільки завгодно, тримаючи відстань від інших людей. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально.
Пам’ятка щодо поведінки під час загрози поширення короновірусної інфекції
Що таке новий коронавірус?
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.
Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.
Діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.
Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.
Як довго вірус живе на поверхнях?
За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
Як захиститись від нового коронавірусу?
Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій:
мийте руки;
уникайте близьких контактів з хворими;
збалансовано харчуйтеся;
пийте достатньо рідини;
провітрюйте та зволожуйте приміщення;
ведіть здоровий спосіб життя;
подбайте про достатню кількість сну;
не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Поширені фейки
Багато компаній пропонують товари, медичні препарати, БАДи чи навіть вакцини, що мають вас захистити від нового вірусу. Проте наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. Не захищають від коронавірусу 2019-nCoV:
Захисні маски. Маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закритих приміщеннях. На вулиці маски неефективні. Також маски вдягають лікарі під час операцій.
БАДи та гомеопатія. Ефективність цих препаратів не доведена, тому вони не здатні захистити від нового коронавірусу.
Імуномодулятори. Такі лікарські засоби може призначити лише лікар.
Цибуля, часник, алкоголь та інші засоби «народної медицини». Не має жодного наукового обґрунтування ефективності цих засобів. Алкоголь навпаки пригнічує імунну систему і послаблює організм, ускладнюючи процес боротьби з вірусом.
Де можна знайти актуальну та достовірну інформацію про новий коронавірус?
Для отримання достовірної інформації радимо обирати лише офіційні джерела. Актуальна інформація про поширення коронавірус 2019-nCoV у світі, поради та профілактичні заходи:
Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти
Сторінка Центру громадського здоров’я України
Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України

9 березня

Єднаймо душі словом Кобзаря
Тарасове Слово лине по Вкраїні.
Миле і дорослому, миле і дитині!
Лисецька  бібліотека для дітей долучається до  Всеукраїнського  марафону  дитячого читання!
#ДітиЧитаютьКобзаря_2020
 
 
 


8 березня

 З нагоди ювілею  відомої прикарпатської поетеси, прозаїка, літературознавця, члена Національної спілки письменників України, професорки кафедри української літератури Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ольги  Слоньовської  бібліотека  організувала  перегляд книжкової  виставки 

Я мовою любові говорю…


6 березня

Весна – дивовижна пора року. Природа прокидається від довгого сну, все розквітає, а на деревах з’являються перші бруньки. Першим святом весни є свято жінки.
6 березня в бібліотеці до Міжнародного жіночого дня для учасників Лисецької структури самодопомоги дітей з інвалідністю  пройшов майстер - клас 
«На порозі святкового дня»
Найкращий подарунок це той, який зроблений своїми руками і від щирого серця.
Такі заняття не тільки дарують радість, а й поліпшують моторику дитини, розвивають креативність та творчі здібності, дають можливість проявити себе.

Діти з великим натхненням виготовляли гарні вироби, ділилися своїми враженнями та демонстрували свої роботи один одному, а потім подарували їх своїм матусям та бабусям. 
 
 

5 березня

День краєзнавства у бібліотеці.
Основною метою Дня стала популяризація краєзнавчої літератури, поглиблення знань з історії та культури рідного краю.
Засідання круглого столу «Чи потрібні нам знання з історії рідного краю?!» провели бібліотекарі .
Фахівці ставили за мету: залучення молоді до вивчення історії, культури українського народу; утвердження національної самосвідомості, патріотизму молодих громадян; виховання любові до рідного краю.
Користувачі  бібліотеки   переглянули  папки – досьє про Лисець  та  виставку
 “Краю мій – моя зелена казко”,  де зібрані   матеріали  та документи   про історію  нашого селища.
Живий інтерес користувачів бібліотеки викликали слайд-бесіди «Історія в кожному імені.»
Викладка літератури «Нові краєзнавчі видання» та індивідуальні консультації біля ДБА бібліотеки на тему «Як знайти літературу по краєзнавству в каталогах та картотеках» задовольняли самих вимогливих користувачів бібліотеки.
Бібліотекарі – володарі безцінних книжкових багатств, як ніхто інший обізнані з друкованими джерелами, у яких висвітлено краєзнавчі аспекти краю. Тому, протягом Дня краєзнавства вони запрошували учасників заходів більше читати, у т. ч. краєзнавчу літературу, частіше відвідувати бібліотеку, щоб бути ерудованими, знати, на якій землі живемо, і вміти розповісти про свій край.
 


1 березня

Масляна завершувалась "прощеною неділею", коли всі прощалися з масляним, смачним, веселим тижнем і водночас просили у близьких вибачення (прощення) за нанесені образи. В цей день потрібно обійти усіх родичів та сусідів і попросити пробачення за всі скоєні образи, аби очиститись перед Великим постом від усякої скверни.
Працівники бібліотеки  організували для гостей  народознавчі  посиденьки “Масляна до нас прийшла” з куштуванням смачних млинців, вареників та запашного чаю. Наше невеличке приміщення ледь вмістило всіх бажаючих. Бібліотекарі розповіли про історію свята, звичаї, прикмети та про те, як проводжають зиму в інших країнах. Читали вголос українські байки та гуморески, співали народні пісні. А якими різноманітними млинцями порадували нас наші гості! З сиром, з маком, з родзинками, з яблуками, з грибами…
Також бібліотекарі підготували огляд народознавчої книжкової виставки 
“Масляні традиції . Весело пройшло свято.

Як кажуть у народі : «Масляна відбулася - весна розпочалася!»
 
 
 


21 лютого

Міжнародний день рідної мови в бібліотеці
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято дає можливість громадянину будь-якої країни відчути свою належність до своєї нації, відчути себе часткою народу, серед якого народжуєшся, зростаєш, стаєш Людиною.
Мова - духовне багатство народу, це історія життя наших далеких предків, це наш родовід. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові. Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Нині українська мова - одна з найбагатших мов світу. Вона, мов неповторний самоцвіт, виграє барвами веселки, має своє звучання, свою вагомість, свою красу. Нею написані невмирущі твори Г.Сковороди, І.Котляревського, Т.Шевченка, Л.Українки, П.Мирного, І.Франка, О.Гончара, Л.Костенко, Д.Павличка, В.Симоненка та багатьох інших. Кожен з них вніс у розвиток мови часточку свого досвіду, часточку душі. Отже, нам є чим пишатися, кого наслідувати. Ми повинні шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу, щоб зберегти її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь.
До Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці для учнів НВК  проведено мовний етюд «Люблю я мову України за ніжність слова і красу»  та вікторину  “Говоримо правильно.”
Читачі дізналися про історію свята, нелегкий шлях утвердження української мови, почули імена тих, хто у важкі часи піднімав свій голос на захист рідної мови. 

Учні ознайомились з книжковою виставкою “Наша мова калинова” та відповіли на питання вікторини .
 
 
 


20 лютого


 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні, в який вшановують відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності.
 В цей день у  бібліотеці була проведена година пам’яті «Цвіт життя вони віддали Україні»
для молодших користувачів пройшла хвилинка пам’яті  “Герої не вмирають, просто ідуть на небеса.”

Присутні на заході здійснили екскурс у минуле нашої держави, дізнались про героїзм українського народу від часів князя Святослава і до сьогодення. До цієї дати було проведено перегляд  книжкової виставки
 «І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України.» 
 

 Виставка не тільки розповідає про героїку подвигу українського народу, а ще й закликає всіх бути справжніми патріотами своєї Батьківщини.

Схиляємо низько голови перед пам’яттю людей різного віку – Героями Небесної Сотні, яких було вбито в мирний цивілізований час ХХІ століття. Герої не вмирають доки пам’ять існує про них.

16 лютого

14 лютого  у  бібліотеці пройшла  підготовка до свята Стрітення учасників  Лисецького  парафіяльного осередку. 

 Ці діти теж схожі на свічки - діляться з тими хто до них небайдужий теплом і світлом своїх сердець!!! 
 
 
 


15 лютого



Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє…  Сьогодні в умовах неоголошеної війни з сусідньою країною українські воїни демонструють патріотизм, мужність та відвагу захищаючи територіальну цілісність, вони гідні нащадки своїх дідів та прадідів.  У бібліотеці організовано книжкову виставку – пам’ять: «Афганістан: біль душі і пам'ять серця», яка акцентує увагу на важких, жахливих буднях війни та проведено годину історії “ А біль Афгану – навіки в душі чомусь не замовкає.”


14 лютого

«Подаруй бібліотеці книгу!»
Досить символічно, що 14 лютого відзначається два чудових свята – День Закоханих та День дарування книги. І якщо з популяризацією першого проблем немає, то про друге свято знає менша кількість людей. Бібліотекарі, як люди закохані в книгу, хочуть виправити це становище.
Ініціатива появи Дня дарування книг (International Book Giving Day)  належить американці Еммі Бродмур – засновниці сайту дитячої книги у США. До цієї  ідеї її підштовхнув маленький  син, який запитав маму , чому немає особливого дня в році, коли люди дарують один одному книги. Ідею підхопили мільйони людей по всьому світу, що сприяло надання йому статусу Міжнародного.
Мета свята проста і зрозуміла – підвищити інтерес до книги, надихнути людей дарувати друковані видання один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам.
Хоч це свято досить молоде – започатковане 2012 року, та в стінах нашої бібліотеки ця традиція налічує не один десяток років. Адже, дарування книг бібліотеці – це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. А факт надходження книжкових подарунків – показник престижу бібліотеки, та її важливого місця у суспільному житті.
Ми надзвичайно вдячні за подаровані видання та впевнені – вони обов’язково знайдуть свого читача.


У  бібліотеці було проведено годину краєзнавства Письменники рідного краю, дарують малечі книжки.


12 лютого

Зовсім недавно увійшло у наше життя свято - День всіх закоханих або День святого Валентина, яке відзначають 14 лютого.
День святого Валентина - це світле свято, коли всі люди, хочуть повідомити своїм коханим, рідним , близьким про свої почуття.
У нашій країні традиція дарувати один одному листівки-валентинки, милі сюрпризи і зізнаватися в любові всім оточуючим з'явилася відносно недавно, на початку 90-х років.
З цієї нагоди в бібліотеці  відбувся майстер-клас «Валентинки своїми руками».

Учасники групи самодопомоги використовуючи кольоровий папір та фетр, старанно виготовляли листівки у вигляді сердець, гарно оздоблюючи, проявляли фантазію і демонстрували свої смаки та вміння.
 
 
 


27 січня

30 січня 2020 року,класику української дитячої літератури. Всеволоду Нестайку виповнилося  б 90 років.  Всеволод Зіновійович Нестайко своїми веселими, дотепними і мудрими повістями й казками радує, щедро ділиться вже не з одним поколінням юних читачів, бо за плечима у нього — десь за сотню виданих книжок — ціла авторська бібліотека.

25  січня 2020 року   у  бібліотеці    пройшла   вікторина  «Сонячні книги  Всеволода Нестайка», під час  діти разом з бібліотекарем подорожували дивовижною країною Сонячних Зайчиків та познайомилися з її мешканцями, які завжди перемагають морок, так само, як і добро завжди перемагає зло. Завітали до веселих, дотепних учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання — зайчика, їжачка та їхніх однокласників. 
 
 
 


24 січня 

Кожна нова книга в бібліотеці — це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення.
24 січня в бібліотеці  відбувся День нової книги,  мета якого - ознайомити користувачів з новинками літератури. Протягом всього дня відвідувачі бібліотеки знайомились з новими  книгами «Увага! На горизонті нова книга». На огляді були представлені нові книги сучасних українських та зарубіжних авторів, фантастика, детективи, краєзнавча література  та книги для дітей.

Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки і сподіваємося, що ви знайдете для себе багато цікавої літератури. Віримо, що нові книги сподобаються та принесуть задоволення нашим користувачам
 


22 січня


Яка ж вдалась сьогодні днина!
Що хочеться співать пісень
Моя соборна Україна
Знов зустрічає новий день.

 22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 99 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західно-української  Народної  Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
В  бібліотеці День Соборності України   ознаменувався такими заходами:
-  З 12 січня в бібліотеці діє  виставка - хроніка  «Україна - велика! Україна - це ми!»
-  22 січня  інформаційна година  «Моя Україна Соборна і вільна» 


   22 січня  за участі учнів Лисецького НВК пройшов флешмоб   єднання "В день Злуки візьмемось за руки."
 
 
15 січня

Сію, сію, посіваю, з Новим Роком Вас вітаю!
Засівали в бібліотеці 14 січня, на Старий Новий Рік, багато дітей!   А разом з засіваннями звучали чудові побажання щастя, радості, добра та всяких гараздів для бібліотеки та наших користувачів.
 Які чудові традиції нашого народу! Нехай збудуться ці побажання в новому 2020 Році!


10 січня



Брати Грімм - збирачі народних казок.
Народні казки віддавна цікавили письменників і вчених багатьох країн.
Декотрі письменники брали теми та образи народних казок і на їхній основі писали свої власні твори, а декотрі записували і видавали народні казки такими, якими почули їх від оповідувачів.
Саме так зробили німецькі вчені, філологи та казкарі брати Якоб та Вільгельм Грімм. Німецькі письменники на початку 19 століття почали збирати по селах свого краю взірці німецького фольклору. Вони хотіли показати своєрідність мислення своїх співвітчизників і особливості їхнього світогляду. Брати Грімм записували німецькі народні казки з уст різних оповідувачів - чиновників, селян. дворян.

 10 січня   в нашій бібліотеці  маленькі відвідувачі прослухали   казкову  годину  "Чарівний світ казок братів Грімм"  присвячений  235-річчю від дня народження Якоба Грімма.  

8 січня

ВЕЛЕТЕНЬ ДУМКИ І СЛОВА!
(До 85-річчя від дня народження Василя Симоненка)

8 січня 2020 року минає 85 років від дня народження поета, прозаїка, журналіста, борця за права людини Василя Симоненка.
До ювілею поета в нашій бібліотеці розгорнуто книжкову виставку  "Лебедина пісня поета".
Матеріали виставки інформують користувача про умови виникнення шістдесятництва в Україні, постать Василя Симоненка, твори поета, літературу про нього.
Запрошуємо до бібліотеки
 переглянути матеріали виставки та на літературну годину “Я для тебе горів , український народе.”


2 січня

Літературно - ігровий круїз "У книжковому царстві, у мудрій державі."
У читальній залі дитячої книгозбірні відбувся літературно-ігровий круїз «У книжковому царстві, у мудрій державі».
На гостини завітали учні 4-х класів  Лисецького  НВК.
Діти слухали розповідь бібліотекаря про  значення і роль книги в житті людини, про діяльність дитячої бібліотеки та її головний скарб – книги, знайомилися з книжковими новинками, брали активну участь в літературній вікторині «Чи уважний ти читач?»
Для гостей свята були організовані книжкові викладки: «Знайомтесь: сучасні дитячі письменники», Письменники краю-ювіляри 2020 року,
Гаряча десятка “ Дівчатка: нова книга для вас: ПРОЧИТАЙТЕ.


Діти ділилися враженнями про улюблені книги, пригадували прислів’я та приказки про книжкову мудрість, цікавилися літературними новинками. Серед присутніх на заході було чимало постійних читачів дитячої книгозбірні, які  із захопленням розповідали однокласникам про свої літературні уподобання та пропонували їм стати користувачами бібліотеки.

Захід пройшов в  дружній, веселій  атмосфері і, головне, допоміг зрозуміти, що з книгою наше життя стає набагато цікавішим, яскравішим і змістовнішим.


31 грудня
Шановні колеги та користувачі нашої бібліотеки!
 Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!
Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Зичимо вам міцного здоров'я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя!

Бажаємо гарного настрою і любові.

28 грудня

Новий рік - це найулюбленіше свято року. Дорослі і діти чекають новорічних подарунків і мріють швидше нарядити новорічну ялинку.
Зараз у всіх будинках вже повним ходом йде підготовка до новорічних свят. В нашій бібліотеці для учасників структури самодопомоги  пройшов майстер-клас з виготовлення новорічних листівок,  різдвяних  ангеликів.
Діти чудово впоралися з різними процесами роботи, всім сподобалось виготовлення оригінальних новорічних листівокз найкращими побажаннями для рідних та близьких.
Майстер-клас закінчився та діти ще довго залишались в бібліотеці, веселі, зі святковим настроєм і листівками, які вони змайстрували власноруч.

Після завершення майстер-класу учасники отримали   подарунки.
 
 
 
 
 


 


27 грудня


Ось і настають ті чарівні дні, коли кожен мріє про диво, і здається, що все задумане обов'язково збудеться!
А чи можуть бути новорічні свята без нових фотографій? Звісно, що ні! Тож завітайте до бібліотеки та зробіть незабутні світлини.
А ще поєднайте приємне з корисним - дізнайтесь, як святкують Різдво у інших країнах та про сімейні традиції кожного.
 
 
 
 
 


24 грудня

В  бібліотеці  пройшов майстер – клас з розфарбовування різдвяних імбирних пряників «Зимові візерунки.»
Бібліотекарі запропонували гостям нашого свята ознайомитись з книжковою виставкою "Біла зимонька прийшла -саньми свята привезла" , на якій представлена література присвячена святковому періоду .
 Діти почули  цікаву історію імбирного пряника.

Сам пряник з'явився в Стародавньому Єгипті. Тамтешні пекарі стали додавати в тісто усілякі прянощі для аромату. До речі, звідси і походження слова "пряник" - з додавання прянощів. Щоб випічка зберігалася якомога довше і не псувалася, єгиптяни придумали додавати в неї мед. Продукт бджільництва став природним антиоксидантом. Навіть сьогодні правильно приготований пряник без хімічних добавок може зберігатися півроку і не втратити своїх смакових якостей.
Популярність імбирних пряників в Західній Європі і США настільки висока, що стала частиною літератури та кіноматографа.
 Різдвяні смаколики допомогли всім присутнім стати частиною чарівного світу, у якому діти перетворюються на художників, а дорослі – у безтурботних дітей.

 
 
 


10 грудня
До тижня права в бібліотеці влаштовано правознавчий куточок «Твої права – компас твого життя».

Тут розміщено матеріали з основ правознавства, які допоможуть молоді та користувачам старшого віку засвоїти соціально – правові принципи, які закріплені в Конвенції ООН про права дитини та в Загальній декларації прав людини.  


7 грудня

Старі хустки, що зберігаються в українських родинах, мають свою історію, спогади.
У  бібліотеці    діє виставка “Українська  хустка : від  минулого  до  сьогодення” хусток з бабусиної скрині, деяким з них більше 100 років.
Білі, червоні, зелені, жовті, сині, різнокольорові… Жодна людина, зайшовши до бібліотеки не залишилась байдужою до їх різноманіття .
З великою любов’ю, тремтінням і повагою відвідувачі бібліотеки розглядають ці хустки, як елемент українських народних звичаїв і традицій.
 
 
 



5 грудня

 5 грудня — Міжнародний день волонтера.
Цей день відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день волонтера.
  Волонтерство засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей.
В Україні  волонтерство  з’явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р.
У читальному залі бібліотеки до цієї дати оформлено прес-клейдоскоп “Волонтер: людина честі (5 грудня – Міжнародний день волонтера)”. 
Експозиція вміщує літературу про волонтерський рух, історію його виникнення, статті з періодичних видань про волонтерський рух та проведено бесіду Волонтер – поклик серця чи професія.



3 грудня



Бібліотека – територія добра і творчості.
3 грудня  Органiзацiєю  Об`єднаних  Нацiй  проголошено  Міжнародним днем людей з інвалідністю .
 «Умій відчувати поряд із собою людину, умій розуміти її душу, бачити в її очах складний духовний світ, радість, горе, біду, нещастя… Умій співпереживати і співчувати» - звертався до кожного Володимир  Сухомлинський.   Міжнародний день людей з  обмеженими можливостями це не свято, а швидше ще раз нагадування нам про тих, хто поруч, хто так потребує нашої особливої уваги і допомоги. Не дивлячись на  щоденнi  проблеми  i  труднощi,  цi люди живуть, працюють, творять та перемагають, показуючи нам приклад  мужностi  i  терпимостi.
Ні скарг, ні ремствувань на долю,
Ні в голосі журного тону…
В селі, при неозорім полі,
Живе не дівчина – Мадонна.
Живе, не встаючи із ліжка,
Живе, світ бачачи з вікна…
Та – Боже мій! – Яка усмішка
У неї світла й чарівна!
                                        Віктор Соколов
Книгозбірня стала центром спілкування  для людей з особливими потребами.
Спільно з БО  “Благодійним фондом” Карітас   Івано  – Франківськ  УГКЦ  постійно організовуються цікаві масові заходи.
Цьому сприяють зручні умови: пандус, широкі двері, простора зала.
 Учасники структури самодопомоги  є читачами нашої  бібліотеки, цікавляться новинками літератури, мають можливість  скористатися  мережею Інтернет.
Вже не перший рік у бібліотеці діє програма «Реабілітація через творчість»,
в рамках  якої    учасники  беруть участь у  різноманітних  майстер-класах.
 
 
 
 
 
 
 
 



1 грудня

Здоровий спосіб життя сьогодні – це вимога часу.
 Бути здоровим – це актуально, модно і престижно.
 Бібліотека підтримала молодіжну ініціативу “За здоровий спосіб життя, провівши значну просвітницьку роботу серед учнівської молоді . З метою профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ-інфекції, захворювань, що передаються статевим шляхом в бібліотеці проведена акція  «Цигарка ворог, зброя проти неї – ваша воля»
та годину роздумів "СНІД: зрозуміти, щоб допомогти."
Зацікавленість у молодих людей викликала підготовлена працівниками бібліотеки віртуальна книжкова виставка-застереження «Ми проти СНІДУ! Ми за життя!».
Ми вдячні всім, хто підтримує здоровий спосіб життя, хто бореться зі шкідливими звичками, адже здоров’я молоді є гарантом здоров’я всієї нації. 

Бережіть себе!



22 листопада


До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в  бібліотеці для дітей проведено літературну  годину – спомин «Голодомор очима дітей».
Бібліотекар  розповіла  учням про причини та наслідки голодомору в Україні 1932-1933 років. Запаливши  свічу пам’яті, присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув голодною смертю у страшні для України роки.
Учні мали змогу ознайомитися з літературою, яка була представлена на виставці – спогад «Голодний рік ,  як чорна птиця,  над краєм змореним літав».
 


21 листопада

21 листопада – День Гідності та Свободи. Відзначаючи цей День, ми віддаємо шану мужності й патріотизму людей, котрі постали на захист прав і свобод, інтересів та вибору українських громадян.
З нагоди пам’ятної дати бібліотека  провела бліц – інформацію «За Україну став Майдан».
На сторінках книжкової виставки «Ми не зганьбили славу наших предків, нових героїв дали небесам» - відтворення історичних подій зими 2013-2014 рр. імена Героїв Небесної Сотні, світлини Революції і Майдану.

Усі ми повинні завжди пам’ятати, що саме єднання і свобода робить нас гідними нащадками наших предків та згуртовує в єдину і непереможну державу.
 


12 листопада
9 листопада


У бібліотеці до Дня української мови та писемності  організовано  тематичну викладку літератури "Наша мова калинова" та проведено мовознавчу годину "Пізнаймо в серці рідне слово." 


7 листопада

В бібліотеці   пройшов майстер-клас "Осіння фантазія"  для дітей  з особливими потребами,  присвячений красі і барвам осені.

 Осінь  — це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка. За допомогою сухого листя і краплинки своєї фантазії робили кольорову поробку. Вийшло дуже весело і цікаво.  
 
 
 
 


5 листопада



                                                                     …Як мрії, линуть зорі до вікна,                                 
                                          А я до них навстіж душею лину.
                                                                        Яке це щастя - рідна сторона!
                                                                       Я повернувся знов на Україну…
  Вірші, що знаходять живий відгук в душах нащадків, наших сучасників, добра пам’ять про себе — то найвагоміший спадок, який залишають нам справжні поети, одним з яких і був Роман Йосипович  Юзва.
5 листопада 2019 р. в  бібліотеці відбувся літературний портрет «На перехрестях долі Романа  Юзви»,  присвячений  85-ти  річчю  від дня народження Романа  Юзви. 

В читальному залі бібліотеки була організована викладка  літературних збірок ювіляра. У творчому надбанні поета є  збірки, що побачили світ у різні роки: “Береза під вікном” (1972), “З глибин землі” (1977), “Вишийте веселку” (1981), “Надія” (1985), “Біль” (1992), “Поклик землі” (1994), “Світло любові” (2000), “Віче правди” (2002), низка публікацій в періодичній пресі.
 
 

1 листопада


1 листопада 1918 р. на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західна-Українська Народна Республіка. 257 днів проіснувала ЗУНР. З 1 листопада 1918 р. до 15 листопада 1919 р. і впала під переважаючими силами ворогів.
У нашій бібліотеці оформлено тематичну викладку літератури:
“ЗУНР  у боротьбі  за українську ідею.”



30 жовтня


29 жовтня в  бібліотеці  пройшла   літературна година “ Художні світи Олега  Лишеги”,  присвячена   70-літтю від дня народження поета, есеїста, драматурга, перекладача, скульптора, лауреата премій  ПЕН - клубу, уродженця м. Тисмениці.

До заходу було організовано виставку – портрет  Пілігрим української літератури.

28 жовтня

   Заняття -  тренінг:  Безпека ігор на вулиці.”  

   Учасники  Лисецької структури  самодопомоги  обговорювали  та моделювали  небезпеку та можливості її уникнення і порятунку...
 


22 жовтня



Зірка Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в селі Мамаївцях Кіцманського району Чернівецької області, Україна. Писати почала, коли вчилася у другому класі.
З 1995 р. Зірка Мензатюк — член Національної Спілки письменників України; з 1997 р. веде в дитячому журналі "Соняшник" рубрики "Храми України", "Фортеці України", "Щоб любити", "Щоденник мандрівника"; з 2004 р. — автор рубрики про святині України в освітній радіопередачі для школярів "АБЦ" Національного радіо.
Казки письменниці почали друкувати в журналах "Барвінок", "Соняшник", "Малятко", у закордонному журналі "Веселка", який виходив у США і Словаччині.
Зірка Мензатюк — лауреат міжнародного літературного конкурсу у США, літературної премії імені Лесі Українки, Наталі Забіли.

До 65-річчя письменниці у бібліотеці оформлено книжкову виставку – персоналію   “Жінка  з дивовижним ім’ям”  та проведено огляд   творчості  “Відкриваємо таємниці замків Зірки Мензатюк.” 



16 жовтня



На черговому занятті  «Клубу активних та креативних мамочок»  говорили про використання простору бібліотеки для навчання та  створення бізнес-ідей,   тонкощі втілення їх  у життя. ...

Для молодих мам було проведено тренінг  на тему “Фейсбук,  як  безкоштовна  платформа для розвитку  бізнесу”, який провела Мар’яна  Павликівська.


14 жовтня


14 ЖОВТНЯ УКРАЇНЦІ ВІДЗНАЧили ДЕНЬ ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ, ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА ТА ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ.
Для нас, українців, День Покрови Пресвятої Богородиці - це не тільки народне та релігійне свято, а й національне. Воно єднає країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами і загрозами. Воно є символом нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України.
У бібліотеці до Дня Покрови Пресвятої Богородиці організовано  книжкову викладку:
«Покрова – світле свято нашого народу».
Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією.

8 жовтня

Якщо на вулиці вже прохолодно і немає настрою гуляти, то у бібліотеці завжди можна знайти цікаве заняття.

 Саме так зробили наші молоді матусі ( і не помилилися).


3 жовтня


Психолог   Швацький С.Т.  говорив, що  « початки творчої сили існують майже у всіх ... треба лише створити для прояву її відповідні  умови.»
У бібліотеці  пройшло чергове заняття , на якому  учасники  Лисецької структури самодопомоги   виготовляли аплікації  за  методом  рваного паперу.
 Осінь надихає...

Також відбувся тренінг з психологом п. Наталею.
 
 
 
 


20 вересня


Шановні користувачі !
З 23 по 30 вересня у бібліотеці  відбудуться цікаві  заходи до Всеукраїнського дня бібліотек. Виберіть собі захід і завітайте до нас!
Презентація книжкової виставки - інсталяції: На хвилі читацьких захоплень.
Перегляд літератури: Письменники – ювіляри – 2019 року.
Виставка – рейтинг   “Гаряча  десятка” (найпопулярніші книги серед читачів середнього  шкільного віку.)
Вулична презентація:  Бібліотека запрошує друзів.
 Бібліотечне заняття:  Кожен має знати, як з книгою працювати.


18 вересня



Бібліотека – відкритий публічний простір
Ми змінюємо світ, а світ змінює нас. І такі традиційні суспільні атрибути, як-от книга, школа, бібліотека раптом набувають нового змісту та незвичної форми.
Розглядаючи світлини супертехнологічних бібліотек, побудованих закордоном, ми тихо зітхаємо і натхненно віримо, що наші користувачі також будуть задоволені і щасливі. Згодом. А поки ми шукаємо ідеї, аби їх здивувати.
Ми намагаємося зробити  свою бібліотеку сучасною і відкритою для різних категорій користувачів

При нашій бібліотеці   створилася маленька філія, ще одне тепле середовище для втілення жіночих мрій бути собою “Клуб  активних  і креативних  мамочок.”
Приєднуйтесь до нас кожного Вівторка о 15:00    у приміщенні  бібліотеки   будуть проводитися   цікаві дискусії для жінок і смачні майстер-класи для дітей, щоби їх матусі змогли трохи розслабитися за відвертими жіночими теревенями .
Чекаємо на вас. 
 
 
 
 


16 вересня


 Читаємо разом з дошкільнятами.
  Безмежна роль книги в житті людини. І це дійсно так.
 З дитячих років книжка допомагає зрозуміти світ. Книга – мудрий друг і порадник, вона розповідає нам про подорожі, пригоди, чудеса, навколишній світ. В ній зібрана мудрість всього людства, яка дійшла до наших часів і передавалася із покоління в покоління.
Про це дізналися найменші вихованці групи “Апельсинка” Лисецького  НВК  “Віночок”  на зустрічі із бібліотекарем, яка ознайомила малюків  з книжковими новинками, періодичними виданнями для дітей, енциклопедіями та іншими цікавими виданнями бібліотеки.
При таких зустрічах у  діток  розвивається інтерес до книги, виховується  культура читання, сприяння  тому, що в майбутньому  маленькі відвідувачі стануть не тільки справжніми друзями книги, але і нашої бібліотеки!

Читати – це  КРУТО.
 


13 вересня



Бібліо-чаювання "Осінь – пора гарячого чаю та цікавих книжок."

 Під такою назвою у бібліотеці   відбулися чергові  “матусині  посиденьки” – неформальне спілкування  молодих творчих  особистостей у форматі чаювання.  
У теплій та  невимушеній   атмосфері  молоді  мами  спілкувалися на різні теми.

Такі зустрічі   дають  можливість залучити дитину до читання з раннього віку. Адже  книга - найкращий подарунок і іграшка в одному, а найкращий час для родини - час проведений з книгою.




10 вересня


У  бібліотеці експонується  книжково – ілюстративна   виставка
«Мандрівка в світ Івана Котляревського» присвячена 250 - річчю від дня народження письменника.

9 вересня виповнилося 250 років від дня народження корифея української літератури Івана Петровича Котляревського. Наша  книгозбірня  провела літературну годину  “Батько нової української літератури.”


Творчість Івана Котляревського ознаменувала собою початок нової ери української літератури. Із порівняно невеликого за обсягом його творчого доробку починається потужний рух національного відродження. Поема «Енеїда», над якою Котляревський працював майже три десятиліття (до кінця свого життя), стала епохальним за своєю громадською i художньою значущістю явищем у духовному житті українського народу. «Енциклопедією українського життя VIII століття» назвав її Максим Рильський

4 вересня

Бібліомістечко  молодих  мам.
Бажаєте цікаво та в новій атмосфері провести час зі своїми малюками? Тоді завітайте до нашої бібліотеки.
Кілька жінок з дітьми на руках в теплій атмосфері, приємним запахом печива  та цікавих книг.
Жінки, які народили дітей всіма силами намагаються щось робити. Але вагітність, пологи, кухня, пошук роботи і так проходить кілька років, а світ за той час добряче змінився, потрібно постійно вчитися і рухатися вперед, і жінкам бракує підтримки, самореалізації, можливостей.
Та все ж таки, найактуальніше - діти і все, що пов’язане з їх життям. Такі теми сьогодні обговорювалися у нашій бібліотеці.
Гостею бібліотеки була координаторка  Громадської  ініціативи  “Нове життя в нових умовах”, політикиня,  блогерка,  журналістка  журналу  “Місто”, волонтерка Наталя  Сербин.
 
 
 
 
 

31 серпня



Креативна хвилинка у бібліотеці  Що вміють наші пальчики?





29 серпня



В Україні 29 серпня 2019 року  вперше відзначають  День пам’яті  захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет  та територіальну цілісність країни.
З 23.08.2019 р. по 30.08.2019 р. в бібліотеці представлена інформаційна поличка "Іловайськ - 2014 р.: пекло серед соняшників".

5 років тому батальйони українських бійців потрапили в оточення під Іловайськом, який вони за два з половиною тижні боїв так і не змогли взяти під свій контроль.
 За оcено до 10.00 для виведення з оточення сил АТО із зброєю і прапорами... Першій колоні дали пройти кілька кілометрів, а потім частини російської армії почали вогонь на ураження... "Зелений" коридор перетворився на кривавий...
 
 
 



25 серпня



24 серпня, Україна відсвяткувала 28 річницю проголошення незалежності.
Україна – наша земля, рідний край. Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми.
Напередодні Дня Незалежності України у бібліотеці  відбулася  година державності “Благословенні  будьмо і єдині у Незалежній Україні .”

Для жителів селища було організовано  літературно – музичне свято  “Це моя Україна, це моя Батьківщина ” та  нагородження обдарованих дітей.
 
 
 
 



22 серпня


Любі читачі!
Колектив бібліотеки вітає Вас з Днем Незалежності  України.
До цієї знаменної дати  у бібліотеці  оформлено     виставку – хроніку  “Незалежна та єдина наша ненька Україна”, де  ви зможете  ознайомитися з  літературою,  присвяченою  історичним фактам створення Незалежної  України, з національною символікою нашої держави .



18 липня

Літературна хвилинка  Талановита мати геніальної дочки.
  17 липня виповнюється  170  років від дня народження
 Олени Пчілки  (Ольги Петрівни Косач).
Поетеса, автор прозових та драматичних творів, перекладач, науковець, фольклорист і етнограф, видавець, активна громадська діячка – це все вона, Олена Пчілка. А ще – вродлива жінка, ніжна й мудра матір, яка виховала геніальну Лесю Українку, виплекала її талант.
Протягом усього життя вона наполегливо, безкомпромісно боролася за майбутнє відродження національної культури, за право говорити, писати й друкувати книжки рідною мовою. 
Панас Мирний, який був одним із близьких друзів письменниці, не помилився, пишучи їй: «Нашим нащадкам доведеться оцінити Вашу щиру працю народною поговіркою: «Родюча, як земля, а робоча – як бджола».
«Діти - се наш дорогий скарб,
се наша надія, се – молода Україна», - неодноразово повторювала Олена Пчілка.
Любі діти, завітайте до бібліотеки!
На вас чекають  книжечки  Олени  Пчілки  "Годі, діточки, вам  спать!",  Дивна хатка,  “Збентежена вечеря”  та інші твори письменниці.
 Поетичні твори Олени Пчілки, написані для дітей, сповнені радістю, оптимізмом, любов'ю до життя, навчають добру.
 
 




17 липня


Кандидати в народні  депутати України  на зустрічі з виборцями в бібліотеці.
Зустріч виборців з кандидатами в  народні  депутати України Романом Ткачем, Михайлом  Довбенком,  Володимиром  Гергелюком   відбулася 12  липня  в бібліотеці.
 Бажаючих отримати професійні відповіді на актуальні запитання сьогодення зібралось повний читальний зал. Присутніх   цікавили питання розвитку нашого селища,  фінансування медичної галузі,  освіти та культури, про  реформу медицини та освіти.
Багатьох присутніх цікавили проблеми  тарифів на комунальні послуги, призначення субсидій та інші питання соціального захисту.
Всі отримали вичерпні відповіді, жодні запитання учасників зібрання не були залишені без уваги .
 
 

До уваги присутніх  було  організовано  інформкуток  “Твій вибір – твоє майбутнє.”

Завітайте до бібліотеки.  Читайте!  Думайте!  Обирайте!

10 липня


Для учасників структури самодопомоги  у бібліотеці за участі психолога п. Наталі  Стефуняк  проведено  тренінг   соціальної адаптації  та гурткової  роботи  "Виготовлення іграшок з рукавиць","квітів з фетру",   метеликів - орігамі,  аплікацій “ Квіткова поляна ”,  кольорових стрічок.
 Адже зроблена власними руками дітей річ радує своєю простотою, викликає позитивні емоції та надихає на подальшу творчість.  Крім цього, під час занять  діти  розробляють дрібну моторику рук, розвивають уяву та фантазію.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

А також спільно з працівниками бібліотеки створено   фото – колаж    Діти  –  майбутнє України.


9 липня

Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. Без неї, як без природи, людство обійтися не може. «З родини йде життя людини», - говорить народна мудрість.Тут людина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра, у сім’ї вона вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Мамина ласка, татусева мужність, бабусина доброта, дідусева мудрість, тепло хатнього затишку в колі рідних на все життя залишають глибокий слід у душі та серці кожної людини. Завжди якось по-особливому зворушливо, з великою теплотою згадується те родинне гніздо, з якого ви вийшли у світ широкий.
Куди б нам не стелився шлях - 
Не згасне вогнище родинне,
В людських запалене серцях.

Шановні читачі! Злагоди, щастя вам, добробуту, всеохоплюючої любові і всіх благ. Нехай здійсняться всі ваші мрії.
   До дня родини у бібліотеці оформлена книжкова виставка "Все починається з родини", на якій представлені книги, періодичні видання, з яких Ви дізнаєтесь про традиції української родини, психологію, родинне виховання.
Для користувачів бібліотеки проведено презентацію книги Лідії Орел "Українська родина".

Орел, Лідія. Українська родина [Електронна копія] : обряди і традиції : до 200-ліття від дня народж. Т. Г. Шевченка / Лідія Орел. — Електрон. текст. дані (1 файл : 218 Мб). — Київ : Вид-во ім. Олени Теліги, 2015 (Київ: НБУ ім. Ярослава Мудрого, 2016). — Бібліогр. у підрядк. прим. У представленому етнографічному нарисі висвітлено звичаї та обряди українського народу, які здавна передавалися від покоління до покоління: родини, хрестини, виховання дітей, молодіжні вечорниці та досвітки, весільні обряди, звичаї громадського побуту, ярмаркування тощо. Подано відомості про народне будівництво (хати, громадські будівлі, вітряки). Опубліковано матеріали наукових розвідок та польових досліджень. Видання містить добірку народних пісень з нотами, фотографії та бібліографію. Пам’ятаємо, що основою народної моралі, її найвищим законом у всі часи була любов і повага до родини. Мати - лагідна берегиня сім’ї, а батько - її міцна й надійна опора. На добрих материнських порадах і мудрих батьківських настановах тримаєтися світ. Це вічна істина - основа родинноговиховання, могутній чинник зміцнення духовності нації.
Нехай у всіх родинах завжди живуть любов, терпіння і повага!

4 липня

Бібліотечний балаганчик:
Веселимося, граємося та книжечки читаємо ”.
З дитячих років книжка допомагає зрозуміти світ. Книга – мудрий друг і порадник, вона розповідає нам про подорожі, пригоди, чудеса, навколишній світ. В ній зібрана мудрість всього людства, яка дійшла до наших часів і передавалася із покоління в покоління.
       Про все це дізнаються дітки,  переступивши  вперше  поріг  бібліотеки. Вони мають змогу не тільки  ознайомитись з книжковими новинками, періодичними виданнями для дітей, енциклопедіями та іншими  цікавими виданнями бібліотеки, а й погратися.
     У дітей розвивається інтерес до книги, і ми надіємося,  що в майбутньому  маленькі відвідувачі стануть не тільки справжніми друзями книги, але і нашої бібліотеки!

 
 
 
 
 

30 червня



Конституція України – це найголовніший державний документ, який захищає права і свободи всіх громадян нашої єдиної країни, незалежно від того, в якому регіоні ми живемо і якою мовою розмовляємо. Скільки крові і сліз було пролито нашими земляками, щоб сьогодні око нам милував синьо – жовтий прапор і Володимирський тризуб, щоб могли ми вільно, на повен голос заспівати  " Ще не вмерла Україна".
У бібліотеці була проведена  хронологічна панорама «Конституція – нові закони нашого майбутнього».
 Я маю право жити на Землі,
Творити, дихати, учитись.
 Примножувати багатства всі її,
 Своєю Україною гордитись.
 



19 червня



Літні канікули надають дітям безліч вільного часу для відпочинку і розвитку. Літо – час ігор, розваг, свободи у виборі занять, поповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. Літо – це найкраща пора, коли діти мають чудову нагоду поринути у світ літератури, познайомитися з творчістю нових для них письменників, відкрити нових героїв, пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання.
      Зробити відпочинок користувачів-дітей активним, пізнавальним, пам’ятним, наповненим яскравими враженнями і гарним настроєм ставить за мету дитяча бібліотека . Вона допомагає розвивати і підтримувати в дітях звичку до читання і потребу користуватися бібліотекою – як протягом навчального року, так і влітку під час відпочинку. У бібліотеці створені всі умови для змістовного та цікавого дозвілля дітей, підготовлені й проводяться заходи, які дають можливість творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд. 
      Для тих, хто завітав до бібліотеки вперше, бібліотечні працівники обов’язково проводять екскурсію, а потім – змістовні пізнавально-розважальні заходи: літературні свята, бесіди, конкурси, ігри, вікторини, слайд-презентації  підготовлені фахівцями бібліотеки.
 
 
 

      До послуг користувачів Пункт вільного доступу до Інтернету, де можна безкоштовно мандрувати Всесвітньою мережею. 
 Не залишаються без уваги  в період літнього відпочинку і користувачі бібліотеки з особливими потребами. Для них проводяться  майстер-класи  на різну тематику.
 
 
 
 
 
 
 

На даний час в бібліотеці презентовано, бібліотечну  інсталяцію  “Літачки мрій.”
Літачки – злет, стрімкість, досконалість, подорож, мрія, нові горизонти  дитячої країни мрій.

      До кожної зустрічі з читачами бібліотека готує цікаві масові заходи, які сприятимуть підвищенню читацької активності, організації відпочинку та проведенню змістовного дозвілля користувачів-дітей у період літніх канікул

14 червня



Бібліотека отримала нові книги, які ми презентували своїм читачам під час проведення дня нової книги.

Видання різноманітні за темами та жанрами, тож кожен читач зміг  підібрати для себе цікаве і корисне.
 

5 червня



Щороку 5 червня вся світова громадськість відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Свято було засновано Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році. Святкування цього дня розраховане на те, щоб привернути увагу громадськості до питання охорони навколишнього середовища.
В читальному залі бібліотеки відбувся літературно-екологічний круїз  “Живої природи душа промовляє ”.

Запрошені  прослухали огляд літератури Природа в творах художньої літератури
 


3 червня



У самому розпалі літо - пора відпусток, канікул та яскравих вражень. А яка ж відпустка без книги? Так приємно повалятися на траві чи золотому пляжному піску з книжкою в руках. Але яку книжку взяти з собою у відпустку?
В цьому вам допоможе книжкова виставка "Книжкове літо під парасолькою"


На виставці розмістилися книги для дітей, історичні, пригодницькі, психологічні та жіночі романи, бестселери, детективи, фентезі, які найбільше до вподоби нашим читачам. І безумовно, кожна з цих книг підніме вам настрій і покращить його навіть у самий похмурий, дощовий день.

2 червня

Щороку на початку літа відзначається прекрасне свято – Міжнародний день захисту дітей. Захист дитинства у цілому світі – це місія добра, любові і честі. Заради майбутнього ми живемо і прагнемо, щоб наші діти росли здоровими та щасливими, прославляли свої родини і рідний край. Недаремно  свято дітей відзначається 1червня – це перший день веселого літа.

 З нагоди Міжнародного дня захисту дітей  у бібліотеці проведено правову інформгодину “Захист дітей у світі: історія і традиції” та правову гру “ Мої права – мої обов’язки.”
 
 
 
 


30 травня

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності. Мрія й реальність – як їх поєднати? Як не помилитись у виборі своєї дороги, щоб бути щасливим у праці? Ці проблеми були підняті під інформаційної години «Вибір професії – важливий крок у житті», на який завітали учні школи. Бібліотекар звернула увагу підлітків на формулу вибору професії, яка в загальному вигляді показує, як прийняти оптимальне рішення, та на фактори, що обумовлюють вибір людиною тієї або іншої спеціальності.
     Яку професію не обрали б, який фах не освоїли б майбутні випускники, фахівці і професіонали у своїй справі завжди потрібні, треба просто ставитися відповідально до обраного шляху.

До  Лисецького НВК завітали гості з Івано-Франківської обласної служби зайнятості.
Учні мали змогу відвідати різні провулки в "Містечку професій" та спробувати себе в цих професіях. Бажаючим відпочивальникам давали путівник, де були  вказані різні професії.
 Вони підходили до столика, де сидів представник даної професії і виконували різноманітні завдання, отримуючи за це бали, а вкінці свята - отримали подарунки від гостей.
1 місце отримала Овчар Діана, 2 місце зуміла здобути 
Лідія Гречун і 3 місце - Віра Кузів.
 
 
 
 
 
 
 
 

У номінації  Бібліотекарпереможницею стала Струтинська Анна -  кращий читач нашої бібліотеки.


21 травня


Сьогодні бібліотека радо зустрічала  гостей з  Карітас міста Фульда  з  Німеччини, які  приїхали, щоб поділитися своїм досвідом роботи для дітей та молоді з інвалідністю до Лисецької структури самодопомоги.

Щирі очі, усміхнені обличчя, радісна і дружня атмосфера панували  на цьому заході.. Кожен з присутніх отримав часточку того добра та тепла, яке несуть у життя дітки з особливими потребами.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
19 травня


Панас Мирний – людина, без якої не можна уявити історію української літератури  другої половини XIX – початку XX ст. Його романи, повісті й оповідання високо цінували сучасники. Іван Франко у своєму «Нарисі історії українсько-руської літератури до 1890р.» назвав Панаса Мирного «найвизначнішим українським повістярем». І сьогодні твори письменника викликають неабиякий інтерес у читачів, його творчість вивчають у школі.

До 170-річчя від дня народження Панаса Мирного у бібліотеці пройшла хвилина забутої книги  «Стежками любові й добра», на якій користувачі ознайомилися про життя і творчість письменника, твори автора, критичний матеріал.
18 травня


Цьоготижнева  зустріч у бібліотеці  учасників  Лисецької  структури самодопомоги була особливою.
У день вишиванки діти з психологом п. Наталею робили  подарункові відкритки - паперові вишиванки.
Учасники майстер-класу отримали багато позитивних вражень і освоїли навички вишивки паперовими стрічками.

Було цікаво та корисно!
 
 


17 травня

 17  травня  Україна відзначатиме ДЕНЬ ЄВРОПИ.
З нагоди цієї дати для користувачів бібліотеки організовано перегляд літератури "Галопом по Європі або Чи знаєте ви європейських письменників?"

16 травня


 Читаємо вишиванку як книгу.

  Для українця вишиванка - не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишиванка - як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. В Україні вишивати вміли у всіх регіонах. Кожна область, інколи навіть село володіли своїми унікальними техніками вишивання, були свої улюблені кольори, місцеві узори і техніки виконання. 
 Проаналізувавши старовинні та сучасніші зразки вишивок, можна  умовно скласти своєрідний атлас регіонів України за типовими для них  візерунками, орнаментами і символами, техніками і кольорами.        
 До Всесвітнього дня вишиванки сьогодні в бібліотеці пройшов флешмоб "День вишиванки єднає українців".
 Головною метою заходу було популяризація книги. Щоб взяти участь у флешмобі потрібно було бути вбраним в національний одяг, та сфотографуватися з книгою.
До акції долучилися школярі,  бібліотекарі та всі бажаючі.
 
 
 

15 травня



Сім’я – це основа суспільства. Як у всьому світі, 16 травня українці відзначають Міжнародний день сім’ї. Свято було засновано постановою ООН з метою звернути увагу на проблеми сім’ї, як базового осередку суспільства.
   З нагоди Міжнародного дня сім’ї в бібліотеці організовано перегляд  літератури: «Я + Я = читаюча сім’я.»     

     З незапам’ятних часів сім’я була і залишається основою основ, як запорука продовження роду, виховання дітей, майбутніх громадян своєї країни. 
 
 


12 травня

Мама… Рідна і прекрасна, оспівана поетами, увічнена художниками. В усіх народів, в усі віки, жінка – матір була уособленням святості, ніжності і любові. Її мудрість поважали в сім’ї, прислухалися до порад, в яких  знаходили спокій і надію…У житті кожного з нас мама займає особливе місце.
День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити тебе незважаючи ні на що. І хоч куди б доля нас не закинула, в пам’яті жевріє материнська домівка, материнський поріг, материнські руки, материнська душа, яка завжди як ніхто зрозуміє, допоможе та втішить.

Напередодні Дня матері у читальній залі бібліотеки відбувся весняний концерт  «Уклін жінці - матері » за участі учнів та викладачів дитячої музичної школи.



 
 
 
 
 
 
 
 

8 травня


Творча майстерня : Зготуй матусі подарунок.”

     Напередодні свята Дня  матері учасники  Лисецької структури самодопомоги дітей з особливими потребами виготовляли вітальні  листівки,  вкладаючи  у них свою майстерність і фантазію, разом з теплими почуттями для найдорожчих матусь та бабусь. А самі діти отримали весняний настрій  та велике задоволення від своєї роботи.
 
 
 
 
 
 


3 травня



В теперішній непростий період, який переживає суспільство, люди прагнуть відволіктися від побутових проблем, економічних негараздів, знайти відпочинок і психологічне розвантаження.
Чергове заняття присвячене декупажу  фоторамок.
Кожен учасник гуртка проявив свою креативність.

Веселе товариське спілкування захопило всіх учасників, яким подобається затишна аура бібліотеки , де  можна почути цікаві історії , отримати імпульс до нових задумів.
 
 


3 травня

Працівники  Лисецької  бібліотеки   приєднуються до бібліофлешмобу з нагоди Дня народження ОУНБ ім. І. Франка і  пропагують свої улюблені книжки з нових надходжень, серед яких Ярослав Ткачівський “Монахиня”  та Марія Ткачівська  “ Голос перепілки”.

Запрошуємо приєднуватись до флешмобу.
У «Монахині» розповідається історія стражденного кохання, осягнення божественних висот і несподіване плотське гріхопадіння, що виснажує чи навіть губить невинну душу.
Під час написання книги автор жив чернечим життям. Вражає.
Рекомендую прочитати. 
Передаю естафету моїм друзям:
 Мадей Ярославі,
 Олі Шкребенько,  
 Марії Іваницькій,
 Валентині Гербі,
 Ользі Гриві
#woa_if та #оунб_іф 
     Марія Ткачівська «Голос перепілки». Колись давно Борис звабив скромну сільську дівчину Стефу і відмовився від свого сина Мартина. Стефа та її дитина були приречені на голод та злидні. Та не солодко було і самому Борисові – під час війни він опинився на чужині, в Німеччині. Згодом він повернувся до рідного села, став заможним господарем. Тим часом підростав Мартин. Він присягнувся ніколи й нічого не просити в батька. Та доля вирішила по-своєму: Мартин прагне одружитися з пасербецею свого батька – Марією…
Запрошую прочитати… 
Передаю естафету своїм друзям:
Оксана Здерка,
Людмила Федюк,
Марія Друк,
Ірина Гаргат,
Тетяна Овчар.
#woa_if та #оунб_іф 

26 квітня


Незабаром на землю зійде чудове свято Великодня – святе і чисте, як безхмарне весняне небо, гарне, як молоде життя. Саме цьому святу присвячена виставка - свято «Світле Христове Воскресіння»

Матеріали, представлені на виставці, знайомлять користувачів із традиціями святкування Великодня, розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку. З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок та інших великодніх страв.

Великдень — це великий день весняного оновлення природи, свято, що очищає людей, робить їх добрими та чуйними. У цей день люди йдуть до церкви відчути на собі красу і силу Божого благословення. Вони приносять до церкви свою любов, віру і надію, святять паски, писанки і крашанки, що є символом життя на землі. 
Великдень усіх на гостини просить,
Малює сонце полотно небес,
І крашанку, як усмішку підносить.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
24 квітня


Чорнобильська трагедія... Ось уже 33 роки дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 33 роки минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб? Чорнобиль...
Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає виставка – застереження:«Гірчить Чорнобиль крізь роки гірчить»,  представлена в бібліотеці та  проведено годину – спомин Чорна спадщина Чорнобиля.


23 квітня




Збережемо природу спільно
Календар квітня багатий на екологічні дати: Міжнародний день птахів, День екологічних знань, День довкілля, Марш парків, Міжнародний день Землі. На сьогоднішній день екологія – не лише наука, але й спосіб мислення, поведінки, реальності дій.
З метою формування у молоді відповідального ставлення до довкілля і бажання брати участь у природоохоронній діяльності, узагальнювати знання з екології, виховувати екологічну культуру, дбайливе ставлення до природи рідного краю  бібліотекарі  провели екологічну годину “Довкілля – неповторна казка, тож збережи його, будь-ласка.”
Бібліотекар розповіла   присутнім про екологію, екологічні проблеми України та світу, про взаємозв’язок людини і природи, про проблеми довкілля, про шляхи покращення стану навколишнього середовища та дбайливе ставлення до природи і її багатств.
Кращі читачі бібліотеки прийняли участь у  Всесвітньому флешмобі  до  дня  довкілля  “Я за чисте довкілля!”. Ними були розроблені заклики – звернення до небайдужих людей “Збережімо природу рідного краю”  які було роздано всім присутнім.


18 квітня


Діти  повинні знати про світ небезпек, який їх оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою, адже недаремно в основі терміну «безпека життєдіяльності» лежить співвідношення  «людина — середовище — проживання».
У бібліотеці пройшла  інформ - хвилинка    Про безпеку памятай.”

 Діти ознайомилися з представленою літературою, яка викликає бажання дотримуватися правил безпечної поведінки і, як наслідок, – збереження власного життя.
Учасники обєднання  вчилися як поводитися в надзвичайних ситуаціях:  у природніх та  техногенних катастрофах!
 Було переглянуто цікаву слайд-презентацію Правила поведінки у надзвичайних ситуаціях.
Діти ділилися своїми думками, щодо побаченого!
 
 


11 квітня


Родина – це найголовніше багатство не тільки у людей, але й у тварин. Деякі птахи особливо дбайливо ставляться до своєї родини. Серед них і лелека. Білий лелека став священним птахом у багатьох народів. Про це свідчать численні легенди, казки, повір’я, прислів’я, що дійшли до нас із давніх-давен. Лелека в українців – святий птах, який, за повір’ями, має риси і звички, що притаманні людям.
Сьогодні у бібліотеці  відбулося чергове заняття  учасників структури осередку самодопомоги, на яке  була запрошена  психолог  п. Наталія  Стефуняк. 
Діти виготовляли весняну аплікацію "Лелеки в гнізді", яка символізує сім'ю кожного учасника!.

Всі присутні були задоволені проведеним часом на майстер класі та  отримали   позитивні  емоції.
 
 
  



3 квітня
На початку квітня діти і дорослі святкують день народження дитячої книги. З моменту появи на світ людина починає вчитися ходити, говорити, пізнавати навколишній світ. Сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга – перші вчителі дитини.

Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Г. К. Андерсен - автор всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих. Його твори, перекладені більш ніж 150 мовами, стали сценаріями численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок. Тому в день народження Г.К.Андерсена, 2 квітня, у всьому світі відзначаємо Міжнародний день дитячої книги.
 


У читальному залі оформлено книжкову виставку
- рекомендацію Книга – мудрість поколінь  та проведено літературну мандрівку  “Гарна книга-кращий друг.”
 

 Книга має неабиякий вплив на формування духовного світу людини.
Дитяча книга – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.
Одного разу Альберта Ейнштейна запитали, як можна зробити наших дітей розумнішими. На що той відповів: "Якщо хочете, щоб ваші діти були розумні, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумнішими, читайте їм ще більше казок".
28 березня


Знайомтесь: Франція
З вересня 2018 по серпень 2019 року - Рік французької мови в Україні. Тому з січня 2019 року в бібліотеці  діє книжкова виставка інсталяція «Французький шарм поезії і прози»
та для наймолодших користувачів “Літературна Франція.”

Ці виставки адресовані всім, хто цікавиться вивченням французької мови. За її допомогою можна дізнатись багато нового й цікавого про одну з країн Європи – Францію. Вони також знайомлять з яскравою палітрою поезії та прози французьких письменників. Адже французька література – одна з найвпливовіших літератур світу. Вивчайте французьку мову, щоб читати твори французької літератури в оригіналі.
Запрошуємо всіх здійснити уявну подорож до Франції!


26 березня


 «Читання – ось найкраще навчання» – стверджує народна мудрість. Не погодитися з цими словами не можна. В цьому переконуєшся щоразу, коли мова заходить про роль книги в житті людини. Нерідко книга, прочитана вами в дитинстві, залишається у пам'яті на все життя.
У рамках Тижня дитячого читання  у бібліотеці для дітей  відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія  - 2019». Під час конкурсу діти розповідали про прочитані книги, висловлювали свої враження щодо прочитаного, запрошували однолітків до прочитання ними обраних книг.
Суперчитачами бібліотеки  для дітей смт. Лисець стали
Голинська Вікторія  та  Дудишин Олександра учениці 7 класу Лисецького НВК.


 За участь у  ІІ етапі конкурсу, який проходив в Тисменицькій ЦБС  діти отримали дипломи учасника Всеукраїнського конкурсу дитячого читання Книгоманія – 2019
 
 


21 березня



Поезія у повсякденному житті

Поезія – це голос людської душі. Вона здатна знаходити відгук у душах інших людей, хвилювати їх, надихати. До Всесвітнього дня поезії в бібліотеці  розгорнуто книжкову виставку “На крилах слова ”, яка розкриває творіння людської творчості,  що сходить зорею і яскравіє на поетичному небосхилі. Представлена на виставці література присвячена цілому сузір’ю поетів ХХ століття, серед яких П.Тичина, М.Рильський, В.Сосюра, В.Симоненко, Д.Павличко, С.Стус, І.Драч, Б.Олійник, Л.Костенко, чия творчість – це життя, журба і радість, кохання і розлука, протистояння добра і зла, совісті і безчестя.

Дитяча поезія – це особлива поезія, бо автор, що пише для дітей, має бути знавцем дитячих душ, мати ключик до їхніх сердець. Веселі і ритмічні вірші подарували малечі А.Качан, Н.Забіла, П.Воронько, Т.Шевченко, М. Підгірянка, В. Багірова та інші.


Познайомившись з виставкою літератури, ніби поринаєш в чарівний світ поетичних звуків, починаєш цінувати красу природи, прагнеш відірватися від сірої буденності, відпочити душею.

20 березня


Урочисте відкриття Тижня дитячого читання розпочалося акцією
 "Березень. Читають всі!"
Юні відвідувачі  читали вголос книгу  Івана Яковича Франка: Коли ще звірі говорили
 2019 рік - ювілейний для збірки І.Я. Франка Коли ще звірі говорили - 120 років з дня виходу книги.


17 березня


Шевченкове слово в віках не старіє...
9 березня українська громадськість відзначила  205-ту річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.
Задля вшанування пам’яті цієї насправді визначної особистості, яка стала справжнім національним символом України,  в бібліотеці  було розгорнуто книжкову виставку-вернісаж   «Великий син великого народу!»
Для експозиції підібрано літературу, яка  висвітлює  творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.
Книжкова виставка покликана допомогти нам глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового  слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю.
А також проведено літературну годину:  “У Шевченковій світлиці” та читацький  марафон  “Кобзар  читай,  вивчай  та знай.”
 
 
 


До Шевченківських днів в  Лисецькому  НВК  проведено  флешмобПамятаємо тебе, Тарасе.
 

14 березня



У бібліотеці відзначали День добровольця

14 березня в Україні  відзначається  День українського добровольця.
Упродовж дня в читальному залі бібліотеки користувачі мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою “Сила  нескоренних!”, на якій  зібрані  матеріали про події Революції Гідності, активних учасників добровольчих формувань Самооборони Майдану, що  пізніше стали активними учасниками добровольчих батальйонів, які й нині воюють на Сході України та учасників цих подій  - жителів селища.


10 березня

Вибори 2019

31 березня в Україні відбудуться чергові вибори Президента України. У бібліотеці для читачів  оформлено інформаційний куточок ”Що потрібно знати українцям?”  з якого можна дізнатися про перелік кандидатів на пост Президента України, Державний реєстр виборців, як внутрішньо переміщеним особам реалізувати право голосу на виборах Президента. Телефони для довідок та адреси електронної пошти допоможуть виборцям  вчасно віддати свій голос за майбутнього Президента України.
 
 
 
 

6 березня



  Прийшла весна! А разом з нею – Міжнародний жіночий день 8Березня. Цей день присвячений найчарівнішої, наймилішої, найзагадковішої, одним словом – жінці!
      Жінка і весна… Ці милозвучні слова такі різні, але водночас й схожі. Адже, жінка така ж чарівна, привітна, чутлива та тендітна, хоча інколи, буває мінливою та примхливою, як рання весна.
А скільки всього ще поєднується в жінці! Жінка – це муза, яка протягом віків надихає чоловіків на звитяжні вчинки, це дбайлива мати, любляча бабуся, прекрасна господиня, ніжна та сильна особистість.
 Поетами всіх часів і народів  написано десятки тисяч ліричних рядків, присвячених жінці. Слова Оноре де Бальзака тільки підтвердження цьому: «Жінка – це ліра, що дарує свої таємниці тому, хто може грати».
 Та не вистачить усіх слів, щоб розкрити всю повноту та значення ролі жінки у світі, яку створила матінка-природа.
До Міжнародного дня жінок  в бібліотеці оформлена  книжкова  виставка – присвята  "Я просто жінка…Та в усі віки в моє імя творили та вмирали" на якій розкрито перед читачами плеяду видатних, неповторних і безперечно талановитих особистостей - жінок. 

А також  в  бібліотеці  пройшло чергове заняття дітей осередку структури самодопомоги - дозвілля  на тему:
"Своїми руками – подарунок для мами".
 
 
 

 

   Учасники групи  представили  цукерково-паперові  квіти,  які виготовили власноруч різними техніками та із різних матеріалів. 

   Найголовнішим та найприємнішим було те, що ці роботи були виготовлені з любов'ю до найдорожчої для них людини – мами. 
   Тож, ми не маємо сумнівів, що ці подарунки неабияк порадують, здивують та додадуть  чудового настрою  їхнім мамам.

28 лютого



2019 – РІК КИТАЮ В УКРАЇНІ.
     Кожна країна розвивається своїм шляхом, віками формуються її культура, мова,традиції. Ми повинні пишатися своїми моральними цінностями і надбаннями, але щоб упевненими кроками іти вперед, ми також повинні цікавитись культурою і звичаями інших країн. Об’їхати весь світ – мрія, для багатьох майже нездійсненна. Але можна подорожувати і «заочно» - по книгах та Інтернету.

   З нагоди Року Китаю в Україні в бібліотеці демонструється книжкова виставка-знайомство ”Китай разом з нами пізнавай”,
яка розповідає про сторію,культуру,політику і економіку країни.  Користувачі ознайомились із найбільшою за населенням країною світу, країною, що  являє собою найстарішу в світі існуючу дотепер цивілізацію та  дізнатися чимало  цікавих  фактів про історію країни, її природні  ресурси , культуру,звичаї та традиції.

 

 
20 лютого


До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні
За  кожною історією лютневих подій в Україні – справжні герої, українські патріоти. Саме вони своїм життям та геройською смертю засвідчили свою любов до Батьківщини.
20 лютого Україна вшановує День пам’яті героїв Небесної Сотні. Цей трагічний день ввійшов в історію нашого народу, як символ нескореності кращих синів України.
З нагоди цієї події в бібліотеці для  читачів пройшла патріотична година «Лицарі Небесної Сотні».
 
 

 Бібліотекар розповіла присутнім про ті страшні події того часу, які відбувалися на Майдані. Що, власне, заради оновлення країни та за нас усіх і віддали своє життя герої, котрих вшановує Україна.
Також було переглянуто відеоролик «Небесна Сотня, то в серцях вогонь». Після перегляду майже кожний поділився своїми особистими враженнями.
Герої Небесної Сотні мають стати прикладом для кожного свідомого українця і ми маємо робити все від нас залежне, щоб ті смерті не були марними.

Наприкінці заходу читачі ознайомилися з ілюстративно-книжковою виставкою «Небесна Сотня білих журавлів», прослухали огляд літератури “Майдан у книгах”.


18 лютого


17 лютого  в бібліотеці  організована  та проведено  зустріч з воїнами-афганцями «Афганістан – вічний біль і вічний смуток», приурочену до 30  річниці виведення військ з Афганістану та Дня учасників бойових дій на території інших держав.

На зустріч завітали колишні воїни-афганці, жителі нашого селища, які поділилися  своїми гіркими та сумними спогадами про роки військової служби в Афганістані. Демонструвалися слайди та уривки з документальних фільмів про події афганської війни.
На зустрічі також виступив селищний голова .
Бібліотекарі ознайомили присутніх з літературою представленою на книжковій виставці «Афганістан-то біль і смуток,чиєсь обірване життя» та тематичним досьє “Чужиною забрані долі.”

Неможливо викреслити з пам’яті ні тих, хто загинув, ні тих, хто пройшов через пекло афганської війни і для кого вона триває досі. У спогадах, у снах, у думках.
Вони заслуговують на нашу повагу.
Памятаймо про це. 


 14 лютого

Міжнародний день дарування книг

14 лютого – свято закоханих, День святого Валентина. А з 2012 року – ще й Міжнародний день дарування книг.
 Ідею створення свята – Міжнародного дня дарування книг – підказав маленький син засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books у США Еммі Бродмур, запитавши її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги? А дійсно, чому б разом з валентинкою не подарувати книгу? Адже це дивовижний спосіб поділитися любов’ю та прийняти участь в добрій справі!
Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
В цей день до бібліотеки  завітав наш житель  Канюс  Володимир  Васильович , який працює в царині художньої творчості: його знають як вмілого майстра позолоти, художника, прозаїка і подарував для користувачів свій власний роман “Сентиментальний  блюз.”
Свої книги із власної бібліотеки подарували  Мадей  Надія, Мазур Петро, Балан  Світлана,  Мачкодера  Юрій,  Мазур Христина та інші.
Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов. Вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду.
Не залишайтесь байдужими – бібліотеці потрібні нові книги!
Добрі справи робити приємно!
Щиро вдячні за подарунки!
 
 
 
 
 


Сьогодні ми не могли обминути популярний valentines day і присвятили цій темі чергову  зустріч. Метелики з сердечок - чарівні валентинки, зробили учасники групи  Лисецької структури самодопомоги. Усі розвивали свої творчі навички у дружній атмосфері !
 
 
 



11 лютого



11 лютого  року минуло 105 років від дня народження відомої  української дитячої письменниці Лариси Михайлівни Письменної.
 У читальному залі бібліотеки для дітей відбулося літературне досьє «Добра казкарка та оповідачка».
 Бібліотекар коротко ознайомила дітей із біографією письменниці, а потім зробила огляд її творів.

Після заходу бажаючі взяли книги письменниці, аби прочитати та глибше поринути у чарівний світ казок  Л. Письменної.
Ларису Михайлівну Письменну  читач знає як авторку талановитих оповідань, повістей і казок для дітей різного віку.

Письменниця була не лише чудовою оповідачкою, але й доброю людиною. І своєю добротою та фантазією щедро ділилася з маленькими друзями-читачами на сторінках своїх книжок.

8 лютого

Готуючись до свята Стрітення Господнього учасники Центру дітей та молоді з інвалідністю  оформляли  свічки для освячення в храмі. Кожен проявив свій талант і фантазію.
 
 
 
 
Від бібліотекарів діти дізналися про історію свята Стрітення та традиції його святкування.Заохочуючи дітей до вивчення своїх традицій, звичаїв та обрядів, бібліотекарі сприяють їх духовному розвитку.


6 лютого



У всесвітній День безпечного Інтернету в  бібліотеці   пройшли заходи :
хвилинка безпеки   " У віртуальний світ без  загроз";
 
 
 
 

диспут Вплив  Інтернету на здоровя людини

 Користувачі  ознайомилися з ризиками під час роботи у всесвітній мережі та методами боротьби з ними, а також проходило комп’ютерне   обстеження  організму  жителів селища.


29 січня


Пам’яті героїв Крут

Уроком справжнього, а не декларованого патріотизму, уроком мужності та відваги є бій на залізничній станції Крути, що знаходиться в Чернігівській області.
Саме тут 29 січня 1918 року відбувся бій сотні юнацької школи імені Богдана Хмельницького, сотні куреня січових стрільців учнівської молоді Києва з більшовицьким загоном армії Муравйова, що сунув на Київ. Опір під Крутами на декілька днів затримав здобуття більшовиками столиці. Але не меншим було моральне значення бою, що став символом жертовності й відданості української молоді справі захисту рідної землі.
29 січня в бібліотеці відбулася година пам’яті «Стогнали Крути і молився вітер,цілуючи скривавлені сліди». 98 років тому юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.

До заходу було влаштовано книжкову виставку-спогад «Крути:і сум, і біль, і вічна слава», огляд якої зробила Мадей Я.Ю.



27 січня



Душі висока розкіш
І усоте, знову

Запитую у себе:

Хто я єсть?

В сльозі й любові

Викупаю слово

і переціджу

Через совість й честь…
«Люди! Люди! Я для вас своє серце виспівав» та «Без любові до краю Любові нема до людей».
Живу і дію,
26 січня виповнюється 75 років Степану Пушику – поету, прозаїку, фольклористу, публіцисту, літературознавцю. Степан Пушик – член Спілки письменників України, Лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка (1990), премії ім. П.Чубинського (1999), премії ім. В.Стефаника (1998) та ін.
Автор багатьох поетичних збірок та прозових творів. Автор досліджень з давньої української літератури, історії, краєзнавства, міфології, етнології та фольклористики.

Ближче познайомитися з життєвим та творчим шляхом івано-франківського літератора допоможе користувачам інформаційно-книжкова виставка «Степан Пушик – поет, письменник, фольклорист», організована на абонементі художньої літератури. Поетичні та прозові твори розміщені в розділах виставки:


23 січня 



День 22 січня 1919 року ввійшов в історію нашої держави як велике свято – День Соборності України. Саме цього дня на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки в єдину Українську державу.
Цій даті приурочено екскурс в історію «Вона наш витвір,наша мрія,Соборна,вільна Україна». 


Учасники заходу ознайомились з книжковою виставкою «Соборна мати Україна – одна на всіх,як оберіг», яка містить матеріали про тернистий шлях України до соборності, прослухали огляд літератури «Моя  соборна  Україна». 

15 січня 


    Одним із здобутків української та світової культури XX століття є творчість Марії Приймаченко – української художниці, майстра народно-прикладного мистецтва.
    Її творчість - прекрасне, дивовижне, утаємничене, і до кінця незбагненне явище, що впродовж майже століття привертає до себе увагу шанувальників мистецтва, дослідників, художників, культурологів, мистецтвознавців. Жінка з нелегкою долею, малописьменна, була визнана зіркою першої величини у «Всесвітній енциклопедії наївного мистецтва», виданій у Белграді (1983).
    З нагоди 110 річниці від дня народження Марії Приймаченко, в читальному залі бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку – знайомство  «Людям на радість».

    Література, представлена на ній, знайомить із життям і творчістю народної художниці, розкриває таємничість її мистецтва.
 
 


14 січня 


Свята новорічно-різдвяного циклу тривають. Сьогодні бібліотека приймала у себе в гостях колядників. Із  колядками та щедрівками, святковим настроєм та щирими побажаннями до книгозбірні завітали  учні Лисецького НВК  та колектив музичної школи.
Гості побажали присутнім миру, радості, процвітання та добра. Своїм виступом вони створили справжню святкову феєрію та передали гарний настрій усім користувачам книгозбірні.
 
 
 


10 січня 



В бібліотеці  відбулося знайомство з новими друзями-книгами. Дні нової книги з радісним хвилюванням зустрічають читачі.
Бібліотекарі підготували  книжкову  виставку – експозицію
 « Нові книги нового століття».  Адже для всіх користувачів  придбано літературу на всі смаки: програмову, науково-пізнавальну, пригодницьку, фантастичну, сучасну українську та зарубіжну прозу, а для найменших – казки.
Цього дня юні читачі з цікавістю прослухали інформаційний огляд літератури, а також із задоволенням переглянули нові книги.

День нової книги – це чудова нагода привернути увагу до книги, як до скарбниці знань усього людства. А різножанровість літератури нашої бібліотеки дає можливість читачам знайти для себе цікаве і корисне у книгах за смаком і потребою. Сподіваємось, що література, яка надійшла до бібліотеки, стане у нагоді для всіх відвідувачів книгозбірні.
 
 


3 січня 



“Вільний син вільного народу” 

Відважний звитяжцю, незламний Герою,
Тебе прославляємо в наших піснях.
За вільну державу ставав ти до бою,
І дух Твій, і велич у наших серцях.
Тебе не зламали тюремнії грати,
Коли Україна палала в вогні.
І гасло Бандери гриміло, мов клятва:
– Здобудеш державу, чи згинеш в борні!
(Степан Ядлось)
3 січня в бібліотеці відбулася година історії  “Степан Бандера – символ нової епохи ”, присвячена 110-ій річниці від дня народження Степана Бандери - українського політичного діяча, одного з ідеологів і теоретиків українського та презентація книжкової виставки-портрета “Бандера – наш герой”. 


2 січня



Для мільйонів людей Різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, час відновлення тісних зв’язків. Чимало інших людей вважає ці свята часом, коли можна роздумувати про народження Ісуса Христа і про те, яку роль він відіграв у спасінні людства. Прийдешня низка новорічно-різдвяних свят – це відмінний привід для того, щоб урізноманітнити дозвілля. Є безліч способів розважити себе.
Завітайте до бібліотеки , бо це чудова можливість познайомитися з традиціями зимових свят: Нового року, Різдва Христового, Свята Меланки, Стрітення  та ін.  У нас  ви зможете поповнити скарбничку традицій святкування цікавими ідеями і знайти щось нове.
Книжкова  виставка «Добрі свята приходять в дім» проілюструє, як святкували новорічно-різдвяні свята українці. Тут ви знайдете цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята,  „Звичаї нашого народу” Олекси Воропая, «Українські новорічні обряди: «Коза» і «Маланка» О. Курочкіна,  „Місяцелік” В.Скуратівського,  Брати Капранови  “Веселих свят ” та ін. 

 Бібліотекар провела експрес-інформацію “З народних джерел: свята та традиції українців” ,  діти дізналися  про історію новорічної ялинки і традиції святкування:  народні обряди, тексти колядок та щедрівок, автентичний український одяг. 

В переддень новорічно-різдвяних свят   Лисецька  структура  самодопомоги  провела захід дозвілля присвячений темі  традицій святкування Нового року. Присутні дізналися про святкування  Нового року у різних народів та про сімейні традиції кожного.
Виготовили пам'ятну листівку прийдешнього 2019 року, посмакували тортом та в чудовому настрої склали одне одному привітання у новорічно  прикрашеному читальному залі бібліотеки.
 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар